• Nombre de visites :
  • 525
  • 18/12/2016
  • Date :

Ayetullah Nimr'in ilk şehadet yıldönümünü anma için çağrı 

ayetullah nimrin ilk şehadet yıldönümü
Uluslararası Anma Komitesi Ayetullah şeyh Nimr Bakır El Nimr'in şehadet yıldönümünü, bu yıl 2-8 Ocak tarihini 'şehid Nimr'i anma haftası olarak açıkladı.
Suudi rejimin şehid ettiği Ayetullah Şeyh Nimr Bakır El Nimr'in şehadetinin ilk yıldönümü arefesinde Uluslararası Anma Komitesi yayınladığı bildiri ile miladi 2-8 Ocak 2017 tarihini bu şehidi anma haftası olarak tanıttı.
Ayetullah Nimr'in şehadet yıldönümü uluslararası anma komitesi tüm müminler, şahsiyetler, bilimsel,siyasi, kültürel, medyasal enstitü ve derneklerden örneğin din okulları , radyo televizyon kanalları, okullar ve merkezlerden bu şehid adını anmak için muhtelif faaliyet ve programlar düzenlemelerini istedi. 
Ayrıca bu komite tüm özgürlük ve haysiyet severleri dünyanın muhtelif ülkelerinde Suudi rejim büyükelçilikleri önünde oturma eylemi düzenleyerek Suudi rejimin bu suçunu kınamalarını istedi.
Posterlerin basım ve yayını, konferansların ve şenliklerin düzenlenmesi, medyada yoğun faaliyetler ve sosyal ağların kullanımı Ayetullah Şeyh Nimr Bakır El Nimr şehadet yıldönümünü anma uluslararası komitesinin diğer önerilerindendir. 
Suudi rejim Aralık 2015'te Ayetullah Şeyh Nimr Bakır El Nimr ile birlikte Said El Rebeh, Muhammed Ali Abdülkerim El Suveylem ve Muhammed Faysal Muhammed El Şeyuh üç savaşçı şii'yi de şehid etmiş idi.
Iqna

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)