• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 290 -  پيام به ملت ايران "يوم الله 15 خرداد، پرتوي از عاشورا"
پيام
زمان : 15 خرداد 1361 / 12 شعبان 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : "يوم الله " 15 خرداد پرتوي از عاشوراست
مناسبت : سالروز قيام 15 خرداد
مخاطب : ملت ايران
صفحه : 290
بسم الله الرحمن الرحيم
با سپاس بي حد به خداوند متعال ، امروز به روز 15 خرداد 61 رسيديم . سالروزخرداد 42 خميرمايه نهضت مبارك ملت بزرگ ايران و روز بذر انقلاب بزرگ اسلامي ماست . ملت عزيز بايد اين خميرمايه و بذر پربركت را در عصر عاشوراي 83 [قمري ]جستجو كند؛ عصر عاشوراي مصادف با ساعات شهادت نصرت آفرين سيد مظلومان وسرور شهيدان ؛ عصر عاشورايي كه خون طاهر و مطهر ثارالله و ابن ثاره به زمين گرم كربلاريخت و ريشه انقلابات اسلامي را آبياري نمود. ملت عظيم الشان در سالروز شوم اين فاجعه انفجارآميزي كه مصادف با 15 خرداد 42 بود با الهام از عاشورا آن قيام كوبنده رابه بار آورد. اگر عاشورا و گرمي و شور انفجاري آن نبود، معلوم نبود چنين قيامي بدون سابقه و سازماندهي واقع مي شد. واقعه عظيم عاشورا از 61 هجري تا خرداد 61 و از آن تاقيام عالمي بقيه الله - ارواحنا لمقدمه الفدا - در هر مقطع انقلاب ساز است . آن روزيزيديان با دست جنايتكاران گور خود را كندند و تا ابد هلاكت خويش و رژيم ستمگرجنايتكار خويش را به ثبت رساندند، و در 15 خرداد 42 پهلويان و هواداران وسردمداران جنايتكارشان با دست ستمشاهي خود گور خود را كندند و سقوط و ننگ ابدي را براي خويش به جا گذاشتند، كه ملت عظيم الشان ايران بحمدالله تعالي با قدرت وپيروزي بر گور آتشبار آنان لعنت مي فرستد.
سالروز 15 خرداد 60، با 61 كه اينك شاهد آنيم فرق بسيار دارد. در سال 60مع الاسف كشور و ملت شريف گرفتاريهاي زياد داشت كه گرفتاري جنگ تحميلي و
صفحه : 291
خيانت بعضي عناصر آتش افروز براي بيگانگان و خرابكاريهاي عناصر فاسد از منافقان تا ديگر گروهكهاي منحرف تروريست [كه ] منجر به شهادت عده كثيري از عزيزان متعهد به اسلام و جمهوري اسلام گرديد، ولي بحمدالله تعالي در سالروز 15 خرداد 61رزمندگان قدرتمند ما با فداكاري و عاشق پيشگي كه پشتوانه آنان عنايت حضرت باري تعالي و توجه خاص حضرت بقيه الله - روحي لمقدمه الفدا - و پشتيباني ملت بزرگوار در سراسر كشور است ، بر جنگ آفرينان پيروز شدند، و اكنون قدمهاي آخر رابرمي دارند. و صداميان تبهكار نفسهاي احتضار(1) را مي كشند و بساط مفسدان داخل وگروهكهاي مزدور با همت پاسداران ، كميته ها و پرسنل شهرباني و بسيج و همكاري ملت عزيز درهم پيچيده شد. در سال 60 با فعاليت زياد خائنان و وابستگان به امريكا مي رفت تاميان سپاه پاسداران ، اين جوانان متعهد فداكار با ارتشيان رزمنده عزيز كه فداكاري همگان را در جبهه ها مشاهديم با دست پليد جنايتكاراني سياست باز و تروريستهايي جنايت پيشه با حيله هايي شيطاني شكاف پيدا شود. و خداوند مي داند كه كشور مظلوم مابا اين نقشه شوم به كجا كشيده مي شد و به ملت شريف چه ها مي گذشت و به سر اسلام چه ها مي آمد. و به خواست خداوند بزرگ و همت مجلس شوراي اسلامي و پشتيباني ملت شريف در سال 61 سالروز خرداد، اين جرثومه هاي فساد و خيانت و اين جنايت پيشگان امريكايي از صحنه خارج و به قبرستان نسيان سپرده شدند.
