عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیستم - صفحه 159 -  رسوايي امريكا در طرح رابطه با ايران
سخنراني
زمان : صبح 29 آبان 1365 / 17 ربيع الاول 1407
مكان : تهران ، حسينيه جماران
موضوع : تاثير بيداري ملت بر تبليغات دامنه دار دشمنان
مناسبت : ميلاد پيامبر اكرم "ص " و ولادت امام جعفر صادق "ع "، هفته وحدت
حضار: كروبي ، مهدي "نماينده امام و سرپرست بنياد شهيد" - خانواده هاي شهدا، مفقودان ،اسراي اهل تشيع و تسنن استانهاي كردستان ، باختران ، آذربايجان غربي ، مناطق گنبد، بندرتركمن و تهران - رحماني ، محمدعلي "سرپرست بسيج مستضعفان " - مسئولان قضايي ارتش - مسئولان اعزام بزرگ سپاه محمد "ص "
صفحه : 159
بسم الله الرحمن الرحيم
رسوايي امريكا در طرح رابطه با ايران
امروز كه از اعياد بسيار بزرگ اسلام است به همه ملتهاي محروم اسلامي و همه مستضعفين جهان و ملت بزرگوار خودمان تبريك و تهنيت عرض مي كنم .
اين عيد بزرگ ، سرمنشاء تمام بركات در عالم است و مركز وحدت مسلمين در جهان است . من نمي توانم راجع به بركات اين عيد، امروز با وقت كم عرضي بكنم . اميد است كه گويندگان و نويسندگان در اين امر اهتمام كنند و بركات تولد اين دو بزرگوار را گوشزدكنند. آنچه كه من امروز مي خواهم عرض كنم ، اين است كه ما در روزي عيد گرفتيم كه ازجهاتي ملت ايران بايد جشن بگيرند؛ يكي جهات پيروزي ملت ايران در جهان ، درجبهه ها در پشت جبهه ها، در همه كشورهاي اسلامي و غير اسلامي و يك امر مهمي كه در اين روز عيد بايد تبريك به همه عرض بكنم ، اين انفجار عظيمي است كه در كاخ سياه واشنگتن رخ داد و اين رسوايي بسيار مهمي كه براي سران كشور امريكا پيدا شد. شماملاحظه بكنيد و ببينيد كه در تمام دنيا، در سراسر جهان ، مطبوعاتشان و رسانه هايشان وخطابه هايشان تمام متوجه اين معناست كه سرپوشي بگذارند بر اين رسوايي كه براي رئيس جمهور امريكا پيش آمد. رئيس جمهور امريكا در اين رسوايي بايد عزا بگيرد و
صفحه : 160
كاخ سفيد مبدل به كاخ سياه بشود - گرچه هميشه بوده است - لكن اين متفرقه گويي واضطرابي كه در كاخ سفيد پيدا شد و در طرفدارهاي امريكا، حكايت از عظمت مسئله مي كند يك مقام عاليرتبه - به قول خودشان - از امريكا به طور قاچاق و با تذكره جعلي وارد ايران مي شود، در صورتي كه ايران نمي داند چي است . به مجردي كه وارد مي شودو معلوم مي شود كه اين از مقامات امريكاست ، ايران او را در يك جايي تحت نظر قرارمي دهد و محبوس مي كند و تمام حركات او را تحت نظر قرار مي دهد و او با هر كس خواسته است ملاقات كند، ملاقات نمي كند.
آني كه ادعا مي كند كه اگر من به شوروي رفته بودم ، رئيس شوروي سه مرتبه ديدن من مي آمد، گمان مي كند اينجا هم شوروي است ! اينجا كشور اسلام است . اينجا نه كرملين قابل اين است كه ذكري ازش بشود و نه كاخ سياه ؛ اينجا كشور رسول خداست ،اينجا كشور حضرت صادق است ، اينجا پاسدارهاي ما شرافت دارند بر كاخ نشينها، اينجابسيجيهاي ما و امت ما شرافت دارند بر تمام كاخ نشينهاي عالم و همه كساني كه ادعاي پوچ خودشان را مي كنند و گمان مي كنند كه بايد عالم پيش آنها خاضع باشد.
