تعداد مطالب : 12347
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 2روز قبل
مرکز بهداشت جنوب تهران (وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران) از تلاش‌های همه‌جانبه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در پیشگیری و کنترل بیماری کووید 19 در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران ، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران در نامه‌ای به عنوان مدیر میدان مرکزی میوه و تره بار تهران با اشاره به آخرین بررسی‌های به عمل آمده از سوی آن مرکز، ضمن قدردانی از گندزدایی روزانه محوطه میدان مرکزی میوه و تره بار پایتخت، استمرار این اقدام را تحت نظارت کارشناسان بهداشت محیط مستقر در این میدان مورد تاکید قرار داد.
سعید سالاری، مدیر میدان مرکزی میوه و تره بار تهران با تاکید بر اینکه عملیات ضد عفونی کردن محوطه 270 هکتاری میدان میوه و تره بار تهران به عنوان بزرگ‌ترین میدان میوه و تره بار کشور به صورت مستمر، انجام و پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت در این مجموعه بزرگ اقتصادی و خدماتی به صورت کامل رعایت می‌شود، خاطرنشان کرد: البته ضد عفونی کردن فضای داخلی حجره‌های واقع در این میدان در اختیار و بر عهده اعضای صنف مربوطه است.

چهارشنبه 7/3/1399 - 14:22

 

 

طرح نصب برچسب های فاصله گذاری اجتماعی در اماکن و مشاغل پرریسک از جمله نانوایی ها با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در هشت منطقه ازشهر تهران اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اداره کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران در راستای مصوبات کارگروه «آموزش، فرهنگسازی و مشارکت مردمی» ستاد بحران و مقابله با ویروس کرونای شهرداری تهران و همچنین به دلیل برداشته شدن بسیاری از محدودیت ها  و آزاد شدن فعالیت همه صنوف و مراکز خدمات رسانی، طرح نصب برچسب های رعایت فاصله مطمئنه  را به منظور تشویق شهروندان و گروه های مختلف شغلی به رعایت اصول خود مراقبتی و فاصله گذاری اجتماعی به اجرا گذاشته است.

بنابراین گزارش از اواسط هفته جاری  با مشارکت ادارات آموزش های شهروندی مناطق 15 الی 22 شهر تهران بیش از 17 هزار برچسب رعایت فاصله گذاری اجتماعی درمحیط پیرامون یک هزار و 725 نانوایی، نصب شده است .

شایان ذکر است نشست‌های آموزشی این طرح از نوروز99  آغاز گردید و اداره‌کل سلامت نیز در راستای آموزش و فرهنگسازی به شهروندان اقدماتی را انجام داد. در ادامه با توجه به برداشته شدن بسیاری از محدودیت های مربوط به طرح فاصله گذاری اجتماعی، در راستای افزایش حساسیت شهروندان نسبت به ادامه روند خودمراقبتی و توجه بیشتر به هشدارهای رعایت اصول بهداشتی، مرحله‌ی نصب برچسب فاصله‌گذاری اجتماعی اجرایی شد.

اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در همین زمینه با برگزاری کارگاه های برخط و حضوری آموزش تسهیلگری طرح فاصله گذاری اجتماعی صنوف که با حضور جمعی از نیروهای داوطلب مردمی و کارکنان شهرداری تهران برگزار شد، با اعزام تسهیلگران اجتماعی ، آموزش های لازم جهت رعایت پروتکل های بهداشتی، بهداشت فردی و اصول فاصله گذاری اجتماعی را به نانواها و شهروندان حاضر در این مکان ها، آموزش می دهد.

چهارشنبه 7/3/1399 - 14:13شهردار منطقه۱۳ از آماده سازی و احداث مخزن ۱۰۰ هزار لیتری ذخیره آب اضطراری در زمان بحران خبر داد و افزود : با توجه به توافقات به عمل آمده، چندین مخزن دیگر نیز در نقاط مورد نیاز ساخته می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه گفت : با توجه به مشارکت شهرداری منطقه ۱۳ با آب منطقه ای تهران، ضمن آماده سازی  مخزن ۱۰۰ هزار لیتری، با جانمایی و حفاری محل مورد نظر، مخزن ۱۰۰ هزار لیتری ذخیره آب در بوستان دوکوهه (اتوبان شهید دوران) در حال احداث است.

