• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 534روز قبل


رئیس شورای عالی قرآن وعترت شهرداری تهران از اجرای طرح ساماندهی و تخصصی شدن خانه های قرآن و عترت در دارالشهدای تهران خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17 ، حجت الاسلام والمسلمین کوششی مشاور شهردار تهران و رئیس شورای عالی قرآن وعترت شهرداری تهران در نشست هم اندیشی فعالیتهای خانه های قران وعترت محلات منطقه 17 با اعلام این خبر گفت : ظرفیت ها و موقعیتهای منطقه 17 با توجه به تعداد مساجد، جلسات، هیئات و بافت های مذهبی منطقه زیر ساختهای مناسبی دارد که برگزاری فعالیتهای قرآنی و رویکردهای فعالیتهای قرآنی نیز در پنج محور در منطقه 17 اجرا خواهد شد .

همچنین وی ادامه داد:این 5 محور شامل، تخصصی شدن خانه های قرآن و عترت ،ثبت خانه های قرآن و عترت به صورت یک تشکل رسمی ، استفاده از مشارکت شهروندان در فعالیتها ، استفاده از جاذبه های قرآن در تعالیم قرآنی و ساماندهی جلسات قرآنی منازل خواهد بود.

لازم به ذکر است این نشست هفته گذشته با حضور شهردار منطقه 17، مدیر فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه و مسئولین خانه های قرآن و عترت در سالن کنفرانس دفتر شهردار منطقه برگزارشد که در ابتدای این نشست محمد زاده شهردار منطقه آمادگی خود را در خصوص حمایت و مساعدت از برنامه های قرآن و عترت اعلام کرد و با توجه به بافت مذهبی و فرهنگی منطقه نیز انجام فعالیت های قرآنی را از جمله برنامه های ضروری در این راستا بیان کرد .
سه شنبه 27/8/1393 - 10:38


معاون امور شهری و محیط زیست منطقه، از نوسازی برخی از بوستان ها و سرویس های بهداشتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، مهرداد زنگنه فر معاون امور شهری و محیط زیست منطقه با بیان این مطلب ادامه داد: بوستان امید در محله هفت چنار و ظفر گلچین سابق که احتیاج به نوسازی دوباره و کامل داشت، برای افزایش بهره مندی اهالی از فضاهای طبیعی و حفظ امنیت آن ها از نو گودبرداری و در آن تمام اقدامات لازم ساخت یک بوستان تعبیه شد.

او همچنین به تغییر نقشه اجرایی و نصب کف پوش در بوستان شهدا اشاره کرد و افزود: با توجه به بررسی های انجام شده و فرسایش کف پوش های سابق عملیات تعویض کف پوش ها و نقشه اجرایی بوستان شهدا شامل: افزایش سرانه فضای سبز و تغییر سیستم لوله کشی و آبیاری آن از دیگر برنامه های در دست اجرای اداره فضای سبز بوده است.

بازسازی و مرمت سرویس های بهداشتی از دیگر کارهایی بود که زنگنه فر از آن خبر داد و گفت: برای تامین رفاه شهروندان منطقه، عملیات مرمت و بازسازی سرویس بهداشتی هوشمند زیر پل امام خمینی (ره) و بوستان های آینه، نور غربی و امید را دستور کار داریم و همچنین بازسازی سرویس بهداشتی بزرگراه نواب جنب مسجد لولا گر به پایان رسید.

وی در پایان نیز به بازسازی دفتر فضای سبز نور شرقی، چاه آذربایجان تقاطع آزادی نصب کف پوش و وسایل بازی  جدید در بوستان های هفت چنار و کودک اشاره کرد.

