تعداد مطالب : 12334
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 9ساعت و 1دقيقه قبل




مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از انجام عملیات ضد عفونی و نظافت کلی ۲۴۵ میدان و بازار میوه و تره‌بار پایتخت با استفاده از فرصت دو روزه تعطیلات «روز جهانی قدس» و «عید سعید فطر» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اعلام این مطلب افزود: شبکه گسترده میادین و بازارهای میوه و تره بار پایتخت از امروز با تمام ظرفیت در خدمت شهروندان خواهد بود و تلاش کرده‌ایم تا علاوه بر میوه و تره‌بار، ارزاق و مایحتاج عمومی مورد نیاز شهروندان را نیز در این مراکز آماده و مهیا کنیم.

وی از آمادگی صد در صدی میادین و بازارهای میوه و تره‌بار برای خدمات‌رسانی هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان خبر داد و تاکید کرد: تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم تا ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، نسبت به تأمین محصولات و کالاهای مورد نیاز خانواده‌ها با بالاترین کیفیت و مناسبت‌ترین قیمت ممکن اقدام کنیم.

راد با تأکید بر اختلاف قیمت ۳۲ درصدی انواع میوه و محصولات فرنگی در میادین میوه و تره بار با میانگین قیمت‌های سطح شهر خاطرنشان کرد: این اختلاف قیمت در محصولاتی همچون حبوبات به ۲۳ و نیم درصد، گوشت گوسفند به ۲۰ و نیم درصد، گوشت گوساله به ۱۸ و نیم درصد، گوشت مرغ به ۸ و نیم درصد و تخم مرغ به ۱۳ درصد می‌رسد.

سه شنبه 6/3/1399 - 14:19



 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از انتشار کتاب مسابقه بازآفرینی محور شهری؛ طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری با اعلام این خبر گفت: در دوره جدید مدیریت شهری و با توجه به رویکرد شهرداری تهران درخصوص بازآفرینی عرصه های ناکارآمد و رها شده شهری و نیز توسعه محلات کم برخوردار (دارای بافت فرسوده و ناکارآمد)، و در راستای اهدافی چون؛ ارتقای منزلت اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و فضایی پهنه جنوبی شهر تهران، پروژه شاخص و بی سابقه بازآفرینی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز با همکاری دولت و شهرداری و بهره‌گیری از ظرفیت جامعه تخصصی ذیربط، در قالب مسابقه بین المللی در سالهای ۹۸-۱۳۹۷ توسط سازمان نوسازی شهر تهران برگزار شد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: در این راستا و به منظور ثبت تجارب و آموزه‌ها، این سازمان اقدام به مستندنگاری فرآیند برگزاری مسابقه مذکور در قالب یک مجلد کرده است.
به گفته علی اکبری کتاب مسابقه باز آفرینی محور شهری، مستندسازی فرآیند انجام برگزاری مسابقه به همراه معرفی آثار را در بر می‌گیرد و حاوی مطالبی چون؛ پیشینه احداث راه آهن در ایران، معرفی طرح اولیه، هماهنگی‌ها و اقدامات انجام شده در راستای برگزاری، معرفی طرح‌های ارسالی به دبیرخانه در دو مرحله و معرفی آثار برگزیده است.
گفتنی است این کتاب به همت سازمان نوسازی شهر تهران، توسط سرکار خانم نیکو صالحی گردآوری و تدوین و توسط موسسه همشهری منتشر شده است.

