• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 847روز قبل
ایرانگردی

 


شهردار منطقه 10 از آمادگی منطقه در فصل بارندگی از سوی حوزه ها و دوائر اجرایی و اتخاذ تمهیدات مناسب برای جلوگیری از بروز آبگرفتگی برای تسهیل در تردد شهروندان و وسایط نقلیه در معابر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10 ، فرامرز عظیمی شهردار منطقه ۱۰ ضمن اعلام این خبر گفت: پیش بینی و تدارک تجهیزات و کسب آمادگی لازم برای مقابله با اثرات مخرب بارندگی با شروع فصل پاییز در دستور کار مدیریت شهری منطقه قرار گرفته و در دست اجراست.

وی افزود: با اعمال تدابیر ویژه طرح لایروبی کانالها برای پیشگیری از بروز آبگرفتکی در سطح محدوده منطقه در قالب بازسازی، تجهیز و احداث حوضچه های رسوب گیر، اصلاح ورودی کانال ها، فنرسازی چاه های جذبی، عملیات لایروبی و نگهداری کانال های سطح منطقه به صورت مستمر و ماهیانه، استقرار عوامل ثابت جهت نقاط حساس آبگیر در زمان بارندگی و بازدید دوره ای از کانال ها، بازبینی و کنترل عملیات لایروبی حوضچه ها انجام شده است.

وی افزود: به منظور جلوگیری از بروز آبگرفتگی و انسداد معابر و همچنین نهرهای موجود منطقه در آماده‌باش کامل قرار دارد همچنین برای اطمینان و پیشگیری از بروز آبگرفتگیهای احتمالی نسبت به شناسایی نقاط آبگیر، استقرار نیروی کارگری با تجهیزات، اولویت بندی معابر اصلی و فرعی، کنترل و بازبینی چاه های جذبی، بررسی پیام های مربوط به آبگرفتگی معابر در سنوات گذشته و انجام تدابیر لازم اقدام شده است.

شهردار منطقه یادآور شد: با آغاز بارندگی در شهر تهران گروه های ثابت خدمات شهری در نقاط حساس حضور یافتند که بنابر اعلام نواحی سه گانه تاکنون هیچ گونه آبگرفتگی در کانال ها، جوی های آب، مسیل ها و نهرها گزارش نشده است و عوامل نواحی نیز در آماده باش کامل به سرمی برند.

وی در پایان از شهروندان خواست تا با رعایت اصول بهداشتی و زیست محیطی و نریختن زباله و ضایعات ساختمانی در جدول ها، جوی ها، باغچه ها و معابر مجموعه خدمتگزار در شهرداری منطقه را  یاری کنند تا از بروز خسارت به تاسیسات و معابر شهری، ایجاد ترافیک و آبگرفتگی در سطح معابر پیشگیری شود.
شنبه 17/8/1393 - 13:20
ایرانگردی

با اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری منطقه 22 در خصوص لایروبی انهار و جویها همچنین رفع نقص از نقاط آبگیر در محدوده شمال غرب تهران،  این منطقه امسال به پیشواز روزهای پر بارش می رود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، این اقدامات از سوی اداره خدمات شهری حوزه معاونت امور شهری و محیط زیست منطقه با محوریت نواحی 4 گانه و با هدف پیشگیری از آب ماندگی در انهار روباز و روبسته، جویها، کانالها و مسیلهای موجود در محدوده شمال غرب تهران صورت گرفته است.