يکشنبه 25/8/1393 - 18:14


با هدف سهولت و تسریع تردد وسایل نقلیه در محور ارتباطی شرقی منطقه یک ، شبکه معابر محدوده اوشان با تعریض خیابان هاشمی به مساحت بیش از 3 هزار و 400 متر مربع افزوده شد.
   به گزارش روابط‌ عمومی شهرداری منطقه یك، مهندس بهمن محبوبی معاون فنی و عمرانی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق، اظهار داشت : با اجرای این طرح که در اواخر مرداد ماه سال جاری و با برآورد هزینه ای بالغ بر 20 میلیارد ریال آغــاز شده حجم ترافیکی منطقه اوشان کاهش و تردد شهروندان با سهولت بیشتری انجام می شود.
محبوبی گفت : پروژه مذکور در انتهای بلوار شهید مژدی (میدان اوشان)، خیابان شهید هاشمی، جنب بیمارستان 505 ارتش که در محدوده ناحیه 6 از نواحی شرقی و دارای محور های ارتباطی اصلی منطقه یک در این بخش است، در حال اجرا ست.
وی گفت: باتوجه به عرض کم معبر در قسمت انتهایی میدان اوشان قسمتی از بیمارستان تملک و با احداث دیوار حائل به خیابان 505 ارتش اضافه می شود.
محبوبی خاطر نشان ساخت:  عملیات اجرایی شامل احداث دیوار حائل بتنی درطول مسیر به متراژ230 متر در عرض 15 متر ، احداث نهر و جدول ، پیاده روسازی ، زیرسازی و روسازی آسفالت و همچنین اجرای مسیر دسترسی به تالار بیمارستان و اجرای سردر است.
معاون شهردار منطقه یک گفت: اجرای دیوار بتنی با استفاده از سنگ مالون و میگون و در ادامه نرده گذاری نیز انجام می شود
يکشنبه 25/8/1393 - 18:11

تورج فرهادی شهرداری منطقه 14 از راه اندازی یکپارچه خانه های دوچرخه و احداث و توسعه مسیرهای دوچرخه  در شهرداری منطقه 14 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 14؛ فرهادی با تاکید بر حمل ونقل غیرموتوری و توسعه  حمل و نقل پاک گفت: به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در سطح منطقه و جایگزین کردن دوچرخه به جای وسایل حمل و نقل ، 9 خانه دوچرخه راه اندازی و مسیرهای دوچرخه در مسیرهای از پیش تعیین شده انجام شد.
بر همین اساس، وی اظهار داشت: بیش از ده کیلومتر مسیر دوچرخه در نقاط مختلف منطقه از جمله خیابان نبرد، خیابان 45 متری ده حقی، خیابان پاسدار گمنام و ... احداث شده است.
شهردار منطقه 14 همچینین خاطرنشان ساخت: پایانه شهید محلاتی واقع در بزرگراه شهید محلاتی به مساحت بیش از 1200متر مربع احداث و توسعه یافت.
يکشنبه 25/8/1393 - 18:9


معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 15 از احداث سه سرای محله در این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهندس علیرضا حلاجیان ضمن اعلام مطلب فوق افزود: با بهره برداری از سرای محلات مسعودیه، ابوذر و خاورشهر بیش از 3000 مترمربع به فضای آموزشی و فرهنگی منطقه 15 افزوده می شود.
وی افزود: در این راستا سرای محله مسعودیه در زمینی به مساحت 270 مترمربع با 850 مترمربع اعیانی ، در سه طبقه با اسکلت فلزی ساخته می شود که عملیات نازک کاری آن تکمیل شده و پس از نصب انشعابات آماده بهره برداری می شود.
مهندس حلاجیان در ادامه خاطر نشان کرد: عملیات عمرانی سرای محله خاور شهر در زمینی به مساحت 250 مترمربع با 1000 مترمربع اعیانی در 4 طبقه تکمیل شده و در حال تجهیز امکانات فرهنگی است.
به گفته معاون فنی و عمران منطقه سرای محله ابوذر نیز به مساحت 300 مترمربع با 1200 مترمربع اعیانی در 6 طبقه با کاربری مجموعه فرهنگی - آموزشی و ساختمان سرای محله در حال احداث است که عملیات کاشی کاری و سنگ آن به اتمام رسیده و عملیات مربوط به سقف کاذب و نصب درب و پنجره در حال اجراست.
براساس این گزارش، با بهره برداری از این سه سرای محله ، ساخت ابنیه های فرهنگی محلات بیستگانه منطقه تکمیل می شود.
دوشنبه 19/8/1393 - 16:8


