• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد شانزدهم - صفحه 263 -  پيام به ملت ايران به مناسبت سوم شعبان و روز پاسدار "هشدار به حاميان صدام "
پيام
زمان : 6 خرداد 1361 / 3 شعبان 1402
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تبريك پيروزي ارتش اسلام - هشدار به دولتهاي حامي صدام
مناسبت : سوم شعبان ، ميلاد مسعود حضرت امام حسين "ع " و روز پاسدار
مخاطب : ملت ايران
صفحه : 263
بسم الله الرحمن الرحيم
طلوع آفتاب سوم شعبان كه سالروز طلوع شمس معنويت و پاسدار اسلام و مجددحيات قرآن كريم و نجاتبخش امت خاتم - صلي الله عليه و آله و سلم - از شب تاريك به عصر ظلماني حكومت جائرانه يزيديان كه مي رفت تا قلم سرخ بر چهره نوراني اسلام كشد و زحمات طاقتفرساي پيامبر بزرگ اسلام - صلي الله عليه و آله و سلم - و مسلمانان صدر اسلام و خون شهداي فداكار را به طاق نسيان سپارد و به هدر دهد، بر همه مسلمانان جهان و شيعيان خط سرخ امامت و ملت فداكار در صحنه ايران بزرگ و رزمندگان در راه هدف مقدس و خصوص سپاه پاسداران عزيز كه اين روز عظيم الشان را براي خودانتخاب نموده اند مبارك باد. و امروز كه نويد پيروزي حق را بر باطل و جنودالله را برجنود شيطان ، با پيروزيهاي بزرگ پي در پي - خصوصا بيت المقدس كه از شاهكارهاي عظيم كم نظير جنگها بوده است مي دهد، مباركتر و پربركت تر است .
سپاه پاسداران كه ركني بزرگ در پيروزي انقلاب اسلامي است با اقتدا به مولاي خودسيد مظلومان - عليه الصلوه و السلام - نجاتبخش ملت ايران و اسلام عزيز از شبهاي تاريك و ظلماني ستمشاهي بوده ، و در پاسداري از انقلاب و هدفهاي آن عاملي موثر وركني ركين بوده و هست . سپاه در جبهه هاي دفاع مقدس از اسلام و ميهن اسلامي ، باوحدت و انسجام كامل با ارتش معظم و بسيج عزيز و ژاندارمري و عشاير مكرم و ساير
صفحه : 264
قواي نظامي و انتظامي و مردمي ، چون صفي آهنين و بنياني مرصوص (1) پايداري نموده و دشمنان اسلام و بشريت را از ميدانهاي نبرد مفتضحانه رانده است ، و براي خود و اسلام و ميهن معظم ايران افتخارهايي آفريده است كه تاريخ فراموش نخواهد كرد، و حضرت بقيه الله - ارواحنا لتراب مقدمه الفدا - از نظر مبارك نخواهد برد، و پروردگار - جل و علا -بر خدمتگزاران به اسلام و ميهن اسلامي ، كه اين رزمندگان بحمدالله تعالي از آنانند،رحمت و بركت خود را دريغ نخواهد فرمود.
اي عزيزاني كه مجالس ذكر و دعا و مناجات شما در شبها چون شب عاشورا به ملكوتيان نورافشاني مي كند، و چون ستاره اي درخشان در جبهه ها مي درخشد، و روزتان چون روز عاشورا در مقابل يزيديان استقامت مي نمايد، قدر اين شبهاي معنوي و عرفاني و اين روزهاي سلحشوري و افتخارآميز را بدانيد كه خداي بزرگ شما را براي نصرت خويش انتخاب فرموده و امثال ما را لايق اين خوان نعمت و رحمت و معنويت وفداكاري ندانسته است .
