تعداد مطالب : 12323
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 2روز قبلمعاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار از ضدعفونی و شستشوی 263 سرپناه ایستگاه اتوبوس خبر داد و گفت:شستشو و ضدعفونی ایستگاه های اتوبوس محدوده منطقه چهار تا رفع بحران شیوع کرونا همچنان ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "حمیدرضا فرخی" با اعلام این خبر گفت: به منظور ارتقای سلامت و بهداشت شهروندان در روزهای بحرانی مبارزه با ویروس کووید 19 تمامی سرپناه های ایستگاه اتوبوس منطقه چهار ضدعفونی و محلول پاشی شد.
وی گفت: در این راستا 12630 لیتر مایع ضدعفونی کننده در بیش از 260 ایستگاه اتوبوس استفاده شده است و این عملیات همچنان و مداوم تکرار می شود.
فرخی با اشاره به دیگر اقدامات درخصوص مبارزه با ویروس کرونا در منطقه گفت: در ادامه این عملیات تمامی المان های شهری، المان های بوستانی و معابر و بزرگراه های منطقه چهار به صورت روزانه و مداوم ضدعفونی و محلول پاشی می شود.
معاون خدمات شهری با درخواست از شهروندان در خصوص جلوگیری از ترددهای غیرضروری گفت: امید داریم با همکاری و مساعدت شهروندان با مدیریت شهری بتوانیم هرچه سریعتر این بیماری را شکست دهیم.

 

شنبه 27/2/1399 - 17:42

 

مراسم پرفیض شب های قدر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مساجد منطقه سه در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، شهروندان و نمازگزاران منطقه سه جهت شرکت در مراسم پرفیض شب های قدر با رعایت پروتکل بهداشتی همچنین ضد عفونی نمودن خود هنگام ورود به مساجد در مراسم معنوی شب قدر شرکت می کنند.

هم زمان با برگزاری مراسم در مساجد، با استفاده از ظرفیت و امکانات فضای مجازی برنامه شب های قدر به صورت آنلاین و تهیه و اجرا می شود.

شنبه 27/2/1399 - 17:40

 

مراسم احیای سومین شب  قدر همچون دو شب گذشته با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکلهای بهداشتی در دو امامزاده،  مساجد شاخص و مقبره شهدای گمنام منطقه امشب برگزار می شود.

به گزارش روابط شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با بیان مطلب فوق افزود: مراسم احیای شب های قدر امسال براساس شیوه نامه های ستاد مرکزی مقابله با شیوع ویروس کرونا با انجام تمهیدات بهداشتی در راستای رفاه و سلامت شهروندان متفاوت با سالهای گذشته برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه این مراسم به مدت 2 ساعت و حداکثر با یک چهارم ظرفیت مساجد انجام شده است، افزود: ضدعفونی و شست وشوی فضای داخل و محوطه بیرونی مساجد، انجام تب سنجی تمامی احیاگران پیش از ورود، توزیع اقلام بهداشتی شامل دستکش و ماسک به احیاگران و تعبیه مواد ضدعفونی دست در ورودی مساجد از جمله اقدامات انجام شده در برگزاری این مراسم بوده است.

مختاری اضافه کرد: مساجد نبوی(ص)، انصار الحجت در ناحیه یک، القرآن و المهدی در ناحیه دو، امام حسن(ع)در ناحیه سه، امام حسن مجتبی(ع) در ناحیه چهار، جامع افسریه در ناحیه پنج، جامع مسعودیه در ناحیه شش و نبی اکرم (ص) در ناحیه هشت از جمله مساجدی اند که مراسم شب قدر در آنها برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای مراسم شبهای قدر در آستان مقدس امامزاده اهل ابن علی (ع) و امامزاده سیده ملك خاتون (س) گفت: این مراسم با حضور خانواده معظم شهدا و شهروندان مومن و ولایی در مقبره شهدا های گمنام منطقه با قرائت قرآن و برنامه های مختص این شب برگزار می شود.

شایان ذکر است؛  میادین و معابر اصلی و ساختمانهای شهرداری منطقه با هدف هویت بخشی سیمای بصری با نصب بنرهای تبلیغاتی با موضوع احادیث و اخلاق امیر المومنین (ع) و ریسه های پرچمی مشکی سیاهپوش شد.

 
 


 

شنبه 27/2/1399 - 17:30

 

شهردار منطقه21 از انجام عملیات سرتاسری و بی وقفه "نگهداشت شهر" با محوریت محله های 13گانه این منطقه از ابتدای بهار امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار ورودی غربی پایتخت با اعلام خبر فوق گفت: بهار99 با بارش های خوبی که داشت، زمینه طراوت و شادابی فضای سبز شهری را بیش از گذشته فراهم آورد؛ در همین راستا نیز اداره فضای سبز منطقه21 نسبت به بازپیرایی، غرس نهال و کاشت نشاء و گل و گیاهان فصلی در میادین، بوستان ها، فضاهای سبز معابر اصلی و بزرگراهی این منطقه اقدام کرد.

وی ادامه داد: منطقه21 با در اختیار داشتن "دو روددره مهم کن و قوری چای"؛ نسبت به پاکسازی و لایروبی انهار و کانال های اصلی و فرعی نواحی نیز به صورت روزانه اقدامات لازم را در دست انجام دارد.

رحمانی با اشاره به اهمیت تفکیک پسماند افزود: مخازن سه گانه ای در معابر اصلی منطقه21 تعبیه شده تا شهروندان به راحتی بتوانند پسماندهای خشک خود اعم از شیشه و فلز، کاغذ و مقوا و پلاستیک و پت را در سطل های مربوطه بیندازند.

مدیریت شهری منطقه21 امیدوار است با انجام به موقع فعالیت های مرتبط با "حوزه نگهداشت شهر"، بتوان شهری پاکیزه تر و سالم تر را برای شهروندان مهیا کرد.

 

 

شنبه 27/2/1399 - 17:29شیوع ویروس کرونا در جهان، تمامی صنایع از جمله صنعت بازی‌های دیجیتال دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است. مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرِک) به‌منظور بررسی وضعیت اکوسیستم بازی‌های دیجیتال ایران در دوران شیوع کرونا، اوایل اردیبهشت سال 1399 پیمایشی بر روی جامعه آماری بازی‌سازان اجرا کرده است که نتایج آن، تصویر مناسبی از تأثیر این اپیدمی بر اکوسیستم بازی‌های دیجیتال ایران ارائه می‌دهد.

به گزارش اداره ارتباطات و اموربین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای؛ در این پیمایش که با همکاری معاونت حمایت بنیاد صورت پذیرفته است، در مجموع 59 استودیوی بازی‌سازی در تکمیل پرسشنامه همکاری کردند. در میان پاسخگویان و در تاریخ نگارش این بازینگاشت، 6 استودیو دارای حداقل یک بازی در جمع 20 بازی پرفروش کافه بازار بوده‌ و 16 استودیو در سطح دو و 27 استودیو در سطح سه ساختار همگرای 1399 قرار دارند. باقی پاسخگویان نیز در سطوح مبتدی‌تر قرار دارند و بر این اساس پراکندگی پاسخگویان از لحاظ میزان درآمدزایی و بزرگی از تنوع قابل‌قبولی برخوردار است.

در این بازینگاشت اطلاعاتی در زمینه تغیرات مالی و سرمایه انسانی این استودیوها گزارش شده است که اگرچه الزاما قابل تعمیم به کل فعالان حوزه بازی‌سازی در ایران نیست؛ اما می‌تواند تصویر مناسبی از تأثیر این اپیدمی بر اکوسیستم بازی‌های دیجیتال ارائه دهد.

چهارشنبه 24/2/1399 - 17:53


 
جلسه شورای واگذاری حق بهره‌برداری موقت از اماکن عرضه محصولات کشاورزی در نیمه اول سال 99 با حضور افشین حبیب زاده، نماینده ناظر شورای اسلامی شهر تهران بر سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار برگزار شد. 
 


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ واگذاری تعدادی از اماکن عرضه محصولات کشاورزی با توجه به تقویم زراعی مناطق مختلف کشور، پس از اطلاع‌رسانی به تولیدکنندگان واجد شرایط، برگزار می‌شود و 70 درصد متقاضیان این دوره واگذاری غرفه‌های میادین میوه و تره بار را افراد حقیقی و 30 درصد را افراد حقوقی تشکیل داده‌اند.
بر اساس این گزارش، به ترتیب استان‌های همدان، مرکزی، کردستان، سمنان، گلستان و تهران، بیشترین متقاضیان دریافت غرفه را به خود اختصاص دادند و از بین متقاضیان، 32 درصد خواهان دریافت غرفه‌های میوه و 68 درصد خواهان دریافت غرفه‌های محصولات فرنگی هستند.
گفتنی است، به منظور حضور هر چه بیشتر باغداران و کشاورزان در میادین میوه و تره بار و حذف هرگونه دلالی و واسطه‌گری احتمالی، هماهنگی‌های لازم با سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های سراسر کشور و اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی فعال در این حوزه با هدف امکان حضور مستقیم تولیدکنندگان محصولات کشاورزی صورت گرفته است.

چهارشنبه 24/2/1399 - 16:37معاون حمل و نقل ترافیک منطقه۹ از آغاز تکمیل عملیات اجرایی ورودی جنوبی مجتمع ایستگاهی مترو استاد معین ظرف ۱۰ روز آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، فرزاد فرهادیان با اعلام این خبر گفت: با هدف تسهیل در دسترسی به ایستگاه مترو استاد معین از ضلع جنوب خیابان آزادی، جلسه ای با موضوع "پیگیری ادامه عملیات اجرایی و تکمیل ورودی جنوبی مجتمع ایستگاهی مترو استاد معین" با حضور سید مصطفی موسوی شهردار منطقه۹، علی امام مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) و مدیران شهری برگزار شد.

وی افزود: با توجه به افتتاح ایستگاه خط۴ مترو در سال۸۹ و از آنجایی که برای تسهیل در دسترسی شهروندان از ضلع جنوب خیابان آزادی به ایستگاه مترو استاد معین نیاز به احداث مجتمع ایستگاهی ضلع جنوبی خیابان آزادی می باشد؛ ملکی به مساحت ۱۶۴۷ مترمربع توسط منطقه۹ به این موضوع اختصاص داده شد.

معاون حمل و نقل ترافیک منطقه۹ عنوان کرد: متاسفانه عملیات اجرایی به دلایل فنی و اقتصادی متوقف شده بود که این امر موجبات نارضایتی شهروندان منطقه را که قصد استفاده از مترو ایستگاه استاد معین در ضلع جنوب خیابان آزادی را دارند به علت عدم دسترسی مناسب فراهم کرده است.

فرهادیان خاطر نشان کرد: پیرو جلسه هماهنگی که با حضور مدیران شهری در منطقه۹ برگزار شد، مقرر شده است تا با همکاری شرکت مترو و منطقه۹، دو فاز اجرایی این پروژه که یکی احداث گالری در قسمت زیرین خیابان آزادی برای اتصال ایستگاه شمالی به جنوبی و دیگری احداث مجتمع ایستگاهی در ضلع جنوبی می باشد، در حداقل زمان ممکن اجراء و مورد بهره برداری قرارگیرد.

چهارشنبه 24/2/1399 - 16:25


معاون امورشهری و فضای سبز شهرداری منطقه 2 از پایش و کنترل آفت های درختان و مبارزه با بیماری‌های گیاهی در فصل بهار
خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2 ،  علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه  با  اشاره به اینکه فصل بهار که زمان شیوع آفت های مختلف گیاهی است گفت: نگهداشت فضای سبز و درختان منطقه  یکی از اولویت های مدیریت منطقه است و برهمین اساس  دفع  کنترل آفت های مختص فصل گرما در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: سمپاشی درختان با رعایت کامل اصول فنی و با استفاده از سموم استاندارد به صورت شبانه توسط اکیپ های مختلف در منطقه انجام می شود.
کریمی پور خاطر نشان کرد: از جمله آفات مهم این فصل، شته ها، پسیل زیتون و برگ خوار ها هستند که این آفات علاوه بر تغذیه از شیره گیاهی، تغییر شکل اندام ها، اختلال در امور فتوسنتز، خسارت به فضای سبز و خشکیدگی درختان، همچنین ناقل بیماری های ویروسی نیز وی به سفید بالک ها به عنوان آفت رایج شهر تهران در سالهای اخیر نیز اشاره کرد و افزود: پایش این آفت به صورت متمركز و گسترده و همچنین مبارزه با  بیماری چوب خیس درختان با اكسی كلرور مس در سطح منطقه در حال  انجام است.
معاون امورشهری و فضای سبز شهرداری منطقه 2 شروع عملیات خشکه زنی و فرم دهی ترون های معابر و بوستان های شهری را از دیگر فعالیت های نگهداشتی برشمرد
 

چهارشنبه 24/2/1399 - 16:19

 

در پی انتشار مطالبی در فضای مجازی مبنی بر خرید و فروش سکه با قیمت های بالاتر از بازار در چهار بانک، بانک ملت توضیحاتی را برای آگاهی مخاطبان منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، با توجه به نیاز سرمایه‌گذاران، ابزارهای متنوعی دربازار سرمایه طراحی شده است؛ یکی از ابزارهایی که از سال 1394 در این بازار عرضه شده، اوراق گواهی سپرده سکه طلا است.

براین اساس معاملات گواهی سپرده طلا به منظور شفافیت و کشف قیمت رسمی سکه و همچنین تنوع بخشی به سبد ابزارهای مالی، و در چارچوبی کاملا قانونی توسط بورس کالای ایران راه اندازی شده است.

شایان گفتن است در چارچوب قانونی تعریف شده توسط بورس کالای ایران، بانک ها به عنوان انبار دار سکه طلا از مشتریان و متقاضیان سپرده گذاری سکه طلا، سکه را به امانت دریافت و برای آنان قبض انبار موقت گواهی سپرده صادر می کنند و بورس کالای ایران قبض های موقت سکه های سپرده گذاری و ثبت شده در سامانه بورس را تبدیل به گواهی سپرده سکه نموده و با نماد بانک دریافت کننده سکه به پرتفوی بورسی فرد سپرده گذار اضافه می کند بنابراین نماد سکه موجود در تابلوی بازار به نام یک بانک به هیچ وجه به معنای مالکیت آن ها توسط بانک ها نیست بلکه به معنای بانک محل انبارداری اصل سکه های طلاست.

بانک ملت در این توضیحات افزوده است: با توجه به فرآیند فوق بانک ها نقشی در خرید سکه فیزیکی از بازار طلا و یا فروش آن در بورس نداشته و نمی توانند در کنترل قیمت و یا افزایش آن نقش موثری ایفا کنند.

گفتنی است در حال حاضر 4 بانک ملت، رفاه کارگران، صادرات و سامان دارای مجوز از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار برای پذیرش سکه طلا هستند.

این گزارش می افزاید بانک ملت به منظور ایفای نقش اجتماعی خود علی رغم شرایط خاص شیوع بیماری کرونا، جهت کاهش تنش های ناشی از عدم انتشار گواهی سپرده سکه طلا، با حداکثر توان خود در تلاش بوده تا همراستا با سیاست های سازمان بورس و مصالح مردم، گام بردارد.

چهارشنبه 24/2/1399 - 16:17

 


مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از شست و شوی معابر پرتردد پایتخت با بیش از۷۲۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده از ابتدای اسفندماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، صدرالدین علیپور با اشاره به تداوم اجرای اقدامات مراقبتی از سوی سازمان برای حفظ سلامت عمومی شهروندان، کارکنان، متصدیان ایستگاه‌های بازیافت و مأموران جمع آوری پسماند همزمان با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: از ابتدای اسفندماه نیروهای سازمان مدیریت پسماند با استفاده از حدود 720 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده و بکارگیری تجهیزات و امکانات لازم، روزانه تمام ایستگاه های خدمات شهری، اماکن اسکان کارگری و ساختمان های اداری را شست و شو کردند. علاوه بر این، در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان، اماکن پرترددی همچون سازمان صدا و سیما و محوطه ساختمان روزنامه همشهری توسط نیروهای پسماند ضدعفونی شدند که این روند تا بازگشت به شرایط عادی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه از ۱۸ هزار نیروی کارگری سازمان پسماند، بیش از هزار و ۶۰۰ نیرو از ابتدای اسفندماه به طور ویژه در بخش های ضدعفونی معابر، جمع آوری و دفن پسماندهای کرونایی مشغول به خدمت بودند، بیان کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا، نیروهای سازمان با استفاده از ۸۰۰ دستگاه واترجت، تانکر و جدول شوی به طور مداوم بخش های مختلف شهر را ضدعفونی کردند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند همچنین به حضور شبانه روزی پاکبانان در شهر پرداخت و ادامه داد: در روزهایی که انجام بسیاری از فعالیت ‌های عمومی در شهر ممنوع شده و رعایت بهداشت فردی حرف اول را می زند، پاکبانان شهر با استفاده از تجهیزات و امکانات لازم، در کنار کار همیشگی نظافت شهر و زدودن آلودگی از چهره معابر، وظیفه پاکسازی، گندزدایی، جمع آوری و دفع پسماندهای کرونایی را نیز بر عهده دارند.

علیپور در ادامه گفت: این سازمان ضمن برنامه ریزی برای حضور مستمر 25 اکیپ نظارت شبانه روزی در سطح شهر، با هماهنگی کامل با بخش های قضایی و انتظامی از زباله گردی و تفکیک پسماند از مخازن مستقر در شهر جلوگیری کرده و با تعطیلی ایستگاه های بازیافت مناطق و مجتمع آرادکوه تلاش کرد تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: ضدعفونی و سمپاشی معابر آلوده، افزایش دفعات جمع آوری پسماند به دو بار در روز و شستشو و ضدعفونی معابر و المان های شهری، ایستگاه های انتقال و خودروهای جمع آوری پسماند بخش دیگری از اقدامات مستمر این سازمان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ضمن توصیه به شهروندان برای رعایت اصول مراقبت های فردی و جلوگیری از تماس با افراد مشکوک گفت: شهروندان با رعایت نکات ایمنی و بهداشت فردی و قرار دادن پسماندهای احتمالا آلوده نظیر ماسک، دستکش، دستمال و سایر زباله های آلوده در کیسه های جداگانه می توانند به حفظ سلامت ۱۸ هزار کارگر بخش پسماند و پاکبان شهر کمک کنند.

چهارشنبه 24/2/1399 - 15:2