• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 325 -  پيام به مهاجرين جنگ تحميلي "لزوم صبر و استقامت "
پيام
زمان : 2 فروردين 1368 / 14 شعبان 1409
موضوع : لزوم استقامت در مقابل هجوم نظامي ، سياسي و فرهنگي جهانخواران
مخاطب : مهاجرين جنگ تحميلي
مكان : تهران ، جماران
مناسبت : نيمه شعبان ، ميلاد حضرت مهدي "عج "
صفحه : 325
بسم الله الرحمن الرحيم
خدمت خواهران و برادران و فرزندان عزيز مهاجرين جنگ تحميلي - ايدهم الله تعالي
سلام بر ملت بزرگ ايران كه با فداكاري و ايثار و شهادت راه ظهورش را هموارمي كنند و سلام بر شما خواهران و برادران مهاجر كه بدون شك در جنگ تحميلي ازكساني هستيد كه صدمه فراوان روحي و جسمي و مالي خورده ايد. شما عزيزان در زمان يورش وحشيانه صدام پس از روزها دفاع قهرمانانه اضطرارا محل زندگي و راحتي خودرا ترك نموده و حقيقتا به زندگي پر مشقت در نقطه اي دور از خانه و كاشانه خويش تن داده ايد. شما مهاجرين عزيز جنگ تحميلي ، لحظه لحظه جنگ و سختيهاي آن را درك كرده ايد. ان شاالله جمهوري اسلامي در آينده اي نه چندان دور شهرها و روستاهاي شمارا بهتر از قبل در اختيار شما خواهد گذاشت ، ولي بايد خود به كمك مسئولان آمده و درنوسازي و مهياسازي شهر و روستاهاتان آنان را ياري نماييد. بحمدالله فرزندان خردسال آن روز شما، امروز جواناني شده اند كه مانند ساير برادران و خواهران خود از
با سلام و درود به پيشگاه مقدس مولود نيمه شعبان و آخرين ذخيره امامت حضرت بقيه الله - ارواحنا فداه - و يگانه دادگستر ابدي و بزرگ پرچمدار رهايي انسان از قيود ظلم و ستم استكبار. سلام بر او و سلام بر منتظران واقعي او، سلام بر غيبت و ظهور او و سلام بر آنان كه ظهورش را با حقيقت درك مي كنند و از جام هدايت و معرفت او لبريزمي شوند.
صفحه : 326
ميهن اسلامي شان دفاع خواهند كرد.
همه مي دانند كه تحمل هشت سال فشار و سختي فقط براي اسلام عزيز بوده است ،لذا مسئولين بايد در دفاع از اسلام محكمتر از هميشه با تمام توان در مقابل تجاوز نظامي ،سياسي و فرهنگي جهانخواران بايستند، چرا كه امروز دنياي استكبار خصوصا غرب خطر رشد اسلام ناب محمدي - صلي الله عليه و آله و سلم - را عليه منافع نامشروع خوددرك كرده است .
من بارها اعلام كرده ام كه با هيچ كس در هر مرتبه اي كه باشد عقد اخوت نبسته ام .چهارچوب دوستي من در درستي راه هر فرد نهفته است . دفاع از اسلام و حزب الله اصل خدشه ناپذير سياست جمهوري اسلامي است . ما بايد مدافع افرادي باشيم كه منافقين سرهاشان را در مقابل زنان و فرزندانشان در سر سفره افطار گوش تا گوش بريدند. ما بايددشمن سرسخت كساني باشيم كه پرونده هاي همكاري آنان با امريكا از لانه جاسوسي بيرون آمد. ما بايد تمام عشقمان به خدا باشد نه تاريخ . كساني كه از منافقين و ليبرالها دفاع مي كنند، پيش ملت عزيز و شهيد داده ما راهي ندارند. اگر ايادي بيگانه و ناآگاهان گول خورده كه بدون توجه بلندگوي ديگران شده اند، از اين حركات دست برندارند، مردم ماآنها را بدون هيچ گونه گذشتي طرد خواهند كرد.
امروز غرب و شرق به خوبي مي دانند كه تنها نيرويي كه مي تواند آنان را از صحنه خارج كند، اسلام است . آنها در اين ده سال انقلاب اسلامي ايران ضربات سختي ازاسلام خورده اند و تصميم گرفته اند كه به هر وسيله ممكن آن را در ايران كه مركز اسلام ناب محمدي است نابود كنند. اگر بتوانند با نيروي نظامي ، اگر نشد، با نشر فرهنگ مبتذل خود و بيگانه كردن ملت از اسلام و فرهنگ ملي خويش و اگر هيچ كدام از اينها نشد،ايادي خودفروخته خود از منافقين و ليبرالها و بي دينها را كه كشتن روحانيون و افرادبيگناه برايشان چون آب خوردن است و در منازل و مراكز ادارات نفوذ مي دهند كه شايدبه مقاصد شوم خود برسند. و نفوذيها بارها اعلام كرده اند كه حرف خود را از دهان ساده انديشان موجه مي زنند.
صفحه : 327
من بار ديگر از مسئولين بالاي نظام جمهوري اسلامي مي خواهم كه از هيچ كس و ازهيچ چيز جز خداي بزرگ نترسند و كمرها را ببندند و دست از مبارزه و جهاد عليه فساد وفحشاي سرمايه داري غرب و پوچي و تجاوز كمونيزم نكشند كه ما هنوز در قدمهاي اول مبارزه جهاني خود عليه غرب و شرقيم .
