تعداد مطالب : 12323
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 2روز قبل


مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: تمام خطوط درون‌شهری متروی تهران در شب‌های قدر از ساعت ۲۳  تا 2:30 با مداد رایگان خدمات رسانی می كنند.


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه ، فرنوش نوبخت ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان و عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری شهادت امیرالمومنین(ع) و لیالی قدر افزود: متروی تهران همواره سعی کرده است در مناسبت‌های ملی و مذهبی تسهیلات لازم را برای تردد شهروندان و مسافران فراهم کند. امسال با توجه به شیوع ویروس كرونا و محدود شدن زمان برگزاری مراسم سالروز شهادت حضرت علی (ع) مراسم احیا در شب‌های نوزدهم، بیست‌ویکم و بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان، برای تکریم شب‌زنده‌داران و تسهیل تردد آنها به مساجد، حسینیه‌ها و اماکن مذهبی، متروی تهران در خطوط درون شهری تا ساعت 2:30 بامداد فعال خواهد بود. 
وی تصریح كرد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا از شب زنده‌داران تقاضا داریم در هنگام استفاده از مترو حتما از ماسك استفاده كنند.
نوبخت گفت: در اولین شب قدر در شامگاه سه شنبه (23 اردیبهشت 99) خدمات‌رسانی ویژه خود را آغاز می‌کند و در این راستا سرویس‌دهی در خطوط یک، دو، سه، چهار، شش و هفت متروی تهران از ساعت 23 تا 2:30 بامداد روز بعد (چهارشنبه 24 اردیبهشت ماه99)، با فاصله هر 30 دقیقه یک قطار انجام خواهد شد.
مدیر عامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه با اشاره به خدمات رسانی ویژه متروی تهران در سایر شب‌های قدر نیز گفت: همانند شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، در شب های قدر 21 (پنجشنبه 25 ) و(شنبه 27) اردیبهشت 99 همزمان با 23 ماه مبارک رمضان سرویس دهی شبانه به صورت رایگان انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: متروی تهران در لیالی قدر در خط 5 تهران( صادقیه)- گلشهر و بالعکس و ایستگاه های پایانه های یک، دو، چهار، شش فرودگاه مهرآباد و امام خمینی(ره) خدمات رسانی شبانه ندارد.

 

سه شنبه 23/2/1399 - 15:53با پیگیرى معاون حمل و نقل و ترافیك و مدیر عامل شركت واحد اتوبوسرانى و با دستور شهردار محترم تهران ، حق بیمه 4 درصد مشاغل سخت و زیان آور رانندگان شرکت واحد كه در سال ٩٨ بازنشسته شدند به عنوان یکی از حقوق مسلم و بدیهی این عزیزان، پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك شهردارى تهران ؛ شركت واحد اتوبوسرانى بزرگترین مجموعه حمل و نقل شهردارى تهران است كه بخش عمده ای از کارگران این شرکت در مشاغل سخت و زیان آور مشغول به کار میباشند.

محمود ترفع مدیر عامل شركت واحد اتوبوسرانى شهر تهران با بیان اینكه مطابق قانون كار ، كارفرما موكلف به پرداخت پاداش پایان خدمت و ٤ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور میباشد كه می بایست هنگام بازنشستگی این عزیزان به ماخذ قانونی سازمان تامین اجتماعی واریز شود.تصریح كرد: ٧٣٠ نفر پرسنل شركت واحد در سال ٩٨ واجد شرایط بازنشستگى بودند كه ٥٠٠ نفر از آنها در پایان سال ٩٨ امكان بازنشستگی برایشان فراهم شده است .

ترفع با تاکید بر اینکه احکام بازنشستگی آن دسته از کارگران واجد شرایط که نامه پایان کار ایشان در نیمه دوم سال ٩٨ از سازمان تامین اجتماعی وصول شد، ٢٧ اسفند ٩٨ صادر و حقوق ایشان واریز شده بود، گفت: با وجود کمبود منابع مالی، تمام تلاش خود را کردیم تا به قولمان مبنی بر واریز حق بیمه این عزیزان در اردیبهشت ماه عمل كنیم.

مدیر عامل شركت واحد اتوبوسرانى شهر تهران با تاکید بر اینکه اگر ورود و حمایت شهردار محترم تهران نبود، این مهم محقق نمی شد، خاطرنشان کرد:با واریز 4 درصد حق بیمه مشاغلِ سخت و زیان آورِ رانندگان بازنشسته اتوبوسرانی پایتخت در اردیبهشت ماه، مشکل این عزیزان برطرف می شود.