قاسم مولایی شهردار منطقه 22 در این خصوص اعلام کرد: « لایروبی و نظافت حدود 100 کیلومتر از انهار، جویها، کانالها و مسیلهای موجود در محدوده منطقه طی ماههای پیش از بارندگی و طی طرح فوریتی جهادی صورت گرفته است.  هماهنگی های لازم برای برطرف کردن مشکلات عمرانی که موجب بروز آبگرفتگی در معابر می شود نیز با حوزه معاونت فنی و عمرانی صورت گرفته و مشکلات موجود در زمینه آبگرفتگی های قبلی رفع شده است. »

وی با اشاره به اینکه معابر منطقه 22 طی بارندگی های فصلی اخیر شاهد بروز آبگرفتگی نبوده است، افزود: « با این وجود در نقاط مستعد به بروز آبگرفتگی، عامل کارگری بصورت ثابت مستقر شده تا چنانچه طی بارندگی ها مشکلی اتفاق بیفتد، بسرعت برطرف شود. »
شنبه 17/8/1393 - 13:17
ایرانگردی

 
طراحی و نصب سردرب  برای پنج بوستان منطقه به همت حوزه امور شهری و فضای سبز انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، مهندس پارسا معاون خدمات شهری و فضای سبز  با اعلام مطلب فوق افزود: پس از تایید شورای فرهنگی هنری شهرداری تهران ۵ بوستان امیرکبیر، ولیعصر(عج)، خلیج فارس، آزادگان و فدائیان سازه های سر درب طراحی و با تعیین بودجه در سال آینده اجرایی می شود.
وی افزود: همچنین با همکاری و هماهنگی سازمان زیباسازی و شورای فرهنگی هنری شهرداری تهران ساماندهی میادین بسیج، شاهد، والفجر و شیرازی در دستور کار قرار دارد.
پارسا با بیان اینکه با همکاری سازمان زیباسازی ۶۲ چشمه سرویس بهداشتی نیز در منطقه جانمایی و احداث می شود، اظهار کرد: از این تعداد، ۴۰چشمه سرویس بهداشتی در بوستان فرامنطقه ای آزادگان احداث خواهد شد.
معاون امور شهری و فضای سبز منطقه همچنین از شماره گذاری پل های عابرپیاده در بزرگراه های این منطقه خبر داد و گفت: پل های عابر پیاده از میدان بسیج تا پل بعثت در هفت شماره و از بزرگراه بسیج تا ده حقی در مرز منطقه 14 برای سهولت جهت یابی مسافران شماره گذاری شده است.
شنبه 17/8/1393 - 13:14
ایرانگردی

پل سواره روی ابتدای خیابان قصرفیروزه در منطقه 15 با حضور رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهر و شهردار منطقه 15 به نام شهید امر به معروف و نهی از منکر علی خلیلی همزمان با هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شد.
به گزارش روابط عمومی شهردار منطقه 15، دکتر انجمنی شهردار منطقه در این مراسم گفت: این مراسم به تأسی از امام حسین(ع) که شهید امر به معروف و نهی از منکر بود، در این ایام شهادت برگزار می شود تا این عمل را ارج دهیم.
وی افزود: در قرآن و نهج البلاغه بر امر به معروف و نهی از منکر تاکید شده و تمام جامعه اسلامی را دربر می گیرد تا با برادری هرجا منکری را دیدند، قیام کنند.
شهردار منطقه با اشاره به اینکه معنای قیام برای امر به معروف و نهی از منکر جنگ و خونریزی نیست، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف است که باید در همه کشور و جهان اسلام طنین انداز شود.
دکتر انجمنی جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را در کشور مظلوم دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر غریب واقع شده است در حالی که نه تنها در حوزه اخلاقی بلکه در حوزه اجتماعی و همه زندگی نقش دارد.
شهردار منطقه با تأکید بر استفاده از مشارکت های مردمی برای ایجاد الگوهای شایسته در زمینه امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: باید پشت سر ولی امر ایستاده و به سمت و سویی حرکت کنیم که تنها برای خدا کارها را انجام داده و با شیوه درست بر هر منکری بتازیم.
بنابراین گزارش، در ادامه مجتبی شاکری رییس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران امر به معروف و نهی از منکر را ستون فقرات دین دانست و گفت: اگر پرچم امر به معروف و نهی از منکر بر زمین گذاشته شود و مردم نسبت به آن بی تفاوت باشند، تمام اجزا از هم گسسته خواهد شد.
وی تصریح کرد: علی خلیلی یک پرچم ازمربوط به یک مکتب و اندیشه است که با نامگذاری این پل به نام شهید، ارزش ها زنده نگاه داشته می شود.
شاکری با اشاره به کج فهمی هایی که در خصوص حوادث اسیدپاشی اصفهان صورت گرفته، اظهار کرد: کسانی که برای تخریب کردن امر به معروف و نهی از منکر ، حوادث اخیر را به این موضوع ارتباط می دهند بدانند که آب بر آسیاب دشمن می ریزند چرا که هیچ انسانی این حادثه را تأیید نمی کند.
رییس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران در پایان از نامگذاری معابری به نام های آیت الله مهدوی کنی، طاهره صفارزاده، سپیده کاشانی، حبیب الله عسگراولادی و جورجوداق (مسیحی ای که در جمع آوری نهج البلاغه فعالیت کرده بود)، خبرداد.
چهارشنبه 7/8/1393 - 13:53
ایرانگردی


