• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 137 -  پيام به آقاي مهدي كروبي "تشكر از رسيدگي به مسائل فرهنگي فرزندان شاهد"
پيام
زمان : 28 شهريور 1367 / 7 صفر 1409
مكان : تهران ، جماران
موضوع : تشكر از رسيدگي به مسائل فرهنگي فرزندان شاهد و تقدير از دانش آموزان ممتاز شاهد
مخاطب : كروبي ، مهدي "سرپرست بنياد شهيد انقلاب اسلامي "
صفحه : 137
بسم الله الرحمن الرحيم
جناب حجت الاسلام آقاي حاج شيخ مهدي كروبي - دامت افاضاته
گزارش مشروح مسائل فرهنگي و تحصيلي فرزندان عزيز شاهد واصل گرديد. ازتلاش مسئولين و صاحبنظراني كه به اين امر مهم اهتمام نموده و در راه بارور شدن وشكوفايي استعدادهاي سرشار نونهالان و جوانان برنامه ريزي كرده اند تشكر مي نمايم .
از اينكه نوشته ايد فرزندان عزيز شهدا و مفقودين و جانبازان و اسرا با جديت و عشق و علاقه درس مي خوانند موجب غرور و شادماني است . سلام گرم و محبت خالصانه ام رابه اين سرمايه هاي گرانبهاي انقلاب ، اين يادگاران معلمين جاويد دانشگاه عشق وشهادت ، ابلاغ نماييد. و از قول من به آنان بگوييد كه من با تمام وجود به شما عشق مي ورزم و شما را از دل و جان دوست دارم ؛ و علاقه مندم كه فرد فرد شما عالم ومتخصصي متعهد براي اسلام ناب محمدي - صلي الله عليه و آله و سلم - و مبارزي سرسخت عليه اسلام امريكايي و مرفهين و پرچمدار وفاداري براي ايثارگران و شهيدان خود باشيد، و بتوانيد با چراغ علم و عمل و تقوا ظلمت نفاق و كج فكريها و تحجرها ومقدس مابيها را از دامن اسلام بزداييد. كارنامه نوراني شهادت و جانبازي عزيزان شماگواه صادقي بر كسب بالاترين امتيازات و مدارج تحصيل معنوي آنان است كه با مهررضايت خدا امضا شده است ؛ و اما كارنامه شما در گرو تلاش و مجاهدت شماست .زندگي در دنياي امروز زندگي در مدرسه اراده است ؛ و سعادت و شقاوت هر انساني به اراده همان انسان رقم مي خورد. اگر بخواهيد عزيز و سربلند باشيد، بايد از سرمايه هاي
صفحه : 138
عمر و استعدادهاي جواني استفاده كنيد. با اراده و عزم راسخ خود به طرف علم و عمل وكسب دانش و بينش حركت نماييد، كه زندگي زير چتر علم و آگاهي آنقدر شيرين و انس با كتاب و قلم و اندوخته ها آنقدر خاطره آفرين و پايدار است كه همه تلخيها و ناكاميهاي ديگر را از ياد مي برد. بشريت با همه پيشرفتهايش در علوم و فنون هنوز در گهواره طفوليت دانش است ، و تا رسيدن به بلوغ كامل راه طولاني در پيش است . اميدوارم ملتهاي اسلامي و ملت بزرگ ايران با يك تحرك فرهنگي گسترده بتوانند مسلمانان را ازفقر و تنگناي علمي درآورند.
توصيه مجدد و اكيد من به همه دست اندركاران و مسئولين كشور اين است كه بيشتر ازگذشته به امور فرهنگي اين عزيزان توجه نمايند. من هديه اي جز دعاي خير براي فرزندان شاهدان هميشه تاريخ ، خصوصا آنهايي كه در تحصيل جز شاگردان ممتازشناخته شده اند، ندارم . اميدوارم خداوند عطش علم آموزي را در آنان زياد، وسينه هاشان را درياي معارف خود گرداند، و تعهد عمل را به آنان كرامت نمايد. والسلام عليكم و رحمه الله .
به تاريخ 28 شهريور ماه 1367
روح الله الموسوي الخميني