• Nombre de visites :
  • 317
  • 1/2/2017
  • Date :

Ruhani: ABD İkiyüzlü 

ruhani: abd ikiyüzlü

 

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD yönetimi tarafından uygulanan vize yasağının o ülkenin ikiyüzlülüğünü gösterdiğini söyledi. 

Başkent Tahran'daki bir törende konuşan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bilimin bugün ilerlediğini ve artık halkların düşüncelerinin soyutlanmasının mümkün olmadığını bildirerek, bir hükümetin, bazı ülkelerin halkları için vize yasağı getirerek insanlar arasında kopukluk oluşturabileceğini zannetmesinin büyük bir hata olduğunu bildirdi.

Bugün dünyada ayrım ve ırkçılığa karşı olduklarına kendilerine şiar edinen ABD yöneticilerinin şu anda tüm insani değerleri ayaklar altına alarak ırkçılık yaptıklarını ve insan haklarını ihlal ettiklerini bildiren Ruhani, Amerikalıların tüm uluslararası ilke ve sorumlulukları ayaklar altına aldıklarını, günümüz dünyasının iletişim ve düşüncelerin kaynaştığı çağ olduğunu ve halkları birbirinden uzak tutmak için duvarlar örme döneminin artık son bulduğunu söyledi.

Trump, 27 Ocak'ta imzaladığı kararnameyle, Suriyeli mültecilerin ABD'ye gelişini askıya almış; Irak, İran, Suriye, Sudan, Libya, Somali ve Yemen vatandaşlarının da 90 gün boyunca ülkeye girişini yasaklamıştı.

Tesnim haber

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)