صدام خائن امروز بهتر فهميده است كه از اين دامي كه براي او گسترده اند نجات نخواهد يافت و او و حزب كافر بعث عراق جز سرنگوني و هلاكت سرنوشتي ندارند. و ازاين رو با آنهمه رجزخواني و ادعاي پوچ سرداري قادسيه و كوبيدن طبل ميان تهي انقلابي بودن و با اسرائيل دشمني آشتي ناپذير داشتن ، امروز به دامان حكومت سرسپرده امريكا، يار و همقطار اسرائيل ، پناه برده و دست ذلت و دريوزگي به جانب دشمنان عرب و اسلام دراز كرده است ، كه نخست او را از اين مهلكه مرگبار - كه خود براي خود تهيه ديده - نجات دهند، و سپس اذهان را از دشمن بزرگ اسلام و غاصب سرزمينهاي آنان منصرف و قرارداد ننگين كمپ ديويد را با برگرداندن حسني مبارك به جامعه عرب به كرسي نشاند، يا "طرح فهد"(2) را كه براي ملت عرب و بالاتر براي اسلام ننگ آور است
1- ساخته شده از سرب ، نفوذناپذير. برگرفته از آيه 4 سوره صف : "الذين يقاتلون في سبيله صفا كانهم بنيان مرصوص ".
2- بر اساس "طرح فهد" كه توسط رژيم سعودي و با هماهنگي امريكا ارائه شده بود، موجوديت رژيم اشغالگر قدس از سوي كشورهاي عربي به طور ضمني به رسميت شناخته مي شد. اين طرح در آن برهه ، با مخالفت مسلمانان مبارز وفلسطيني ها مواجه گرديد و عقيم ماند.
صفحه : 265
اجرا كند.
من به دولتهاي عربي منطقه هشدار مي دهم كه با تسليم شدن در مقابل اينگونه طرحها، علاوه بر قبول اسارت خويش به دست امريكا و از آن ننگينتر اسرائيل ، دشمني ملت و دولت و قواي مسلح نيرومند ايران را براي هميشه به بار مي آورد. و اگر امروز به دامن اسلام برنگرديد، فردا دير است . شما را فريبكاريهاي امريكا و رجزخوانيهاي "حسني "(3) و "حسن "(4) و "حسين "(5) و "قابوس "(6) - كه حقا احتياج به قيم دارند وسفيهانه جوانان كشورهاي خود و اسلحه و مهمات ارتش خويش را كه بايد در راه نجاتشان از چنگال اسرائيل به كار برند - گول نزند. و با يك كشور اسلامي كه شاه معدوم را با آن قدرت شيطاني و حمايت شيطانهاي بزرگ و كوچك و صدام جنايتكارتر از شاه معدوم را به جهنم فرستاد، به ستيز برنيانگيزاند. شما به مطبوعات و رسانه هاي گروهي خود اجازه ندهيد كه به تبعيت از بوقهاي ابرجنايتكاران ، به سمپاشي و تهمت و افترانسبت به كشور و نظامي كه مي خواهد با همه مسلمانان و دولتهاي منطقه با برادري وحسن جوار رفتار كنند مشغول باشند. شما كه هر روز شاهديد كه رئيس جمهور محترم ودولت و مجلس ايران كرارا شما را نصيحت نموده اند و به دوستي دعوت كرده اند، ومي خواهند قدرت عظيم اسلامي ايران را براي دفع دشمناني كه به كشورهاي شما چشم طمع دوخته اند، در كنار شما به كار برند، و شما و ذخاير شما را از حلقوم جهنمي جهانخواران براي نفع ملتهاي شريف مظلوم منطقه بيرون كشند.
آن روز كه اول انقلاب بود و ارتش و سپاه و ديگر قواي مسلح ما آمادگي كافي نداشتند، صدام با همه تجهيزات و خيانت بعضي عناصر دست اندر كار، ناگهان از زمين وهوا و دريا به ايران تاخت و غافلگيرانه قسمت بزرگي از كشور ما را اشغال نمود. نيروهاي مومن و جوانان فداكار به مجرد اطلاع راه را بر آنان بستند، و عقابان تيز پرواز نيروي
3- حسني مبارك ، رئيس حاكم بر رژيم مصر.
