تعداد مطالب : 837
تعداد نظرات : 190
زمان آخرین مطلب : 2832روز قبل

 

اعتراض به تولید یک مسابقه عجیب تلویزیونی

                              
اعتراض به تولید یک مسابقه عجیب تلویزیونی
قرار است در این مسابقه یك روحانی مسلمان، یك كشیش مسیحی، یك خاخام یهودی و یک راهب بودایی، برای جذب کردن ده نفر از افراد ملحد و بی‏دین حاضر در این مسابقه با یکدیگر رقابت کنند...

تولید برنامه‏ای با مضمون «ایمان می‌آوری؟» در یکی از شبکه‏های تلویزیونی ترکیه، اعتراض پیروان ادیان را به دنیال داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع‏رسانی دانشگاه ادیان به نقل از هرالد، شبكه تلویزیونی «كانال تی» تركیه با دستمایه قرار دادن ادیان مختلف، مسابقه‏ای تلویزیونی ترتیب داده است كه در آن هدایت معنوی از سوی 4 دین مختلف برای تحول معنوی در گروهی بی‌دین به نمایش گذاشته می‌شود.
قرار است در این مسابقه یك روحانی مسلمان، یك كشیش مسیحی، یك خاخام یهودی و یک راهب بودایی، برای جذب کردن ده نفر از افراد ملحد و بی‏دین حاضر در این مسابقه با یکدیگر رقابت کنند.
جایزه كسانی كه به هر دین بگروند یك سفر زیارتی به مقدس‌ترین مكان آن دین خواهد بود. (مكه برای مسلمانان، واتیكان برای مسیحیان، بیت‌المقدس برای یهودیان و تبت برای بودایی‌ها).
این مسابقه تلویزیونی اعتراض مقامات مذهبی مسلمان را به دنبال داشته و مدیریت امور دینی مسلمانان تركیه از فرستادن روحانی به این برنامه خودداری كرده است.
«حمزه اكتان» رئیس هیأت امور دینی تركیه پس از پخش خبر برنامه یاد شده گفت: انجام كاری مثل این برای افزایش بیننده، در نظر همه ادیان بی‏اعتنا و بی‏اهمیت است.
از سوی دیگر، سازندگان این برنامه بدون اظهار پشیمانی از عمل خود می‌گویند این برنامه که قرار است از اول سپتامبر به روی آنتن برود، دین را تحقیر نخواهد كرد.
«سیهان سویلو» مدیر اجرایی «كانال تی» گفت:‌ ما بزرگترین جایزه را به كسانی كه به خدا اعتقاد دارند می‌دهیم.
او همچنین گفت: ما روا نمی‌دانیم كه كسی ملحد باشد. خدا بسیار بزرگ است و مهم نیست كه شما كدام دین را انتخاب می‌كنید. مهم این است كه شما به او اعتقاد داشته باشید (!)
كانون توجه این پروژه، هویت دینی در تركیه است، جایی كه گروه‌های جناح راست نگرانی خود را از آزادی دینی اقلیت غیرمسلمان اعلام داشته‌اند.
گفتنی است، تاكنون حدود دویست نفر برای شركت در این مسابقه درخواست داده‌اند و ده شركت‌كننده اول این برنامه ماه آینده انتخاب خواهند شد.
 گردآوری: گروه فرهنگ وهنرسیمرغ
seemorgh
منبع: tabnak
يکشنبه 18/5/1388 - 11:2

وقتی هنر عكاسی با مهارت غارنوردی تركیب می شود


 

چهارشنبه 7/5/1388 - 12:32

عکس هایی ازکارخانه ی ساخت فشنگ !


Making Bullets-Picture Gallery

Photographs by Joe Raedle / Getty

فروشنده های جهانی مهمات طبق گزارشی اعلام کردن به کمبود انبار برخورد کردند بدلیل فروش چشمگیر اسلحه در ماه های اخیر. نوسانات اخیر باعث ترس پرزیدنت اوباما در مورد بالا رفتن جرایم شده است  و وی تصمیم به شروع  قوانین محدود کردن مصرف تفنگ در آمریکا شده است.

