تعداد مطالب : 12323
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 2روز قبل


 
 عضو شورای شهر تهران در جریان بازدید از فعالیتهای خیریه در منطقه۱۷ تهران گفت: واگذاری امور ،پرهیز از تصدی گری شهرداری و حمایت از فعالیت های مردم نهاد می تواند نقش بسزایی در کاهش فاصله تاریخی میان شمال و جنوب شهر تهران داشته باشد و با حمایتهای صورت گرفته از سازمانهای مردم نهاد و عملکرد صحیح در مواقع بروز بحران، منطقه ۱۷ از کمترین میزان ابتلا به کرونا برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در جریان بازدید از فعالیت خیریه سازمان های غیر دولتی در منطقه ۱۷ با اشاره به شیوه های جلب مشارکت مردمی گفت: مشارکت مردمی ناشی از بحرانهای طبیعی و غیرطبیعی یکی از موضوعاتی ست که در جوامع مدرن مرسوم بوده است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به جریان ارائه خدمات حمایتی به اقشار آسیب دیده اجتماعی گفت: مسئولیت اجتماعی گروه های مردمی در این خصوص راهکار بسیار مهمی برای حل این مشکلات و رفع گره های اجتماعی است.
عضو شورای شهر تهران با تقدیر از اقدام شهرداری منطقه ۱۷ افزود: مدیریت شهری این منطقه سر سلسله جنبان حمایت از فعالیتهای اجتماعی است. این منطقه به دلیل وجود بافت فرسوده و جمعیت متراکم در سطح شهر تهران و هم به دلیل داشتن محروم ترین زیرساخت ها بیشترین تعداد محرومین در مناطق جنوبی تهران را دارا است آسیبهای مختلف اجتماعی این منطقه را تهدید می کند که کارتن خوابی اعتیاد و بی خانمانی گونه ‌هایی از آن است. کودکان کار و بانوان سرپرست خانوار در این منطقه وجود دارند خوشبختانه به همان میزان ‌گروه های دلسوز مردمی در این منطقه وجود دارند که برای کم کردن رنج این آسیب ها آستین بالا زده‌اند و داوطلبانه خدمت می کنند و از همکاری و همیاری لذت می برند.
فراهانی با اشاره به همکاری گروه های مردم نهاد و شهرداری گفت: هنر شهرداری منطقه ۱۷ در این است که گروه های مردم نهاد را برای حل مشکلات شناسایی و در جهت ارائه خدمات موثر همراهی و هدایت می کند. به این معنی که شهرداری به جای آنکه تصدی گری کند و خودش به طور مستقیم وارد عرصه اجتماعی شود با حمایت از سازمانهای مردم نهاد این امر مهم را به بهترین شیوه اجرائی کند و خودش را درمیان گروه ‌های دلسوز و خدمات رسان تکثیر کرده است و از گروه‌های مردمی حمایت می کند تا روند خدمات رسانی تسهیل شود و این اقدام ارزشمندی است ست و کمک شایانی به ساماندهی موضوعات اجتماعی داشته است.
وی با اشاره به عملکرد موفق شهرداری منطقه۱۷ در مهار کرونا گفت: مطابق با آمار ها منطقه ۱۷ به عنوان یکی از از مناطق پرریسک تهران از کمترین میزان آلودگی و اب طلا به بیماری کرونا برخوردار شناخته می شود و توانسته در مبارزه با ویروس کرونا و ضدعفونی محیط موفق باشد و همین امر سبب شده تا اوج گیری ابتلا به کرونا در تهران مهار شود و از شرایط بحرانی عبور کنیم آنچه مهم است توجه به این نکته است که با اجرای پروژه های مختلف کوچک مقیاس و محلی به معنی واقعی فاصله میان شمال و جنوب شهر برداشته شده و این فاصله تاریخی بایستی با تلاش و کوشش حذف شده و تلاش کنیم تا با ایجاد زیرساخت های لازم در مناطق جنوبی عملاً سطح رفاه و آسایش مردم را به گونه ای بالا ببریم.
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر حذف فاصله میان شمال و جنوب شهر گفت: باید تفاوت معنایی در سطح رفاه و خدمات رسانی شهری میانه شمال و جنوب شهر وجود نداشته باشد و این امر محقق نمی شود جز با کارآفرینی حمایت از گروه‌های مردمی و فعال در حل مشکلات شهر که باید افتخار کرد که این گروه‌ها در زمان های خاص همچون ماه مبارک رمضان هوشمندانه به بهترین شیوه بهترین روش عبادت را که خدمت به خلق است آماده می‌کنند.