سه شنبه 23/2/1399 - 15:47

 

 

محتوا‌های‌ آموزشی بنیاد ملی‌بازی‌های رایانه‌ای با رویکرد ارائه آموزش بازی‌سازی و ارتقاء سواد بازی از طریق شبکه «شاد» در دسترس دانش آموزان قرار گرفت.

به گزارش اداره ارتباطات واموربین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای؛ به دنبال ایجاد کانال رسمی بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای در شبکه آموزشی شاد، محتوای ساخت بازی‌­های رایانه‌­ای تدوین شده توسط انستیتو ملی بازی‌سازی در کانال بنیاد ملی بازی‌های رایانه­‌ای در بستر شبکه «شاد»، برای دانش آموزان و مربیان علاقمند قابل دریافت شده است.همچنین انیمیشن‌های تبلیغی- ترویجی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که با هدف فرهنگ‌سازی استفاده از بازی‌های ویدیویی تولید شده نیز بر روی این شبکه بارگزاری شده است. این انیمیشن‌ها با محتواهای آموزشی در قالب موضوعاتی چون کنترل محتوای بازی‌های رایانه‌ای،عدم توجه به رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای در ایران،تقویت روحیه رقابت در فرزندان با انجام بازی‌های رایانه‌ای مناسب وبرقراری تعامل بین بچه‌ها با انجام بازی‌های رایانه‌ای مناسب،تولید وازطریق شبکه شاد قابل دریافت است.  

سید محمدعلی سیدحسینی؛معاون حمایت بنیاد در خصوص کانال رسمی بنیاد ملی بازی­‌های رایانه­‌ای در شبکه آموزشی شاد و جزئیات محتواهای منتشر شده درآن گفت:شبکه شاد درواقع شبکه اجتماعی دانش‌آموزان است که به ضرورت دوره شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس دراین ایام ایجاد شد؛ اما به تدریج توسعه بیشتری پیدا کرد و درحال حاضرقریب 10 میلیون دانش‌آموز درآن عضو هستند. این تعداد عضو، ظرفیت عظیمی را برای آموزش ایجاد خواهد کرد که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز در راستای تفاهم‌نامه همکاری که زمستان سال 98 با معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در راستای لزوم توسعه و حمایت از بازی‌ها و بازی‌سازان ایرانی و اشاعه فرهنگ ایرانی - اسلامی بین دانش‌آموزان برای ساماندهی فعالیت‌های فراغتی، فرهنگی و آموزشی نسل جوان به امضا رسانده، در زمینه تامین محتوای آن در حوزه آموزش ساخت بازی­‌های رایانه‌ای فعالیت خواهد کرد.

معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌‌ای با اشاره به اینکه محتواهای مورد نظر بنیاد برای بارگزاری در این شبکه اغلب در زمینه آموزش بازی‌سازی و ارتقاء سواد بازی برای دانش‌آموزان است، افزود: در این شبکه امکان معرفی بازی‌های ارزش‌آفرین فرهنگی نیز وجود دارد و در تلاش هستیم تا بتوانیم به معرفی بازی‌های بازی‌سازان عضو همگرا برای دانش‌آموزان نیز بپردازیم.

سیدحسینی با تاکید براینکه اجباری در فرا گرفتن محتواهای ارائه شده بنیاد در شبکه آموزش برای دانش آموزان وجود  ندارد، گفت: بهره‌مندی از محتواهایی که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در شبکه شاد ارائه می‌کند،اختیاری است و به نوعی به ترویج دانش تولید بازی والگوهای مصرف صحیح بازی‌ها اختصاص دارد.

 

 

 

 

 

 

سه شنبه 23/2/1399 - 15:42


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با ارسال لوح سپاسی، از مدیرعامل بانک ملت بابت تلاش در راستای تامین کالاهای اساسی، قدردانی کرد.
 
 

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، یزدان سیف در این نامه با اشاره به این نکته که برقراری امنیت غذایی حاصل تلاش تمامی دست اندرکاران تامین کالاهای اساسی است، افزود: آنها در شرایط سخت تحریم با تعامل سازنده، وظایف و ماموریت های خود را به سرانجام رساندند تا از بار فشارها بر مردم کاسته شود.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران با تاکید بر این نکته که موفقیت در تامین امنیت غذایی به همت کارکنان و مدیران بانک ملت، به دست آمده است، از دست اندرکاران این بانک به دلیل ارائه خدمات ارزنده درتامین منابع ریالی برای خرید و تامین کالاهای اساسی سپاسگزاری کرد.