یک کارگر در Stone Hart Manufacturing Co در میامی(جایی که این عکس ها گرفته شده است) پوکه های فشنگ را در دستگاه بارگزار مهمات برای فشنگ 45 کالیبر می ریزد

بارگزاری مهمات پرشده با قشنگ کالیبر 40

Stone Hart مدیر و  Lloyd Espiritu  کارمند در حال مدیریت کردن دستگاه بارگزار

یک ماشین در حال وارانه کردن فشنگ 45 کالیبر

یک فشنگ کالیبر 40 در حال اندازه گیری برای کنترل کیفیت است

 

یک خشاب پر شده از فشنگ 5.56-mm

و بعد از این مراحل آماده برای ارسال به کل کشور است

به نقل از مجله ی ت;ایم
ترجمه : Crash

چهارشنبه 7/5/1388 - 12:9

گرانترین هواپیماهای جنگی دنیا  !


Top 10 Most Expensive Military Planes
11 عکس

 

F/A-18 Hornet: $94 million

F/A-18 Hornet: $94 million

EA-18G Growler: $102 million

EA-18G Growler: $102 million

V-22 Osprey: $118 million

V-22 Osprey: $118 million

F-35 Lightning II: $122 million

F-35 Lightning II: $122 million

E-2D Advanced Hawkeye: $232 million

E-2D Advanced Hawkeye: $232 million

VH-71 Kestrel: $241 million

VH-71 Kestrel: $241 million

P-8A Poseidon: $290 million

P-8A Poseidon: $290 million

C17A Globemaster III: $328 million

C17A Globemaster III: $328 million

F-22 Raptor: $350 million

F-22 Raptor: $350 million

B-2 Spirit: $2.4 billion

B-2 Spirit: $2.4 billion

 

چهارشنبه 7/5/1388 - 11:55

دنیای دیدنی وسایل نقلیه !


 در جاده ، در خیابان در شهر یا در نقطه ای دورافتاده خلاصه در هر گوشه ای گاهی این فرصت دست می دهد تا انسان شاهد یك وسیله نقلیه عجیب و غریب یا حامل باری حیرت آور باشد. گزارشی كوتاه و تصویری از دنیای دیدنی وسایل نقلیه. 5 مرداد 88 . منبع. اتو مگزین. گزارش : بهرام افتخاری.

راننده این اتومبیل در یدك كشی كه به آن بسته ظاهرا یك باغ وحش متحرك را در جاده ای در جنوب شرقی فرانسه حمل می كند البته یك باغ وحش بیجان.


این كامیون دو منظوره بار و مسافركش در جاده ای در ناحیه آبشه در كشور چاد با حداكثر ظرفیت به سوی مقصدش می تازد.


این مادرموتورسوار در خیابانی در شهر مراكش كشور مغرب بهترین وسیله را برای رساندن كودكانش به مدرسه و سپس رفتن به سركارش یافته است.


به این تاكسی وانت در شهر تره‌‌ناس در جمهوری دومینیكن باید لقب اتومبیلی برای تمام فصول را داد.


این هم یك اتوبوس دریایی البته در خیابانی در مركز شهر مونترال در ایالت كبك كانادا.


راننده این اتومبیل رنو در بندر مارسی فرانسه مسلما برای پارك كردن خیلی عجله داشته است.


مشخص است كه مالك این موتورسیكلت در شهر پوئرتو پلاتا در جمهوری دومینیكن علاقه زیادی به پلنگ ها دارد.


راننده این اتومبیل در نزدیكی شهر لوشلمیو در منطقه ساووا در فرانسه باید زحمت زیادی برای بیرون آوردن اتومبیلش بكشد.


قطعا یك نفر با مالك این موتورسیكلت در بندر مارسی یك خرده حساب كوچكی داشته كه آن را این گونه تسویه كرده است.


اتومبیل پژو به ویژه مدل 504 آن اتومبیلی است كه با آن می توان هر اندازه كه بخواهیم بار حمل كنیم.عكس این پژو 504 در شهر اوییدا در جمهوری بنین در غرب آفریقا این مساله را ثابت می كند.

 

چهارشنبه 7/5/1388 - 11:13

خون ‌فروشی

   
 
   
این روزها تاجران فرآورده‌های خونی، آشکارا در پایتخت ایران به فعالیت می‌پردازند.
 
 
روزنامه خبر در شماره امروز خود نوشت:

چند روز دیگر 9 مردادماه روز انتقال خون فرا می‌رسد. در چنین شرایطی، شاید طبیعی باشد که چند دختر و پسر جوان در میدان ولی‌عصر تهران رهگذران را به فروش پلاسمای خون تشویق کنند. لحظه‌ای برای شنیدن سخنان آنها درنگ می‌کنم. یکی از آنها برگ تبلیغات را به دستم می‌دهد و می‌گوید: «اگر پلاسمای خود‌تان را هدیه کنید، ما آزمایش‌های متعددی روی خون شما به صورت رایگان انجام می‌دهیم. برای شما یک پرونده پزشکی تشکیل می‌دهیم. هر بار هم که برای اهدای پلاسما تشریف بیاورید، بار اول 5 هزار تومان و دفعات بعدی 12 هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب تقدیم‌تان خواهد شد.