سه شنبه 30/2/1399 - 18:37


نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از عرضه ماسک با قیمت مناسب درتمامی 127ایستگاه متروی تهران و حومه خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متری تهران و حومه فرنوش نوبخت گفت: بعد از گذشت كمتر از ۲۰روز از اجرای طرح «اجباری شدن استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی کلانشهرها» برنامه ریزی راه اندازی مراکز فروش ماسک توسط وزارت صمت و با همکاری شهرداری تهران و‌ معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران درتمامی ایستگاه های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه انجام شد.
وی در ادامه با اشاره به اینكه رصد مسافران از طریق دوربین‌های مترو، انجام می شود افزود: اغلب افراد از ماسک استفاده می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه در تمامی ایستگاه های مترو امكان تهیه ماسك وجود دارد گفت: از تمامی شهروندان و مسافران می خواهیم در زمان ورود به مترو حتما از ماسك استفاده كنند.
نوبخت خاطرنشان كرد: این طرح به منظور حفظ سلامتی افرادی که قصد دارند از سامانه‌های حمل و نقل عمومی درون شهری استفاده کنند، تصویب شده و برای اجرای هرچه بهتر آن نیازمند یاری شهروندان و مسافران هستیم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه درباره استمرار روند ضدعفونی کردن قطارها و ایستگاه‌های شبکه مترونیز گفت: قطارهای مترو با دو روش خشک و تر توسط سیستم‌های مکانیزه شستشو مترو، شستشو و ضد عفونی می‌شوندهمچنین تمامی قطارها در ایستگاه‌های ابتدایی و انتهایی هرخط نیز به صورت خشک ضد عفونی می‌شود.این كارتا زمانی كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اوضاع را عادی اعلام کند ادامه خواهد داشت.
وی خاطرنشان كرد: این کار بر ‌ اساس استانداردها و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تمامی اماكن مترو، پایانه ها و قطارها انجام می‌شود.

سه شنبه 30/2/1399 - 18:26


مدیر اجرای طرح تفکیک پسماند در مبدا سازمان مدیریت پسماند از تعمیر، بازسازی، اصلاح و رنگ آمیزی غرفه ها و سوله های بازیافت و ایستگاه های تفکیک در مبدا در مناطق 22 گانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، محسن امیری در تشریح جزئیات این اقدام گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در ماه های گذشته غرفه های بازیافت در مناطق به طور موقت تعطیل و تفکیک زباله های خشک و تر در خانه و اماکن عمومی متوقف شده است. از این رو، ادارات مدیریت پسماند مناطق این روزها آماده سازی، اصلاح، تعمیر و بازسازی غرف و ایستگاه های بازیافت را برای از سرگیری عملیات تفکیک پسماند در دستور کار قرار داده اند.

وی ادامه داد: اقدامات مذکور به طور منظم و مستمر توسط ناظرین امور مناطق بازدید و پیگیری می شود. همچنین، از آنجایی که فعالیت ماشین های «ملودی» جمع آوری پسماندهای خشک متوقف شده است، نظارت ویژه ای در برخورد با عوامل و اماکن غیر مجاز تفکیک اعمال می شود.

سه شنبه 30/2/1399 - 18:14

 

 

 در نظرسنجی‌های متوالی دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با همکاری ایسپا، چگونگی تغییر رضایت مردم تهران از عملکرد دولت و اعتمادشان به آمار اعلامی تعداد فوت‎شدگان از شروع اپیدمی کرونا اعلام شد.


