• Nombre de visites :
  • 687
  • 24/8/2014
  • Date :

Cumhurbaşkanının katıldığı bir törenle İran savunma sanayi ürünleri tanıtıldı

cumhurbaşkanının katıldığı bir törenle iran savunma sanayi ürünleri tanıtıldı

Füze, hava ve haritacılık alanlarında İran'ın 4 yeni savunma kazanımı İslami İran cumhurbaşkanının katıldığı özel bir törenle tanıtıldı.

Cumhurbaşkanlık bilgilendirme merkezi tarafından yalpan açıklamaya göre bugün sabah İslami İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katıldığı özel bir törende tanıtılan İran'ın yeni savunma kazanımları, "Gader" ve "Narsı Basir" isimlerinde iki adet deniz Creise füzesi ve "Kerrar-4" ve "Fotogrametri Muhacir-4" isimlerinde iki adet İnsansız hava aracı İHA'dan ibarettir.

Gader füzesi Cruise füzelerinin yeni nesli olup 300 km. mesafeden düşman'ın deniz hedeflerini çok dakik ve yüksek imha gücüyle hedef alarak imha etme gücüne sahiptir.

Nasiri Basir Cruise füzesi de tam bir sessizlik içinde akıllı fonksiyonu sayesinde İran deniz kuvvetlerine yeni bir güç katacak.

Kerrar 4 İHA'sı ise saldırgan düşman uçaklarını takib etme kabiliyetine sahip olup, "Fotogrametri Muhacir-4" İHA'sı sayesinde İran silahlı kuvvetleri çok yüksekten bölge tesbiti yaparak düşman güçlerinin silahlanma konumu ve imkanlarıyla ilgili dakik bilgi toplama kabiliyetine sahiptir.

İRİB


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)