تعداد مطالب : 12323
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 2روز قبلشهردار منطقه2 درمراسم گرامیداشت هفته روابط عمومی اظهار کرد: نقش روابط عمومی‌ها  با  روشنگری و آگاهی بخشی به شهروندان و همچنین تحلیل مطالبات افکار عمومی در تحقق اهداف سازمان بی بدیل است.
به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه2، رسول کشت پور ، شهردار منطقه 2 در  این مراسم ضمن تبریک هفته روابط عمومی و ارتباطات  گفت: روابط عمومی حلقه ارتباطی میان مدیریت شهری  و مخاطبان آن و عموم شهروندان است و با عملکرد مناسب می تواند مردم را به حقوق شهروندی خود آگاه و زمینه را برای حل مسائل و مطالبات مردم مناسب تر و بهتر کند.
وی با بیان اینکه  یک کارکرد مهم روابط عمومی  در شهرداری ، شناسایی نیاز مخاطبان است گفت: روابط‌عمومی باید بتواند توانمندی لازم را در ارزیابی و تحلیل  نیازها و خدمات به دست بیاورد و با روحیه مخاطب‌شناسی، در تبیین وظایف مدیریت شهری نیز تلاش کند و اهداف تعیین شده را به خوبی تبیین کرده و نقد و بررسی جامعی از عملکرد مدیریت شهری داشته باشد و همواره برای مطالبه‌‎گری شهروندان، یک پاسخگوی دقیق و شفاف باشد.
کشت پور گفت: آنچه که به موفقیت روابط عمومی در ایفای وظایفش کمک شایانی می‌کند، استفاده از نوآوریها و ابتکاراتی است که آن بخش جدا نشدنی از کارکرد روابط عمومی محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه روابط عمومی می تواندبه عنوان یک  بخش  نظارتی بر فعالیت ها و اقدامات سازمان نظارت داشته باشد گفت: این وظیفه به واسطه ارتباط درون وبرون سازمانی ، به عنوان دیده بان با نظارت بر عملکرد و برنامه ها ، در برنامه ریزی ها نقش آفرین باشد
شهردار منطقه در پایان ضمن تشکر از زحمات واتفاقات قابل توجه و اثربخش یکساله  روابط عمومی منطقه در حوزه  اطلاع رسانی و تبلیغات  اظهار امیدواری کرد با انرژی و نشاط و آرامش بیشتر بتوانند رسالت خود را در راستای تحقق اهداف مدیریت شهری و شورای شهر عملیاتی کرده و عملکرد خوبی را ارائه دهند.

دوشنبه 29/2/1399 - 15:2

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران بر ضرورت ثبت و معرفی طرح کاپ (کاهش پسماند) در عرصه بین المللی تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، صدرالدین علیپور در مراسمی که به مناسبت 27 اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی با حضور مدیر و پرسنل روابط عمومی این سازمان برگزار شد، گفت: روابط عمومی پل ارتباطی میان مجموعه و مخاطبان است و آگاهی بخشی به جامعه در زمینه برنامه ها، رویکردها و طرح های سازمان از رسالت اصلی  روابط عمومی محسوب می شود. در همین راستا طرح کاهش پسماند (کاپ) که یکی از طرح های نوین سازمان است، با تلاش روابط عمومی به نحو مطلوبی در مناطق 22 گانه مطرح شد و حتی سایر شهرها از آن الگوبرداری کردند.

وی با اشاره به ضرورت ثبت طرح کاپ در عرصه بین الملل اضافه کرد: برای موفقیت در اجرای طرح  کاهش پسماند، تمام پرسنل سازمان در هر حوزه ای باید تلاش کنند تا هرچه سریع تر به اهداف موردنظر دست پیدا کنیم. همان طور که در خصوص برنامه های پیشین با کوشش جمعی نتایج مطلوبی به دست آوردیم، در این مورد نیز باید به صورت ویژه با تعامل حوزه های مختلف سازمان،  طرح کاپ را در سطح بین الملل به عنوان یک الگو و برند پذیرفته شده معرفی کنیم.

