• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 231 -  پيام به كاركنان صنعت نفت "تجليل از كاركنان مراكز صنعتي در امر بازسازي "
موضوع : تجليل از تلاش كاركنان صنعت نفت و ديگر مراكز توليدي و صنعتي در امر بازسازي
پيام
زمان : 20 دي 1367 / 2 جمادي الثاني 1409
مكان : تهران ، جماران
مخاطب : كاركنان صنعت نفت و ديگر بخشهاي صنعتي و توليدي
صفحه : 231
ملت بزرگ و شريف ايران در دوران مبارزه و پيروزي انقلاب ، و نيز از آغاز جنگ تاكنون ، شاهد صداقت و تلاش و مجاهدات كارگران عزيز و مسئولين محترم صنايع وكارخانجات ، خصوصا عزيزان شركت و صنعت نفت ، بوده است كه بحق در حساسترين شرايط، شايسته ترين خدمات را به انقلاب و ميهن اسلامي نموده اند. ارزش مبارزه آنان با رژيم طاغوتي شاه در اعتصاب و بستن شيرهاي نفت به روي بيگانگان و وارد كردن ضربه قاطع بر آنان فراموش نخواهد شد. اما مهمتر از آن اينكه در طول جنگ تحميلي ،علي رغم احتمال خطرات فراوان و بمبارانهاي مكرر مراكز صنعتي و نفتي ، مسئولين وكارگران متعهد و دلسوز انقلاب با تكيه بر ايمان به خداي بزرگ و اعتماد به نفس هيچ گونه سستي به خود راه نداده ، و با اراده اي محكم آبروي انقلاب را حفظ نموده واسلام و ايران را سرافراز نمودند، و در سخت ترين مواقع و شرايط توليد و صادرات نفت را در بالاترين حد نياز حفظ، و علاوه بر ترميم مراكز آسيب ديده ، در اعماق آبها و دل درياها و بستر زمينها و قلل كوهها به توسعه اين صنعت مهم و اكتشاف ادامه دادند، كه براي بسياري از صاحبنظران امور شگفت آور است ؛ چرا كه در اوج حملات بي وقفه دشمنان ، حتي يك روز هم توليد و صادرات نفت اين كشور قطع نگرديد. اين نيست جزعنايت پروردگار و توجه حضرت بقيه الله - ارواحنا فداه - و عشقي كه در دل اين عزيزان ،همانند عشق بسيجيان به دفاع مقدس ، نهفته است . من موارد متعددي از تلاش ومجاهدات اين هنرمندان عاشق را در گزارشات و تصاوير ديده ام . و اطمينان دارم كه اگرعشق به خدا و مكتب نبود، هيچ گاه آنان حاضر نمي شدند در مراكز و كارخانجات و
بسم الله الرحمن الرحيم
صفحه : 232
من ضمن تشكر از گردانندگان صنايع كشور، خصوصا صنعت نفت و گاز، از همه آنان مي خواهم كه با تلاش خود به دنيا ثابت كنند كه مي توانند با فكر و تلاش خود چرخهاي اقتصادي كشور را به حركت درآورند. و ان شاءالله آنها با مژده راه اندازي كامل صنايع نفت و گاز و پتروشيمي در آينده اي نه چندان دور، چشم و دل مردم ايران را روشن و شادخواهند كرد. شما با تلاش در اين امر مقدس به جهانيان ثابت خواهيد كرد كه فشارهاي اقتصادي پس از جنگ ، ما را به هيچ كشوري وابسته نخواهد كرد. ضدانقلاب داخل وخارج و استعمار چپ و راست در تمامي زمينه ها تبليغ مي كنند كه فشارهاي اقتصادي پس از جنگ ، كمر نظام نوپاي اسلامي را خواهد شكست . بايد آنها اين آرزو را به گور ببرند.مردمي كه در زير بمبارانها و در تمامي مصائب ، خود را براي يك مبارزه طولاني آماده كرده اند هرگز حاضر نيستند كوچكترين نرمشي در مقابل جهان استكبار داشته باشند. اين از بديهيات است كه نارساييهاي پس از جنگ بسرعت برطرف نمي شود و چند سالي وقت لازم است تا كمبودها برطرف شود. عزيزاني كه در كارخانه هاي وابسته به صنايع سبك و سنگين و نفت و گاز و معادن و نيرو و پست و تلگراف و تلفن و راه و ترابري وساير مراكز كار مي كنند خدا را در نظر بگيرند، و گوش به تبليغات دشمنان ندهند، واستوار و مقاوم در راه اندازي چرخهاي اقتصادي و صنعتي كشور كوشش نمايند.
