• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 9 -  پيام به ملت ايران "حفظ شئونات اسلامي و اخلاقي در تبليغات كانديداها"
پيام
زمان : 11 فروردين 1367 / 12 شعبان 1408
مكان : تهران ، جماران
موضوع : لزوم شركت در انتخابات و حفظ شئونات اسلامي و اخلاقي در تبليغات كانديداها
مناسبت : انتخابات سومين دوره مجلس شوراي اسلامي
مخاطب : ملت ايران
صفحه : 9
بسم الله الرحمن الرحيم
در آستانه انتخابات سومين دوره مجلس شوراي اسلامي هستيم . گمان نمي كنم كه نقش و اهميت انتخابات و مجلس شوراي اسلامي بركسي پوشيده باشد. بحمدالله هرچه از عمر با بركت انقلاب شكوهمند اسلامي ما مي گذرد، مردم مسلمان و متعهد كشورمان به اهميت حضور و نقش تعيين كننده خود در تمامي صحنه هاي انقلاب آشناتر مي شوند،و راز دوام و بقا و استحكام قيام الهي خود را بهتر كشف مي نمايند.
هم اكنون ، با توجه به آگاهي و شعور بالاي سياسي مردم خداجوي ايران ، شايدضرورتي به يادآوري اهميت شركت در انتخابات نباشد؛ ولي براي احتياط در اداي تكليف شرعي - سياسي خود نكاتي را متذكر مي شوم :
1- از آغاز انقلاب تاكنون ، يكي از اهداف شوم و پليدي كه همواره مورد توجه استكبار جهاني و نوكران خارجي و داخلي آنان بوده است . دور كردن مردم ازصحنه هاي انقلاب و گسستن پيوندهاي پولادين آنان با آرمانهاي اجتماعي - سياسي اسلام بوده است ؛ كه در راه تحقق آن به انواع حيله ها و ترفندهاي گوناگون متوسل شده اند؛ كه بحمدالله سرشان به سنگ خورده است ؛ و ملت پيروز و سرافراز ايران بانمايش قدرت عظيم خود در حوادث گوناگون انقلاب اين حقيقت و واقعيت را به اثبات رسانيده و نشان داده اند كه از درياي خروشان وحدت و انسجام آنان چيزي كم نشده و
صفحه : 10
نخواهد شد. و جهانخواران ان شاءالله تا ابد حسرت گسستن اتحاد مقدس مردم ما را به گورخواهند برد. بعيد به نظر نمي رسد كه در اين روزها يكي از اهداف شرارتهاي اخيرصداميان در تهديد و ارعاب و ادامه بمبارانها و موشكباران مناطق مسكوني ، علاوه برسرپوش نهادن بر شكستهاي پياپي خود در صحنه هاي نبرد، رسيدن به اين هدف باشد كه حضور مردم را تحت الشعاع اين جنايات قرار دهد و از هم اكنون هم بايد مطمئن باشيم رسانه هاي استكباري از عدم حضور مردم در صحنه انتخابات سخنها خواهند گفت ؛ و باتحليلهاي موذيانه و القائات توام با تهديد و ارعاب تلاش خواهند نمود ذهنها را به مسائل ديگر معطوف نمايند. غافل از آنكه امت اسلامي ايران سالهاست نشان داده اند كه از اين هياهوها نمي ترسند، و مقاوم و استوار در مقابل تمام ابرقدرتها و قدرتها مي ايستند؛ و به ياري خداوند متعال ، ملت شريف ايران با حضور گسترده خود انتخابات را در موعدمقرر و با قدرت و قاطعيت برگزار مي كنند؛ و مطمئنا در زير موشك و بمب هم اگر قراربگيرند، به پاي صندوقها مي روند و به تكليف شرعي و الهي خود عمل خواهند نمود.
و اينجانب تحت هر شرايطي در انتخابات شركت مي كنم . و ان شاءالله دنيا خواهد ديدكه مردم عزيز ايران چگونه حماسه حضور گذشته خويش را در سراسر ميهن اسلامي تكرار خواهند كرد.
2- همان طور كه بارها گفته ام ، مردم در انتخابات آزادند و احتياج به قيم ندارند، و هيچ فرد و يا گروه و دسته اي حق تحميل فرد و يا افرادي را به مردم ندارند. جامعه اسلامي ايران ، كه با درايت و رشد سياسي خود جمهوري اسلامي و ارزشهاي والاي آن وحاكميت قوانين خدا را پذيرفته اند و به اين بيعت و پيمان بزرگ وفادار مانده اند، مسلم قدرت تشخيص و انتخاب كانديداي اصلح را دارند. البته مشورت در كارها از دستورات اسلامي است . و مردم با متعهدين و معتمدين خويش مشورت مي نمايند. و افراد وگروهها و روحانيون در حد تذكرات قبلي در حوزه خود مي توانند كانديدا معرفي نمايند؛ولي هيچ كس نبايد توقع داشته باشد كه ديگران اظهار نظر و اظهار وجود نكنند.