علیپور در ادامه ضمن ابراز خشنودی از پیشرفت طرح کاپ و پیوستن سازمان ها و مجموعه های مختلف به این طرح خاطرنشان کرد: برندسازی و ایجاد الگو در زمینه های مختلف در اجرای موفق طرح ها نقش موثری دارد. در همین رابطه، روابط عمومی سازمان پسماند با مدیریت جدید در بازتاب و انعکاس برنامه ها و فعالیت های جاری و انجام شده از جمله اجرای طرح کاپ موفق عمل کرد تا آن جا که ادارات مدیریت پسماند مناطق دفاتری به منظور اجرای این طرح تاسیس کردند تا با تاسی به رویکردهای سازمان به گسترش فرهنگ کاهش پسماند بین شهروندان کمک کنند.

 مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در پایان با تقدیم لوح تقدیر به کارکنان روابط عمومی سازمان اظهار کرد: از فرصت یکپارچگی همکاری در یک بستر مشترک می توان نهایت بهره را برد و با استقلال و تعامل با یکدیگر به قله موفقیت دست پیدا کرد..

تقدیر دکتر زالی از خدمات رسانی نیروهای سازمان پسماند تهران در روزهای کرونایی   

فرمانده علمیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از افزایش ۸ تا ۱۰ برابری فعالیت و خدمات رسانی کارگران پسماند در روزهای کرونایی گفت و از زحمات بی شائبه این قشر زحمتکش و گمنام تقدیر کرد. 

دکتر زالی با اشاره تغییر الگوی زندگی شهروندان در بحران کنونی خاطر نشان کرد : در شرایط حاضر که همه برای حفظ سلامتی خود در خانه می مانند قشر زحمتکش پاکبان و مامورین نظافت شهردر خانه نماندند و دور از خانواده کاری کردند که مردم در قرنطینه حتی لحظه‌ای آسایش‌شان را از دست ندهند. اما کسی آن‌ها را به یاد نمی‌آورد.

دوشنبه 29/2/1399 - 14:59معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: با هماهنگی شهرداری و استانداری تهران ، محدوده ی طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، پس از عید سعید فطر مجددا در تهران اجرا میشود .

