• Nombre de visites :
  • 136894
  • 22/4/2012
  • Date :

Tebyan Kültür ve İletişim Merkezi

tebyan kültür ve iletişim merkezi

Giriş

Tebyan Kültür ve İletişim Merkezi, çeşitli dini konuları, İslam dinin zengin kültürünü ve İslamî görüş ve yorumları geliştirmek hedefiyle 11 Eylül 2001’de iletişim teknolojisinden yararlanılarak tesis edildi. 2002 yılında resmi web sitesi olarak faaliyetlerine başladı. Şimdi en yeni ve çok çeşitli konu ve makaleleri 8 dünya dilinde, Arapça, İngilizce, Fransızca, Rusça, Urdu, Türkçe, Mali ve Kürt dillerinde aşağıdaki hizmetlerini siz değerli okuyucularına ulaştırmak için özenle çalışmaktadır.

Tebyan’ın Öncelikleri:

•           Ziyaretcilerimiz için güvenli ve bilgi kirliliğinden uzak bir ortam,

•           Kültürel, dini, siyasi ve sosyal konularda doğru ve güvenilir makaleler,

•           Dünyanın dört bir yanından yansıyan olaylar, haberler, gelişmeler ve İslam dünyası ile ilgili uzman kalemlerden haber, yorum ve analizler,

•           Kültürel, dini ve itikadi konular hakkında yazılar,

•           Özel haber analizleri,

•           Ses ve video kaynakları, eğlenceli ve çok çeşitli grafik yayınları,

•           E-kitap ve ses formatları, mükemmel kalite elektronik kütüphane, ücretsiz indirme ve tekrarlatma imkanı,

•           Dünyada gelişen olaylara uygun konuları içeren özel dosyalar,

•           Dini ve mezhebi günleri içeren özel dosyalar,

•           Uzmanlar tarafından cevaplanan Kullanıcı Soru-Cevap bölümü, Tebyan ve Kullanıcı arasında iki yönlü iletişim imkanı,

Tebyan Kültür ve İletişim Merkezi – Türkçe

www.tebyan.net adresiyle Tebyan Kültür ve İletişim Merkezi resmi sitesinin anasayfasına giriş yapabilirsiniz. Bu sayfanın ilk satırında yer alan dillerden istediğiniz dili tıklayarak  siteye giriş yapabilirsiniz.

Üyelik bölümünde kayıt yaparak siteye üye olabilirsiniz. Elbette kayıt yaptırmadan da sitede yayınlanan  konu ve makalelere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Ama  üye olarak sitenin ziyaretçilere sunduğu bir çok hizmetten yararlanabilirsiniz.

Sitenin Menüleri

Tebyan Kültür ve İletişim Merkezi sitesinde; İslam, İran, İslam’da Aile, Hizmetler, Farsça Öğretim Kursu, Fars Dili ve Edebiyatı, Özel Günler … v.b. gibi ana menüler yer almaktadır. Her ana menünün birkaç alt menüsü de bulunmaktadır ki bu menülerden kısaca yeri geldiğinde bahsedeceğiz.

İslam

Tebyan İslam menüsü çok çeşitli ve ilginç konular içermektedir. Bu konu ve makaleler tüm dini görüşleri kapsayacak şekilde doğru ve güvenilir  kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. İslam dini ile yeni tanışmış birinin veya dini bilgilerini arttırmaya çalışan birinin de istediği bilgilere ulaşacağı konu ve makaleler yer almaktadır. İslam menüsü; Kur’an-ı Kerim, İslami İnançlar, Büyük Alimler, İslam Ahlakı, Ehl-i Beyt (as), Sahabe ve İslam Büyükleri, Şer’i Hükümler, İslam Tarihi ve Medeniyeti, Nehc-ul Belağa, Dünya İslam Merkezlerinin Tanıtımı, Dua… v.b. gibi alt menüleri bulunmaktadır.

İran

Bu menüde İran İslam Cumhuriyeti’nin önemli ve farklı yerlerini tanıtıyoruz. Yine bu menüde; İran tarih ve medeniyeti, İran uygarlığının örf, adet ve geleneklerini, kavimlerin kültürü, halkın yaşam şekilleri, güzel sanatları, İran’a has el sanatları ve musikisi, eski uygarlıklardan kalma tarihi eserleri, halkın sosyal yaşantısı, İran İslam İnkılabı, dünya ve İran tarihine büyük bir olay olarak geçmiş İslam devrimi, önemli şahsiyetleri gibi çok çeşitli konuları  içeren makaleler bulunmaktadır. Ayrıca resim galerisi de yer almaktadır. Yabancı tursitler için hazırladığımız gezi rehberi en kısa zamanda siz değerli  ziyaretcilerimizin hizmetine sunulacaktır. İran menüsünde, İran’a Yolculuk ve Turistik Şehirler alt menüleri de bulunmaktadır.

İslam’da Aile

İslam’da Aile menüsü, aile ve aile ilişkilerini konu alan ilginç makaleler yer almaktadır. Bu menüde, müslüman aile yapısı ve bireylerin birbiriyle olan ilişkileri ve hakları, sağlık, aile ve sosyal yaşam, çocuk ve gençlerle ilgili çok çeşitli konuları içeren makale ve yazılar yer almaktadır. Ayrıca ruh sağlığı ve genel sağlık bilgileri içeren Sağlık alt menüsü de bulunmaktadır. Müslüman kadının aile içinde yeri ve önemini anlatan faydalı yazı ve makaleleri Kadın alt menüsünde  okuyabilirsiniz. Genç, Çocuk, Bilgi ve Yaşam ve Yemek tarifleri bu menünün diğer alt menüleridir.

Hizmetler

Bu menüde; Eğlence, Ses-Resim-Kitap, Film ve Animasyon, İndir,  Önemli Linkler  gibi alt menüleri yer almaktadır. Ayrıca Yarışma, Kütüphane, Ezgiler ve Resim menülerine de  ulaşabilirsiniz.

Özel Günler

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Tebyan Kültür ve İletişim Merkezi’nin hedeflerinden biri de ziyaretcilerimiz için hazırladığımız dünyanın dört bir yanından yansıyan olaylar, haberler, gelişmeler ve dini ve mezhebi günler ile ilgili  özel dosyalardır. Özel Günler menüsü siz değerli kullanıcıların bu konularla ilgili ihtiyaçını karşılamak için özenle hazırlanmaktadır. Dini günler, Ramazan ve Kurban Bayramı ile ilgili yazı ve makaler Özel günler menüsünde yayınmaktadır. Ayrıca bu menüde yeralan makaleler ilginç ve güzel resimler, ses ve video görüntüleriyle birlikte siz değerli ziyaretcilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Resim Galerisi

Bu menüde resimler konularına göre sınıflandırılmıştır. İran İslam Cumhuriyeti’nin güzelliklerini ve farklı konularla ilgili eğlenceli ve güzel resimleri Resim Galerisi menüsünde bulabilirsiniz.

Siz Değerli Ziyaretçileri Tebyan Sitesini Görmeye Davet Ediyoruz

www.tebyan.net


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)