• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
    جستجو :
جلد بیست و یکم - صفحه 119 -  پيام به ملت مسلمان و علماي پاكستان "شهادت سيد عارف حسين حسيني "
پيام
زمان : 14 شهريور 1367 / 23 محرم 1409
مكان : تهران ، جماران
موضوع : عرصه تقابل اسلام ناب محمدي "ص " با اسلام امريكايي
مناسبت : شهادت آقاي سيدعارف حسين حسيني
مخاطب : ملت مسلمان پاكستان - علماي اسلام
صفحه : 119
بسم الله الرحمن الرحيم
خدمت حضرات علماي اعلام و حجج اسلام و ملت بزرگوار پاكستان - ايدهم الله تعالي پيامها و تلگرافات تبريك و تسليت شما در رابطه با شهادت جناب حجت الاسلام آقاي سيدعارف حسين الحسيني اين يار وفادار اسلام و مدافع محرومان و مستضعفان واين فرزند راستين سيد و سالار شهيدان ، حضرت ابي عبدالله الحسين - عليه السلام -واصل گرديد. گرچه اين حادثه بزرگ قلوب مسلمانان و خصوصا روحانيت متعهد اسلام را جريحه دار نمود، ولي مسئله اي دور از انتظار ما و ملتهاي مظلوم جهان و خصوصا ملت بزرگوار پاكستان كه خود طعم تلخ استعمار را چشيده است و با مبارزه وجهاد و شهادت استقلال خويش را به دست آورده است ، نبود.
دردآشنايان جوامع اسلامي ، همانان كه با محرومان و پابرهنگان ميثاق خون بسته اند،بايد توجه كنند كه در آغاز راه مبارزه اند و براي شكستن سدهاي استعمار و استثمار ورسيدن به اسلام ناب محمدي راه طولاني در پيش دارند. و براي امثال علامه عارف حسين حسيني بشارتي بالاتر از اين نبوده است كه از محراب عبادت حق عروج خونين ارجعي الي ربك (1) را نظاره كند، و جرعه وصل يار را از شهد شهادت بياشامد، و شاهدوصول هزاران تشنه عدالت به سرچشمه نور گردد. بزرگترين فرق روحانيت و علماي متعهد اسلام با روحاني نماها در همين است كه علماي مبارز اسلام هميشه هدف تيرهاي
1- بخشي از آيه 28 سوره فجر: "به سوي پروردگارت باز گرد".
صفحه : 120
زهرآگين جهانخواران بوده اند و اولين تيرهاي حادثه قلب آنان را نشانه رفته است ؛ ولي روحاني نماها در كنف حمايت زرپرستان دنياطلب ، مروج باطل يا ثناگوي ظلمه و مويدآنان بوده اند.
تا به حال يك آخوند درباري يا يك روحاني وهابي را نديده ايم كه در برابر ظلم وشرك و كفر، خصوصا در مقابل شوروي متجاوز و امريكاي جهانخوار ايستاده باشد.همان گونه كه يك روحاني وارسته عاشق خدمت به خدا و خلق خدا را نديده ايم كه براي ياري پابرهنگان زمين لحظه اي آرام و قرار داشته باشد و تا سر منزل جانان عليه كفر وشرك مبارزه نكرده باشد. و عارف حسيني اينگونه بود. و ملتهاي اسلامي حتما دليل اين واقعه را دريافته اند كه چرا در ايران "مطهري "ها و "بهشتي "ها و شهداي محراب و سايرروحانيون عزيز، و در عراق "صدر"ها و "حكيم "ها و در لبنان "راغب حرب "ها و"كريم "ها، و در پاكستان "عارف حسيني "ها، و در تمامي كشورها روحانيون درد آشناي اسلام ناب محمدي - صلي الله عليه و آله - هدف توطئه و ترور مي شوند.