به گفته او در حال حاضر این  اولین مخزن در منطقه بوده و مطابق توافقات به عمل آمده،   چندین مخزن دیگر نیز در نقاط مورد نیاز  احداث می شود.

شهردار منطقه۱۳ با بیان اینکه، هنگام زلزله، خطوط انتقال آب دچار مشکل می شود، گفت:با بهره برداری از مخازن آب رسانی اضطراری، این مخازن در زمان زلزله ظرفیت تامین  آب آشامیدنی  یک محله را به مدت ۷۲ ساعت داراست.

چهارشنبه 7/3/1399 - 13:19

 

شهردار منطقه یک تهران از ساخت تندیس «فرشته مهر» به یاد شهدای مدافع سلامت و نصب آن در خیابان شریعتی، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: تندیس فرشته مهر و نامگذاری خیابانی به نام شهدای حوزه سلامت در دستور کار مدیریت شهری منطقه یک قرار گرفت.

وی افزود: این تندیس به یاد شهدای سلامت به عنوان نمادی از خدمات رسانی صادقانه نیروهای کادر درمان در بیمارستان شهدای تجریش، همزمان با برگزاری مراسمی به همین منظور با حضور برخی مسؤولان رونمایی می‌شود.

وی افزود: پیشنهاد ساخت تندیس و نامگذاری خیابان به یاد شهدای مدافع سلامت از سوی حوزه درمان و کادر پزشکی مطرح شد که شهرداری منطقه یک قول مساعد جهت همکاری داد.

موسوی تصریح کرد: شهرداری منطقه یک پیشنهاد حوزه درمان را در شورای شهر تهران مطرح و قرار است تندیس «فرشته مهر» در خیابان شریعتی نصب و کوچه‌ای به نام شهدای سلامت نیز در حوالی بیمارستان شهدای تجریش نامگذاری شود.

 

