• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 194 -  پيام به ملت ايران و بسيجيان سلحشور در هفته بسيج "نقش و منزلت بسيج "
پيام
زمان : 2 آذر 1367 / 12 ربيع الثاني 1409
مكان : تهران ، جماران
موضوع : نقش و منزلت بسيج
مناسبت : هفته بسيج
مخاطب : ملت ايران و بسيجيان سلحشور
صفحه : 194
من همواره به خلوص و صفاي بسيجيان غبطه مي خورم و از خدا مي خواهم تا بابسيجيانم محشور گرداند، چرا كه در اين دنيا افتخارم اين است كه خود بسيجي ام . من مجددا به همه ملت بزرگوار ايران و مسئولين عرض مي كنم چه در جنگ و چه در صلح بزرگترين ساده انديشي اين است كه تصور كنيم جهانخواران خصوصا امريكا و شوروي
بسم الله الرحمن الرحيم
تشكيل بسيج در نظام جمهوري اسلامي ايران يقينا از بركات و الطاف جليه خداوندتعالي بود كه بر ملت عزيز و انقلاب اسلامي ايران ارزاني شد.
در حوادث گوناگون پس از پيروزي انقلاب خصوصا جنگ ، بودند نهادها وگروههاي فراواني كه با ايثار و خلوص و فداكاري و شهادت طلبي ، كشور و انقلاب اسلامي را بيمه كردند. ولي حقيقتا اگر بخواهيم مصداق كاملي از ايثار و خلوص وفداكاري و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهيم ، چه كسي سزاوارتر از بسيج وبسيجيان خواهند بود! بسيج شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي دهد. بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامي است كه پيروانش بر گلدسته هاي رفيع آن ، اذان شهادت ورشادت سر داده اند. بسيج ميقات پابرهنگان و معراج انديشه پاك اسلامي است كه تربيت يافتگان آن ، نام و نشان در گمنامي و بي نشاني گرفته اند. بسيج لشكر مخلص خداست كه دفتر تشكل آن را همه مجاهدان از اولين تا آخرين امضا نموده اند.
صفحه : 195
از ما و اسلام عزيز دست برداشته اند؛ لحظه اي نبايد از كيد دشمنان غافل بمانيم . در نهاد وسرشت امريكا و شوروي كينه و دشمني با اسلام ناب محمدي - صلي الله عليه و آله وسلم - موج مي زند. بايد براي شكستن امواج طوفانها و فتنه ها و جلوگيري از سيل آفتها به سلاح پولادين صبر و ايمان مسلح شويم . ملتي كه در خط اسلام ناب محمدي - صلي الله عليه و آله - و مخالف با استكبار و پول پرستي و تحجرگرايي و مقدس نمايي است ، بايدهمه افرادش بسيجي باشند و فنون نظامي و دفاعي لازم را بدانند، چرا كه در هنگامه خطرملتي سربلند و جاويد است كه اكثريت آن آمادگي لازم رزمي را داشته باشد.
خلاصه كلام ، اگر بر كشوري نواي دلنشين تفكر بسيجي طنين انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گرديد و الا هر لحظه بايد منتظر حادثه ماند.بسيج بايد مثل گذشته و با قدرت و اطمينان خاطر به كار خود ادامه دهد. امروز يكي ازضروريترين تشكلها، بسيج دانشجو و طلبه است . طلاب علوم ديني و دانشجويان دانشگاهها بايد با تمام توان خود در مراكزشان از انقلاب و اسلام دفاع كنند و فرزندان بسيجي ام در اين دو مركز، پاسدار اصول تغييرناپذير "نه شرقي و نه غربي " باشند. امروزدانشگاه و حوزه از هر محلي بيشتر به اتحاد و يگانگي احتياج دارند. فرزندان انقلاب به هيچ وجه نگذارند ايادي امريكا و شوروي در آن دو محل حساس نفوذ كنند. تنها با بسيج است كه اين مهم انجام مي پذيرد. مسائل اعتقادي بسيجيان به عهده اين دو پايگاه علمي است . حوزه علميه و دانشگاه بايد چهارچوبهاي اصيل اسلام ناب محمدي را در اختيارتمامي اعضاي بسيج قرار دهند. بايد بسيجيان جهان اسلام در فكر ايجاد حكومت بزرگ اسلامي باشند و اين شدني است ، چرا كه بسيج تنها منحصر به ايران اسلامي نيست ، بايدهسته هاي مقاومت را در تمامي جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ايستاد.شما در جنگ تحميلي نشان داديد كه با مديريت صحيح و خوب مي توان اسلام را فاتح جهان نمود. شما بايد بدانيد كه كارتان به پايان نرسيده است ، انقلاب اسلامي در جهان نيازمند فداكاريهاي شماست و مسئولين تنها با پشتوانه شماست كه مي توانند به تمامي تشنگان حقيقت و صداقت اثبات كنند كه بدون امريكا و شوروي مي شود به زندگي
صفحه : 196
مسالمت آميز توام با صلح و آزادي رسيد. حضور شما در صحنه ها موجب مي شود كه ريشه ضد انقلاب در تمامي ابعاد از بيخ و بن قطع گردد.
من دست يكايك شما پيشگامان رهايي را مي بوسم و مي دانم كه اگر مسئولين نظام اسلامي از شما غافل شوند، به آتش دوزخ الهي خواهند سوخت . بار ديگر تاكيد مي كنم كه غفلت از ايجاد ارتش بيست ميليوني ، سقوط در دام دو ابرقدرت جهاني را به دنبال خواهد داشت . من از تمامي بسيجيان خصوصا از فرماندهان عزيز آن تشكر مي كنم و ازدعاي خير براي اين فرزندان با وفاي اسلام غفلت نخواهم نمود. خداوند شهداي عزيز وگمنام بسيج را به نعمت همجواري اهل بيت - عليهم السلام - متنعم و جانبازان عزيز را شفاو اسرا و مفقودين عزيز را سالما به اوطانشان بازگرداند و هر روز بر عظمت و شوكت اين نهاد مقدس و مردمي كه پيروان اسلام عزيز و حضرت بقيه الله الاعظم - ارواحنا لمقدمه الفدا - هستند بيفزايد. والسلام عليكم و رحمه الله .
2/9/67
روح الله الموسوي الخميني