امروز با سپاس به الطاف خداوند متعال ، نيروهاي مسلح آنچنان از انسجام ووحدت برخوردار هستند كه دلهاي بدخواهان پليد را به وحشت مرگبار افكنده اند، وبه رغم تبليغات دروغين رسانه هاي گروهي دشمنان ياوه سرا، بين قواي مقننه و قضاييه و اجراييه و بين آنان و ملت آنچنان وحدت كلمه و اخوت ايماني برقرار است كه تاريخ نظير آن را نديده و بازگو ننموده است . و اينجانب اميدوارم كه اين بارقه الهي كه به بركت اسلام و تعهد به آن براي كشور ايران جلوه كرده است براي هميشه برقرار و پايدار
1- لحظه هاي آخر عمر.
صفحه : 292
باشد. بگذار دشمنان شكست خورده و بدخواهان منزوي كه دستشان از همه چيز كوتاه شده است خود را به اين دروغهاي مفتضح و آرزوهاي بچگانه دلخوش كنند كه ؛ ايران برسر قدرت در تب و تاب است و روحانيون بر سر به دست گرفتن زمام امور صف بندي مي كنند و ايران پس از فلاني در آتيه نزديك به اغتشاش كشيده مي شود و جمهوري اسلامي به جمهوري غيرمذهبي دمكراتيك مبدل مي شود! و بايد بدانند كه اين آرزوهاي به خيال خود طلايي را به گور خواهند برد. و بحمدالله تعالي ايران عزيز به جايي رسيده است كه بين همه ارگانها و گروهها اخوت ايماني - قرآني برقرار است و به مرتبه اي از ثبات رسيده است كه با مردن اشخاص ، هر كه باشد، آسيب نخواهد ديد. واين رسانه هاي دروغ ساز گروهي آنچنان مبتلا به خلافگويي و تناقض پراكني شده اند كه شايد به غير از دوستان خيالپرداز و اميدپرور آنان كسي گوشش به اين دروغها بدهكارنباشد. ما در زندگي خود در اين انقلاب اسلامي چيزهايي ديده ايم و قبل از آن صحنه هايي ديده بوديم باورنكردني و شگفت انگيز. از دوره افتادن رضاخان در تكايا وشمع روشن كردن تا قرآن طبع نمودن محمدرضا و احرام حج بستن ، از عابد و زاهد ومسلمان شدن صدام تا اسلام شناس شدن كارتر و تا به حكم جهاد مسلمانان عليه ايران ،تهديد كردن بلندگوي بگين و ريگان ، و شايد اگر زندگي ادامه پيدا كند اينان را درصفهاي جماعت و محراب عبادت ببينيم ! درست در زماني كه جمهوري اسلامي براي حفظ سرزمينهاي اسلامي و حراست از حرمين شريفين ، مسلمانان را به وحدت اسلامي دعوت مي كند و "يا للمسلمين " مي گويد، از مركز وحي براي خنثي نمودن اين فرياد،پيشنهاد جهاد عليه اين دعوت را كرده و به نفع امريكا دشمن اسلام ، و اسرائيل - كه براي گرفتن از فرات تا نيل و سلطه بر حرمين شريفين كوشش مي نمايد - سينه چاك مي زنند. درمدت قريب دو سال كه صدام عفلقي به كشور اسلامي ايران تجاوز نمود و شهرهاي مسلمان عرب ايراني را خراب ، و كوچك و بزرگ آن سامان را با آتش توپها، و موشكهاو ساير سلاحها به قتل رساند، دولتهاي جهانخوار و بستگان آنان او را محكوم نكردند وسازمانهاي حقوق بشر و امثال آنان دم فرو بسته بودند، ولي امروز كه لاشه نيمه جان
صفحه : 293
صدام و حزب كافر بعث عراق در بغداد نفسهاي آخر را مي كشند همه بوقهاي تبليغاتي ورسانه هاي گروهي جهانخواران و تمام وابستگان به آنان با تبليغات و رفت و آمدهاي پي درپي ، صلح طلب شده اند و استمداد از اسرائيل و مصر و اردن مي كنند. و گاهي امريكاايران را تهديد مي كند، و هنوز نفهميده است كه ايران كه براي كوتاه شدن دست آنان باانگيزه شهادت قيام نموده است و جهاد در راه خداوند را به جان و دل مي خرد، از تهديدامثال او باك ندارد. و اگر مسلمانان جهان از خواب برخيزند و با ياري خداوند دست اتحاد ايماني به هم دهند هيچ قدرتي نمي تواند آنها را تهديد كند. و مقامات ايراني آنان را به برادري و اتحاد در هر مقطع دعوت كرده اند. و اميد است كه به خود آيند و شرافت انساني و اسلامي خويش را فداي قدرتهاي شيطاني نكنند، و به جاي آنكه با جمهوري اسلامي ايران - كه براي نجات