با تلاش اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، کارگاه اموزشی پیشگیری از دیابت به میزبانی منطقه 10 برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، سید جواد حسینی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: این کارگاه با تلاش اداره سلامت منطقه 10 با هدف فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و ارتقاء سطح آگاهی دبیران كانون های دیابت مناطق 22، 21،9، 10 تهران در خصوص بیماری دیابت و راه های مقابله با آن برگزار می شود.

وی افزود: این کارگاه  آموزشی 2 ساعته با حضور 150 نفر در سالن جلسات مجتمع شهید غنی پور برگزار خواهد شد. همچنین به مناسبت هفته دیابت که از تاریخ 18/8/93 آغاز می گردد، غربالگری از شهروندان منطقه 10 در کلیه خانه های سلامت منطقه به صورت رایگان صورت خواهد پذیرفت.

حسینd با اشاره به برنامه های هفته دیابت خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته دیابت در خانه های سلامت منطقه کارگاه های آموزشی با عناوین "دیابت و امراض آن، اثر دم نوش ها بر بیماری دیابت، اثر فشارهای هیجانی بر دیابت، تغذیه بر دیابت،  تغذیه سالم در دیابتی ها، آشنایی با انواع دیابت، استرس و دیابت، گلوکومتری و دیابت، آشنایی با انواع دیابت، نقش داروهای گیاهی در کنترل دیابت، آشنایی با انواع دیابت، پیشگیری از ابتلا به دیابت، آشنایی با انواع مختلف دیابت و علایم هشدار دهنده اولیه دیابت به منظور بالا رفتن آگاهی عموم مردم و پیشگیری از این بیماری برگزار می گردد.

چهارشنبه 7/8/1393 - 13:47
ایرانگردی

تورج فرهادی شهردار منطقه 14 از برتری شهرداری و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 14 در میان مناطق 22 گانه  خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 14، فرهادی با بیان این مطلب که انجام برنامه های فرهنگی برای شهروندان یکی از اولویت های شهرداری تهران در طی یک دهه اخیر بوده است گفت : طبق سنجش رضایت شهروندان از عملکرد شهرداری مناطق 22 گانه، معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه 14 در میان مناطق اول شد.
وی با تاکید بر حرکت رو به رشد و ارتقای برنامه های اجتماعی در مدیریت شهری اظهار داشت: معاونت اجتماعی منطقه دراجرای برنامه های فرهنگی با موضوعات متنوع با همکاری مدیران محلات و سراهای محلات  برای شهروندان به خوبی عمل کرد که باعث ابراز رضایت شهروندان شده است.
شهردار منطقه 14 خاطرنشان ساخت: این منطقه در نظر دارد با همکاری مدیران محلات و مشارکت نخبگان در اجرای برنامه های فرهنگی در مناسبتهای مختلف بتواند عملکرد خوبی را ارائه کند.
سه شنبه 6/8/1393 - 14:35
ایرانگردی

