• Nombre de visites :
  • 544
  • 21/3/2017
  • Date :

İslam İnkılabı Rehberi; "Direniş Ekonmisi: Üretim ve Çalışma" yılı

islam inkılabı rehberi; direniş

 

İslam İnkılabı Rehberi, yeni Hş. yılının başlamasıyla birlikte yayınladığı mesajında, Hazret-i Fatıma -sa- kutlu doğum günü ve Nevruz Bayramı dolayısıyla, şehit aileleri ve gaziler başta olmak üzere bütün İranlıları tebrik ederek, İran halkı ve dünya Müslümanları için bereket, güvenlik ve refah dolu bir yıl diledi ve Hş. 96 yılını "direniş ekonomisi: üretim-çalışma" yılı olarak adlandırdı.

Geçen senenin beraberinde birçok acı ve tatlı olayı getirdiğini kaydeden İnkılap Rehberi, “İran milletinin onuru tüm olaylarda ortadaydı ve düşmanlar dünyanın dört bir yanında İran’ın güçlü bir ülke olduğunu itiraf etmek zorunda kaldılar” şeklinde konuştu.

Ayetullah Hamanei, İran milletinin 11 Şubat gösterilerine katılmasıyla Kudüs gösterilerindeki görkemli tavrına işaret ederek, şu açıkalmalarda bulundu: Komşularımızla bölgedeki ülkelerde yerleşen istikrarsızlığa rağmen ülkemizde geçen sene boyu kalıcı bir güvenliğe tanık olduk.

Geçen yıldaki acılarla zorlukların başta fakir kesimler olarak halkın geçimi ile ekonomik alanlarında oluştuğuna değinen İnkılap Rehberi, “Ben milletin durumundan haberim var. Enflasyon, işsizlik, ayrımcılık ve toplumsal eşitsizliklerden dolayı ortaya çıkan sorunları hissedebiliyorum ” ifadelerini kullandı.

Ayetullah Hamanei, geçen yılın uygulama ve pratik yılı olarak isimlendirilmesinin altını çizerek, bu yönde yetkililerin önemli adımlar attığını hatırlatıp sözlerine şunları da ekledi: Tabii yapılanlarla bizim ve milletin bekledikleri arasında yine göz ardı edilmeyecek bir mesafe bulunması söz konusudur. Bunun çözüm yolu ise direniş ekonomisini anahtar kısımlara bölüp onlara odaklanmaktır. Bu önemli konular da iç üretim ve gençlerin çalışmasıdır.

Yeni yılı “direniş ekonomisi: üretim ve çalışma” olarak adlandıran İnkılap Rehberi, bu anahtar kısımlara odaklanarak yıl sonunda rapor hazırlanmasını Rehber ile milletin yetkililerden istediği en önemli talep olduğunu vurguladı.

 Pars Today

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)