سه شنبه 23/2/1399 - 15:39


 شهردار منطقه 2  در دومین رزمایش کمک مومنانه  با دعوت ازمشارکت خیرین در دستگیری از اقشار آسیب پذیر از آمادگی مدیریت منطقه در حمایت از برنامه های توانمندسازی وهمچنین کسب و کارهای کوچک و کارآفرینان  خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، دومین رزمایش کمک مومنانه  با حضور رسول کشت پور ، شهردار منطقه ، سرهنگ رشید ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید باهنر و جمعی از خیرین در مسجد النبی اجرا شد
رسول کشت پور،شهردار منطقه دو در این مراسم  با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در ماه مبارک رمضان، گفت: این رزمایش جلوه بسیار زیبایی  از انفاق ، نیکوکاری و حس نوعدوستی شهروندان را به تصویر کشید.
شهردار منطقه با اشاره به اینکه در آموزه های دینی بر انفاق و نیکوکاری تاکید شده است گفت: در همین خصوص ضمن دعوت از خیرین و شهروندان جهت مشارکت در این اقدام خدا پسندانه ، جامعه هدف شناسایی شد.
وی افزود:  در این رزمایش کمک مومنانه ، بسته های  معیشتی  با مشارکت ناحیه مقاومت بسیج و خیرین تهیه و با حفظ کرامت انسانی در میان خانواده‌های آسیب دیده از کرونا و یا افرادی که شغل و درآمدشان را از دست داده‌اند، توزیع می‌شود.
 شهردار منطقه2 در ادامه  برنامه ریزی و اجرای برنامه های حمایتی در زمینه  توانمندسازی افراد را راهکاری موثر در حمایت از اقشار آسیب پذیر  برشمرد و گفت:   شیوع کرونا یکی از چالش های بزرگ برای کسب و کارهای کوچک بود  و  زندگی صاحبان این کسب و کارها را ت حت تاثیر قرارداد، بر همین اساس مدیریت شهری منطقه 2در راستای مسئولیت اجتماعی  خود  آمادگی حمایت از کسب و کارهای کوچک و کارآفرینان و طرح های توانمندسازی این افراد دارد واز سایر نهادها دعوت می شود در این زمینه مدیریت شهری را یاری کنند.

سه شنبه 23/2/1399 - 15:36 شهرداران نواحی با توجه به امر نگهداشت شهر به عنوان یکی از مهم ترین وظایف شهرداری است ناحیه خود را در مقیاس یک به یک رصد و خدمات رسانی را کنترل کنند.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک؛ سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در جلسه شورای مدیران منطقه با بیان این مطلب گفت: شهرداران نواحی به عنوان بازوان اجرایی مدیریت شهری باید با نظارت و کنترل مستمر در همه ابعاد یک محله حضور داشته و از حضور در جلسات نمایشی تشریفاتی کنند.

 موسوی اظهار داشت: مدیران شهری وضعیت محله ها را با پیمایش از نظر ساماندهی حصارهای کارگاهی، تابلوهای مشخصات ملک، رفت و روب، لفاف ساختمان ها، سد معبر ساختمانی، زیباسازی گذرها و وضعیت ترافیکی و عمرانی رصد کنند.

 شهردار منطقه یک با اشاره به نقش خیرین محلی تصریح کرد: باید از ظرفیت و پتانسیل خیرین به عنوان یک جریان مستمر کمک گرفت و با همراهی بسیج مردمی به نیازمندان خدمات رسانی کرد.

 موسوی خدمات رسانی مدیریت شهری به بیمارستان های پذیرای بیماران کرونایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: ارائه خدمات لازم جهت رفع آلودگی ها از محیط پیرامونی مراکز درمانی در قالب خدمات رسانی به محیط های بیمارستانی و همچنین حضور گروه های هنری و ایجاد نشاط اجتماعی به صورت مستمر انجام شود.

 وی بیان داشت: شهرداران نواحی باید از برنامه های کلی معاونت ها مطلع و اقدامات خود را مبتنی بر این سیاست ها برنامه ریزی کنند و معاونین نیز رصد کاملی از برنامه های شهرداران نواحی داشته باشند و با تعامل خدمات رسانی را در منطقه ارتقاء دهند.

 گفتنی است با حکم شهردار منطقه یک، احمد غیورانه به عنوان سرپرست معاونت فنی و عمران منطقه یک منصوب و با انتصاب محمد خردمند به عنوان معاون حمل و نقل و ترافیک از زحمات ایشان در دوره تصدی در معاونت های فنی و عمرانی و حمل و نقل و ترافیک تقدیر به عمل آورد.

