• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 247 -  حكم به نخست وزير "برخورد شايسته با مردم در فرودگاهها"
مكان : تهران ، جماران
زمان : 3 بهمن 1367 / 15 جمادي الثاني 1409
موضوع : حدود وظايف سپاه پاسداران در حفاظت از هواپيماها و لزوم برخورد شايسته با مردم از سوي مامورين فرودگاه
حكم
مخاطب : محمدي ري شهري ، محمد "وزير اطلاعات " - سعيدي كيا، محمد "وزير راه وترابري " - ايرواني ، محمدجواد "وزير امور اقتصادي و دارايي "
صفحه : 247
بسمه تعالي
[بسمه تعالي . رهبركبير و بنيانگذار انقلاب اسلامي ايران ، حضرت امام خميني - مدظله العالي
با سلام و اهداي تحيات ، پيرو صدور فرمان حضرتعالي مبني بر مسئوليت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در قبال ربوده شدن هواپيماها، (1) در اقدام جهت تهيه و تدوين آيين نامه اجرايي حفاظت ازهواپيماها و نحوه اداره فرودگاههاي كشور، اين سوال پيش آمده است كه آيا منظور حضرتعالي ازحفاظت هواپيماها مسئوليت سپاه پاسداران در كل امور فرودگاه ، شامل حفاظت پاركينگ هواپيماها،باند پرواز، دربهاي ورودي و خروجي باند و سالنها، همچنين مسئوليت نيروهاي انتظامي شهرباني وگمركات و اطلاعاتي "حراست مستقر در فرودگاه " بوده ؟ يا مسئوليت سپاه صرفا در قالب گارد پرواز به منظور مقابله با ربودن هواپيما در هوا مي باشد؟ خاطر نشان مي سازد كنترل ترددها، امور مربوط به حراستها، امور انتظامي ، امور گمركي و. . . بر اساس قوانين و مقررات جاري هم اكنون توسط ارگانهاي مسئول در حال انجام است . خواهشمند است اينجانبان را راهنمايي و ارشاد فرماييد.
محمد سعيدي كيا، وزير راه و ترابري - محمد محمدي ري شهري ، وزير اطلاعات - محمدجوادايرواني ، وزير امور اقتصادي و دارايي ]
1- حكم مورخ 1/10/1367، مندرج در همين مجموعه .
بنا بر گزارشات واصله ، وضع فرودگاه بسيار خراب است . گاهي براي يك قطعه
صفحه : 248
كوچك طلا و چيزهايي از اين قبيل كه خارج نگردد مردم را اذيت مي كنند. فرودگاه هركشوري چهره ظاهري آن كشور در برابر بيگانگان است . قبلا گفته ام حفاظت هواپيماها باسپاه است . مقدمات و موخرات آن هم با نخست وزير است ، كه با مسئولين مربوطه جلسه بگذارد و مسئله را حل كند. اكنون نيز تاكيد مي كنم كه آقاي نخست وزير در اسرع اوقات اين مسئله را حل نمايد، و گزارش آن را به اينجانب بدهد؛ و نگذارد مردم بيش از اين دررنج باشند. والسلام .
روح الله الموسوي الخميني