1- احاطه شده .
پالايشگاههايي كه محاط(1) به انواع خطرها و مملو از مواد آتشزا بوده اند، به كار خودادامه دهند. آفرين بر شما كارگران و كارفرمايان و متفكريني كه آتش دنيا را به خاطرجلب رضايت حق بر خود خريديد.
امروز دنيا اعمال ما و شما را زير ذره بين گذاشته است تا ببيند چكاره ايم و چقدر توان مقابله با مشكلات را داريم . امروز پدر پير شما خميني از تمامي شما كارگران و صنعتگران و متخصصان مي خواهد كه با تمام قدرت مواظب باشيد كه دوباره مردم ما گرفتارابرقدرتها و قدرتها نشوند. مشكلات پس از جنگ يكي پس از ديگري رخ مي نماياند، و
صفحه : 233
روح الله الموسوي الخميني
نظام نوپاي ما ان شاءالله در مقابل آنها چون كوه ايستاده است ؛ و مردم عزيز زير فشارچرخهاي زندگي و اقتصادي همان گونه كه تا به حال براي خدا و دين او مقاومت كرده اند، بعد از اين نيز با تمام توان استقامت مي كنند؛ و الا همه زحمات اين ساليان پردردو اضطراب و افتخار از بين خواهد رفت . هوشياري مردم در وضع فعلي يكي از عوامل پيروزي آنان بر باطل است . و مردم تصور نكنند ايادي نفوذي استكبار و امريكا دست ازشيطنت برداشته اند، در هر جا و در هر مقوله اي احتمال حضور و كارشكني آنان هست .بايد با دقت مراقب بود كه نكند دستي در كار باشد كه تبليغ كند جنگ تمام شد و وضع كشور فرق نكرد. مگر آثار جنگ ظرف يكي - دو سال تمام مي شود؟ من دست و بازوي همه كساني كه بي ادعا و مخلصانه درصدد استقلال و خودكفايي كشورند را مي بوسم . بازسفارش مي كنم كه به خدا متكي باشيد و براي هميشه زير بار شرق و غرب نرويد. مردم بايد تصميم خود را بگيرند: يا رفاه و مصرفگرايي و يا تحمل سختي و استقلال . و اين مسئله ممكن است چند سالي طول بكشد، ولي مردم ما يقينا دومين راه را، كه استقلال وشرافت و كرامت است ، انتخاب خواهند كرد.
20 /10 / 67
ضرورتي به گوشزد كردن اهميت نفت در معادلات جهان و اقتصاد بين الملل و نيزنقش عظيم صنعت نفت و انرژي را در كشورها و سياستها نمي بينم . ان شاالله مسئولين امربا توجه كافي و بصيرت و دقت از اين گنجها و ذخاير سيال خدادادي پاسداري نمايند، ودر توسعه و استفاده هرچه بيشتر و بهتر آنها تلاش نمايند، و در تامين نيازهاي جامعه وپابرهنگان و اولويت دادن به مناطق محروم موفق باشند. خداوند تعالي اين روحيه مقدس سربازي و فداكاري را در كليه كارگران و كارمندان و متخصصان تا رسيدن به استقلال وخودكفايي كامل حفظ فرمايد. خداوند شهداي عزيزشان را غريق الطاف و عنايت خودفرمايد؛ و به جانبازان شفا دهد؛ و مفقودين و اسرا را به وطن و آغوش خانواده هاي عزيزخويش برگرداند. والسلام عليكم و رحمه الله .