هنگام مراجعه کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشید این کارت ویزیت هم خدمت شما باشد. حتماً بگویید که من شما را معرفی کرده‌ام.» این روزها تاجران فرآورده‌های خونی، آشکارا در پایتخت ایران به فعالیت می‌پردازند. آنها برای توسعه کار خود، از تبلیغات خیابانی و پرداخت پورسانت به بازاریاب‌ها نیز بهره‌گیری می‌کنند.

تجارت جهانی
از سال‌ها پیش ایالات متحده آمریکا سهم اصلی تولید پلاسمای خام جهان را در اختیار دارد. بخش عمده این فرآورده خونی از مکزیک وارد می‌شود و پس از گذراندن فرآیندهای پالایش اولیه به مقاصدی همچون اروپا و ژاپن صادر می‌شود. هر سال نزدیک به یک و نیم میلیون لیتر خون و پلاسما صادر می‌شود. مکزیکی‌های فقیر، هفته‌ای چند بار از مرز می‌گذرند تا خون خود را به بانک‌های خون آمریکا بفروشند. در روزنامه‌های محلی آگهی می‌دهند که فقرای مکزیک می‌توانند بدون مشکل در تردد از مرز، به آمریکا بیایند و خون خود را به بهای 40 دلار بفروشند. در نزدیکی تگزاس مکزیک 17 کلینیک پلاسما وجود دارد که از خرید خون مردم فقیر و فروش آن به شرکت‌های بزرگ دارویی مانند پارک دیوس و لیدر گوتر، سالیانه 300 میلیون دلار سود می‌برند. بانک‌های خون در ماتاما روس، نیم‌لیتر خون را از مکزیکی‌ها به بهای 400 سپوس می‌خرند و آن را بین 1200 تا 1500 سپوس به شرکت‌های دارویی می‌فروشند.

وضع مردم فقیر هائیتی و دیگر شهرهای برزیل از مکزیکی‌ها هم بدتر است خون آنها را فقط لیتری 3 دلار می‌خرند. اکثر سازمان‌های خیریه در این کشور پوششی برای تولید خون از کودکان یتیم و خانواده‌های بی‌بضاعت هستند. این سازمان های خیریه در واقع مزرعه خون هستند. رونق مزارع خون برزیل و کلمبیا، مدیون انقلاب مردم نیکاراگوئه است. ساندنیست‌ها با آتش کشیدن مراکز فعالیت شرکت پلاسما فرسیس، تجارت خون در این کشور را غیرقانونی اعلام کردند.

قیمت‌ها در عراق خیلی بالاتر است. به گزارش تلویزیون الجزیره قیمت 350 میلی‌لیتر خون در عراق بین 20 تا 30 دلار است. دلال‌ها و فروشندگان خون در کنار بیمارستان‌ها گشت می‌زنند تا مشتریان خود را از میان خانواده‌ بیماران و مجروحان نیازمند خون، پیدا کنند. فرزندان با گروه خونی o منفی می‌توانند یک فرصت اقتصادی برای خانواده باشند.

صادرات پلاسمای ایران به آلمان
شرکت بیودارو یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ایرانی فعال در تجارت پلاسماست. این شرکت که دفتر آن در حوالی بیمارستان مصطفی خمینی قرار دارد از روش پلاسما فرزیس برای دریافت پلاسما از بدن فروشندگان آن بهره‌ می‌گیرد. در این روش، پلاسما (مایع خون) از خون جدا شده و بقیه عناصر خونی در همان زمان به بدن فرد بازگردانده می‌شود.

محمد شاه‌بختی مدیرتولید شرکت بیودارو در مورد فعالیت‌های این شرکت می‌گوید: میزان تولید پلاسمای سازمان انتقال خون سالیانه حدود 100 هزار لیتر است در حالی که نیاز کشور 700 هزار لیتر است. شرکت بیودارو سالیانه حدود 40 تا 50 هزار لیتر از این نیاز را تأمین می‌کند که او اظهار می‌دارد: پلاسمای ایران به علت رعایت اصول مذهبی در کشورمان، از سالم‌ترین پلاسماها در دنیاست و به همین‌دلیل، بسیاری از کشورهای دنیا خواهان پلاسمای ایران هستند. شاه‌بختی فعالیت‌های این شرکت را فاقد سوددهی دانسته و می‌گوید: هر لیتر پلاسما در دنیا 100 تا 120 دلار ارزش دارد. در حالی که قیمت تمام شده آن در شرکت بیودارو سال گذشته 187 هزار تومان و در سال جاری با افزایش اهداکنندگان به 158 هزار تومان می‌رسد.

