• Nombre de visites :
  • 11617
  • 18/12/2016
  • Date :

Amerika tekfirci teröristleri gelecekteki hedefleri için koruyor 

amerika tekfirci teröristleri
İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei, Irak Milli Yemin Hareketi Başkanı Ammar Hekim ve beraberindeki heyeti kabulünde Irak’ta tüm dini ve etnik hareketlerin vahdetine vurgu yaptı. 
Ayetullah Hamenei, Iraklılara tavsiyelerde bulunarak; "Amerikalıların İslam ülkelerinin iktidarına karşı olduğunu ve onlara asla güvenilemeyeceğini ve tebessümlerine kanmamak gerektiğini ifade ederek, Amerika’ya hiç bir zaman güvenmeyin dedi."
Ayetullah Hamenei, İslam İnkılabı’nın bize verdiği en büyük tecrübe Amerika’ya güvenmemektir. Biz, İran İslam Cumhuriyeti’nde bu tavsiyeye riayet ettiğimiz müddetçe kazanç elde etmişiz ne zaman ki bu tavsiyeyi unuttuysak o zaman kaybetmişizdir.
Ayetullah Hamenei, Amerika’nın terörizme karşı savaş iddiasının yalan olduğunu söyleyerek sözlerine devam etti; onlar zahirde olan sözlerine rağmen hakikatte tekfirci terörizmin bitmesini istemiyorlar ve şimdi gelecekteki amaçları için teröristleri korumak peşindeler. Onlar şimdi Musul’da ve Suriye’de tekfirci teröristlerin tamamen yenilmesine razı değiller.
İslam İnkılabı Rehberi; Irak’ı çok aydın bir geleceğin beklediğini vurgulayarak, Irak’ın kalkınması ve gelişmesini Irak ve İran halkının ikisininde çıkarlarına uygun olduğunu vurguladı.   
Görüşmede Ammar Hekim de Irak’ta milli ittifakın şekillenmesi ile ilgili bir rapor sundu.
Tesnim haber

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)