• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیستم - صفحه 37 -  پيام به خانواده شهيدان و ايثارگران و تجليل از آنها
پيام
زمان : 8 ارديبهشت 1365 / 18 شعبان 1406
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تجليل از فداكاري شهيدان و خانواده معظم شهدا و ايثارگران
مخاطب : خانواده شهيدان و ايثارگران
صفحه : 37
بسم الله الرحمن الرحيم
نور چشمان عزيزم ، فرزندان محترم شهدا، جانبازان ، اسرا و مفقودين - ايدهم الله تعالي پيام شما را شنيدم . من به شما سلام و درود مي فرستم ، و به وجود شما مباهات و افتخارمي كنم . و چه افتخاري بالاتر از اينكه ما در تداوم انقلابمان ذخيره هاي عظيمي همچون شما عزيزان را داريم كه حضورتان در جامعه در تمامي صحنه هاي اسلامي و انقلابي ومردمي يادآور رشادتها و فداكاريها و اخلاص رادمرداني است كه به بركت خونهاي پاك آنان انقلاب و جمهوري اسلامي ايران بارور گرديد؛ و با شهادت و ايثار و جانبازي واسارت آنان ، از پانزدهم خرداد تاكنون ، بر تارك نهضتمان نام مجد و آزادي و شرف پايدار ماند. شما، گواهان صادق و يادگاران عزمها و اراده هاي استوار و آهنين ،نمونه ترين بندگان مخلص حقيد، كه مراتب انقياد و تعبد خويش را به درگاه اقدس حق تعالي با نثار خون و جان به اثبات رسانيدند؛ و در ميدان جهاد اكبر با نفس و جهاداصغر با خصم ، واقعيت پيروزي خون بر شمشير و غلبه اراده انسان را بر شيطان مجسم كردند؛ و سرمايه جان خويشتن را به بهاي اندك نفروختند و ملعبه زخارف زودگذر دنياو متعلقات آن نشدند؛ و با همتي بلند به سودا و معامله اي برخاستند كه خدا مشتري جان آنان شد و اجر و مزدشان را بيدريغ در نزد خود قرار داد(1) و حياتشان را جاودانه ساخت ،كه اين ، منتها آرزوي عاشقان و مشتاقان و غايت عمل و آمال عارفان است كه "ياليتنا كنا
1- اشاره به آيه 111 سوره توبه .
صفحه : 38
معهم ". (2) و گوارا باد بر اين شهيدان ، لذت انس و همجواري شان با انبياي عظام و اولياي كرام و شهداي صدر اسلام ! و گواراتر بر آنان باد نعمت رضايت حق كه رضوان من الله اكبر. (3) و اينك ما و شما مانده ايم كه وارث آن رسالتيم و حامل آن امانت .
عزيزانم ، من شما را دوست داشته و همچون فرزندان خود مي دانم ؛ و هميشه شما رادعا مي كنم و با نصيحتي مشفقانه و پدرانه از شما فرزندان خوب و با وفاي خودم مي خواهم كه بار امانت پدرانتان را، كه ميراث عزت و راه و رسم زندگي آنان بوده است ،به خوبي بر دوش كشيد؛ و تقوا و پاكي و پاكدامني را پيشه كنيد؛ و نظم در زندگي و تمامي مراحل آن حكمفرما سازيد؛ و با جديت به تحصيل علوم و كسب معارف و بهره وري ازاستعدادهاي الهي خود بپردازيد؛ و هيچ گاه سلاح مبارزه با ظلم و استكبار و استضعاف رابر زمين نگذاريد؛ و دوستي با دوستان خدا و دشمني با دشمنان خدا را شعار خود سازيد؛و خود را از مردم پابرهنه و مستضعف و بي پناهي كه تمامي عزت ما رهين منت و خدمت آنان است ، و شهيدان و جانبازان و اسرا و مفقودين نيز از همين قشرند، دور نسازيد. وموكدا از شما فرزندان شهدا مي خواهم كه با مادران داغديده خود به عطوفت و مهرباني رفتار كنيد كه الجنه تحت اقدام الامهات . (4)
و آخرين سخنم در اينجا با شما اينكه به جمهوري اسلامي ، كه ثمره خون پدرانتان است ، تا پاي جان وفادار بمانيد؛ و با آمادگي خود و صدور انقلاب و ابلاغ پيام خون شهيدان ، زمينه را براي قيام منجي عالم و خاتم الاوصيا و الاوليا، حضرت بقيه الله - روحي فداه - فراهم سازيد.
و به مسئولين محترم جمهوري اسلامي ايران ، براي چندمين بار، سفارش مي كنم - واين نصيحت و سفارش هميشگي است - كه قدر اين نعمتهاي بزرگ الهي را بدانند؛ و درشرايط كنوني و آينده هاي دور، اولويت را به اين عزيزان و كساني بدهند كه در راه اسلام
2- "اي كاش ما نيز با ايشان مي بوديم ".
3- بخشي از آيه 72 سوره توبه : "خشنودي و رضاي خداي تعالي بالاتر است ".
4- كنزالعمال ، ج 16، ص 461 : "بهشت زير گامهاي مادران است ".
صفحه : 39
خون داده اند و مبارزه كرده اند؛ و بشدت از بهانه جويي و سنگ اندازي و مانع تراشي وكاغذبازي ، كه مانع رشد آنان و ملت دلاور ايران است ، خودداري ورزند.
خداوند به همه ما توفيق خدمت و اخلاص عنايت فرمايد؛ و اين گوهرهاي گرانبها رااز كيد و وسوسه هاي شيطان محافظت كند. ان ربي قريب مجيب . (5) والسلام عليكم ورحمه الله .
هشتم ارديبهشت ماه 1365 / 18 شعبان 1406
روح الله الموسوي الخميني
5- بخشي از آيه 61 سوره هود: "پروردگار من نزديك و پاسخگو است ".