آنهايي كه مي گفتند ما چه مي كنيم و چه مي كنيم و قطع رابطه مي كنيم و از اين مسائل مي گفتند، امروز معلوم شد كه با عجز و ناله در پيشگاه اين ملت آمده اند و مي خواهند كه رابطه برقرار كنند، مي خواهند عذر تقصير بخواهند و ملت ما قبول نمي كند. اين يك مسئله است ، مسئله اي است كه از تمام پيروزيهاي شما بالاتر است . مسئله رئيس امريكا باآن همه به قول خودش جلال و جبروت ، كسي را از مقامات عالي بفرستد به اينجا كه بامقامات اينجا ملاقات كنند و هيچ يك از آنها حاضر به ملاقات نشود. اين مسئله بزرگي است كه دنيا را منفجر كرده است و بايد هم بكند، كاخ سفيد را به عزا نشانده است و بايدهم بنشاند، مسئله مسئله مهم است .
هوشياري ، بيداري و اقتدار ملت ايران
الان تسابق مي كنند تمام كشورهاي بزرگ براي رابطه پيدا كردن با ايران ، اين چي
صفحه : 161
است ؟ اين افراد ايران است ؟ اين جمعيت كثير ايران است ؟ ايران جمعيتي ندارد در مقابل عالم . اين ايمان جوانهاي ماست ، اين بركات رسول اكرم است ، اين بركات امام صادق است . اين بركاتي است كه چشم دنيا را خيره كرده است و همه را مضطرب كرده . آنهايي كه گمان مي كردند كه با يك تشر ايران را مي توانند چه بكنند، گمان كردند كه حالا هم زمان قاجار است . حالا هم زمان پهلوي است كه مردم بيدار نبودند. امروز زمان بيداري مردم ماست ، زمان هوشياري و شكوفايي ايمان است در اين كشور. و لهذا، مي بينيد كه الان هر راديويي را باز كنيد از خارج ، از هر گوشه عالم راجع به قضاياي امريكا و راجع به خضوع او در مقابل ايران صحبت مي كنند و حرفها را هم مي زنند. اضطراب در كلمات خود ريگان اين قدر هست ، تناقض گويي ، اضطراب هست كه انسان نمي تواند باور كندكه يك آدمي كه رئيس يك همچو كشوري هست و ادعايش آن قدر زياد است ، اين قدر تناقض گويي ، اين قدر اضطراب ، اين قدر وحشت كه او را گرفته است ، امروز يك چيز مهمي است . نه فقط او را، كرملين هم همين طور است ، آنها هم مسابقه مي كنند باامريكا در رابطه با ايران .
چي است مسئله ؟ چي شده است ايران ؟ چه قصه اي در ايران واقع شده است كه سابق چنانچه در زمان سلاطين سابق ، در زمان قاجار، در زمان پهلوي اگر يك كلمه در آنجامي گفتند، اينها تمام كنار مي رفتند، اگر يك تشر مي زدند آنها خلع سلاح مي شدند. چه شده است كه حالا پاسدارهاي ما هم اعتنا به آنها نمي كنند؟ براي اينكه آن وقت مردم راخواب كرده بودند. تبليغات دامنه دار دشمنهاي اسلام ، مردم را خواب كرده بودند، از هم جدا كرده بودند، شهرها از هم جدا بود، احزاب مختلفه همه با هم مختلف بودند،حكومتها همه دست نشانده بودند. اما امروز مسئله اين نيست ، امروز ايران بيدار شده است امروز اسلام در ايران رواج پيدا كرده است . امروز حقيقت ايمان در ايران شكوفايي پيدا كرده است ، اينها بركات ايمان است . غافل نباشيد از اين ، بركات وحدت شما در تمام امور است . غافل از اين وحدت نباشيد، غافل از اين حظ الهي نباشيد. در عين حال انسان مي بيند كه در حالي كه كاخ كرملين به لرزه در آمده است و كاخ سياه سياهپوش شده است
صفحه : 162
و مي خواهند توجيه كنند هي حرفهاي خودشان را و هي از اين ور به آن ور مي زنند كه توجيه كنند اين خطايي كه كردند و اين كسي را كه اينجا فرستادند و با رسوايي از اينجابيرونش كردند، مي خواهند توجيه كنند. مع الاسف ، بعض از اشخاصي كه در خود ايران هستند، توجه به مسائل يا ندارند يا متعمدند. اينها هم به تبعيت از تبليغات آنها، آنها هم باهمان لسان ، اينجا تبليغ مي كنند.