4- ملك حسن ، پادشاه مغرب "مراكش ".
5- سلطان حسين ، پادشاه اردن .
6- سلطان قابوس ، پادشاه عمان .
صفحه : 266
هوايي مواضع نظامي سرتاسر عراق را در هم كوبيدند، و اگر نبود تعهد اسلامي آنان وخوف هلاكت بيگناهان و خرابي اماكن ملت برادر عراق كه تاكنون نيز دست آنان راهمين انگيزه بسته است چنان درس عبرت آميزي به حزب كافر بعث مي دادند كه بعضي از دولتهاي منحرف منطقه و غير آن هواي مبارزه با ملتي كه شهادت را تحفه آسماني مي دانند، به سر نپرورانند. و اما امروز كه با سپاس خداوند متعال و تاييدات غيبي و عشق وايمان سرشار ملت ، قواي مسلح از سپاه پاسداران و بسيج و عشاير و نيروهاي مردمي وقواي نظامي و انتظامي و كميته ها و ديگر نيروها به انواع سلاحها و صلاحها مجهز و آماده هستند، و فرياد شهادت طلبي و "جنگ ، جنگ تا پيروزي " آنان فضاي ايران بلكه جهان را به هيجان و لرزه درآورده است ، و از موضع قدرت عظيم ، دست پربركت و قدرتمندخود را براي دوستي و برادري ايماني پيش تمام مسلمين خصوصا ملتها و دولتهاي منطقه و همسايه دراز كرده و آنان را نصيحت مي كنم كه صلاح دنيا و آخرت اينان نيست كه باخيال خام پشتيباني از مصر و اردن و ديگر خائنان به ملتهاي خود و اسلام عزيز هر روزگرد هم آيند و بخواهند توطئه هاي امريكاي جهانخوار را جامه عمل بپوشانند. دولت مصر و اردن اگر عرضه داشتند و در فكر شرف انساني و عربي بودند خود را از اسارت رژيم صهيونيستي اسرائيل رهايي مي بخشيدند، نه آنكه در شناسايي اسرائيل كوشش مي كردند و با طرح اسارت بار "كمپ ديويد" رشته هاي اسارت و ذلت خويش رامحكمتر مي نمودند. و آنان كه به خيال خام خود براي مقابله با جمهوري اسلامي دربازگرداندن مصر به جامعه عرب كوشش مي كنند، سخت در اشتباه هستند و گور خود را بادست خود كه دست جنايتكار امريكاست مي كنند. در صورتي كه پس از پيروزي نهايي كه به خواست خداوند بيش از چند قدمي به آن نمانده است ، اگر از كردار غير اسلامي وغير عربي خود پشيمان شده و توبه كنند، در اين صورت اگر دولتمردان ما هم قبول كنند،معلوم نيست ملت ستمديده و عزيز از دست داده ما قبول كند، و در صورت عدم قبول ملت ، هيچ يك از دولتمردان ايران حق و قدرت هيچ گونه كاري را در اين زمينه ندارد؛زيرا در ايران اسلامي ، مردم تصميم گيران نهايي تمامي مسائلند. پس تا فرصت از دست
صفحه : 267
نرفته و وقت باقي است ، به دامان اسلام و ملتهاي خود برگردند و دست از توطئه ها وسمپاشيها عليه ايران نيرومند بردارند، و با دولت و ملت ايران عليه اسرائيل و ديگردشمنان اسلام و بشريت همدست و همداستان شوند كه اينجانب صلاح دين و دنياي آنان را در اين مي بينم . اكنون درهاي رستگاري به روي آنان باز است و خداوند تعالي رحمه للعالمين است .