بیش از 251 هزار متر مربع دیواره ی شیب دار و بلا استفاده در معابر اصلی و بزرگراهی شمال تهران فضای سبز عمودی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجتبی یزدانی شهردار منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: به منظور توسعه  فضاهای سبز ، تثبیت خاک، جلوگیری از فرسایش ،زیبا سازی محیط های شهری و استفاده بهینه از فضاهای بلا استفاده ،53 نقطه از معابر اصلی، بزرگراهی، بوستان ها، رفیوژها و... در منطقه  طی سال های 91 تا 93 شناسایی و عملیات کول گذاری در آنها انجام شد.
وی  گفت: در سال 91 بیش از 21 نقطه از فضاهای شیبدار منطقه به مساحت 140 هزار متر مربع ،در سال 92  بیش از 28 نقطه از فضاهای شیبدار به مساحت 58 هزار متر مربع و در سال 93 نیز 4 نقطه از منطقه به مساحت 52 هزار متر مربع با کول گذاری و... به فضای سبز عمودی تبدیل شده است.
یزدانی  تصریح کرد : این اقدام در بزرگراه ها و معابر اصلی و شریانی منطقه از جمله بزرگراه های شهید بابایی،امام علی(ع)، آیت ا... صدر، ارتش و بوستان های فرامنطقه ای چون بوستان های بزرگ گلابدره ، مهرگان ، نیلوفر و... اجرا شده است.
شهردار منطقه یک تصریح کرد: در سال 93 طرح تثبیت دیواره و کول گذاری در 2 هزار و 500 متر مربع از حاشیه بزرگراه امام علی(ع)، 2 هزار و 856 متر مربع در حاشیه بزرگراه آیت ا... صدر و 21 هزار متر مربع در حاشیه رود دره ولنجک و 26 هزار متر در بلوار دانشجو در حال انجام است.
وی افزود : در آبیاری  این فضاهای سبز عمودی از روش قطره ای و مکانیزه استفاده  می شود
دوشنبه 19/8/1393 - 16:1

