• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 510 -  پيام به مسلمانان جهان و زائران بيت الله الحرام "بيان مصائب مسلمين "
پيام
زمان : 29 شهريور 1361 / 2 ذي الحجه 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : بيان مصايب مسلمين و فاجعه توسعه سياستهاي سازشكارانه سران عرب بارژيم صهيونيستي
مناسبت : عيد سعيد قربان
مخاطب : مسلمانان جهان و زائران بيت الله الحرام
صفحه : 510
بسم الله الرحمن الرحيم
"والي الله المشتكي "(1)
در آستانه عيد سعيد قربان كه بايد به عموم مسلمانان جهان و بخصوص حجاج بيت الله الحرام ، رهسپاران به سوي قربانگاه بزرگ ابوالانبيا حضرت ابراهيم خليل الله - صلوات الله عليه و عليهم - تبريك عرض كنم ، مع الاسف در اين سال مصيبتهايي برمسلمين وارد شد كه به جاي تبريك ، تعزيت بايد گفت . تعزيت نه فقط براي تجاوزشيطان بزرگ امريكاي جنايتكار بر حريم مسلمين ؛ و نه فقط براي هجوم حكام تروريست و جنايت پيشه اسرائيل بر كشور عزيز اسلامي لبنان ، و نه براي جنايات صدام عفلقي اين نوكر بي اراده امريكا و اسرائيل بر مسلمانان عرب و غيرعرب جنوب و غرب كشورمان ايران ؛ و نه براي جست وخيز و شادماني سران كشورهاي مصر، اردن ، سودان ،مغرب و غير آنان براي پيروزي دشمنان اسلام و بشريت بر مظلومان لبنان و بيروت و به خاك و خون كشيدن هزاران جوان و پير و طفل ، زن و مرد بيگناه . گرچه همه اينها مصيبت است و تعزيت دارد، لكن مصيبت بزرگ و فاجعه عظيمي كه همه مصيبتها و فاجعه هاپيش آن ناچيز است ، آن است كه مشتي تروريست صهيونيست بي حيثيت ، به بدترين وجه بر مسلمانان تاخت و تاز كنند. مسلماناني كه داراي آنهمه امكانات معنوي و مادي
1- "و شكايت را نزد خدا مي بريم ".
صفحه : 511
هستند كه با يك تشر مي توانند امريكا را از منطقه عقب برانند تا چه رسد به اسرائيل . ما نه فقط براي آوارگي يك عده مظلوم كه از سرزمينهاي خود رانده شدند و پناهگاهي ندارند در سوگ و عزا هستيم ، كه مصيبت بزرگ آن است كه اين جنايتها به دست اسرائيل در مرئي و منظر دولتهاي مدعي اسلام انجام مي شود. فاجعه بزرگ آن است كه اين دولتهاي مدعي اسلام براي ناز شست امريكا و اسرائيل فعاليت مي كنند كه مو به مو "طرح كمپ ديويد" يا شبيه آن را اجرا كنند و به دنبال اين جنايت عظيم ، صريحا اسرائيل را به رسميت يا به آقايي بشناسند. فاجعه براي مسلمانان آن است كه بعضي از دولتهاي به اصطلاح مسلمان ، با ديدن اين فجايع بزرگ مانع مي شوند تا مظلومان از دست ستمگران حتي ناله كنند.