آنان و كشورهاي اسلامي حاضر به پشتيباني از آنان است -دست اخوت دهند، به مخالفت برنخيزند، و خود را فداي صدام عفلقي و اربابانش نكنند. و در غير اين صورت ملت بزرگ و قواي مسلح برومند ايران در هر پيشامدي كه به دست خود آنان تحقق پيدا كند خود را در پيشگاه مقدس خداوند بزرگ و ملتهاي اسلامي مسئول نمي داند. و ملت ايران نمي تواند در مقابل پيشامدهايي كه اسلام ياكشورهاي اسلامي را خصوصا مهبط وحي و حرمين شريفين را تهديد مي كند بي تفاوت باشد. ملت ايران همچون ساير مسلمانان جهان در مقابل مشكلات و خطرهايي كه براي اسلام در دست اجراست ، در پيشگاه خداي قادر مسئول است . و امروز ازخطرناكترين امور، "طرح كمپ ديويد" و "طرح فهد" است كه اسرائيل و جنايات او راتحكيم مي كند. همه ما بويژه دولت عربستان در مقابل اسلام و قرآن كريم و نسلهاي آينده مسئول مي باشيم . و من خوف آن دارم كه خداي نخواسته يك روز ملتها ودولتهاي اسلامي به خود آيند كه با دست امريكاي جنايتكار، اسرائيل به خواستهاي ظالمانه و جنايتكارانه خود برسد و از مسلمين كاري ساخته نشود. من طرفداري از طرح استقلال اسرائيل و شناسايي او را براي مسلمانان يك فاجعه و براي دولتهاي اسلامي يك انفجار مي دانم و مخالفت با آن را يك فريضه بزرگ اسلام مي شمارم ، و به خداوند
صفحه : 294
بزرگ از اين نقشه ها كه به دست مسلمان نماها براي اسلام كشيده مي شود پناه مي برم .
ملت بزرگ ايران سالروز 15 خرداد را كه يوم الله است زنده نگه مي دارد، و افتخارقيام ملت را كه با مشت گره كرده و خون طاهر خويش در مقابل ستمشاهي پهلوي ايستاد وپايه استوار انقلاب اسلامي را - كه سرنگوني قدرتمندترين جنايتكار منطقه را در پي داشت - ريخت از ياد نمي برد. و الان فداكاريها و مجاهدات جوانان برومند كشوراسلامي را كه پايه گذاري خروج از ظلمات به سوي نور و از حقارت به سوي سرافرازي واز اسارت به سوي استقلال را نمود بزرگ مي شمارد، و عاشوراي فرياد زن "هيهات مناالذله "(2) و 15 خرداد و ديگر ايام الله را كه در پي داشت و از نور الهي عاشورا فروغ و ازشمس جمال حسيني گرمي واز پرتو هدايت او معرفت به وظيفه و از استقامت او در مقابل باطل استواري فرا گرفت ، ارجمند مي دارد.
خداوند تعالي اين ملت را كه از 15 خرداد 42 تا 22 بهمن 57 و از آن وقت تاكنون براي اقامه عدل الهي از هرچه داشته است گذشته است ، و عزيزان برومندخود را كه قامت رشيد و بلند آنان چون ابديت استوار و گرمي خونشان چون عشق به جمال جميل حق روح افزا بود، به پاي دوست به قربانگاه فرستادند، با نورهدايت خود ارشاد، و با جلوه قدرت ازلي خود برومند و با بارقه روانبخش خود دراحقاق حق و ابطال باطل استوار و پايدار فرمايد، و اين وحدت و صلابت را از آنان سلب ننمايد. "و لا حول ولا قوه الا بالله ". والسلام علي عبادالله الصالحين . (3)
روح الله الموسوي الخميني
2- "سازش با دشمن و ذلت از ما دور باد". فرازي از سخنان امام حسين - عليه السلام - در پاسخ به دعوت يزيدبن معاويه براي بيعت با او.
3- متن پيام امام خميني در اجتماع عظيم و پرشكوه مردم تهران كه براي بزرگداشت سالروز قيام 15 خرداد سال 42،پس از راهپيمايي از نقاط مختلف اين شهر در ميدان امام خميني گرد آمده بودند توسط آقاي سيد احمد خميني قرائت شد. در اين اجتماع گروههايي از مبارزين نهضتهاي آزاديبخش جهان ، جمع زيادي از عشاير بسيجي ، نيروهاي مسلح ،بانوان و قشرهاي مختلف مردم ، و در پيشاپيش آنان روحانيون حضور داشتند. در پلاكاردها شعارهايي همچون "پانزدهم خرداد براي اسلام بود، به اسم اسلام بود و به راهنمايي روحانيت "، "بزرگداشت روز حماسه آفرين 15خرداد، بزرگداشت ارزشهاي اسلامي در تاريخ است " به چشم مي خورد.