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، تفکیک زباله از مبدا را برای حفظ طبیعت و محیط زیست و تحقق زمین پاک و آسمان آبی را با جلب مشارکت شهروندان یکی از سیاست های مدیریت شهری دانست که می توان تحت عنوان مدیریت جهادی در مدیریت جهادی به آن پرداخت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، جلسه هم اندیشی تفکیک زباله از مبدا با حضور منصور باقرصاد قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، عباس ندرلو قائم مقام منطقه، حسین جعفری قائم مقام مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، معانین امور شهری و محیط زیست، معاونین امور اجتماعی و فرهنگی، شهرداران نواحی و جمعی از مدیران و کارشناسان مناطق 9 و 10 در سوله بحران منطقه 10 برگزار شد.
در ابتدای این مراسم عباس ندرلو قائم مقام منطقه ضمن خیر مقدم به مدعوین، با بیان این که تفکیک زباله از مبدا یکی از دغدغه های امروز شهر تهران است گفت: امروزه زباله‌های شهری یكی از بارزترین معضلات بهداشتی و زیست‌محیطی به حساب می‌آیند که عدم توجه به آن باعث نابودی کره زمین می شود و امیدواریم بتوانیم با توجه به احکام، احادیث و قرآن و با مدیریت عاقلانه، همکاری شورایاری ها و جلب مشارکت شهروندان و آگاه سازی آنان نسبت به نقش خود که تولیدکنندگان اصلی زباله هستند، پسماند‌های مخرب شهری را به فرصتی طلایی برای شهر تبدیل کنیم و زمین را پاک و پاکیزه تحویل آیندگان بدهیم.
در ادامه منصور باقرصاد قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر اهمیت حفاظت از محیط زیست شهری به عنوان یک اصل اساسی و تاثیر راهکارهای مدیریتی در خصوص زباله های شهری گفت: با توجه به اثرات آلودگی ناشی از زباله و هزینه های اضافی ناشی از جمع آوری، حمل و نقل، دفع و دفن، این مساله حائز اهمیت بوده و طرح تفكیك و بازیافت زباله‌ها علاوه بر آن‌كه می‌تواند شهر را از آلودگی‌های زیست‌محیطی نجات دهد، در رونق بخشیدن به اقتصاد شهری هم تاثیرگذار خواهد بود.
وی افزود: اجرای طرح تفكیك پسماندها در مبدا، با اهداف ارتقاء فرهنگ زیست محیطی در بین تمامی اقشار شهروندان جهت كاهش تولید پسماندها از طریق الگوی صحیح مصرف و جلب همكاری عمومی خصوصا مشارکت آگاهانه و داوطلبانه افراد تاثیر گذار، شورایاری ها، سمن ها و سازمان های مرتبط می تواند تاثیر مطلوبی بر چرخه بازیافت و حفظ محیط زیست كشورمان داشته باشد و موفقیت آن مستلزم مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در بخش های خانگی، اداری و تجاری است.
باقرصاد خاطر نشان کرد: میزان زباله جمع آوری شده بالغ بر 8 هزار تن است که با صرف چندصد میلیارد تومان انتقال و پردازش می شود و بر طبق آنالیز انجام شده، 4 هزار تن پسماند خشک و 4 هزار تن پسماند تر که قسمت اعظم آن شیرابه است تولید می شود و اثرات مخربی در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد.
وی تفکیک زباله از مبدا را وظیفه شرعی و قانونی برشمرد و افزود: زباله می تواند در چرخه اقتصاد ملی کشورها به عنوان یک منبع تولید درآمد و اشتغال نقش تعیین کننده داشته باشد و درک ارزش کار توسط شهروندان به همراه بهره برداری بهینه از امکانات و برنامه ریزی صحیح و تلاش برای بازیافت معادل خواهد بود با ساخت یک ریجکت سوز یا هاضم که مستلزم پرداخت درآمد یک سال منطقه است.
 باقرصاد نقش تمامی اعضا جامعه را در تحقق این امر موثر دانست و افزود: چیزی غیرقابل بازیافت نداریم مگر این که به زمین آسیب برساند همه ما در قبال تولیدات و عرضه آن به شهروندان مسئولیم و شهروندان با تغییر سبک زندگی و عدم مصرف محصولات مخرب، تولید کننده را به سمت تغییر محصول  سوق می دهند.
وی در ادامه بر حضور میدانی مدیران ارشد شهری و استفاده از سیاست های تشویقی تاکید کرد.
این گزارش می افزاید در این برنامه حسین جعفری قائم مقام مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران حوزه اصلی فعالیت را در قالب اصلاح الگوی مصرف، تقلیل پسماند و تفکیک از مبدا برشمرد و گفت: یکی از رویکردهای جدید مدیریت شهری علاوه بر تغییر کالبد، تغییرات هویتی و فرهنگی است به طوری که همپای پیشرفت کالبدی تغییرات محسوسی رفتاری داشته باشیم که این امر با تغییر نگرش مردم به مقوله زباله و پسماند و کمک نهادهای مردمی که ارتباط تنگاتنگی با مردم دارند محقق می شود.
وی یکی از اقدامات موثر در مدیریت پسماند را بهره وری و معرفی آن به مردم خواند و افزود: تاکنون 2 اقدام اساسی برای استحصال انرژی در قالب تولید برق به روش هاضمه که روزانه ساعتی 2 مگابایت برق تولید می شود  و ریجکت سوز که در ماه آینده به ظرفیت برق اضافه می شود و این مقدار از 300 تن زباله شامل می شود.
جعفری با اشاره به مصرف روزانه هزار تن سبزیجات در تهران که 60درصد آن دور ریخته می شود اظهار داشت: اگر خرید ما متناسب و به میزان کافی باشد هم هزینه کمتری می کنیم و هم دورریز آن کمتر می شود بر همین اساس سازمان مدیریت پسماند به دنبال تغییر الگوهای تولید، خرید، مصرف و دفع پسماندهای مردم تهران است.
قائم مقام سازمان مدیریت پسماند تهران آموزش را در این رابطه مهم دانست و گفت: آموزش به مردم و تفکیک زباله از مبداء تاثیر به سزایی در مدیریت پسماند دارد به عنوان مثال اگر مردم از انتقال زباله های خیس اجتناب کنند 10 درصد از وزن زباله ها کاهش می یابد.
وی یکی از راه های پررنگ کردن حضور مردم در این اقدام را ضرورت فرهنگ سازی و حرکت به سوی ترویج گفتمان تحت عنوان منزلت و قبح اجتماعی با نگاه اقتصادی، زیست محیطی، سلامت و بهداشت برشمرد و افزود: باید مردم بازیافت زباله را به عنوان سرمایه ملی و منزلت و دفع غیر اصولی آن را قبح بدانند و  تحقق این امر مستلزم همکاری و مشارکت نهادهای مردمی مانند سمن ها و شورایاری ها می باشد.
دوشنبه 19/8/1393 - 15:59