اكنون به مناسبت روز بزرگ ولادت سراسر افتخار و با سعادت پاسدار عظيم الشان اسلام و قرآن كريم كه با خون خود و ياران و عزيزان ارجمندش نعره كفرآميز يزيديان راكه عربده كشان نداي "لا خبر جاء و لا وحي نزل "(7) را سر مي دادند، در حلقوم نحسشان خفه كرد، و روز پاسداران عاشق پيشه فداكاري كه با خون پاك خود و ساير رزمندگان عزيز، نعره هاي عربده آساي سردار قادسيه (8) عصر را با ياران تبهكار جنايت پيشه اش درحلقوم كفرانديشان شكست ، سخني با اين مناديان حق و مبارزان دشمنان حقيقت در ميان مي گذارم و اين تذكري است براي آگاهان :
برادران محترم و نور چشمان عزيز! مبادا آفتهاي پيروزي كه در راس آنها غروراست ، خداي ناخواسته شما را به دام كشد و از صاحب اصلي "نصر" كه خداوند قادر است اغفالتان نمايد، كه اين حيله اي است شيطاني كه دنبال آن علاوه بر از دست رفتن معنويت كه اساس پيروزي شما عزيزان است ، موجب غفلت از حيله هاي دشمنان نيز مي باشد كه شكست را همراه دارد. بايد شما قواي نيرومند مسلح و ملت عظيم الشان پشتيبان شما ازتبلور جلوه قدرت الله در خود هيچ گاه غافل نشويد و ما النصر الا من عندالله (9) و نصر من الله وفتح قريب (10) و انا فتحنا لك فتحا مبينا(11) شاهد آن است .
7- نقل است كه يزيد بن معاويه در بازگشت به عصر جاهليت تا بدانجا پيش رفت كه رسما مي گفت : لا خبر جاء ولا وحي نزل "نه رسالتي در كار است و نه وحي اي نازل شده است ! ".
8- صدام حسين در آغاز تجاوز نظامي خود به ايران ، سرمست از پيروزيهاي اوليه ، در سخناني جنگ با ايران را"جنگ قادسيه " ناميد و خود را سردار قادسيه خواند.
9- بخشي از آيه 126 سوره آل عمران : "و هيچ نصرت و كمكي نيست مگر از جانب خداوند".
10- بخشي از آيه 13 سوره صف : "ياري از خداست و پيروزي نزديك است ".
11- سوره فتح ، آيه 1: "و هر آينه تو را پيروز كرديم ، پيروزي اي آشكار".
صفحه : 268
تمام جمال و جلال و خوبيها از اوست و به يد قدرت او، و شكست و غرور و سركشي از شيطان نفس است كه بايد به خداوند متعال از آن پناه برد.
برادران ، از اسراي جنگ كه در دست شمايند، هر چند گناهكارند دلجويي كنيد و باآنان رفتار اسلامي - انساني داشته باشيد. و آسيب ديدگان عراقي را به اسرع وقت به بيمارستانها بفرستيد تا تحت معالجه قرار گيرند. و دكترها و پرستارهاي بيمارستانها كه كوششهاي ارزنده آنان چه در جبهه ها و چه در بيمارستانها بر مردم شريف ما پوشيده نيست و باعث تشكر بسيار است ، با آنان چون نزديكان و برادران خود رفتار نمايند وتلخي آسيب و اسارت را با رفتار اسلامي خود از ذائقه آنان كاهش دهند. در اينجا لازم مي دانم از روحانيون در جبهه ها و جهاد سازندگي و وزارت دفاع و تمامي كساني كه دردفاع از ميهن اسلامي نقش داشته اند تشكر نمايم .
يكي ديگر از اموري كه بايد تمام قواي مسلح و خصوصا آنان كه در شهرها سر وكارشان با مردم بيشتر است ، مثل سپاه پاسداران و بسيج و كميته ها و شهرباني توجه كنند،رفتار نيكو و انساني آنان است با مردم ، بويژه مستضعفان . مردمي كه از جمهوري اسلامي و رزمندگان جبهه ها با تمام توان پشتيباني مي كنند، سپاه و سايرين بايد قلوب آنان را جلب و رضاي خداوند را به دست آورند. و ملت عزيز نيز قدر اين فداكاران را - كه شب و روزخود را براي حراست از اسلام و كشور و حفاظت آنان صرف مي كنند - بدانند و از آنان قدرداني نمايند.