ملت شريف و مسلمان پاكستان ، كه بحق ملتي انقلابي و وفادار به ارزشهاي اسلامي بوده اند و با ما رابطه ديرينه گرم انقلابي ، عقيدتي و فرهنگي دارند، بايد تفكر اين شخصيت شهيد را زنده نگه دارند، و نگذارند شيطان زادگان جلوي رشد اسلام ناب محمدي - صلي الله عليه و آله و سلم - را بگيرند. امروز استكبار شرق و غرب چون ازرويارويي مستقيم با جهان اسلام عاجز مانده است ، راه ترور و از ميان بردن شخصيتهاي ديني و سياسي را از يك طرف و نفوذ و گسترش فرهنگ اسلام امريكايي را ازطرف ديگر به آزمايش گذاشته اند. اي كاش همه تجاوزات جهانخواران همانند تجاوز شوروي به كشور مسلمان و قهرمان پرور افغانستان علني و رودررو بود تا مسلمانان ابهت و اقتداردروغين غاصبين را در هم مي شكستند؛ ولي راه مبارزه با اسلام امريكايي از پيچيدگي خاصي برخوردار است كه تمامي زواياي آن بايد براي مسلمانان پابرهنه روشن گردد؛ كه متاسفانه هنوز براي بسياري از ملتهاي اسلامي مرز بين "اسلام امريكايي " و "اسلام ناب محمدي " و اسلام پابرهنگان و محرومان ، و اسلام مقدس نماهاي متحجر و سرمايه داران
صفحه : 121
خدانشناس و مرفهين بي درد، كاملا مشخص نشده است . و روشن ساختن اين حقيقت كه ممكن نيست در يك مكتب و در يك آيين دو فكر متضاد و رودررو وجود داشته باشداز واجبات سياسي بسيار مهمي است ، كه اگر اين كار توسط حوزه هاي علميه صورت پذيرفته بود، به احتمال بسيار زياد سيد عزيز ما، عارف حسين ، در ميان ما بود. وظيفه همه علماست كه با روشن كردن اين دو تفكر، اسلام عزيز را از ايادي شرق و غرب نجات دهند. البته خون اين شهيدان عزيز تمامي خاك و خاشاكها را از مسير اعتلاي ارزشهاي معنوي ريشه كن مي سازد، و همه مروجين باطل را به دريا مي ريزد؛ ولي نبايد از اين مسئله غفلت كنيم كه امروز روز آماده باش همه دشمنان اسلام است ، روز بيدار باش همه جهانخواران است . آن روزي كه استعمار شرق و غرب مسلمانان را خواب كرده بود و برمركب مراد سوار بود از خطر بزرگ و بالقوه اي به نام اسلام و قرآن سخن مي گفت . و اماامروز كه شوروي و امريكا به دنبال انقلاب مقدس اسلامي ايران صدها ضربه سياسي ونظامي و فرهنگي خورده اند و در همه جاي عالم زنگ خطر اسلام عليه منافع حياتي شان به صدا درآمده است بايد با دقت تمام كيد وفريب استكبار شرق و غرب را شناخت وخنثي نمود.
ملتهاي مسلمان بايد اصل را بر دشمني و فريب ابرقدرتها با خود بگذارند، مگر اينكه خلاف عيني و عملي آن را مشاهده و لمس و باور نمايند. ما به حبل ولايت خدا و پيامبر وائمه معصومين - عليهم السلام - چنگ زده ايم ؛ و جدا بايد از هر آنچه غير رضايت آنان است متنفر و بيگانه باشيم ، و از اين بيگانگي هم برخود فخر و مباهات كنيم .
شهادت جناب حجت الاسلام آقاي سيدعارف حسين حسيني ، را به روحانيون متعهد اسلام و خانواده محترم اين شهيد و ملت مسلمان پاكستان تبريك و تسليت عرض نموده ؛ و به همه برادران و خواهران مسلمان خود در آن كشور اطمينان مي دهم كه ايران اسلامي در كنار شما و به عنوان ياري امين و سنگري محكم از شرافت ، استقلال ، عزت واعتبار اسلامي تان دفاع خواهد نمود.
اينجانب فرزند عزيزي را از دست داده ام . خداوند تعالي به همه ما توفيق تحمل
صفحه : 122
مصائب و توان ادامه راه پر فروغ شهيدان را بيشتر از پيش كرامت فرمايد؛ و توطئه و مكرستمگران را به خودشان برگرداند؛ و ملت پركرامت اسلام را در مسير جهاد و شهادت ثابت قدم نگه دارد. والسلام علي عبادالله الصالحين .
به تاريخ 23 محرم الحرام 1409
روح الله الموسوي الخميني