 در این جلسه همچنین محمد رضا پارسیان به عنوان سرپرست جدید اداره روابط عمومی شهرداری منطقه یک منصوب و از زحمات مجید صالحی فیروز آبادی در دوران تصدی مدیریت روابط عمومی منطقه تقدیر به عمل آمد و وی به عنوان سرپرست ناحیه 5 منطقه یک شد

سه شنبه 23/2/1399 - 15:32

 

 

گزارش شرکت‌های معتبر تحلیل‌گر بازار گوشی‌های هوشمند مانند IDC و Strategy Analytics از عملکرد خوب هوآوی در بازار فروش این محصولات، علی‌رغم رویارویی با بحران کرونا و مشکلات ایجاد شده در روابط تجاری چین و آمریکا حکایت دارد.

 

شرکت تحلیلی IDC نتایج بررسی عملکرد برندهای مختلف در بازار گوشی‌های هوشمند را در بازه زمانی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر کرده، آنچه در نتایج این تحقیقات خودنمایی می‌کند، تثبیت جایگاه دوم برای هوآوی، علی‌رغم درگیر بودن با چالش ایجاد شده به واسطه شیوع ویروس کووید ۱۹ است.

بر اساس گزارش IDC، هوآوی موفق شده در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را در سراسر جهان به فروش برساند. به این ترتیب سهم هوآوی از این بازار به ۱۷.۸ درصد رسیده است. این ارقام در مقایسه با فروش ۵۹.۱ میلیون دستگاه گوشی هوشمند و سهم ۱۸.۹ درصدی این برند از بازار در سه ماهه مشابه سال گذشته میلادی قرار می‌گیرد.

 

در گزارش IDC این‌گونه آمده است: «هوآوی از طریق کاهش قیمت گوشی‌های هوشمند سری Mate 30،  سریP30  و همچنین فروش گوشی‌های سری V30 و 9X توانست وضعیت فروش خود را کنترل کند. علاوه بر این استفاده از ترکیب کانال‌های ارتباطی آنلاین و آفلاین باعث حفظ تعامل با مشتری حتی در دوران قرنطینه شد».

فروش محصولات در بازار چین و در سه ماهه اول سال جاری میلادی به هوآوی کمک کرده تا جایگاه جهانی خود را تثبیت کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده در گزارش IDC، فروش جهانی و کلی گوشی‌های هوشمند در مقایسه با سال گذشته کاهش ۱۱.۷ درصدی را تجربه کرده و فروش کلی گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه نخست سال 2020 به عدد 275.8 میلیون رسیده است.

بر اساس گزارش دیگری از موسسه تحلیل بازار Strategy Analytics، فروش گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۷ درصد کاهش داشته و تعداد فروش این محصولات در بازه یادشده ۲۷۵ میلیون دستگاه بوده است.

بر اساس گزارش Strategy Analytics، هوآوی با فروش ۴۸.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند و سهم ۱۷.۶ درصدی از بازار، در جایگاه دوم پرفروش‌ترین برندهای دنیا قرار گرفته و این رقم در سال گذشته به ترتیب ۵۹.۱ میلیون دستگاه گوشی هوشمند و سهم ۱۷.۹ درصدی از بازار بوده است.

 

Strategy Analytics وضعیت هوآوی در بازار گوشی‌های هوشمند را بسیار مثبت ارزیابی کرده و در این گزارش آمده «علی‌رغم بروز مشکلات مختلف در روابط تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین و همچنین شیوع کرونا، هوآوی موفق شده است سهم خود را از بازار جهانی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی حفظ کند. چین همچنان تاثیرگذارترین و مهم‌ترین بازار برای فروش گوشی‌های هوشمند هوآوی به حساب می‌آید و سهم زیادی از فروش کلی هوآوی در این بازار محقق شده است».

گزارشی دیگری که پیش از این توسط Strategy Analytics در خصوص بازار گوشی‌های هوشمند مجهز به قابلیت ارتباطی 5G منتشر شده بود نیز حکایت از سهم ۳۳.۲ درصدی این شرکت در این بازار داشته است.

سه شنبه 23/2/1399 - 15:9

 

نخستین مسیر ویژه دوچرخه‌ سواری در منطقه سه راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، علی وفقی معاون حمل و نقل و ترافیک در این خصوص گفت: نخستین مسیر ویژه دوچرخه سواری از بلوار میرداماد آغاز و به صورت شبکه ای، تعدادی از خیابان های این منطقه سه را به یکدیگر وصل می کند و  با نرده‌های زردرنگ از مسیر خودروها تفکیک شده است.