به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، یافته‌های پنج نظرسنجی متوالی در شهر تهران که توسط دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با همکاری ایسپا از میانه اسفند تا میانه اردیبهشت انجام شده نشان می‌دهد که در میانه اسفندماه، ۶۵ درصد از شهروندان تهرانی از عملکرد دولت در مواجهه با کرونا ناراضی، ۱۵ درصد تاحدی راضی و ۲۰ درصد راضی بوده‌اند. در طی دو موج بعدی، نارضایتی به‌تدریج کاهش یافته و در میانه فروردین به ۴۶ درصد رسیده است. این روند کاهشی در پایان فروردین‌ماه قطع شده و ابتدا نارضایتی افزایش و سپس مجدداً کاهش یافته است. این بهبود وضعیت نشان‌می‌دهد هرگاه انسجام نهادی و همراهی دستگاه های دست اندرکار افزایش یابد، رضایت عمومی مردم نیز افزایش پیدا می‌کند.


همچنین35 درصد از پاسخگویان در نظرسنجی پنجم گفته‌اند حداقل یک نفر در خانواده‌شان به سبب شیوع کرونا شغل خود را از دست داده است.

سه شنبه 30/2/1399 - 18:13تفاهم نامه همکاری مشترک شهرداری منطقه2 با جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و اپلیکیشن زیست اپ  در حوزه افزایش  خدمات مشاوره ای، درمانی  و اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، یوسف مزارعی ،معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه 2 با اعلام این خبرگفت: با توجه به رویکرد ستاد مقابله با کرونا شهرداری منطقه 2 در هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت سایر نهادها در اجرای برنامه های هدفمند ،تفاهمنامه همکاری سه جانبه با جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و اپلیکیشن زیست اپ منعقد شد.
وی گفت:ارائه خدمات مشاوره ای ، درمانی و تامین  تجهیزات مورد نیاز ضدعفونی جهت پیشگیری از شیوع کرونا مهم ترین موضوع در این تفاهم نامه است.
وی افزود:برنامه ریزی برای توسعه و ارائه خدمات درمانی و غربالگری سلامت شهروندان و تشکیل پرونده سلامت در منزل و مراکز درمانی از دیگر برنامه های مشترک است.
معاون شهردار منطقه 2 گفت:طراحی و ارائه آموزش های خود مراقبتی از طریق سامانه 123 و... برنامه مشترک دیگری است که با همکاری جهاد دانشگاهی شهید بهشتی و اپلیکیشن زیست اپ اجرا می شود.
مزارعی در پایان برضرورت تقویت و توسعه پروتکل های بحران در مدیریت شهری در راستای این همکاری ها تاکید کرد.

سه شنبه 30/2/1399 - 17:59

 


مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از کاهش سرفاصله حرکت قطارهای خط ۳متروی تهران در راستای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل فرنوش نوبخت با اعلام این خبر گفت: برای افزایش رفاه حال شهروندان و کاهش تعداد مسافران در هنگام استفاده از مترو تهران از روز سه شنبه ۳۰اردیبهشت ماه ۹۹ سرفاصله حرکت قطارها در خط ۳ مترو تهران از هفت دقیقه به شش دقیقه کاهش یافت.
وی افزود: با کاهش یک دقیقه‌ای در سرفاصله حرکت قطارهای خط ۳ توانستیم گام جدیدی را در کاهش سرفاصله حرکت قطارها برداریم.
نوبخت در ادامه با بیان اینکه‌ مترو ی تهران به علت شیوع ویروس کرونا با کاهش مسافر همراه شد، تصریح کرد: در شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه برای هر چه بهتر اجرایی شدن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ‌ پیش از این سرفاصله حرکت قطارها در خط ۳ نیز با بکار گیری تمام ظرفیت کاهش دادیم و‌با تلاش‌های فراوان این بار توانستیم سرفاصله حرکت قطارهای خط ۳را از هفت دقیقه به شش دقیقه کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه کاهش سرفاصله حرکت قطارها در شرایط فعلی کار بسیار سختی است افزود: امیدواریم با این کار شاهد کم شدن ازدحام جمعیت در ایستگاه خط سه متروی تهران باشیم.
لازم به توضیح است در حال حاضر سرفاصله خرکت قطارها در خطوط ۱و ۴ سه و نیم دقیقه است ودر خط دو از سه و نیم دقیقه به سه دقیقه کاهش یافته است.