رئیس اداره زیباسازی شهرداری منطقه 4 گفت : به منظور زیبایی بصری شهر و ایجادآرامش وامنیت شهروندان در شب ،زیرگذر پلهای سواره روی شهید مجیدافشاری تقاطع بزرگراه شهید زین الدین و خیابان بنی هاشم  نورپردازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ذبیح الله حسینی با اعلام این خبر گفت : در این خصوص  150 پروژکتورPower LED  ودر دو رنگ سفید  مهتابی نصب شد که که علاوه برزیبایی به روشنایی  پل درشب می افزاید.
وی افزود: سیستم برق پلها به صورت فتوسل واتومات است که در شب، روشن وبا روشنایی روز خاموش می شود.  
رئیس اداره زیباسازی منطقه در ادامه گفت : دیواره های بافت فرسوده وشکننده منطقه شناسایی ونماسازی می شوند در همین راستاو با توجه به درخواست شهروندان محله شیان لویزان، اداره زیباسازی منطقه اقدام به سیمانکاری دیوار خیابان شیان پنجم لویزان کرد.
حسینی در پایان با اشاره به نصب وسایل بدنسازی در بوستانهای سطح منطقه گفت:  به منظور در دسترس بودن امکانات ورزشی وتشویق شهروندان به ورزش وتندرستی ،اداره زیباسازی منطقه نسبت به نصب مجموعه کامل وسایل بدنسازی در بوستان جلالی محله حکیمیه اقدام کرد.
دوشنبه 19/8/1393 - 15:53

مرکز همایش های بین المللی شهید آوینی به مساحت 5 هزار و 225 متر و به زیربنای 1747 متر و با ظرفیت 1600صندلی معادل ظرفیت برج میلاد تهران واقع در فرهنگسرای بهمن منطقه 16 با حضور دکتر قالیباف افتتاح شد. 

به گزارش خبرنگار تهران سما، مهندس محسن اسدی شهردار منطقه 16 در آیین بهره برداری 114 پروژه شهری و افتتاح  مرکز همایش های شهید آوینی در جمع خبرنگاران گفت: یکی از رویکردهای اصلی مدیریت شهردار تهران توجه به جنوب شهر بوده، این در حالی است که در منطقه 16 شهرداری تهران از سال 84 تا 93 بودجه عمرانی منطقه 12 برابر شده است و امروز شاهد مرکز همایش های شهید آوینی در فرهنگ سرای بهمن هستیم.