چهارشنبه 7/3/1399 - 13:14پیوستن شورایاران فرهنگ رکاب زنی و توجه مضاعف به دوچرخه سواری و حمل و نقل پاک، برای حفظ سلامت شهروندان بسیار مفید و راه گشاست.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، همزمان با اولین سه شنبه خرداد شهردار و مدیران شهری منطقه ۱۷ به همراه دبیران شورایاری محلات چهارده گانه سطح منطقه را رکاب زدند و از پروژه های کوچک مقیاس محلی بازدید کردند.
محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ دوچرخه سواری گفت: پیوستن شورایاران به این فرهنگ و توجه مضاعف به فرهنگ زیبای دوچرخه سواری و حمل و نقل پاک، برای حفظ سلامت شهروندان بسیار مفید و راه گشاست. مردم به شورایارانی که منتخب خودشان هستند توجه می کنند و بر همین اساس از روش آنها برای رکاب زنی در سطح محدوده در بازدیدهای محلی بهره خواهند برد.
شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به اجرای طرح باغ راه سلامت گفت: ایمنی سازی مسیر در تمامی طول باغ راه خصوصا در تقاطع ها با جدیت بررسی خواهد شد تا سلامت شهروندان تضمین شود. یکی از ویژگی های این طرح این است که تاکید کردیم پیش از آغاز عملیات عمرانی و کلنگ زنی مطالعات با دقت بیشتری انجام شود، تا نقاط ضعف و قوت و دستاوردهای آن به درستی برای مدیریت شهری روشن شود.
او با اشاره به فراخوان جلب مشارکت مردمی گفت: این طرح بر مبنای جلب مشارکت مردم طراحی شده و در همین راستا اداره روابط عمومی در فراخوانی اعلام کرد هرکس طرح خلاقانه ای برای احداث باغ راه سلامت دارد به منطقه ۱۷ ارائه کند که آثار خوبی نیز به دبیرخانه ارائه شده است.
 شهردار منطقه ۱۷ در جریان این بازدید گفت: با اجرایی شدن این اتفاق و مشارکت مناطق همجوار و شبکه ای شدن راه ارتباطی، باغ راه سلامت خدمات بهتری را به شهروندان منطقه ۱۷ ارائه خواهد کرد. در این پروژه مسیر کلهری که به همراه شورایاران از پروژه های کوچک مقیاس بازدید کرد و افزود: همواره بر مشکل گشایی و احصای مشکلات در معابر محلی و طراحی پروژه‌های کوچک مقیاس تاکید شده چون معتقدیم این پروژه ها گره‌های بزرگی را از محلات باز می کنند.
محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ تهران از تعویض تیرهای برق فرسوده و معارض در راستای ایمن سازی معابر در سطح منطقه خبر داد و افزود: از آنجایی که امنیت و سلامت شهروندان در اولویت امور مدیریت شهری قرار دارد با سرعت و جدیت به اجرای طرح ایمن سازی شبکه توزیع برق و جایگزینی تیرهای سیمانی با تیرهای چوبی، فرسوده و معارض در معابر اقدام اساسی برای تعریض معابر و کاهش خطر برای شهروندان عزیز در معابر این منطقه خصوصا در بافت فرسوده صورت گرفت.
شهردرا منطقه ۱۷ با اشاره به اهمیت اجرای این طرح افزود: شهرداری منطقه ۱۷ در سطح محلات اقدام به نهرسازی کرده که قبل از نصب پوشش آسفالت چندین تیر چراغ برق معارض جابجا و ایمن سازی شدند تا اهالی منطقه برای عبور و مرور و یا ورود به پارکینگ های خود مشکلی نداشته باشند.
کلهری در هنگام بازدید از پروژه تعویض تیرهای چوبی گفت: توسعه خدمات شهری از جمله اهداف مهم شهرداری منطقه ۱۷ است و از آنجایی که برخی تیرهای بتنی و یا فرسوده به دلیل اجرای طرح تعریض معابر در مکانهای نامناسبی باقی خواهد ماند. همین مسئله دچار مشکل تردد خودروهابود لذا با کارشناسی‌های صورت گرفته، اقدام به جابجایی آنها شد تا شهروندان منطقه بتوانند بدون مشکل عبور و مرور کنند. شهرداری منطقه ۱۷ با جایگزینی تیرهای فرسوده و چوبی با تیر های بتنی استاندارد سازی خوبی در توزیع برق منطقه انجام داده است. اگرچه مکاتبات لازم هم با وزارت نیرو و سازمان توانیر صورت گرفته و کارشناسان، اکثر تیرهای فرسوده و معارض را با دقت شناسایی کرده اند  تا به یک استاندارد سازی لازم دست پیدا کنیم.

 در جریان این رکابزنی صبحگاهی به شورایاران دوچرخه اهدا شد و آنها با پیوستن به کمپین ترویج دوچرخه سواری با یکدیگر هم پیمان شدند تا در تابستان و پاییز تمامی بازدیدها با استفاده از دوچرخه صورت گیرد.

چهارشنبه 7/3/1399 - 13:13


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲ گفت: به منظور ترویج فرهنگ حمل و نقل پاک و استفاده از دوچرخه برای تردد شهروندان فضای پارک دوچرخه در ایستگاه های مترو منطقه 2 تعبیه شد
 به گزارش روابط عمومی  شهرداری منطقه 2، امیرحسین حیدرنیا، معاون حمل و نقل وترافیک منطقه با اشاره به رویکردهای مدیریت منطقه در اجرای  توسعه زیر ساخت شبکه های حمل و نقل عمومی  و پاک گفت:  برهمین اساس همزمان  با اجرای خطوط مترو و اتوبوس ،توسعه حمل و نقل پاک و دوچرخه را در دستور کار خود قرار داد.
 وی  با اشاره به برنامه های منطقه در  ایجاد زیرساخت های حمل و نقل عمومی پاک افزود: ایجاد فضاهای پارکینگ دوچرخه در شهر از جمله اقدامات زیرساختی جهت تسهیل در بهره مندی شهروندان از دوچرخه های اشتراکی است واین  فرصت  فراهم می شود تا  با استفاده از طریق  دوچرخه به ایستگاه های مترو  برسند .
وی با بیان اینکه در حال حاضر ایستگاه های مترو دانشگاه شریف، شادمهر و صنعت به این پارکینگ تجهیز شده است،  افزود: با اجرای این طرح ، ایستگاه های متروی  فعال در منطقه 2با مسیر های دوچرخه سواری ادغام خواهند شد.
به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 2 ،پارکینگ های  دوچرخه  به طریقی طراحی شده اند که به راحتی قابل استفاده باشند.
حیدر نیا با اشاره به فعالیت 27 ایستگاه دوچرخه اشتراکی  در منطقه گفت:  با توجه به استقبال  شهروندان توسعه مسیرهای دوچرخه در برنامه های آتی منطقه پیش بینی شده است.
 