سه شنبه 30/2/1399 - 17:57نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه گفت:روابط عمومی در خط مقدم  شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه فشار و مشکلاتی را که بر شرکت وارد می شود را حل می کند و همچون بازوی کمکی به یاری بخش های مختلف می آید.
به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت ضمن تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه همکاران گفت: بعد از گذشت ۳۲ ماه که به عنوان مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران در حال خدمت هستم، توانستم با همراهی روابط عمومی ارتباط خوبی با خبرنگاران برقرار کنم و این ارتباط هر روز نزدیك تر از قبل شده است.
وی با اشاره به اینکه روابط عمومی در خط  اول ارتباط شرکت بهره برداری مترو با بیرون جامعه قرار دارد افزود:امیدوارم، همانند گذشته خوب عمل کرده و  هر دو جنبه روابط عمومی و فرهنگی را هدایت کنید.
نوبخت گفت: شرایط در متروی تهران هر روز همچون هوای بهاری تغییر می کند روزی دستفروشان‌ را معظل اعلام می کنند و‌ بعضی مواقع مدافع آنها می شوند و این  تفاوت دیدگاه ها باعث شده همیشه شرکت با تهدید هایی روبرو باشد و‌ مدام در حال پاسخگویی به خبرنگاران و مردم هستیم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه پرسنل همراهی دارد گفت: با توجه  به اینكه شرکت بهره برداری مترو ی تهران و حومه با  روزانه حجم مخاطبانی است با اخبار زیادی مواجه است كه نیاز به پاسخگویی دارد.

وی با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا ریه های مالی شرکت دچار مشکل شده و ۶۰ نفر از کارکنان شرکت مبتلا به این بیماری شده اند افزود: در کنار تمام سختی کاری که بخاطر شیوع ویروس کرونا داریم با بد اخلاقی هایی هم از سوی برخی شبکه های اجتماعی مواجه هستیم و راه های ارتباطی نوین نیز کار را بیشتر و سخت تر کرده است و این زحمات  و پاسخگویی برعهده روابط عمومی است.
نوبخت خاطرنشان کرد: روابط عمومی در خط مقدم شرکت قرار دارد و  مشکلاتی که بر شرکت وارد می شود را كمك می كند تا خیلی از موضوعات در مرحله نخست حل شوند و  همان طور كه پل ارتباطی خوبی با مسافرین و خبرنگاران دارد امیدوارم این ارتباط را با پرسنل نیز افزایش دهد.

وی در پایان ‌افزود: امیدواریم این  دوران سخت بگذرد و هرچه زودتر ویروس منحوس كرونا  ریشه کن‌ شود و روند زندگی عادی شود.

