• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 361 -  پيام به ملت ايران در سالروز فاجعه هفتم تير "تجليل از شهدا - استقامت ملت "
پيام
زمان : 6 تير 1361 / 5 رمضان 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تجليل از شهداي هفتم تير - استقامت ملت ايران
مناسبت : سالروز فاجعه هفتم تير
مخاطب : ملت ايران
صفحه : 361
بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون
با فرا رسيدن سالروز هفتم تير، (1) خاطره قبل از آن فاجعه و پس از آن تجديد شد. قبل از آن ، هجومهاي ددمنشانه بازيگران امريكايي به فرزندان راستين اسلام و انقلاب ونهادهايي كه اينان براي مقصدي الهي در آنها فعاليت مي كردند، از مجلس شوراي اسلامي و دولت اسلامي و قوه قضاييه و دادگاههاي انقلاب و شوراي نگهبان و همه نهادهاي اسلامي تا شخصيتهاي عزيزي كه از قبل از انقلاب تا پيروزي آن در صحنه بوده و به خدمت و فداكاري ادامه مي دادند، و هر چه شخصيتها براي انقلاب اسلامي عزيزمفيدتر و ارزشمندتر بودند، سنگيني توطئه براي شكستن شخصيت آنان افزونتر و دامنه تهمتها و افتراها وسيعتر بود. آن كوردلان دلباخته به امريكا و سر از پا نشناخته در راه رسيدن به هدفهاي شيطاني ، به گمان آنكه توطئه آنان كارگر شده و با برداشتن اين عزيزان متعهد از سر راه خود، ملت مسلمان و متعهد به سوي آنان روي آورده و مقاصد طاغوتي آنان به ثمر مي رسد، و با انگيزه آنكه پس از آن شهيدان ، همه چيز به هم مي ريزد و شاهد
1- در روز هفتم تيرماه سال 1360، پس از عزل ابوالحسن بني صدر از رياست جمهوري و اتحاد وي وهمفكرانش با سازمان منافقين ، و در پي علني شدن رويارويي سازمان منافقين و دست زدن به درگيريهاي مسلحانه خياباني و ترورهاي متعدد، بر اثر انفجار بمب توسط يك عامل نفوذي اين سازمان در مقر دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي "واقع در سرچشمه تهران " 72 تن از مسئولين بلندپايه نظام اسلامي و از آن جمله شهيد مظلوم بهشتي "رئيس ديوانعالي كشور" و تعدادي از نمايندگان مجلس ، وزرا و معاونين ، مسئولين قوه قضاييه و مديران برجسته كشور به شهادت رسيدند.
صفحه : 362
پيروزي خود و اربابان جهانخوار خويش را در آغوش مي گيرند، دست به اين جنايت بزرگ زدند و در لحظاتي دردناك هفتاد و چند نفر مومن متعهد و فرزندان برومند اسلام را كه هر يك با فداكاري خود نخلي پربار بود، از دست ملت گرفتند كه ناگهان صحنه هاي عظيم شورانگيز و انفجارات بزرگ آدم ساز، از آن فاجعه رخ داد. چنانكه در يك شب كه مزدوران امريكايي همه چيز را به هم ريخته و آشفته و جمهوري اسلامي را سركوب شده پنداشتند، و ملت عزيز را به سوي خود و پشتيبان خود مي انديشيدند، چهره نوراني اسلامي از وراي چهره هاي نوراني حزب الله جلوه نمود و تمام قصرهاي تخيلي و آمال شيطاني آنان فرو ريخت . اين سيه روزان ، انفجاري ايجاد كردند كه نور خدا را خاموش نمايند و خداوند قادر به دست مبارك حزب الله انفجاري در واكنش آن ايجاد فرمود، كه انقلاب اسلامي و همه نهادهاي آن چون سدي آهني و صفي مرصوص از آسيب دهرمصون ماند.
يريدون ان يطفئوا نورالله بافواههم و يابي الله الا ان يتم نوره ولو كره الكافرون (2). مگر شهداي بزرگوار هفتم تير در مجاهدات سرسختانه خود و فداكاري بيدريغ در راه هدف چه مي خواستند جز پيروزي انقلاب و سرنگوني پرچم شيطاني كفر و نفاق ، و جز افتادن ماسك ريا و تزوير چهره هاي كريه و ددمنشانه به صورت خلقي و اسلامي ؟ چه بسا اگراين شهادتهاي دلخراش واقع نمي شد، آنان با همان خوي شيطاني و با ظاهري فريبنده درصحنه بازيهاي سياسي باقي مي ماندند و بي امان ضربه هاي خويش را به انقلاب وفرزندان راستين آن وارد مي كردند و براي اسلام و مسلمانان مظلوم سنگ راه مي شدند وبا ضربه نهايي امريكا و ديگر ابرقدرتها جمهوري را شكست مي دادند، يا لااقل پيروزي را به عقب رانده و راه را طولاني مي كردند، ولي اين فاجعه غمناك و شهادتهاي پي درپي به پيروزي اسلام انقلابي سرعت بخشيد.