به گزارش روابط عمومی حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ «سید مناف هاشمی» تصریح کرد: با لغو اجرای طرح ترافیک از 15 فروردین ماه، با افزایش بار ترافیک را در حوزه ی مرکزی مواجهه شدیم بطوریکه از 42 درصد تا 167 درصد در برخی ایام افزایش ترافیک را در هسته مرکزی شهر شاهد بودیم و معتقدم که این مسئله در شیوع ویروس کرونا در حوزه مرکزی شهر موثر بوده است.
وی اظهار داشت: لغو اجرای طرح ترافیک با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا صورت پذیرفته بود که نقطه ی مثبت عدم اجرای طرح ترافیک، کاهش تقاضای سفر با حمل و نقل عمومی به خصوص اتوبوس و مترو بود بطوریکه میزان جابه جایی مسافر از روزانه 4 میلیون به 1 میلیون مسافر کاهش یافته است ، اما در همان ستاد مقرر شد پس از 2 هفته عدم اجرای طرح ترافیک، نتایج بررسی و مجددا برای اجرای و یا اجرا نشدن آن تصمیم گیری شود که نهایتا در تاریخ 17 اردیبهشت ماه، وزیر کشور نیز اختیار تصمیم‌گیری در مورد اجرای طرح ترافیک را به شورای ترافیک تهران داد که طی 10 روز گذشته جلساتی در این خصوص با حضور شهردار تهران، نماینده وزیر کشور، رئیس شورای شهر و اعضای کمیسیون حمل و نقل و حتی رئیس ستاد کرونای تهران برگزار و موضوع اجرای طرح ترافیک را بررسی کردیم که نهایتا تصمیم جمعی بر این بود که اجرای محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا به نفع شهر تهران است؛ چرا که جلوی سفرهای کاذب در محدوده مرکزی شهر گرفته می‌شود.
مناف هاشمی با بیان اینکه در شورای ترافیک تصمیم گرفته شد که از ۲۹ اردیبهشت ماه طرح‌های ترافیکی با اعمال برخی تغییرات در تهران اجرایی شود، گفت: اما با توجه به اینکه عید سعید فطر پیش روست و از سوی دیگر عملا پنجشنبه و جمعه‌ها نیز طرح‌های ترافیکی اجرا نمی‌شود برابر تصمیم شهردار محترم تهران مقرر شد اجرای مجدد محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، از اولین روز پس از تعطیلات عید سعید فطر آغاز شود .
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه برابر تصویب شورای حمل ونقل و ترافیک شهر تهران در مرحله اول، زمان اجرای محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا که پیش از این از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹ بود به ساعت ۸ صبح تا ۱۶ کاهش یافته و ، در عین حال از ساعت 14 به بعد نیز خروج از محدوده‌های ترافیکی رایگان خواهد بود که با توجه به اینکه اکنون زمان کار ادارات از ساعت ۷ صبح تا ۱۴ منظور شده است، لذا سفرهای کاری در این طرح ، مشمول پرداخت عوارض محدوده های ترافیکی نخواهند شد.
به گفته ی هاشمی در روزهای پنج شنبه صرفا طرح محدوده ی کنترل آلودگی هوا از ساعت 8 تا 13 اجرا میشود.
معاون شهردار تهران ادامه داد: همچنین برای ساکنین محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا نیز تخفیف‌هایی بیش از تخفیف‌های معمول در نظر گرفته شده است که در صورت تصویب شورای اسلامی شهر از 50 تا 70 درصد تخفیف برای ساکنین محدوده های ترافیکی منظور خواهد شد .
هاشمی در ادامه با تاکید بر اینکه اجرای طرح‌های ترافیکی از روز بعد از عید فطر قطعی شده است گفت: تمام تلاش ما، وزارت بهداشت، کشور و ... این است که بتوانیم جمعیت در اتوبوس و مترو را کنترل کرده و طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم. هر چند که احتمال می‌دهیم در حد پنج درصد تعداد مسافران افزایش یابد، اما قطعا اجرای طرح ترافیک وضعیت مرکز شهر را بهتر می‌کند.

دوشنبه 29/2/1399 - 14:55معاون حمل و نقل ترافیک منطقه۹ از احداث پهلوگاه اتوبوس در مبداء خط پایانه شمشیری- شهر اندیشه در خیابان قزوین با هدف تسهیل در دسترسی ایمنی شهروندان به اتوبوس های خط مذکور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، فرزاد فرهادیان با اعلام این خبر گفت:محدوده سه راه آذری یکی از نقاط مهم تبادل سفر در شهر تهران و شهرک های اقماری می باشد که در طول سنوات پیشین به صورت غیرکارشناسی ایستگاه مبداء خط پایانه شمشیری – شهر اندیشه در خیابان شاهپروری در محله امامزاده عبدالله(ع) استقرار یافته بود.

 وی بیان داشت: روزانه مسافران زیادی برای استفاده از این ایستگاه مسافت زیادی را از سه راه آذری تا خیابان شبیری طی می کردند که این امر موجبات نارضایتی مسافران و همچنین ساکنان حریم ایستگاه را فرآهم کرده بود.

فرهادیان تاکید کرد: با توجه به درخواست های شهروندان و در راستای ایجاد تسهیلات لازم برای ترغیب آنها به استفاده از حمل و نقل عمومی، معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه۹ با هماهنگی پلیس راهور نسبت به جانمایی و احداث پهلوگاهی به مساحت۱۰۰ مترمربع در خیابان قزوین، روبروی ساختمان شعبه شماره ۶تامین اجتماعی برای استفاده ایمن شهروندان از اتوبوس های خط شمشیری - شهر اندیشه آماده می باشد.

دوشنبه 29/2/1399 - 14:49

 

 

هوآوی طرح نوآورانه جدیدی را ثبت کرده که هدف آن تعبیه دوربین سلفی در زیر صفحه‌نمایش گوشی است.

شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند از راهکارهای متفاوتی جهت ساخت محصولات زیباتر استفاده می‌کنند. به عنوان نمونه می‌توان به استفاده از روش‌هایی اشاره کرد که در آن دوربین سلفی به شکلی در بخش جلویی دستگاه قرار گرفته که باعث ایجاد خمیدگی یا بریدگی در صفحه نمایش گوشی نمی‌شود.

 

اخیرا در تعدادی از گوشی‌ها شاهد استفاده از دوربین‌های سلفی «پاپ‌آپ» (Pop up) بودیم. این نوع دوربین‌ها از قسمت کناری گوشی خارج شده و دیگر بر روی قسمت جلویی دستگاه قرار ندارند. اما به نظر می‌رسد، این بار با راهکاری نوآورانه و کاملاً متفاوت در بازار گوشی‌های هوشمند روبه‌رو خواهیم شد. راهکاری که حالا و پس از ثبت امتیاز آن توسط هوآوی، بیشتر به واقعیت نزدیک شده است.

هوآوی در تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۱۹ میلادی درخواست خود را برای ثبت یک نوآوری جدید را ارائه کرده و حقوق این اختراع با عنوان «ساختار، ماژول دوربین و تجهیزات ترمینالی مورد نیاز برای دوربین سلفی مخفی‌» برای هوآوی محفوظ است. این اختراع در واقع راهکاری تازه برای بهینه‌سازی طراحی دوربین سلفی به حساب می‌آید. در این شیوه خلاقانه هوآوی، دوربین گوشی در زیر صفحه‌نمایش تعبیه خواهد شد.

 

در چکیده‌ این ثبت اختراع آمده که این مدل، ساختاری را برای قرارگیری پنهان یک دوربین سلفی، ماژول دوربین و تجهیزات ترمینالی مورد نیاز آن در زیر صفحه‌نمایش ارائه می‌دهد. این ساختار شامل یک صفحه هدایت کننده نور است که بین دوربین جلو و شیشه کاور قرار می‌گیرد و بخش مخصوص تابش نور نیز در آن قرار داده می‌شود.

همچنین در این سیستم از یک یا تعداد بیشتری از منابع نور رنگی نیز استفاده خواهد شد‌.  این منابع جهت تابش نور با رنگی خاص، تحت کنترل پردازنده گوشی به کار گرفته می‌شوند.

 

به تازگی اخباری درباره تمرکز دیگر شرکت‌های فعال در بازار تولید گوشی‌های هوشمند روی همین روش و توسعه آن به گوش می‌رسد. به نظر می‌رسد در سال جاری میلادی شاهد ورود محصولاتی با این ویژگی به بازار خواهیم بود. البته با توجه به قطعات سخت‌افزاری سطح بالا و پیچیده‌ به ‌کار رفته در گوشی‌های هوشمند پرچمدار، باید منتظر ماند و دید آیا شرکت‌های سازنده می‌توانند این راهکار نوآورانه را با پیچیدگی‌های این قبیل گوشی‌ها هماهنگ کنند یا جواب منفی است.

دوشنبه 29/2/1399 - 14:43

 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 از افزایش گشت فوریت های اجتماعی در این منطقه برای شناسایی و ساماندهی افراد بی خانمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محسن فریدی با اعلام این خبر گفت: گشت فوریت های اجتماعی در این منطقه با استفاده از خودروهای ویژه سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران به صورت سه روز در هفته طی ایام شنبه، دوشنبه و چهارشنبه صورت می گیرد. ضمن اینکه هر شب نیز فعالیت جمع آوری افراد کارتن خواب و متکدی به شکل مستمر انجام می شود.

به گفته او متکدیان شناسایی شده تحویل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران شده و افراد بی خانمان نیز به منظور ساماندهی به مددسرای منطقه منتقل می شوند.

فریدی بیان کرد: در هر گشت روزانه و شبانه نزدیک به سه بی خانمان شناسایی و ساماندهی می شود.

معاون شهردار منطقه خاطرنشان کرد: شهروندان منطقه درصورت مشاهده این افراد می توانند با سامانه 137 فوریت های شهری تماس گرفته و در این اقدام مشارکت داشته باشند. 