سرزنش نمودن همنوايان با تبليغات دشمن
من نمي خواهم در اين روز مبارك اسباب افسردگي اشخاص بشوم ، لكن مي خواهم عرض كنم چرا اين قدر ما عقب افتاده هستيم ؟ چرا ما بايد به واسطه اغراض نفسانيه اين قدر خودمان را ببازيم ؟ چرا بايد وقتي كه دنيا به تزلزل درآمده است براي اين بي اعتنايي ايران به كاخ سفيد و سياه ، چرا ما بايد توجيه كنيم مسائل آنها را؟ چرا ما بايد اين قدرغربزده باشيم يا شيطانزده ؟ من هيچ توقع نداشتم از بعض اين اشخاص ، ولو بعضيشان درنظر من پوچ اند، لكن از بعضي از اين اشخاص كه سابقه دارند هيچ توقع نداشتم كه در اين زمان كه بايد فرياد بزنند سر امريكا، فرياد مي زنند سر مسئولين ما! چه شده است ؟ شماهاچه تان است ؟ چه كرديد شماها؟ شماها چرا بايد تحت تاثير تبليغات خارجي واقع بشويديا تحت تاثيرات نفسانيت خودتان ؟ در يك همچون مسئله مهمي كه بايد همه شما دست به هم بدهيد و ثابت كنيد به دنيا كه ما وحدت داريم ، وحدت ما اين طور شده است و درروزي كه هفته وحدت است چرا شماها مي خواهيد تفرقه ايجاد كنيد؟ چرا مي خواهيدبين سران كشور تفرقه ايجاد كنيد؟ چرا مي خواهيد دودستگي ايجاد كنيد؟ چه شده است شما را؟ كجا داريد مي رويد؟ اين تذهبون ؟(1) من نمي توانم كه آن طوري كه مي خواهم ، باشما صحبت كنم و نمي خواهم در روز عيد رنجش براي شما پيدا كنم ، لكن شما انصاف بدهيد كه در يك همچو وقتي ، وقت يك همچو اموري است ؟! وقت يك همچو تاييدي است از كاخ سفيد؟ وقت يك همچو تاييدي است از ريگان ؟ لحن شما در آن
1- به كجا مي رويد؟
صفحه : 163
چيزي كه به مجلس داديد، از لحن اسرائيل تندتر است ، از لحن خود كاخ نشينان آن جاتندتر است . شما چه شده است اين طور شديد؟ شما كه اين نبوديد بعضيتان . من بعضيتان را مي شناسم ، شما اين طور نبوديد.
من اميدوارم كه شما باز توجه كنيد به مسائل ، توجه كنيد به دنيا، توجه كنيد به خودتان ،توجه كنيد به قدرت خودتان . نشكنيد اين قدرت را، گرچه شماها نمي توانيد، لكن نبايديك همچو كاري در ايران بشود. من نمي خواهم دل شما را بشكنم ، لكن شما دل ملت مارا نشكنيد، شما دل مسئولين ما را نشكنيد، شما هي تندرو و كندرو درست نكنيد،دودستگي ايجاد نكنيد، اين خلاف اسلام است ، خلاف ديانت است ، خلاف انصاف است ، نكنيد اين كارها را.
من اميدوارم كه خداي تبارك و تعالي به همه ملت ما سلامت و سعادت عنايت كند، ودوستان ما را به خود بياورد و كساني كه مي خواهند تفرقه ايجاد كنند، ان شاءالله ، خداهدايتشان كند و خداي تبارك و تعالي شر اشرار را از سر اين كشور كوتاه كند. و اين عيدمبارك را بر همه مباركتر كند. و رزمنده هاي ما را در هر جا كه هستند با دل قوي به پيش ببرد و بدانند رزمندگان كه پيروزند و بدانند كه اين پيروزي كه اخيرا پيدا شد، از همه پيروزيها در نظر دنيا بالاتر است و توجه كنند به اينكه با عنايت خدا به پيش بروند و سيلي آخر را بزنند.
والسلام عليكم و رحمه الله