• Nombre de visites :
  • 1566
  • 23/3/2010
  • Date :

Şehid Muhammed Bakır Es Sadr"ın Vahdet Çağrısı 2

şehid sedr

  Irak Baas Rejimi tarafından 8 Nisan 1980 tarihinde kızkardeşi Bintu’l Hüda ile birlikte şehid edilen Irak İslam İnkılabı Hareketi önderi Şehid Muhammed Bakır es Sadr’ın şehadetinden kısa bir süre önce, Irak Müslümanlarına hitaben yaptığı ve şehid edilmesine yol açan çağrısı:

İkinci sesleniş

  Âlemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun, salat ve selam efendimiz Muhammed'e(s.a.a), onun arınmış Ehl-i Beytine ve onun yanında olmuş olan ashabına olsun.

Aziz Irak halkı;

Ey dini değerleri, özgürlüğü, izzeti ve inandığı bütün değer ve idealler için öfkelenmiş bulunan topluluklar!

  Ey büyük halk! Sen bu gün, kan dökücü kasapların başına sardığı bu büyük sıkıntıya karşı çıkıyor, onların senin ellerini vurduğu demir zincirlere karşı kin duyuyorsun. O kan dökücüler böyle yaparak halkın izzet duygusunu ve değerlerini elinden aldığını zannettiler. Benim de mensubu olduğum Irak'ın binlerce kahraman evladını inançlarından, dininden ve Muhammed’den (s.a.a) soyutlayarak, kukla haline dönüştürüp istedikleri gibi hareket ettirebileceklerini ve en olmadık azabı reva görebileceklerini ve Muhammed’in (s.a.a) velayeti yerine sömürü düzenini sürdürebileceklerini zannettiler.

  Fakat istediği kadar firavunlaşsınlar, halk daima tağutlardan daha kuvvetli olmuştur, sabretse bile teslim olmamıştır Bu durum tağutları endişelendirmektedir, zira halk halen canlılığını yitirmemiştir ve söz söylemeye devam etmektedir.

şehid sedr

  İşte bu tağutların, binlerce mümine, onurlu ülkemizin şerefli evlatlarına, korkunç baskı yapmasına, zor kullanmasına, tutuklamalar yapmalarına, işkence yapmalarına, idam sehpaları kurmalarına neden olmaktadır. Her gün onların işkenceleri altında şehid olan mücahid âlimlerin haberlerini alıyorum.

Evladı olduğum aziz Irak halkı! Ben maruz kaldığınız bu zulmü anlıyorum, bununla beraber bu yapılan zulümlerin, âlimlerin şehid edilmesinin, temiz ve gayretli vatan evlatlarının şehid edilmesinin, şahadete giden bu yolda direniş ve kararlılığınızı arttıracağına inanıyorum.

  Bu benden duyacağınız son şey olsa da ben sizin şahadet yolundaki samimiyetinizi biliyorum, Allah size zafer yazıncaya kadar cennetin kapıları şehid kafileleri için sonuna kadar açıktır. Resulullah şehidin şahadeti -her ne kadar çok olsa da- günahlarını yıkayacaktır ,demiştir.

  Bütün ırak Müslümanlarının ve Irak dışındaki bütün ıraklıların Irak'ın tam ortasındaki bu kâbusu ortadan kaldırmak için hayatına mal olacağını bilse dahi gücü yettiği ölçüde savaşmak ve cihad etmek zorundadır. Ülkesini bu gayr-ı insani durumdan kurtarmak ve İslami temelli salih bir yönetim tahsis etmek için çaba göstermelidir.

Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi üzerinize olsun.

Şaban 1399


Şehid Muhammed Bakır Es Sadrın Vahdet Çağrısı 1

İmam Humeyni Ömrünü Müslümanlar Arasında Vahdet Oluşturmaya Adadı

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)