سه شنبه 6/3/1399 - 13:5



دومین جشنواره مدیریت پسماند با مشارکت معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س)، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، نقاشی، پوستر، کارتون، کاریکاتور، آثار حجمی، چیدمان، ویدئو آرت، پرفورمنس، عکاسی و طراحی پارچه و لباس از جمله بخش های دومین جشنواره مدیریت پسماند است.
این جشنواره با هدف "بالا بردن توجه و حساسیت جامعه به مقوله کم و کیف پسماند"، "ترغیب به ساماندهی و جداسازی پسماند از مبدا"، "تشویق سازمان‌های مردمی خیریه، در جهت بهره‌وری از پسماندهای قابل استفاده "و "طرح بیش از پیش موضوع بسیج امکانات برای بازیافت حداکثری از پسماند"، برای عموم برگزار می‌شود.
علاقمندان می توانند آثار خود را تا بیستم دی ماه 99 به دبیرخانه جشنواره با مسیرهای ارتباطی ۰۹۱۲۲۲۶۱۵۲۷-۰۹۱۶۰۵۷۵۱۷۲ :whatsApp، Eitaa: @jpasmand، Soroush:@jpasmandارسال نمایند و جهت ارتباط با دبیرخانه جشنواره از طریق: farhangi.alzahra.ac.ir، Email: jpasmand۲@gmail.com، Insragram: jpasmand۲، Eitaa: @jpasmand، Soroush: jpasmand و شماره تماسهای : ۸۵۶۹۲۴۸۸- ۸۸۲۱۶۸۹۹ اقدام نمایند.
زمان برگزاری این جشنواره اسفند ماه 99 در خیابان ونک، ده ونک، دانشگاه الزهرا(س) برگزار می شود.

سه شنبه 6/3/1399 - 12:52


معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه2 گفت: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و حذف نازیبایی های بصری، طرح جمع آوری  تابلوهای غیر مجاز از محور کوی نصر اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبرگفت: با توجه به اهمیت تلطیف بصری  در تزریق روح شادابی و نشاط اجتماعی به شهروندان و ایجاد بهداشت روانی و آرامش جامعه، طرح ساماندهی سیمای بصری و و جمع‌آوری تبلیغات محیطی غیرمجاز در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود:تابلوهای نصب شده مغازه‌ها و اصناف در شهر جزئی از سیما و منظر شهری هستند که اگر این نماها بی ضابطه، ناهماهنگ و غیر استاندارد باشند، موجب برهم خوردن و اغتشاش نظم بصری در سطح شهر خواهد شد و می تواند تبعاتی در اذهان شهروندان از بعد روانی به همراه داشته باشد .
کریمی پور افزود: محور کوی نصر یکی از معابر اصلی و پرتردد منطقه است و برهمین اساس طرح ساماندهی بصری در این محور اجرا شد.
به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2  اجرای مرحله دوم طرح ساماندهی بصری در خیابان ستارخان  در دستور کار اداره زیباسازی منطقه قراردارد.

سه شنبه 6/3/1399 - 12:45

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از شست و شو و ضدعفونی هزار مسجد پایتخت توسط نیروهای این سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، صدرالدین علیپور با اشاره به کاهش محدودیت های مربوط به حضور اجتماعی مردم در اماکن عمومی از جمله مساجد در روزهای آینده گفت: با توجه به اینکه احتمال می رود در روزهای آتی شاهد حضور بیشتر شهروندان در مساجد باشیم، ۶۰۰ نفر از نیروهای سازمان پسماند به همراه ۳۰۰ دستگاه واترجت، تانکر و جدول شوی بیش از هزار مسجد در مناطق مختلف شهر تهران را شست و شو و ضدعفونی کردند.

وی هدف از این اقدام را تامین سلامت شهروندان همزمان با برگزاری نماز عید فطر و بازگشایی مساجد در روزهای آینده دانست و ادامه داد: عملیات شست و شوی مساجد پایتخت با رعایت اصول بهداشتی و با استفاده از ۴۰۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده و حضور ۱۵ ناظر عالی و ارشد سازمان پسماند انجام شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به برنامه های آتی سازمان برای ضدعفونی سایر اماکن تصریح کرد: از آن جا که قرار است در روزهای آتی برخی از بقاع متبرکه بازگشایی شوند، پیش بینی کردیم تا برخی از این اماکن را در آینده برای حضور ایمن زائران ضدعفونی کنیم.