دوشنبه 29/2/1399 - 14:36جانشین شهردار منطقه چهار در ستاد مدیریت بحران از جانمایی و احداث دو پایگاه اورژانس در این منطقه خبر داد و گفت:  با تکمیل و راه اندازی این دو پایگاه خدمات رسانی به شهروندان با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران" محمد علی فیاض" با اشاره به اهمیت نقش فوریت های پزشکی در سلامت شهروندان، گفت: به منظور  افزایش خدمات رسانی، به موقع رساندن مصدومان و حادثه‌دیدگان به مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین کاهش چشمگیر مدت زمان رسیدن به محل حادثه جانمایی و احداث دوپایگاه اورژانس در دستورکارقرار گرفت.

جانشین شهردار منطقه چهار در ستاد مدیریت بحران در ادامه افزود: پایگاه  اورژانس شهید آبشناسان به عنوان پانزدهمین پایگاه در تقاطع خیابان 196(ضلع جنوب شهرداری ناحیه چهار) تا یک ماه آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

فیاض افزود: طی بازدیدهای صورت گرفته با حضور شهردار منطقه، رییس اداره املاک و رییس پایگاه اورژانس ناحیه شرق تهران زمینی به مساحت حدود 150 متر مربع در محله گلشن  جانمایی شده است و با بهره برداری از آن تعداد پایگاه های منطقه به 16 پایگاه افزایش می یابد .

وی  در ادامه از آمادگی سوله های بحران منطقه چهار خبر داد و گفت: هم اکنون هشت سوله بحران منطقه چهار در کنار پایگاه های  اورژانس برای پشتیبانی از  سازمان های خدمات رسان در آمادگی کامل بسر می برد.

 

دوشنبه 29/2/1399 - 14:34

 

 

آموزش رعایت فاصله گذاری اجتماعی در نانوایی های منطقه15 با مشارکت  شهروندان داوطلب آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: این 15 شهروند داوطلب پس از گذراندن دوره آموزشی براساس تقسیم بندی محله ها و نانوایی های سطح منطقه از ابتدای هفته کار خود را آغاز کردند.

 وی با اشاره به اینکه این طرح با همکاری اداره آموزش های شهروندی شهرداری تهران و اداره سلامت منطقه برگزار می شود، افزود: آموزش رفتارهای مناسب به منظورخودمراقبتی و جلوگیری از انتقال ویروس، عملیاتی شدن فاصله گذاری اجتماعی به شکل صحیح و کمک به قطع زنجیره ویروس با کاهش تماس یا ترددهای ناگزیر مانند خرید اقلام غذایی نظیر نان از جمله اهداف این طرح است.

مختاری افزود: این طرح به مدت یک هفته تا 2 خرداد ادامه دارد و تسهیلگران مواردی همچون رعایت بهداشت در فضای نانوایی، عدم دریافت وجه نقد، نحوه صحیح استفاده از کارتخوان، دریافت نان و رعایت فاصله حداقلی 2 متر را به نانوایان و مراجعین نانوایی آموزش می دهند.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در پایان یادآور شد؛ اقلام آموزشی نظیر پوستر و استکیر به منظور نصب در نانوایی ها با موضوع رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز میان این اصناف توزیع می شود.

 
 

 

دوشنبه 29/2/1399 - 14:32

 

گام بلندی در جهت احیای سیمای بصری و زیباسازی جداره های شهر به همت اداره زیباسازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 برداشته شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار ورودی غربی پایتخت با اشاره به این نکته که نقاشی دیواری شاخه ای از هنرهای تجسمی است و در زیباسازی مناظر شهری تاثیر مطلوبی دارد، گفت: جداره های شهر می توانند با استفاده از طرح ها و رنگ های مناسب و مطلوب، باعث ارتقای سطح کیفیت فضای شهری و از همه مهم تر ایجاد شادابی و روحیه در بین شهروندان می شود.

وی در ادامه افزود: رنگ، یکی از مهمترین عناصری است که می تواند به سادگی و با هزینه ای کمتر از ساخت و ساز برای تعریف فضاها، در ایجاد خوانایی و حس وحدت و خلق حس تعلق مکانی به ما کمک کند.

رحمانی همچنین یادآور شد: "شهر زیبا"، شهری است که در آن بین سه عنصر "انسان، طبیعت و کالبد شهر"؛ تعادل ایجاد شود و فاقد ناهمگونی‌های شدید فضای اجتماعی در میان محله های مختلف باشد و دارای چشم انداز آزاردهنده نباشد.

لازم به ذکر است؛ جداره های شهری در نواحی سه گانه منطقه21 از ابتدای سال جاری تاکنون به بهره گیری از رنگ ها و طرح های ایرانی-اسلامی جلوه زیباتری یافتند.

 

دوشنبه 29/2/1399 - 14:27 
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر اینکه میادین میوه و تره بار با عرضه محصولات با قیمت به مراتب کمتر از سطح شهر، به صورت مستقیم در کنترل بازار نقش دارند، گفت: این مراکز با توجه به تاثیری که بر کاهش قیمت‌ها در سطح شهر دارند، به صورت غیر مستقیم در کنترل بازار نیز موثرند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اعلام اینکه فعالیت میادین میوه و تره بار را می‌توان پرداخت نوعی «یارانه پنهان» به ۹ میلیون شهروند تهرانی قلمداد کرد، افزود: بخشی از درآمدهای این سازمان صرف توسعه بازارهای میوه و تره بار در محله‌های کم‌برخوردار و پرجمعیت می‌شود تا شهروندان ساکن در این محلات بتوانند محصولات مورد نیاز خود را با قیمت‌های مناسب‌تری تهیه کنند.

وی بخشی از «یارانه پنهان» میادین میوه و تره بار در سال گذشته را بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، اعلام و تاکید کرد: بخشی از یارانه‌ای که سال گذشته از محل خرید از میادین میوه و تره بار به هر یک از خانواده‌‌های تهرانی تعلق گرفته، سالانه بالغ بر ۴۱۶ هزار و ۶۶۶ تومان است و به عبارتی، هر خانواده تهرانی در سال ۹۸ از ۴۱۶ هزار تومان یارانه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران برخوردار شده است.

وی با اشاره به سازوکاری که به موجب آن، غرفه‌های‌ واقع در بازارهای محلاتی که اقشار آسیب‌پذیر در آنها زندگی می‌کنند، در قالب یک بسته با غرفه‌ای که در بازارهای مناطق برخوردار و نسبتاً برخوردار قرار دارند به بهره‌بردار واگذار می‌شود، اظهار کرد: واگذاری این غرفه‌ها به صورت تجمیع شده، بهره‌برداران را ملزم می‌کند تا در چارچوب سیاست‌های حمایتی این سازمان از مناطق محروم، عملاً بخشی از درآمدهای حاصله از مناطق برخوردار را در محلاتی که محل زندگی اقشار آسیب‌پذیر است، هزینه کنند.

راد با بیان اینکه فروشگاه‌های سطح شهر در رقابت با بازارهای میوه و تره بار، چاره‌ای جز افزایش کیفیت و کاهش قیمت محصولات خود ندارند و هر قدر این فروشگاه‌ها به بازارهای میوه و تره بار نزدیک‌تر باشند، قیمت‌های خود را بیشتر کاهش می‌دهند، تصریح کرد: بر این اساس، حتی شهروندانی که مشتری بازارهای میوه و تره بار نیستند و از این مراکز خرید نمی‌کنند نیز به صورت غیر مستقیم از نقش حمایتی این سازمان بهره‌مند هستند.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اعلام آمادگی این سازمان برای توسعه بازارهای میوه و تره بار در صورت مشارکت بخش خصوصی یا اختصاص زمین مناسب در محلات پرجمعیت از سوی شهرداری‌های مناطق، خاطرنشان کرد: توسعه بازارهای میوه و تره بار به سود همه شهروندان تهرانی، حتی افرادی است که خرید خود را از این بازارها انجام نمی‌دهند و از این رو، به محض در اختیار قرار دادن زمین با استانداردهای مورد نظر، روند ساخت و ساز بازار را به سرعت شروع می‌کنیم.

يکشنبه 28/2/1399 - 17:51