و اينجانب با ناتواني خود دعاگوي همه هستم و از خداوند سعادت همه را خواهان ، وبراي شهداي عزيز رحمت و علو درجات ، و براي بازماندگان آنان صبر و سلامت ، وبراي آسيب ديدگان كه نور چشمان ما هستند، سلامت كامل و سعادت ، و براي رزمندگان پيروزي نهايي ، و براي اسلام عظمت و قدرت ، و براي جمهوري اسلامي دوام راخواستارم .
و در آخر از ملت ايران متواضعانه تشكر مي كنم كه با تمام توان مشكلات جنگ را كه امري است اجتناب ناپذير با كمال گشاده رويي تحمل نموده اند، بلكه اينانند كه به
صفحه : 269
متصديان امور دلداري مي دهند و با تقديم عزيزان خود به اسلام در پشت جبهه ها نيزحاضر و با كمكهاي بسيار ارزنده خود از فداكاران و دولت خدمتگزار خويش پشتيباني نموده و اسلام بزرگ و ميهن عزيز خويش را در جهان سرفراز كردند. و الحق اگر اين روحيه بزرگ اسلامي - انساني ملت نبود، دولت در همان قدمهاي اول به بن بست مي رسيد. و ما بحمدالله تعالي با اين ملت حاضر در جميع صحنه ها و دولت با تمام توان وقدرت ، خدمتگزار به اسلام و جمهوري اسلامي و ارتش و سپاه و بسيج و ديگر فداكاران شجاع سلحشور كه دژهاي محكم دشمن را كه قريب دو سال در ساختن و استحكام ومجهز نمودن آنها به تمام تجهيزات جنگي كوششها نمودند با يورشي دلاورانه و تاييدالهي درهم كوبيده ، و ارتش آرايش يافته و مجهز به جميع سلاحهاي بزرگ و كوچك مدرن ساخت امريكا و شوروي و فرانسه را درهم پيچيد به صورتي كه عده اي از آنان راوادار به فرار و عده بيشماري از آن مفسدان را كشته و زخمي و عده بسياري را به اسارت درآوردند و با دل مطمئن به الطاف الهي و قدرت معنوي و سپاهيگري آنان ، آخر جنگ را كه نزديك است نظاره مي كنيم ، و خداي عزوجل را بر نعمتهاي سرشار او سپاس مي گزاريم .
درود خدا و رسولش بر شهدا و معلولين جنگ تحميلي عراق عليه ايران . سلام خدا برپدران و مادران و همسران و تمامي بازماندگان شهداي افتخار آفرين اسلام و ايران عزيز.سلام و درود ملت ايران بر آسيب ديدگان جنگ . مرگ و نفرين بر ابرقدرتان ، بخصوص امريكاي جنايتكار كه اكثر فتنه هاي منطقه به دست كثيف او تحقق مي يابد. والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته . (12)
روح الله الموسوي الخميني
12- پيام امام خميني توسط فرزند ايشان آقاي سيد احمد خميني در مراسم پرشكوهي كه پس از فتح خرمشهر و به مناسبت بزرگداشت روز پاسدار، سالروز ميلاد مسعود امام حسين "ع "، در تهران "همزمان با مراسم مشابه در سراسركشور" برگزار شده بود، پس از رژه نيروهاي مسلح و يگانهاي مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و بسيج وكميته هاي انقلاب كه از دانشگاه تهران آغاز شده بود، در ميدان امام حسين ، در اجتماع عظيم مردم و نيروهاي نظامي كه زير بارش شديد باران گرد آمده بودند، قرائت گرديد.