سه شنبه 6/3/1399 - 12:39



جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با طرح موضعی اراضی 4 هکتاری محله شهید رجایی واقع در منطقه 18 موافقت شد .
به گزارش روابـــط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران علی اشراقی درباره این جلسه گفت: طرح موضعی اراضی 4 هکتاری محله شهید رجایی واقع در منطقه 18 مورد رسیدگی قرار گرفت و با توجه به توضیحات مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و مشاور تهیه‌کننده طرح و ضرورت احداث پروژه مذکور به‌منظور تأمین مسکن جایگزین بافت فرسوده، با این طــــــرح موافقت شد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج افزود: همچنین در این جلسه موضوع احداث یک بازار چندمنظوره خدماتی در منطقه 19 در زمینــی به مساحت ده هکتار که در گذشته کوره‌پز خانه بوده مطرح و با احداث یک مجموعه 9 طبقه تجاری- اداری شامل یک مرکز مدرن و پیشرفته سورت، بسته‌بندی و نگهداری در سردخانه با سطوح خدمات هفت‌گانه در مساحت 77 هزار مترمربع و 17هزار واحد پارکینگ با ملاحظات و تأییدات ترافیکی موافقت شد.
وی تأکید کرد: تصویب پروژه‌های فوق می‌تواند زمینه‌ساز تحول و ارتقاء کیفیت زندگی در زمین‌های متروکه جنوب غرب تهران باشد، به‌طوری‌که با بازآفرینی شهری در این محلات شرایط مطلوب‌تری برای زندگی ساکنین فراهم می‌شود.
اشراقی در پایان با اشاره به طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 گفت: با توجه به تکالیف مصرح در مصوبه سال 98 شورای عالی شهرسازی و معماری و لزوم سلسله اقداماتی به‌منظور تبیین تکالیف شهرداری تهران، قرار شد کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج نسبت به بررسی و تأیید نقشه‌ها و ضوابط و مقررات طرح تفصـیلی ویژه منطقه 22 با توجه به ضوابط مربوطه اقدام کند تا سریع‌تر زمینه ابلاغ نهائی طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 توسط کمیسیون ماده پنج فراهم شود.

سه شنبه 6/3/1399 - 12:34



به درخواست وزیر محترم بهداشت از شهردار تهران و به منظور همدلى و رفع نگرانى در خصوص افزایش شیوع ویروس كرونا، طرح های ترافیكى كه قرار بود از٦ خرداد ماه مجدداً اجرا شود، تا اطلاع ثانوى اجرا نخواهد شد .

 

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛در حالیكه برابر پنجاه و نهمین مصوبه شورای حمل ونقل و ترافیک شهر تهران كه با حضور شهردار محترم تهران، رئیس محترم شورای اسلامى شهر، رئیس محترم كمیسیون عمران و حمل و نقل شوراى شهر ، فرمانده محترم پلیس راهور فاتب ،فرمانده محترم ستاد مقابله با كروناى استان تهران و نمایندگان وزارت كشور و استانداری تهران برگزار شد، اجراى مجددا طرح ترافیك از ٦ خرداد ماه در دستور كار قرار داشت ، اما با عنایت به تماس تلفنى وزیر محترم بهداشت و درمان با شهردار محترم تهران و درخواست وی مبنی بر توقف اجراى طرح ترافیك مقرر شد، اجراى مجدد طرح های ترافیكى شنبه ١٠ خرداد ماه در ستاد ملی كرونا مطرح و در خصوص آن تصمیم گیرى شود.

سه شنبه 6/3/1399 - 12:30

 

 

شهرداری تهران  به مناسبت عید سعید فطر به مدت ۴ شب کنسرت آنلاین برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، به دنبال برگزاری موفق کنسرت های آنلاین در نوروز ۹۹ در شرایط شیوع ویروس کرونا و قرنطینه‌ی مردم در خانه، اینبار به منابست ایام عیدسعید فطر معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با مشارکت شبکه تلویزیونی تیوا ۴ شب خاطره‌انگیز را با کنسرت‌های آنلاین تدارک دیده است.
این کنسرت‌ها از دوشنبه ۵خردادماه ۱۳۹۹ با اجرای گروه داماهی آغاز می‌شود و به ترتیب سه‌شنبه ۶ خرداد گروه دال، چهارشنبه ۷ خرداد حامی و پنج‌شنبه ۸ خرداد علیرضا قربانی اجرا خواهند داشت.
لازم به ذکر است که اجرای سه شب اول در برج میلاد تهران و اجرای شب آخر و علیرضا قربانی در تالار وحدت خواهد بود.
معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن فراهم نمودن تمامی زیرساخت‌های برگزاری کنسرت‌های آنلاین در بهترین سطح، از شهروندان جهت تماشای این کنسرت‌ها که توسط هنرمندان محبوب کشور اجرا خواهدشد، دعوت می‌نماید.