شهردار منطقه 10 از اجرای تمهیدات مناسب برای تغییر مسیر خیابان طوس حد فاصل میمنت تا بزرگراه یادگار امام (ره) و فراهم سازی دسترسی شرق به غرب به این بزرگراه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، فرامرز عظیمی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: برای ایجاد سهولت در دسترسی وسایط نقلیه از شرق به غرب بزرگراه یادگار امام (ره) و خیابان آزادی، با تلاش معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه و پلیس راهور و با اجرای تمهیدات ویژه ترافیکی و اصلاح راست گردها و نصب چراغ های زماندار مسیر خیابان طوس حدفاصل خیابان شهید زارع (میمنت) تا بزرگراه یادگار امام (ره) از غرب به شرق به شرق به غرب تغییر مسیر داده شد.
وی افزود: مسیر جایگزین غرب به شرق از خیابان یادگار امام (ره) به سمت خیابان شهید زارع (میمنت) و خیابان طوس به سمت شرق فراهم شده است و از خیابان بهنود اداره برق دست راست دسترسی شرق به غرب ایجاد شده است.
به گفته وی، این امر در کاهش بار ترافیکی خیابان های اطراف، تخلیه و کاهش ترافیک تقاطع خیابان آزادی و خیابان بهبودی، کاهش بار ترافیکی یادگار امام (ره) به سمت شمال، کاهش تصادفات، افزایش ایمنی در تردد عابرین پیاده و وسایط نقلیه تاثیرگذار می باشد.
دوشنبه 5/8/1393 - 18:7
ایرانگردی

شهردار منطقه 10 از اجرای تمهیدات مناسب برای تغییر مسیر خیابان طوس حد فاصل میمنت تا بزرگراه یادگار امام (ره) و فراهم سازی دسترسی شرق به غرب به این بزرگراه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، فرامرز عظیمی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: برای ایجاد سهولت در دسترسی وسایط نقلیه از شرق به غرب بزرگراه یادگار امام (ره) و خیابان آزادی، با تلاش معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه و پلیس راهور و با اجرای تمهیدات ویژه ترافیکی و اصلاح راست گردها و نصب چراغ های زماندار مسیر خیابان طوس حدفاصل خیابان شهید زارع (میمنت) تا بزرگراه یادگار امام (ره) از غرب به شرق به شرق به غرب تغییر مسیر داده شد.
وی افزود: مسیر جایگزین غرب به شرق از خیابان یادگار امام (ره) به سمت خیابان شهید زارع (میمنت) و خیابان طوس به سمت شرق فراهم شده است و از خیابان بهنود اداره برق دست راست دسترسی شرق به غرب ایجاد شده است.
به گفته وی، این امر در کاهش بار ترافیکی خیابان های اطراف، تخلیه و کاهش ترافیک تقاطع خیابان آزادی و خیابان بهبودی، کاهش بار ترافیکی یادگار امام (ره) به سمت شمال، کاهش تصادفات، افزایش ایمنی در تردد عابرین پیاده و وسایط نقلیه تاثیرگذار می باشد.
دوشنبه 5/8/1393 - 18:7
ایرانگردی


در نشست صمیمی با شهردار منطقه 10، اصحاب قلم و رسانه با حضور در سوله بحران منطقه 10، مانور واقعی زلزله را در کارگاه زلزله آزمای تجربه کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، در این جلسه که با حضور فرامرز عظیمی شهردار منطقه، معاونان، مدیران، شهرداران نواحی و اصحاب قلم و رسانه در ستاد بحران منطقه 10 برگزار شد. احمد شهیدیان مدیر روابط عمومی منطقه با اشاره به جایگاه خوب منطقه در بحث اطلاع رسانی و خبر، دغدغه مدیریت شهری منطقه را خدمات رسانی بهینه به شهروندان و آگاه سازی آنان از وقایع منطقه برشمرد که حاصل این تلاش ها با همکاری رسانه های جمعی منعکس می شود.

در ادامه این جلسه فرامرز عظیمی شهردار منطقه حرفه خبرنگاری را کار مهم، دشوار و طاقت فرسایی دانست که مستلزم صداقت در نشر اخبار است و کوچکترین اشتباه موجب تغییر ماهیت و بازتاب خاص، آثار و تبعات اجتماعی آن خواهد شد.