مصيبت عظيم آن است كه امريكا كه قريب نيم قرن بر مسلمانان جهان بخصوص منطقه ، هر چه خواسته است ستم كرده و مخازن آنان را غارت نموده است ، دولتها نه تنهااز ترس امريكا نمي توانند اظهار مظلوميت مظلومان را حتي در كشورهاي خودشان بشنوند، بلكه چنانچه ديديم با ملت غارتزده ايران كه با نهضت اسلامي خود مي خواهدفرياد مظلومانه سر دهد و به ملتهاي مظلوم جهان داد خود را برساند، چه ها كرده و درمخالفت با ايران حتي از امريكا و اسرائيل گوي سبقت را ربودند، و براي تقرب به ستمكاران ، با تمام قواي تبليغاتي و تسليحاتي به متجاوز به ايران كمك نمودند. به جاي آنكه به ملت و دولت برادر خود دست اخوت و وحدت دهند، به امريكا و اسرائيل دست عبوديت و ذلت دادند و به توطئه عليه ملت ايران برخاستند. ما اكنون از بسياري ازدولتهاي به اصطلاح اسلامي مايوس هستيم و اميدي به هدايت آنان نداريم ؛ مگر آنكه خداوند متعال نظر عنايتي فرمايد و تحولي در آنان به وجود آورد تا مسائل را آنگونه كه شايسته است ، بررسي نمايند، و خود و كشور خود را از چنگال گرگان جهانخوار نجات دهند. اينك لازم است تذكراتي به زائران بيت الله الحرام و آنان كه در قربانگاه حضرت خليل الرحمن - سلام الله عليه - حاضر مي شوند، داده شود:
1- لازم است حجاج ، مسائل حج را از واجبات و محرمات نزد علماي اعلام به خوبي
صفحه : 512
ياد گيرند تا خداي نخواسته تخلفاتي حاصل نشود كه موجب هدر رفتن زحمات آنان گردد، يا موجب محل نشدن آنان شود و براي خودشان اشكالاتي پيش آيد.
2- لازم است زائران محترم ايراني توجه كنند كه از كشوري انقلابي و اسلامي و متعهدبه احكام اسلام راهي حج شده اند و چشمان دوستان و دشمنان بر آنها دوخته شده است .دوستان ، براي آنكه ببينند زائران محترم به تعهد اسلامي خود باقي هستند، و در رفتار وگفتار و برخورد با مسلمانان جهان آبروي انقلاب اسلامي شكوهمند خود را حفظمي نمايند، و در زحمتها و مشقتها و كمبودها كه لازمه قهري اين سفر مقدس است ،بردباري و شكيبايي دارند، و خداوند متعال را در امور حاضر و ناظر مي دانند، و باسرافرازي به كشور خود باز مي گردند و كشور و انقلاب خود را در بين مسلمانان جهان سرافراز مي كنند، و انقلاب اسلامي كشور عزيز خود را به مسلمانان جهان و كشورهاي اسلامي صادر مي نمايند، يا خداي نخواسته برخلاف اخلاق و كردار اسلامي از بعض آنان در مرئي و منظر برادران اسلامي ، عمل و يا گفتاري ولو كوچك صادر مي شود كه موجب هتك اسلام و جمهوري اسلامي كه از گناهان بزرگ نابخشودني است ، ودشمنان ، براي آنكه در گفتار و كردار و اخلاق آنان خدشه كنند، و خداي نخواسته اگرامري گرچه بسيار ناچيز از آنان صادر شود، بهانه به دست آورند و با بوقهاي تبليغاتي خود مطالب كوچك را بزرگ و بزرگتر جلوه دهند، و بيش از پيش ، چهره اسلام وانقلاب را در نظر اجانب و جهانيان واژگون و مسلمانان ايران را در نظر مسلمانان جهان مردمي بي بندوبار معرفي كنند، و اسلام را مكتبي به دور از ارزشهاي والاي انساني ، وملت شريف ايران را ملتي منحط و دور از تمدن و تعالي ، به خورد جهانيان دهند. بايدبدانند مسئوليت حجاج محترم در پيشگاه مقدس خداوند متعال و در مقابل ملت شريف و مجاهد، در راه اسلام و تعاليم انساني آن ، بسيار خطير و بزرگ است . هرگز گمان نكنندامسال كه همه مي دانيم چنگال ابرقدرتها و وابستگان به آنان ، به كشورهاي اسلامي ومظلومان جهان بيش از پيش فرو رفته ، و خون جوانان مظلوم مسلمين بيشتر از هر وقت ازچنگال آنان مي چكد، مشابه سالهاي ديگر است .
صفحه : 513
اكنون قدرتهاي بزرگ جهان از اسلام و برنامه هاي غرب و شرق زدايي آن به وحشت افتاده اند، و شيطان بزرگ ، جوجه شيطانها را فرا خوانده و به تمام توطئه ها براي خاموش كردن نور خدا دست يازيده است .
3- لازم است زائرين محترم بيت الله الحرام از هر ملت و مذهبي كه هستند به فرامين قرآن كريم گردن نهند. و در مقابل سيل شيطاني بنيانكن اسلام زدايي شرق و غرب ووابستگان بي اراده آنان ، دست اخوت اسلامي به هم دهند. و به آيات شريف الهي كه آنان را به اعتصام به حبل الله فرا خوانده و از تفرقه و اختلاف تحذير و نهي فرموده است ،توجه كنند. از اين فريضه عبادي - سياسي اسلام ، در آن امكنه شريفه كه بحق براي مصالح موحدين و مسلمين جهان بنا شده است ، بيشترين استفاده معنوي و سياسي را نموده و به سر قربانگاه ابراهيمي - اسماعيلي توجه كنند، كه براي خداي تبارك و تعالي و هدف مقدس اسلام تا سرحد فداي عزيزترين ثمره وجود خود بايد ايستاد و از هدف الهي دفاع نمود. بايد شيطان بزرگ و ميانه و كوچك ، اولي ، وسطي و عقبه را از حريم مقدس اسلام و كعبه و حرم راند. و بايد دست شياطين را از كعبه و حرم كشورهاي اسلامي كه حريم آن است قطع كرد. و بايد دعوت خداوند متعال را لبيك گفت . بايد حجاج محترم كشورانقلاب اسلامي ايران فرياد مجاهدين شجاع و فداكار ملت شريف مجاهد را بر مسلمانان جهان در آن مجمع عمومي مسلمين برسانند، و آنان را موظف نمايند كه حامل پيام ملت ايران به تمام ملتهاي مظلوم جهان باشند و فرياد "يا للمسلمين " اين ملت انقلابي را به گوش همه جهانيان برسانند و به آنان بفهمانند كه ملت ايران از تمام مسلمين نه براي مصالح شخصي و منطقه اي كه براي اسلام استغاثه مي كند و امروز اسلام گرفتارتوطئه هاي جنايتكاران جهانخوار است و اگر مسلمين با پيوند اسلامي ، سدي آهنين درتقابل آنها ايجاد نكنند اين سيل بنيان كن الحاد و كفر همه را خواهد برد.
4- مسلمانان بايد بدانند كه پس از انقلاب اسلامي و توجه به قدرت خارق العاده اسلام ، توطئه ها و نقشه هاي امريكا از ايجاد تفرقه بين برادران اهل سنت و تشيع و هجوم به ايران كه مركز ثقل نهضت اسلامي است تا نقشه عميق و گسترده هجوم به لبنان و آن
صفحه : 514
جنايات عظيم ، همه و همه براي اسلام زدايي و تضعيف اين قدرت الهي است . بايد بدانندنقشه امريكا كه به دست خبيث اسرائيل در جريان است ، به بيروت و لبنان خلاصه نمي شود؛ كه اسلام در همه جا، در كشورهاي اسلامي ، خصوصا منطقه خليج فارس وحجاز مركز وحي الهي ، هدف است . هدف اول آن است كه حكام منطقه گوش و چشم بسته در فرمان امريكا و از آن دردناكتر اسرائيل باشند، و ننگ هر تحقير و نوكري رابپذيرند. در چنين جو و فاجعه عظيمي ، ملتهاي اسلامي نبايد بي تفاوت باشند و از هيچ كوشش در راه حفظ اسلام و كشورهاي اسلامي نبايد دريغ كنند. چه دردناك ومصيبت بار است كه در جوار مسلمانان و دولتهاي به اصطلاح اسلامي ، اسرائيل غاصب اينچنين جسورانه و فاتحانه به مردم مظلوم لبنان ، به خواهران و برادران عزيز بيروتي تجاوز كند، و به جاي آنكه دولتهاي كشورهاي اسلامي به دفاع كه يك فريضه الهي وانساني است برخيزند، اينچنين نرمش نشان دهند؛ بلكه براي مقصد شوم امريكا واسرائيل به فعاليت برخيزند، و به جاي اسرائيل ستم پيشه ، ايران اسلامي و اسلام را درايران هدف و تمام هدف قرار دهند.
آيا اگر امروز توانستند عذرهايي براي سكوت بلكه كمك به مقاصد شوم اين جنايتكار و اربابش بتراشند، تاريخ را هم مي توانند به انحراف كشند؟ آيا ملتهاي آزاد راهم مي توانند فريب دهند؟ و آيا خداوند منتقم را هم با عذرهاي غير موجه خودمي توانند قانع كنند؟ و آيا اينطور كه اينان اسلام بزرگ را به ملعبه و بازي گرفته اند، گناه بزرگشان بخشودني است ؟ و آيا از عهده جواب براي خونهاي زنان و مردان و كودكان بيگناه بيروت بر مي آيند؟
5- چون لازم است در اين سفر مبارك بر جريانات و طرحهاي اسلامي - سياسي ،هماهنگيهاي كامل بين تمام كاروانها و گروهها باشد و از هرج و مرج و امور مخالف بااخلاق اسلامي به طور كامل اجتناب شود، ضروري است حجاج محترم و كاروانهاي حج از پيشنهادهاي متصدي محترم امور حج و حجاج ، جناب حجت الاسلام آقاي موسوي خوئيني ها پيروي نمايند؛ كه اگر خداي نخواسته هر كاروان و هر گروهي مستقلا و بدون
صفحه : 515
توجه به هماهنگي اقدام به امري كنند، ممكن است فاجعه اي پيش آورد و انحرافاتي تحقق يابد كه چهره اسلامي جمهوري اسلامي و انقلابي دگرگون جلوه داده شود؛ و اين گناه عظيمي است كه پيش خالق و خلق مسئوليتي بس بزرگ دارد.
اينجانب اميدوارم كه حجاج عزيز - ايدهم الله تعالي - از خود و دوستان خود مراقبت نمايند كه اين عبادت با عظمت الهي ، آلوده به گناه و خطايا نشود. در ميقاتهاي الهي ومقامات مقدس ، در جوار خانه پر بركت خداوند تعالي ، آداب حضور محضر مقدس خداوند عظيم ، مراعات و قلوب حجاج عزيز از تمام وابستگيهاي به غير حق ، آزاد و ازآنچه غير دوست هست ، تهي و با انوار تجليات الهي منور گردد، تا اعمال و مناسك اين سير الي الله با محتواي حج ابراهيمي و پس از آن ، حج محمدي ، آراسته گردد. و باسبكباري از افعال طبيعت ، همگان سالم از وزرهاي مني و منيت ، با كوله باري از معرفت حق و عشق محبوب ، به اوطان خود بازگردند، و به جاي سوغاتهاي مادي فاني ،دستاوردهاي باقي ابدي براي دوستان به سوغات آورند. با مشتي پر از ارزشهاي انساني - اسلامي كه پيغمبران بزرگ از ابراهيم خليل الله تا محمد حبيب الله - صلي الله عليهم وآلهم اجمعين - به انگيزه آن مبعوث شدند، به دوستان عاشق شهادت بپيوندند. اين ارزشها و انگيزه هاست كه انسان را از اسارت نفس اماره به سوء و وابستگي به غرب وشرق ، نجات و به شجره مباركه زيتونه لاشرقيه و لاغربيه مي رساند. و اگر مسلمانان جهان به انگيزه انبيا - عليهم السلام - كه عصاره آن در آخرين كتاب انسان ساز، قرآن كريم ، اين كتاب هدايت - كه از مبداء نور الله نور السموات والارض (2) به مشكات قلب نوراني خاتم الرسل - صلي الله عليه و آله و سلم - تابش نمود تا قلوب انسانها را از حجابهاي ظلمت و نوربرهاند و عالم را نور علي نور كند - پي برند و به اقيانوس نور متصل شوند، هرگز دراسارت شيطان و شيطان زادگان در نمي آيند؛ و براي چند روز مسند توهمي و رياستهاي تخيلي ، داغ ننگ و ذلت را بر جبين خويش نمي پذيرند؛ و براي تقرب به شيطان بزرگ و
2- بخشي از آيه 35 سوره نور: "خداوند، نور آسمانها و زمين است ".
صفحه : 516
طرح اسارت بار "كمپ ديويد" و اشباه آن ، به جست وخيز بر نمي خاستند. هان اي قطره هاي جدا از اقيانوس قرآن و اسلام ، به خود آييد و به اين اقيانوس الهي متصل شويد، و به اين نور مطلق استناره كنيد تا چشم طمع جهانخواران از شما ببرد، و دست تطاول و تجاوز آنان قطع شود، و به زندگاني شرافتمندانه و ارزشهاي انساني برسيد. ازاين زندگي ننگين كه مشتي اسرائيلي دوره گرد، بر شما حكومت كنند و مسلمانان مظلوم رادر حضور شما پايمال نمايند، رهايي يابيد. بارالها، به ما خفتگان توفيق بيداري عنايت فرما و حكام كشورهاي اسلامي را به خودآر كه با معيارهاي اسلامي بر مسلمانان حكومت كنند و بتهاي نحس و طاغوت را در هم شكنند.
6- بر روحانيون محترم و نويسندگان و گويندگان متعهد لازم است كه در فرصتهاي مناسب و در محضر مسلمانان ، به جبران تبليغات مسمومي كه از وسائل ارتباط جمعي وابسته به امريكا و اسرائيل ، به شايعه افكني و دروغ پردازي بر ضد اسلام و جمهوري اسلامي ايران اشتغال دارند، از اسلام و انقلاب اسلامي ايران دفاع نمايند، و چهره واقعي آن را به جهانيان معرفي نمايند. و دستاوردهاي اسلامي را كه با جهاد بي امان ملت متعهدايران ، با همه گرفتاريها و كارشكنيهاي دشمنان اسلام در داخل و خارج ، نصيب كشورشان شده است ، يادآور شده و ملتها را آماده كنند. و از تهمتهايي كه از ناحيه بوقهاي تبليغاتي به اين ملت زده شده است پرده بردارند و نقشه ها و توطئه هاي امريكا ووابستگان به آن را افشا كنند. از هجوم ارتش صدام عفلقي به امر امريكا و پشتيباني كشورهاي وابسته به آن ، جهانيان را با خبر كنند. مسلمانان را از آنچه به دست بعضي حكام امريكايي بر اسلام و مسلمين مي گذرد كه بدترين آنها شناسايي رسمي اسرائيل وبعد از آن ، تاخت و تاز وحشيانه به كشور اسلامي لبنان و شهيد و معلول كردن دهها هزارمردم بيگناه و بي پناه است ، آگاهي دهند. شايد ملتها با اعتقاد به خداي متعال از اين فاجعه بزرگ تاريخ كه روي مسلمانان را در جهان و در پيش نسلهاي آينده ، خداي نخواسته سياه مي نمايد، جلوگيري كنند و اسلام عزيز و مسلمين را از اين ننگ بزرگ رهايي بخشند و خود را از اين تحقير و ذلت ناهنجار كه ياد آن هر مسلمان غيرتمند را مي لرزاند
صفحه : 517
آزاد كنند.
7- اخيرا به دولتهاي منطقه كه براي فجايع مخالف با اسلام و تعليمات قرآن ،گردهمايي مي نمايند، اخطار مي كنم كه اقدام و قيام بر ضد اسلام و ملتهاي اسلامي نكنند.در صورتي كه چنين كنند، دولت و ملت ايران كه بزرگترين قدرت منطقه است ، به اذن الله تعالي بر شما نخواهد بخشود و هر پيامدي كه براي شما پيش آيد، خود، مسئول آن هستيد. از شما كه رگ حيات و شريان بزرگ اقتصاد و صنايع جهان در دستتان است ، هيچ عذري در پيشگاه معظم خالق و مخلوق پذيرفته نخواهد شد. اميد است ان شاءالله تعالي اسلام عزيز با پشتيباني ملل اسلامي در جهان خصوصا منطقه ، به آمال خود برسد ومسلمانان جهان بر مستكبران پيروز شوند. والسلام علي عبادالله الصالحين .
روح الله الموسوي الخميني