مسئولان ما بايد بدانند كه انقلاب ما محدود به ايران نيست . انقلاب مردم ايران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداري حضرت حجت - ارواحنافداه - است كه خداوند بر همه مسلمانان و جهانيان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قراردهد. مسائل اقتصادي و مادي اگر لحظه اي مسئولين را از وظيفه اي كه بر عهده دارندمنصرف كند، خطري بزرگ و خيانتي سهمگين را به دنبال دارد. بايد دولت جمهوري اسلامي تمامي سعي و توان خود را در اداره هر چه بهتر مردم بنمايد، ولي اين بدان معنانيست كه آنها را از اهداف عظيم انقلاب كه ايجاد حكومت جهاني اسلام است منصرف كند.
مردم عزيز ايران كه حقا چهره منور تاريخ بزرگ اسلام در زمان معاصرند، بايد سعي كنند كه سختيها و فشارها را براي خدا پذيرا گردند تا مسئولان بالاي كشور به وظيفه اساسي شان كه نشر اسلام در جهان است برسند و از آنان بخواهند كه تنها برادري وصميميت را در چهارچوب مصلحت اسلام و مسلمين در نظر بگيرند. چه كسي است كه نداند مردم عزيز ما در سختي هستند و گراني و كمبود بر طبقه مستضعف فشار مي آورد،ولي هيچ كس هم نيست كه نداند پشت كردن به فرهنگ دول دنياي امروز و پايه ريزي فرهنگي جديد بر مبناي اسلام در جهان و برخورد قاطع اسلامي با امريكا و شوروي ،فشار و سختي و شهادت و گرسنگي را به دنبال دارد و مردم ما اين راه را خود انتخاب كرده اند و بهاي آن را هم خواهند پرداخت و بر اين امر هم افتخار مي كنند. اين روشن است كه شكستن فرهنگ شرق و غرب ، بي شهادت ميسر نيست .
مگر بيش از اين است كه ما ظاهرا از جهانخواران شكست مي خوريم و نابودمي شويم ؟ مگر بيش از اين است كه ما را در دنيا به خشونت و تحجر معرفي مي كنند؟ مگر
صفحه : 328
امروز بيشتر از هر زماني كينه و دشمني استكبار عليه اسلام ناب محمدي برملا شده است . بسيج عمومي آنان در دفاع از يك خود فروخته و نويسنده مزدور گوياي اين واقعيت است و شايد آنان اينهمه فضاحت و بي آبرويي شان را به خاطر رسيدن به هدف شوم خود پيش بيني نكرده بودند كه امروز با سرافكندگي و خواري از كرده خود پشيمان و با ذلت مراجعت مي كنند.
احتمالا قضيه مبارزه با حجاب زنان مسلمان در فضاي آموزشي ، حركتي انحرافي براي كمرنگ كردن جلوه عظيم دفاع جهان اسلام از رسول اكرم - صلي الله عليه و آله وسلم - مي باشد. گر چه خود اين واقعه هم از دردهايي است كه ملتهاي اسلامي گرفتار آن شده اند كه چگونه در دنياي به اصطلاح آزاد، الزام زنان و دختران مسلمان به رفع حجاب عين دموكراسي است و فقط ما كه گفته ايم كسي كه به پيغمبر اسلام - صلي الله عليه و آله وسلم - توهين كند و اجماع فقهاي مسلمين فتوا به اعدام آن مي دهند، خلاف آزادي است !راستي چرا دنيا در برابر كسي كه اجازه ندهد تا دختران مسلمان به دلخواه خود با پوشش اسلامي در دانشگاهها درس بخوانند يا تدريس كنند، ساكت نشسته است ؟ جز اين است كه تفسير و تاويل آزادي و استفاده از آن در اختيار كساني است كه با اساس آزادي مقدس مخالفند؟ امروز خداوند ما را مسئول كرده است ، نبايد غفلت نمود. امروز باجمود و سكون و سكوت بايد مبارزه كرد و شور و حال حركت انقلاب را پا برجا داشت .من باز مي گويم همه مسئولان نظام و مردم ايران بايد بدانند كه غرب و شرق تا شما را ازهويت اسلامي تان - به خيال خام خودشان - بيرون نبرند، آرام نخواهند نشست . نه ازارتباط با متجاوزان خشنود شويد و نه از قطع ارتباط با آنان رنجور، هميشه با بصيرت و با
بيش از اين است كه با نفوذ ايادي قاتل و منحرف خود در محافل و منازل ، عزت اسلام ومسلمين را پايكوب مي كنند؟ مگر بيش از اين است كه فرزندان عزيز اسلام ناب محمدي در سراسر جهان بر چوبه هاي دار مي روند؟ مگر بيش از اين است كه زنان و فرزندان خردسال حزب الله در جهان به اسارت گرفته مي شوند؟ بگذار دنياي پست ماديت با ماچنين كند ولي ما به وظيفه اسلامي خود عمل كنيم .
صفحه : 329
چشماني باز به دشمنان خيره شويد و آنان را آرام نگذاريد كه اگر آرام گذاريد، لحظه اي آرامتان نمي گذارند.
البته ما از زحمات وزارت امور خارجه قدرداني مي كنيم و آنها بايد با جديت به كارخود ادامه دهند كه ان شاالله در انجام وظيفه بزرگ الهي و سياسي خود موفق خواهندبود.
از خداوند متعال مي خواهم تا مهاجرين عزيزمان را هر چه زودتر به خانه و كاشانه خود برساند و تلخي غربتها و سختيها را به شيريني مراجعتشان مبدل سازد.
در خاتمه لازم است از همه كساني كه از مهاجرين عزيز جنگ تحميلي پذيرايي كرده و مي كنند و همچنين از مسئولين محترم بنياد مهاجرين كه زحمات زيادي متحمل شده اند، تشكر و قدرداني نمايم . والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته .
روح الله الموسوي الخميني