محسن محمدیان مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و اموربین الملل شرکت بهره برداری مترو نیز در ابتدای این دیدار در خصوص اهداف، برنامه ها و سیاست های شرکت که توسط مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت انجام می شود توضیحاتی داد و گفت: سعی کرده ایم در روابط عمومی نقش زبان گوش،چشم و مغز انسان را ایفا کنیم و با همین هوشمندی به عنوان بازوی کمکی و فکری به مدیران ارشد کمک کنیم.
وی تصریح کرد: روابط عمومی، هنرمند عرصه شکل دهی ارتباطات انسانی و اجتماعی است، گوش شنوایی که برای شنیدن و خوب شنیدن خود را در معرض زبان مردم قرار می‌دهد و همواره می‌بایست حسب فلسفه وجودی، وظیفه ذاتی و حرفه‌ای تلاش کند تا شرایط و زمینه تعامل، تفاهم، درک متقابل، همراهی و همدلی با مردم شکل بگیرد، زیرا روابط عمومی مردم مدار که از جنس و متن و بطن مردم می‌باشد تکلیف و وظیفه‌ای بالاتر از عزم و همت شنیدن صدای مردم ندارد. پس اگر روابط عمومی بتواند به عنوان گوش هنرمند، هنرمندانه و با کیفیت مناسب صدای مردم را بشنود، مسلماً ارتباط را برقرار کرده است. 
وی با اشاره به اینکه در بخش تبلیغات و برپایی نمایشگاه های مختلف از جمله ریلی در سنوات گذشته معمولا این شرکت غرفه برتر بوده ایم. 
وی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته تمامی اطلاعات سایت بروز رسانی شد و اخبار به موقع منتشر شده است، سایت شرکت نیز به روز بوده و در بخش بین الملل نیز مقالات با موضوعات مختلف ترجمه می شوند و همچنین ماهنامه الکترونیکی حرکت نیز طی دو سال گذشته منتشر شد و در حال حاضر در سایت شرکت و  UITP نیز منتشر می شود.
وی تصریح کرد: در این ماهنامه از معاونین، مدیران ارشد خطوط و پرسنل شرکت مصاحبه گرفته می شود. 
محمدیان خاطرنشان کرد: اداره رسانه ها ارتباط خوبی با رسانه ها دارند و هر لحظه که خبرنگاران تماس بگیرند سعی کرده ایم پاسخگو بوده و اخبار را به موقع اطلاع رسانی کنیم. و همچنین به صورت ماهانه نظرسنجی از مسافران انجام و نتایج آن استخراج و مورد بررسی قرار می گیرد.
وی در پایان با تبریک این روز از تلاش تمامی همکاران نیز قدردانی کرد.

سه شنبه 30/2/1399 - 17:52


بانک ملت در قالب رزمایش کمک مومنانه، در تهیه و توزیع ۱۷۰ هزار بسته غذایی برای نیازمندان مشارکت می کند.
 
 

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، پیرو فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر کمک به نیازمندان در فرصت ماه رحمت الهی، بانک ملت با تامین هزینه بخشی از بسته های غذایی ویژه نیازمندان که از سوی برنامه عصر جدید در حال آماده سازی است، در این پویش ملی با عنوان پویش عصر همدلی مشارکت می کند.
براساس این گزارش بانک ملت ۵ میلیارد ریال به این پویش نیکوکارانه اختصاص داده است و این کمک از طریق برنامه تلویزیونی پرمخاطب عصر جدید که در حال تدارک برای آماده سازی و توزیع ۱۷۰ هزار بسته غذایی است، صورت خواهد گرفت.
این گزارش می افزاید بانک ملت پیش از این هم با اختصاص ۵ روز از مرخصی مدیران و یک روز از مرخصی کارکنان به اقشار آسیب دیده از بحران کرونا، در رزمایش کمک مومنانه مشارکت کرده بود.

سه شنبه 30/2/1399 - 17:49

 

 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان به همت خیرین 55 هزار سبد ارزاق و غذای گرم میان خانواده های نیازمند توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، اکبرمختاری ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان افزود: با مهرورزی بی نظیر خیرین طرح اکرام ایتام امسال به دلیل شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا با عنوان « پویش همدلانه» از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز شد.

به گفته وی، در این راستا 25 هزار بسته حمایتی شامل کالاهای اساسی و 30 هزار پرس غذای گرم برای ایتام و خانواده های کم برخوردار تهیه و درب منازل آنان با حفظ کرامت انسانی توزیع شد.

مختاری گفت: این کمک ها به همت بسیجیان، خیرین، شورایاری، معتمدین محله ها، سازمانهای مردم نهاد، روحانیون و هیات امنای مساجد تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد .

معاون اجتماعی و فرهنگی با بیان اینکه محدودیتی در مشارکت شهروندان، خیرین و سازمان های مردم نهاد وجود ندارد، گفت: هدف از مشارکت شهرداری در این طرح ایجاد هم افزایی بین شهروندان، خیرین و سازمان های مردم نهاد است تا با مدیریت و همکاری آنها لیست یکسانی از نیازمندان واقعی تهیه و نیازهای آنان برآورده شود.