در هر حال ، مردم با بصيرت و درايت و تحقيق كانديداها را شناسايي كرده ، و به
صفحه : 11
سوابق و روحيات و خصوصيات ديني - سياسي نامزدهاي انتخاباتي توجه نمايند. مردم شجاع ايران با دقت تمام به نمايندگاني راي دهند كه متعبد به اسلام و وفادار به مردم باشندو در خدمت به آنان احساس مسئوليت كنند، و طعم تلخ فقر را چشيده باشند، و در قول وعمل مدافع اسلام پابرهنگان زمين ، اسلام مستضعفين ، اسلام رنجديدگان تاريخ ، اسلام عارفان مبارزه جو، اسلام پاك طينتان عارف ، و در يك كلمه ، مدافع اسلام ناب محمدي -صلي الله عليه و آله وسلم - باشند. و افرادي را كه طرفدار اسلام سرمايه داري ، اسلام مستكبرين ، اسلام مرفهين بي درد، اسلام منافقين ، اسلام راحت طلبان ، اسلام فرصت طلبان ، و در يك كلمه ، اسلام امريكايي هستند طرد نموده و به مردم معرفي نمايند. و از آنجا كه مجلس خانه همه مردم و اميد مستضعفين است ، در شرايط كنوني نبايد كسي انتظار داشته باشد كه حتما نمايندگان بايد از گروه و صنف خاصي باشند. بايدتوجه داشت كه هنوز خيلي از مسائل وجود دارد كه به نفع محرومين بايد حل و فصل شود. و تميز بين كساني كه در تفكر خود خدمت به اسلام و محرومان را اصل قرارداده اند، با ديگران كار مشكلي نيست .
3- نصيحتي است از پدري پير به تمامي نامزدهاي مجلس شوراي اسلامي كه سعي كنيد تبليغات انتخاباتي شما در چهارچوب تعاليم و اخلاق عاليه اسلام انجام شود؛ و ازكارهايي كه با شئون اسلام منافات دارد جلوگيري گردد. بايد توجه داشت كه هدف ازانتخابات در نهايت حفظ اسلام است . اگر در تبليغات حريم مسائل اسلامي رعايت نشود، چگونه منتخب حافظ اسلام مي شود. بايد سعي شود تا خداي ناكرده به كسي توهين نگردد؛ و در صورتي كه رقيب انتخاباتي به مجلس راه يافت ، به دوستي و برادري ،كه چيزي شيرينتر از آن نيست ، لطمه اي نخورد.
ملت شهيدپرور ايران بدانند اين روزها روز امتحان الهي است . روز پرخاش عليه كساني است كه با اسلام كينه ديرينه دارند. روز انتقام از كفر و نفاق است . روز فداكاري است . امروز روز عاشوراي حسيني است . امروز ايران كربلاست ، حسينيان آماده باشيد.
صفحه : 12
"جهزوا انفسكم بالصلاح و السلاح "(1). نهراسيد. كه نمي هراسيد، كمربندهاتان را محكم كنيد. اي آزادگان و احرار بپاخيزيد. قدرتهاي بزرگ شرق و غرب مي خواهند شما را درزير چكمه ها و چنگالهاي كثيف و خونين خود خرد كنند كه حتي آخ هم نگوييد. امروزروز مقاومت است . چنان بر صدام و امريكا و استكبار غرب سيلي زنيد كه برق آن چشمان استكبار شرق را كور كند. امروز روز درنگ نيست . امروز روز صيقل انسانيت انسانهاست . روز جنگ است . روز احقاق حق است . و حق را بايد گرفت . و انتظارآنكه جهانخواران ما را ياري كنند بيحاصل است . امروز روز حضور در حجله جهاد وشهادت و ميدان نبرد است . روز نشاط عاشقان خداست . روز جشن و سرور عارفان الهي است . امروز روز نغمه سرايي فرشتگان در ستايش انسانهاي مجاهد ماست . درنگ امروزفرداي اسارتباري را به دنبال دارد. امروز بايد لباس محبت دنيا را از تن بيرون نمود، و زره جهاد و مقاومت پوشيد، و در افق طليعه فجر تا ظهور شمس به پيش تاخت و ضامن بقاي خون شهيدان بود.
فرزندانم ، دشمن در بمباران شيميايي مناطق مسكوني نهايت قساوت و درندگي خودرا نشان داده است ؛ و با حمله شيميايي به مردم بي دفاع عراق حتي پايه هاي حمايت حاميان خود را نيز سست نموده است . به سوي جبهه ها هجوم بريد تا ضربات پي در پي شما توان و امان او را بگيرد، كه ان شاءالله پيروز خواهيد شد. والسلام علي عبادالله الصالحين .
به تاريخ يازدهم فروردين 67
روح الله الموسوي الخميني
1- "خويشتن را به صلاحيتهاي دروني و اسلحه مجهز كنيد".