وفقی افزود: در راستای گسترش حمل‌ونقل پاک در منطقه سه و کاهش آلودگی هوا و ترافیک، طرح ساخت مسیر دوچرخه‌سواری در این منطقه سه آغاز شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه سه اذعان داشت: نخستین فاز اجرای این طرح در بلوار میرداماد حد فاصل میدان مادرتا پل مدرس بود که آماده بهره‌برداری است. این مسیر زیر پل مدرس، بلوار را دور می‌زند و شهروندان می‌توانند به‌صورت رفت و برگشت در این مسیر تردد کنند. مسیر دوچرخه‌سواری بلوار میرداماد قرار است تا خیابان ولی‌عصر(عج) ادامه پیدا کند. عبور از بزرگراه مدرس یکی از چالش‌های پیش روی شهرداری در این پروژه است.

وفقی اظهار داشت:  برای وصل کردن این مسیر به خیابان ولی‌عصر(عج) باید روی بزرگراه مدرس پل بزنیم. پل ماشین رو این مسیر به دلیل کم‌عرض بودن ظرفیت لازم برای ایجاد مسیر دوچرخه را ندارد. از طرفی برای ایمنی بالا نیاز به ساخت پل جدیدی مختص مسیر دوچرخه داریم که استانداردهای لازم برای عبور دوچرخه را هم داشته باشد.

سه شنبه 23/2/1399 - 14:44

 

معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه 15 گفت: فرصت باقیمانده برای بهره مندی شهروندان از 18 درصد جایزه خوش حسابی و پرداخت فیش های عوارض پسماند نوسازی، کسب و پیشه و نیز استفاده از 10 درصد جایزه خوش حسابی عوارض کسب و پیشه یک هفته پیش روست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، امیدعلی رحیم زاده  با اعلام این خبر گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا در اواخر سال گذشته و عدم امکان پرداخت بهای عوارض با توجه به شرایط اقتصادی و بهداشتی کشور، زمان بهره مندی از پاداش خوش حسابی توسط شورای اسلامی شهر تهران تا 31 اردیبهشت تمدید شد.

به گفته وی ستاد پاسخ گویی درآمد در منطقه 15 برای پاسخگویی به شهروندان همچنان فعال است.

رحیم زاده در ادامه خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند حتی در صورت نیاز درخواست ها و سوالات خود را درباره عوارض های اعلام شده از طریق شماره تلفنهای 96023170-96023162-96023164 پیگیری کنند تا کارشناسان این حوزه به آن پاسخ دهند.

معاون مالی و اقتصاد شهری روش های پرداخت عوارض را هم غیرحضوری تشریح کرد و گفت: شهروندان از طریق سامانه اینترنتی Tehran.ir، درگاه های حضوری و غیر حضوری بانک های ذکر شده در قسمت پایین فیش و سامانه تلفنی 137 نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام کنند.

 

سه شنبه 23/2/1399 - 14:42

 

 

شهردار منطقه21 راه اندازی "مسیرهای ویژه دوچرخه سواری" را ضرورتی اجتناب ناپذیر در کلانشهر تهران عنوان کرد و ایجاد این زیرساخت را، راهکاری اساسی برای برون رفت از معضل ترافیک و آلودگی هوا دانست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار ورودی غربی پایتخت ضمن بیان خبر فوق گفت: معاونت حمل ونقل و ترافیک این منطقه با تاکید بر این مهم که امروزه استفاده از دوچرخه به خصوص در "شهرهای بزرگ" یک ضرورت محسوب می شود؛ نسبت به ایجاد "مسیرهای ویژه دوچرخه سواری" در محورهای اصلی نواحی سه گانه منطقه21 اقدام کرده است.

وی افزود: "مسیر دوچرخه" بلوار گلها واقع در ناحیه یک منطقه21 به طول 3500متر و دارای دو جهت رفت و برگشت، در مهرماه سال گذشته به بهره برداری رسید و مورد استفاده عموم شهروندان قرار گرفت.

همچنین؛ طبق برنامه ریزی ها و چشم انداز سند این طرح، در آینده ای نزدیک سه بلوار لاله، تهرانسر(اصلی) و یاس در ناحیه یک، خیابان های امام حسین(ع) و دولابی و بلوار وردآورد در ناحیه سه منطقه21 نیز تحت پوشش "مسیرهای ویژه دوچرخه سواری" قرار خواهند گرفت.

شهردار منطقه21 در خاتمه ابراز امیدواری کرد که با ساخت "مسیرهای ویژه دوچرخه سواری" در کنار معابر، فرصت حضور هر چه بیشتر شهروندان در سطح شهر به منظور برطرف سازی نیازهای روزمره شان فراهم گردد.

سه شنبه 23/2/1399 - 14:33