سپاس فراوان به درگاه خداوند متعال كه با عنايات خاصه خود اين كشور بقيه الله
2- سوره توبه ، آيه 32: "بر آن شده اند تا نور خدا را خاموش سازند، اما خداوند اراده نكرده است جز آنكه نور"هدايتش " را كامل گرداند هر چند كه كافران را خوش نيايد".
صفحه : 363
- ارواحنا لمقدمه الفدا - و اين ملت حزب الله را در تمام زمينه ها و مراحل به پيروزي و ياآستانه پيروزي رساند و قدرت جمهوري اسلامي و ارگانهاي او روز به روز افزايش يافته است .
امروز ملت عزيز ايران كه نادانان گمان مي كردند با جنايات غيرانساني خويش و به شهادت رساندن شخصيات ارزنده آن از صحنه خارج مي شوند، و رمز حضور آنان رانمي توانستند و نمي توانند ادراك كنند، همچنان با قدرت الهي خود به پيش مي روند. و مااميدواريم كه با شكست توطئه اخير امريكا براي حفظ صدام و حزب عفلقي ، قواي شجاع ما با شكست نهايي دولت عراق ، راه را براي تاختن به سوي بيت المقدس بازنمايند؛ چنانچه اميد است ما شاهد بي تفاوتيهاي كشورهاي منطقه كه با هجوم اسرائيل وقتل و غارت اخير آن در كشور اسلامي لبنان همه چيز آنان در خطر تباهي است نباشيم .ملتهاي مسلمان بدانند كه با اين سكوت مرگبار بعضي از دولتهاي منطقه و اين تسليم بي چون و چراي آنان در مقابل امريكا و اسرائيل ، امروز لبنان عزيز در حلقوم اين جهانخوار و تفاله او فرو مي رود و فرداي نزديك ، كشورهاي عزيز ديگر. و اگر امروزدولتهاي منطقه با سلاح نفت و سلاح گرم در مقابل اين جنايتكاران بايستند، مسئله اسرائيل و پس از آن امريكا و هر قدرتمند چپاولگر ديگر حل مي شود. ما تاسف شديدخود را از اينكه بعضي از دولتهاي اسلامي دست خود را به سوي امريكا كه جنايتكاراصيل و توطئه گر دست اول است دراز كرده اند و از گرگ آدم در، نجات خود رامي خواهند، ابراز مي داريم و شديدا آن را محكوم مي كنيم . و ملت سلحشور و دولت انقلابي ايران اگر مسئله جنگ عراق و توطئه براي اغفال ما از آنچه به آن مبتلا هستيم ونقشه براي شكست ما در هر دو جبهه نبود، به گونه اي ديگر عمل مي كرد. و ما براي چندمين بار به دولتهاي اسلامي ، خصوصا دولتهاي منطقه روي آورده و از آنان مي خواهيم و قاطعانه به آنان تذكر مي دهيم كه براي حفظ شرف و جان و ناموس و مال ملتهاي اسلامي بپاخيزند و با ما و دولت سوريه و فلسطينيها متحد شده و در صف واحد ازعزت و شرف اسلام و عرب دفاع كنند، و براي هميشه دست اين جنايتكاران را از
صفحه : 364
كشورهاي زرخيز خود قطع نمايند و فرصت را از دست ندهند كه فردا دير است .
اينجانب از پيشگاه مقدس حق - جل و علا - عظمت براي اسلام و مسلمين و بيداري براي دولتهاي اسلامي و عزت و شرف براي كشورهاي اسلامي و رحمت براي شهداي اسلام در طول تاريخ خصوصا شهداي هفتم تير، و صبر و شكيبايي براي ملت ايران وبازماندگان شهدا خواستارم . و هر چند براي همه شهدا و بويژه شهداي 7 تير عظمت وبزرگواري قائلم ، و لكن شناخت من از شهيد مظلوم بهشتي و ابعاد گوناگون او و شهيدمحمد منتظري و مجاهدات ارزشمند او بيشتر است و نمي توان تاسف شديد خويش رادر فقدان آنان پنهان كرد. انا لله و انا اليه راجعون . والسلام .
روح الله الموسوي الخميني