مختاری در پایان از مردم نیکوکار و خیر برای پیوستن به این پویش و کمک مومنانه به خانواده های نیازمند و کم بضاعت دعوت کرد.

 
 


 

 
 

سه شنبه 30/2/1399 - 16:3

 

   

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در منطقه سه با تاکید بر پروتکل های بهداشتی جهت مبارزه با بیماری کووید-19 در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، ‌با توجه به محدودیت هایی که به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط ستاد مبارزه با این بیماری اعمال شده است، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه به منظور ترغیب شهروندان به ماندن در خانه،  برنامه های همه ساله این ماه را با تغییراتی به صورت خانگی برگزار می کند.

 کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه گفت: برپایی کمپین رمضان در شهر در قالب جشنواره و‌مسابقه مجازی، مسابقه تلاوت قرآن کریم، مسابقه فیلم و عکس حال و‌هوای محله، کمپین سنت های حسنه ماه مبارک رمضان،  اجرای طرح فرهنگی «رمضان با قرآن؛سی روز سی درس»، اجرای کمپین های #با_هم_کتاب #قرآن_نور_امید#سوگ_آنلاین، اجرای مسابقه خونه مونی(سرگرمی های خانگی و‌ارسال عکس)، معرفی اماکن مذهبی سطح منطقه از جمله مساجد و‌امامزاده ها در فضای مجازی و اجرای مسابقات باهدف شناخت جاذبه های گردشگری سطح‌منطقه بخشی از فعالیت هایی بود که در ایام ماه مبارک رمضان در حال اجرا است.

 وی خاطرنشان کرد: همچنین معرفی اماكن، آشنایی با آداب و ‌رسوم رمضان در تهران قدیم، گردشگری از جمله بوستانها و موزه های سطح منطقه، آشنایی با آداب و ‌رسوم رمضان در كشورهای همسایه، توزیع بسته های ارزاق جهت نیازمندان در  قالب پویش همدلی کمک مومنانه،  تقدیر از کادر پزشکی و پرستاران و‌کادر درمانی بیمارستان ها،  اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص فاصله گذاری در شب های قدر در مساجد و‌امامزاده ها، راه اندازی صفحه ‌اینستاگرام شهر همدلی و‌اطلاع رسانی به شهروندان، برگزاری مراسم شبهای قدر و عزاداری شهادت حضرت علی(ع) با رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح مساجد، بازپیرایی و شستشوی مساجد سطح منطقه جهت برگزاری مراسم شب های قدر، برگزاری مراسم شبهای قدر و‌دیگر مراسم های مذهبی به صورت مجازی از طریق گروه های مجازی و‌صفحه اینستاگرام .... قسمت دیگری از ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان است.

کمالی نسب اذعان داشت: تماس با شهروندان و ثبت وضعیت جسمانی در سامانه سیب با همکاری پایگاه بهداشت شمال تهران، توزیع پوسترهای مقابله با ویروس کرونا همزمان با شب های قدر در ماه مبارک رمضان، توزیع بن‌های معیشتی به زنان سرپرست خانوار و ‌بانوان نیازمند منطقه۳، برگزاری طرح پویش ماه مهربانی ویژه روزه اولی ها و توزیع پک های فرهنگی شامل مسابقه کاردستی و...، توزیع پوستر و‌نصب بنرهای ماه مهربانی در مراکز پر تردد سطح منطقه، اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص موضوعات سلامت و بهداشت در روزهای کرونایی در صفحه اینستاگرام، اجرای پویش مسابقات چالشی در رشته های شناسوئدی، طناب زنی، دراز و نشست، روپایی، اهدای تعداد سه سبد ارزاق به اعضای کانون معلولین در ماه مبارک رمضان،  مشارکت با بنیاد غیر دولتی "سپاس لحظه ی حال" جهت توزیع ماسک و شیلد به خیرین محلات از دیگر برنامه های این منطقه در ماه قرآن است.

 

سه شنبه 30/2/1399 - 15:59