چهارشنبه 7/3/1399 - 12:57

 

معاون حمل و نقل ترافیک منطقه9 از احداث 2کیلومتر مسیر دوچرخه سواری با هدف تامین ایمنی عبور دوچرخه سواران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، فرزاد فرهادیان با اعلام این خبر گفت: در راستای سیاست های مدیریت ارشد شهری در خصوص ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده حداکثری شهروندان از حمل و نقل پاک و تحقق شعار "تهران شهری برای همه" و لزوم تامین ایمنی تردد دوچرخه سواران و عابران پیاده ، عملیات احداث مسیر دوچرخه سواری در منطقه9 انجام شد.
وی افزود: در همین راستا مسیر درجه2 دوچرخه در سه محور اصلی بلوار استاد معین به خیابان قزوین و محور سی متری جی به طول 2کیلومتر در منطقه9 احداث شده است.

چهارشنبه 7/3/1399 - 12:53معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار تهران، از برخی پروژه‌های مهم شهری از جمله پروژه‌های زیرگذر کوی نصر، زیرگذر خیابان استاد معین و پل عابر کابلی بازدید و بر ضرورت رعایت بیش از پیش معیارهای فنی و مهندسی برای تسهیل در رفت و آمد شهروندان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، سید مناف هاشمی، در این بازدید میدانی که با همراهی وحید سرلک، معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل ترافیک انجام شد، با رصد بخش‌های مختلف پروژه زیرگذر کوی نصر، ضرورت ایجاد زیرساخت‌های لازم را برای آسان‌سازی حمل‌ونقل و ارائه خدمات مطلوب به مردم یادآور شد.

هاشمی همچنین به منظور امکان‌سنجی احداث یک ایستگاه مترو در ادامه خط 3، مجاورت بیمارستان در دست ساخت «حکیم»، در منطقه18حاضر شد و از نحوه توسعه و اجرای این خط و مجتمع‌های ایستگاهی آن دیدن کرد.

سرپرست سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه به منطقه ۹ رفت و از پروژه تونل زیرگذر استادمعین – آزادی نیز بازدید و بر رعایت تمامی معیارهای فنی و مهندسی در ساخت پروژه‌ها بویژه ارتقای سطح ایمنی، روان‌سازی ترافیك، كاهش میزان آلودگی هوا و تسهیل در رفت و آمد وسایل نقلیه و عابران پیاده تاکید و دستورات لازم را درخصوص وضعیت تردد خودروها‌ در این زیرگذر صادر کرد.

برپایه این گزارش، وحید سرلک، معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک هم در این بازدید، توضیحات لازم را درخصوص جزئیات و فرایند پیشرفت پروژه‌های یادشده ارایه کرد.