سه شنبه 6/3/1399 - 12:28


 
 
بر اساس انعقاد قرارداد همکاری سامانه بانکداری باز کبالت بانک پارسیان و فرابوم، سامانه بانکداری باز کبالت قادرخواهد بود، سرویس‌های 18 بانک کشور را در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار دهد و از سوی دیگر، سرویس‌های بانک پارسیان را علاوه بر بستر کبالت از طریق بستر فرابوم در اختیار سایر شرکت‌ها قرار دهد.
 
هم اکنون مشتریان با توجه به بستر ایجادشده و توسعه سرویس‌های قابل فراخوانی می‌توانند از خدمات متعددی مانند سرویس‌های مبتنی برحساب از قبیل انتقال وجه، برداشت مستقیم، صورتحساب و همچنین سرویس‌های پرداخت از جمله پرداخت قبوض و خرید شارژ و... بهره مند شده و با رعایت الزامات قانونی و امنیتی از طریق سامانه و نرم‌افزارهای موبایلی، استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی، سهولت منحصربه فردی در بهره‌مندی از خدمات بانکی را تجربه نمایند.
شایان ذکر است؛ بانک‌های ارائه‌دهنده سرویس در بستر فرابوم؛ بانک‌های صادرات، ملی، ملت، سپه، تجارت، سامان، اقتصادنوین، انصار، پست‌بانک، شهر، صنعت و معدن، قرض‌الحسنه مهرایران، مهراقتصاد، ایران‌زمین، سرمایه، دی، حکمت ایرانیان و موسسه اعتباری توسعه می‌باشند.
گفتنی است؛ در راستای توسعه بانکداری باز و ارائه خدمات متنوع بانکی و غیربانکی، سامانه کبالت درنظر دارد پوشش سرویس‌های بانکی خود را توسعه داده و از خدمات سایر بوم‌ها و بانک‌ها تا پایان سال 1399 بهره گیرد. همچنین توسعه سرویس‌های ویژه مالی و غیرمالی از برنامه‌های توسعه‌ای سامانه کبالت می باشد.
سامانه بانکداری باز کبالت که به تازگی2ساله شده است، با حمایت مدیرعامل و معاونت فناوری‌های نوین مالی واطلاعاتی بانک پارسیان، توسط شرکت تامین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین راه‌اندازی شد و در حال حاضر بیش از 45 فین‌تک در محیط عملیاتی و تستی، از سرویس های بانک پارسیان بهره می‌برند.

سه شنبه 6/3/1399 - 12:25

 

با هدف استفاده از بوستان طبیعت منطقه21 در "مواقع بحرانی"، از محل اسکان اضطراری این بوستان بازدید شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، بازدید میدانی چندساعته ای با حضور زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست، موذن شهردار ناحیه سه و اسماعیلی دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه۲۱ از محل اسکان اضطراری بوستان طبیعت انجام گرفت.

بنا بر این گزارش؛ در این بازدید بر آماده سازی هرچه بیشتر اسکان اضطراری و رفع نواقص احتمالی بوستان طبیعت در مواقع بحرانی و همچنین هماهنگی های لازم بین بخشی با ستاد مدیریت بحران منطقه21 تاکید شد.

لازم به ذکر است؛ در پی وقوع زلزله نیمه شب نوزدهم اردیبهشت ماه سالجاری به بزرگی5.1 در مقیاس ریشتر در محدوده شهرستان دماوند استان تهران، ستاد مدیریت بحران منطقه21 و معاونت خدمات شهری این منطقه نسبت به رفع نواقص احتمالی مکان های اسکان اضطراری کمر همت بسته اند.

امید است با تلاش های شبانه روزی خدمت گزاران در مجموعه مدیریت شهری منطقه21، شاهد آماده سازی و تدارک هرچه بیشتر امکانات لازم به هنگام بروز حوادث و شرایط بحرانی به منظور استفاده بهینه شهروندان باشیم.

سه شنبه 6/3/1399 - 12:21