وی هزینه 114 پروژه شهری منطقه 16 را 936 میلیارد ریال دانست و افزود: این هزینه مشمول بر 26 پروژه حمل و نقل با109 میلیارد ریال که شامل احداث تاکسیرانی، تعریض خیابان، بی آر تی و باند کندرو است.

شهردار منطقه 16 تصریح کرد: همچنین در حوزه اجتماعی و فرهنگی 24 پروژه  شهری با 272 میلیارد ریال، در حوزه خدمات شهری و محیط زیست 37 پروژه با 215 میلیارد ریال و در حوزه فنی و عمرانی 27 پروژه با 338 میلیارد ریال هزینه شده است. اسدی امکانات مرکز شهید آوینی را شامل مواردی از قبیل سالن شهید ذولفقاری، سالن فوتسال، والیبال، فوتبال، کشتی و بدنسازی دانست.   

حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی و هنری سازمان شهرداری تهران نیز در ادامه مراسم آیین بهره برداری 114 پروژه شهری گفت: ما در یک ستیز فرهنگی هستیم و از سرمایه های فرهنگی مان که شامل هنرمندان، ورزشکاران و سایرین است استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: ما در جبهه خود در مقابل جبهه معارض و ستیز فرهنگی به صورت جهادی صف آرایی می کنیم.

گفتنی است طی مراسم آیین بهره برداری 114 پروژه شهری، از مادران چشم براه، خانواده شهدای منطقه 16، مربی تیم وزنه برداری پاراالمپیک منطقه 16 و حافظ کل قرآن کریم به سه زبان درمنطقه  تقدیر شد.

يکشنبه 18/8/1393 - 14:10


با هدف فضاسازی مناسب شهری در ماه  محرم ،  المان های حجمی در سطح میادین
اصلی و پر تردد شمال تهران نصب شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مهندس مجید نوربخش معاون امور
شهری و فضای سبز شهرداری این منطقه، با اعلام خبر فوق اظهار داشت : تهیه
و نصب نمادهای مذهبی به مناسبت های مختلف در معابر ، نقش بسزایی در همگون
و همسان سازی محیط با رویدادهای مذهبی در این ایام  دارد و  نشانگر فرهنگ
دینی و اعتقادی شهر و جامعه است و زمینه رشد و تعالی جامعه را به سمت
معنویات فراهم می کند که می توان به نمادهای "یا فاطمه الزهرا(س)" به
مناسبت ایام فاطمیه و المان های حجمی محرم در ایام سوگواری سالار شهیدان
اشاره کرد.
وی افزود : المان های حجمی نوری که نمادی از خیام اهل بیت امام حسین (ع)
است در میدان تجریش، بزرگراه ارتش، میدان بدیعی ، شهرک محلاتی و در
محدوده های پرتردد شامل تقاطع ولیعصر(عج)- بزرگراه مدرس در زیر پل پارک
وی ، رفیوژ مقابل آتش نشانی خیابان ولیعصر(عج) و... نصب شده است.
نوربخش به نصب 3 نماد دیگر اشاره کرد و گفت : این نمادها که نصب کتیبه
های مشکی بر روی احجام مستطیل شکل است در باغ فردوس در مسیر عبور عابرین
جانمایی شده است.
نوربخش برافراشتن 8 پرچم بلند مشکی را از دیگر اقدامات دانست و گفت : 8
پرچم بلند مشکی در بزرگراه شهید بابایی، کهف الشهدا، شهرک محلاتی و قائم
(عج)، بزرگراه ارتش، بوستان هشترودی، موزه دارآباد و... برافراشته شده
است.
وی گفت: سیاه پوشی معابر و محلات تا پایان ماه محرم ادامه دارد که می
توان به سیاه پوشی عرشه های پل های عابر پیاده و سواره ، نصب تبلیغات
محیطی از جمله بیلبورد ، کتیبه، پرچم و... اشاره کرد.
شنبه 17/8/1393 - 13:25
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته