• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 370 -  پيام به شورايعالي تبليغات اسلامي "اهميت تبليغات در داخل و خارج از كشور"
پيام
زمان : 12 تير 1361 / 11 رمضان 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : اهميت تبليغات در داخل و خارج كشور
مخاطب : شورايعالي تبليغات اسلامي
صفحه : 370
[بسم الله الرحمن الرحيم . محضر مبارك رهبر عظيم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله العظمي امام خميني - دام ظله العالي . با عرض سلام به استحضار مي رساند، پس از پيروزي انقلاب و احساس نيازمبرم جامعه انقلابي به يك تشكيلات منسجم و يك مرجع مشخص براي تبليغات اسلامي كه همه بتوانند بدان مراجعه كنند با مشورت جامعه مدرسين و همكاري دفتر تبليغات قم در تير ماه سال 60،شورايعالي تبليغات اسلامي تشكيل شد كه به حضور مبارك معرفي و مورد تاييد قرار گرفت . اين شورابراي نيل به اهداف بالا سازمان تبليغات اسلامي را تاسيس كرد و دفتر تبليغات قم و دفتر انتشارات وابسته به جامعه مدرسين را زير پوشش مالي خود قرار داد و براي هماهنگ ساختن فعاليتهاي تبليغي ارگانهاي انقلابي كه امري ضروري بود شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي را به وجود آورد كه چندنمونه از خدمات فراوان يكساله اين دو بخش به پيوست تقديم مي گردد اكنون بر اثر توسعه روزافزون ،كار به مرحله اي رسيده كه اگر بخواهد اين خدمت فعال و گسترده مي شود و بايستي با همكاري سازمانهاو نهادهاي دولتي و ارگانهاي انقلابي و توانمندي بيشتر صورت گيرد و اين همكاري جز با تاييد وتصويب مقام معظم رهبري كه تنها پشتوانه اين نهاد تبليغاتي است ميسر نمي باشد- و الامر اليكم و الله معكم دام الله ظلكم . شورايعالي تبليغات اسلامي ]
بسم الله الرحمن الرحيم
خدمت اعضاي محترم شورايعالي تبليغات اسلامي - ايدهم الله تعالي
گزارش خدمات شوراي مذكور را ملاحظه نمودم . از همكاري با حوزه علميه قم وتشكيلات منسجم و هماهنگي كه با مقامات ذي ربط به وجود آورده ايد تقدير و تشكرمي كنم . همه مي دانيم در اين موقع حساس ، كه جمهوري اسلامي و اسلام عزيز موردتهاجم تبليغاتي رسانه هاي گروهي مرتبط با قدرتهاي بزرگ و وابستگان آنان قرار گرفته
صفحه : 371
است و آنان در باطل خود آن فعاليتها و تبليغات وسيع را به راه انداخته اند، ما و شما وهمه طرفداران اسلام براي حق خود بايد به اين حربه برنده روز مجهز باشيم ؛ و چهره واقعي اسلام و جمهوري اسلامي را در داخل ، و بيشتر در خارج ، در معرض شناخت همگان درآوريم . و اين وظيفه الهي و انساني بر عهده ماست . و در اين زمينه تذكراتي رالازم مي دانم :
1- با تشكر عميق از علما و فضلاي محترم حوزه علميه قم ، كه در هر گرفتاري وظيفه الهي خود را انجام داده اند و در نقاط مختلف كشور بويژه در جبهه هاي جنگ تحميلي ومناطق دورافتاده محروم و مراكز كارگري حضور يافته و شايستگي خويش و حوزه هاي ديني و علمي را به ثبوت رساندند، لكن نظر به حساسيت موقع و موقعيت آنان در اولويت دادن به امور تبليغي ، به نظر مي رسد كه فعاليت چشمگيرتر و دقت بيشتري براي اين امرحياتي اختصاص دهند، و علاوه بر اوقات تعطيل ، در ايام اشتغال بخشي از اوقات شريف خود را در اين امر صرف نمايند؛ و با انتخاب افراد شايسته به طور متناوب ، نگذارند اين پست حساس خالي بشود. از خداوند تعالي توفيق همگان را خواستارم .
2- لازم است نهادهاي دولتي و ارگانهاي انقلابي و ذي ربط در اين وظيفه الهي باشوراي مذكور همكاري جدي نمايند.
3- بديهي است كه تبليغات خارج از كشور از ويژگي خاص و اهميت مخصوصي برخوردار است . و چون "وزارت ارشاد" عهده دار اين امر است ، لازم است شورايعالي تبليغات در جذب و آموزش نيروهاي صالح و افراد شايسته براي اعزام به خارج از كشورو براي مقصد نشر فرهنگ اسلامي به وزارت ارشاد كمك و همكاري نمايند، و باهماهنگي كامل اين وظيفه الهي را عمل نمايند.
اميد است خداوند قادر از عنايت خاص خود همگان را برخوردار فرمايد.
12 تير 61 / 11 شهر رمضان المبارك 1402
روح الله الموسوي الخميني