وی در مورد انگیزه‌های تبلیغاتی این شرکت می‌گوید: برای 14 مرکز پلاسما‌گیری در کشور به 5 تا 6هزار اهداکننده دائم نیاز است. در حالی که تاکنون از 10 هزار مراجعه‌کننده به مرکز بیودارو، فقط 3 هزار نفر از آنها صلاحیت اهدا را داشتند.

سفر طولانی پلاسماها
شرکت بیودارو پلاسماهای خریداری شده از ساکنان استان تهران را به آزمایشگاه‌های شرکت بیوتست در آلمان ارسال می‌کند تا در ساخت داروهایی همچون فاکتورهای هشت و نه انعقادی، ایمونو گلوبولین‌های پلی والان و هایپرایمون (ضد کزاز و هاری)، آنتی‌دی و آلبومین مورد استفاده قرار گیرد.

مطابق برگه‌های تبلیغات خرید پلاسمای خون شرکت بیودارو، برخی فرآورده‌های پلاسما برای ادامه حیات بیماران هموفیلی هم ضروری است.

استانداردهای پزشکی
در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، فروش خون غیرقانونی است. این در حالی است که بازار خون و فرآورده‌های آن، اغلب دچار کمبود خون است. ولی فقط برخی کشورها، آزادسازی بازار خون را راه‌حل رسیدن به توازن می‌دانند.
در سال 2001، مؤسسه تحقیقاتی استراوس مقاله‌ای چاپ کرد که حاوی داده‌های تجربی 30 سال بود. استراوس نشان داد که احتمال انتقال بیماری در افرادی که خونشان را در ازای پول می‌فروشند، 60درصد بیشتر از افرادی است که خونشان را داوطلبانه اهدا می‌کنند. یک تحقیق جدیدتر در کشور لیتوانی نیز این نتیجه را تأیید می‌کند. کسانی که با هدف دریافت پول خون می‌دهند ممکن است بیماریشان را مخفی کنند. اما اهداکنندگان خون که انگیزه‌های اخلاقی‌تری دارند، چنین کاری را نمی‌کنند.

ابوالقاسمی رئیس سازمان انتقال خون در این مورد اقدامات سازمان انتقال خون را مفید دانسته و می‌گوید: مهم‌ترین رکن تضمین سلامت خون، اهداکننده سالم است. یعنی کسی که از نظر عفونت‌های منتقل شونده و همچنین رفتارهای پرخطر، فرد سالمی باشد و در گروه آسیب‌های اجتماعی نیز نباشد.

خرید و فروش قانونی خون
چند سال پیش وی از سه استراتژی برای کنترل بحران مخفی کمبود خون سخن گفت. استراتژی نخست، تکیه بر بازارهای خارجی بود. روش دوم، رفع هرگونه مانع برای مشارکت بخش غیردولتی در صنعت پلاسما بود و استراتژی سوم که این روش آخر مورد تأیید مسئولان سازمان قرار گرفت ساخت پالایشگاه خون در داخل بود. اما به‌تدریج آن‌ها روش دوم را نیز پذیرفتند و خرید و فروش قانونی خون از سه سال پیش آزاد شد. البته وزارت بهداشت قوانین نظارتی لازم را تدوین کرد. یکی از این استانداردها، سقف 24 بار اهدا در سال است که فعالان بخش خصوصی بازار خون قصد دارند آن را به استاندارد مکزیک یعنی 52 بار در سال تغییر دهند. به هر حال نباید فراموش کرد که به قول محمد شاه‌بختی از فعالان غیردولتی بازار خون، «اهدای پلاسما هر هفته هم می‌تواند اتفاق بیفتد و... بسیاری از کشورهای دنیا خواهان پلاسمای ایران هستند.»
.seemorgh
منبع:tabnak
چهارشنبه 7/5/1388 - 10:54

 

قتل فرزند به دستور شیطان!

   
 
   
قتل فرزند به دستور شیطان!
پلیس دالاس اعلام کرد جسد کودک 3 هفته ای را پیدا کرد که مادرش فریاد می زد : من با دستور شیطان بچه خودم را کشتم.
 