چهارشنبه 7/3/1399 - 12:51  پادگان ۰۶ ارتش در محدوده خیابان پاسداران، با توافقی که میان شهرداری و ارتش انجام شد قرار است به بوستانی ۳۵ هکتاری تبدیل شده و با هدف رفع کمبود فضای عمومی در این منطقه، در اختیار مردم قرار گیرد.
بزرگترین پادگان تهران قرار است با توافقی که میان شهرداری و ارتش انجام شده به بوستان تبدیل شود تا کمبود فضای عمومی که یکی از مشکلات خیابان پاسداران است از این طریق حل شود، بوستانی که البته توافق بر سر آن از دوره شهردار اسبق تهران انجام شده بود اما این توافق با مشکلات اساسی رو به رو بوده و نیاز به بررسی مجدد داشت، پیروز حناچی، شهردار تهران درباره توافق انجام شده میان شهرداری و ارتش بر سر پادگان ۰۶ به شهر گفت: بیش از یک دهه است که موضوع پادگان ۰۶ مطرح شده و در نیروهای مسلح گردش کار هم انجام شده بود برای اینکه به مکانی برای پشتیبانی از نیروهای مسلح تبدیل شود و طرح‌های مختلفی هم برای آن تهیه شده بود اما در نهایت توافق ارتش با شهرداری بر سر پادگان ۰۶ در دوران شهرداری آقای قالیباف انجام شد اما توافقی که آن زمان صورت گرفت بسیار بد بود. بر اساس آن توافق، سهم شهرداری ۷۰ درصد و سهم ارتش ۳۰ درصد از مساحت پادگان بود اما ۷۰ درصدی که سهم شهرداری تهران بود در محوطه بین برج‌ها و ساختمان‌ها قرار داشت که عملا قابلیت استفاده نداشت.

 
شهردار تهران افزود: دراین دوره از شهرداری الگوی طراحی و توافق بر سر این پادگان را تغییر دادیم و ۷۰ درصد سهم شهرداری که معادل ۳۵ هکتار بود، به صورت یکپارچه درآمد تا باغ قاجاری سلطنت‌آباد که اکنون بخشی از تسلیحات ارتش و پادگان ۰۶ هم جزئی از آن بود در قالب یک بوستان در اختیار مردم قرار گرفته و ۱۰۰ هزار متر ساختمان‌های این پادگان هم حفظ شده و کاربری مناسب برای آن تعریف شود. از سوی دیگر بر روی اتصال مترو به این بوستان که در واقع معادل پارک ملت تهران است هم طرح‌هایی در دست بررسی وجود دارد.

 

«مجموعه باغ‌های تاریخی سلطنت‌آباد»، در خیابان پاسداران که ۱۰ اردیبهشت 1398 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید، مجموعه تسلیحاتی است که سازمان صنایع دفاع در دوره پهلوی اول ساخته است، این مجموعه  که در عرصه‌ کاخ‌های سلطنت‌آباد قرار دارد، سوله‌های صنعتی بزرگی را شامل می‌شود که برای ساخت تسهیلات نظامی استفاده می‌شد. 

چهارشنبه 7/3/1399 - 12:45

 

گاراژهای غیرمجاز تفكیك پسماند در محدوده خلازیل واقع در محدوده منطقه 19 به طور کامل تخلیه و تعطیل شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ١٩، سید محمدجواد هاشمی شهردار ناحیه 3 با اشاره به اثرات مخرب زیست محیطی تفکیک های غیر مجاز پسماند گفت:  در همین راستا گاراژهایی كه به صورت غیرمجاز اقدام به جمع آوری و تفكیك پسماندها می کنند طی بازدیدهای مستمر شناسایی و  با اجرای حكم قضایی تعطیل و تخلیه می شوند.

او افزود: در همین راستا نیز تا اواخر اردیبهشت ماه، از فعالیت 40 گاراژ متخلف با پیگیری های اداره پسماند حوزه خدمات شهری و محیط زیست منطقه و نیز تلاش نیروهای شهرداری این ناحیه جلوگیری و تخلیه شدند.

به گفته هاشمی بخشی از اقدامات صورت گرفته برای مسدود كردن گاراژهای متخلف بازیافت صورت گرفت.

این مسئول خاطرنشان كرد: شناسایی و برخورد با عاملان غیرمجاز تفكیك پسماند به منظور كمك به جلوگیری از افزایش شیوع ویروس كرونا به صورت جدی  در این ناحیه پیگیری می شود.
 
 
 

چهارشنبه 7/3/1399 - 12:33