 
  
اوتی سانچز مادر 33 ساله اهل سان آنتونیو در حالی که خودش را با چاقو زده بود به بیمارستانی محلی منتقل شد.

به گفته سخنگوی پلیس کاراگاهان از خانه این مادر 33 ساله یک شمشیر ، قمه و یک چاقوی آشپزخانه پیدا کرده اند.

همچنین کاراگاهان دو کودک دیگر را که آسیبی به آنها وارد نشده بود را در منزل این زن پیدا کردند.

جو رایس سخنگوی پلیس در گفتگو با فاکس نیوز افزود : وقتی پلیس وارد منزل این خانم شده بود مشاهده کرده است که او روی کاناپه نشسته و فریاد می زند که بچه اش را کشته است.

سخنکوی پلیس ادامه داد به گفته این زن او صدای کسی یا چیزی را شنیده که به او دستور می داده تا بچه اش را بکشد و آن موجود شیطان بوده است.

گردآوری:گروه خبر سیمرغ
eemorgh
منبع:asriran
چهارشنبه 7/5/1388 - 10:46

 

صداقت و وفا

 بهترین گشایندۀ کارها راستی و بهترین پایان برندۀ آن وفاداری است .

سه شنبه 6/5/1388 - 11:30

بـاز سـاقـی گفت تـا چـنـد انتظـار 

ای حـریـف لا ابـالــی ســـر بـــر آر

ای قــدح پـیـمـــا درآ،هــویـی بـزن 

گـوی چـوگـانـم سـرت، گـویی بـزن

چون‌به‌موقع‌ساقی‌اش‌درخواست‌كرد 

 پیـر می‌خواران زجـا قد راست كرد

زیـنـت‌افــزای بـســاط نـشـــأتـیــن

سرور و سر خیل مخموران حسین

گفت آن‌كس را كـه می‌جویی منم

بــاده‌خـواری را كـه می‌گـویی منم

شـرط‌هـایش را یكایـك گـوش كــرد

سـاغـر مـی را تمـامی نـوش كـرد

بـاز گفت از این شـراب خـوش‌گوار

دیگـرت گـر هست یك سـاغر بیـار

لینك مطلب:

http://www.tebyan.net/social/house_family/artathome/saltydough/2009/1/11/83059.html
دوشنبه 23/10/1387 - 10:17

نقش هورمون در پولدار شدن مردان!

   
 
   
محققان با اشاره به این كه میزان درآمد مردان علت هورمونی دارد ، اعلام كردند: هورمون تستسترون احتمالا تعیین كننده میزان پول درآوردن مردان نیز است.

به گزارش ورلد نیوز، محققان با اشاره به این كه میزان درآمد مردان علت هورمونی دارد ، اعلام كردند: هورمون تستسترون كه ویژگی‌های مردانه را تعیین می‌كند احتمالا تعیین كننده میزان پول درآوردن مردان نیز است . 

نقل از تلویزیون سی ان ان : پژوهشگران دانشگاه كمبریج دریافته اند : وقتی تاجران مرد صبح سطح تستسترون زیادی در خون خود دارند،احتمال اینكه در طول روز پول بیشتری به دست آورند، زیاد است. 

دانشمندان در پژوهشی سطح تستسترون تاجران بازار لندن را اندازه گرفتند و دریافتند میزان این هورمون موفقیت را تعیین می‌كند، زیرا این هورمون اعتماد به نفس و قدرت خطر پذیری را افزایش می‌دهد اما درعین حال اگر میزان تستسترون برای مدت طولانی بالا بماند عواقب بدی برای تاجران در بر خواهد داشت زیرا باعث می‌شود فرد تصمیمات غیرمنطقی بگیرد،اعتماد به نفس بیش از حد یابد و در نتیجه سرمایه خود را از دست بدهد. 

پژوهشگران همچنین هورمون دیگری به نام كورتیزول را كه عامل استرس است اعلام می‌كنند كه در زمان بی ثباتی‌های بازار در بدن مردان سطح آن افزایش می‌یابد و باعث عصبی و ناآرام شدن مردان می‌شود.

سی ان ان از سوی دیگر می‌افزاید، زنان محتاط تر محافظه كارتر هستند، زود عصبانی نمی شوند و تصمیمات هیجانی در بازارهای مالی نمی گیرند.
منبع:سایت سیمرغ
يکشنبه 28/7/1387 - 15:10