وی با اشاره به ابعاد عظیم واقعه قیام عاشورا پس از گذشت 1376 سال افزود: با نگاه به واقعه عاشورا و خطبه حضرت زینب (س) در می یابیم که آن حضرت با تبدیل زمان و مکان به خبر، این واقعه را همیشگی و جاوانه کردند و بر همین اساس خون سید الشهدا (ع) و یاران با وفایش در جوشش است و قشر خبرنگار نیز باید با تاسی از آن حضرت در بحث الگوسازی و اطلاع رسانی وقایع را همانطور که هست به قلم و تصویر بکشند و بازتاب آن آگاه سازی شهروندان و جلب مشارکت آنان در امور باشد.

در ادامه سید جواد حسینی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه خبرنگاران را پیشگامان خط مقدم در عرصه رخدادهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور برشمرد و گفت: یکی از ضرورت های جوامع بشری بحث شفاف سازی امور و فعالیت ها است و اعتقاد داریم مردم باید در جریان امور قرار گیرند و حق دارند از مدیران خود در عرصه های مختلف گزارش ها را شفاف دریافت کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با بیان این که  اطلاع رسانی در خصوص پروژه ها، هزینه ها، فرایند اجرای پروژه ها و نیازهای آتی از ضروریاتی است که موجب مشارکت و مداخله بیشتر شهروندان در عرصه های مختلف می شود افزود: به این موضوع در دین مبین اسلام تاکید فراوان شده همچنان که مسئولین باید پاسخگوی مردم باشند که یکی از ضروریات آن ارتباط چهره به چهره و بدون لکنت است و آنچه که امروز در جامعه ما رقم می خورد مصداق همین مطلب است که مسئولین در قبال اصحاب قلم و اندیشه پاسخگو هستند.

در ادامه این برنامه اصحاب قلم و رسانه زلزله 8/7 ریشتری را در دستگاه زلزله آزما  واقع در ستاد بحران تجربه کردند.

يکشنبه 4/8/1393 - 13:48
ایرانگردی


در نشست صمیمی با شهردار منطقه 10، اصحاب قلم و رسانه با حضور در سوله بحران منطقه 10، مانور واقعی زلزله را در کارگاه زلزله آزمای تجربه کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، در این جلسه که با حضور فرامرز عظیمی شهردار منطقه، معاونان، مدیران، شهرداران نواحی و اصحاب قلم و رسانه در ستاد بحران منطقه 10 برگزار شد. احمد شهیدیان مدیر روابط عمومی منطقه با اشاره به جایگاه خوب منطقه در بحث اطلاع رسانی و خبر، دغدغه مدیریت شهری منطقه را خدمات رسانی بهینه به شهروندان و آگاه سازی آنان از وقایع منطقه برشمرد که حاصل این تلاش ها با همکاری رسانه های جمعی منعکس می شود.

در ادامه این جلسه فرامرز عظیمی شهردار منطقه حرفه خبرنگاری را کار مهم، دشوار و طاقت فرسایی دانست که مستلزم صداقت در نشر اخبار است و کوچکترین اشتباه موجب تغییر ماهیت و بازتاب خاص، آثار و تبعات اجتماعی آن خواهد شد.

وی با اشاره به ابعاد عظیم واقعه قیام عاشورا پس از گذشت 1376 سال افزود: با نگاه به واقعه عاشورا و خطبه حضرت زینب (س) در می یابیم که آن حضرت با تبدیل زمان و مکان به خبر، این واقعه را همیشگی و جاوانه کردند و بر همین اساس خون سید الشهدا (ع) و یاران با وفایش در جوشش است و قشر خبرنگار نیز باید با تاسی از آن حضرت در بحث الگوسازی و اطلاع رسانی وقایع را همانطور که هست به قلم و تصویر بکشند و بازتاب آن آگاه سازی شهروندان و جلب مشارکت آنان در امور باشد.

در ادامه سید جواد حسینی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه خبرنگاران را پیشگامان خط مقدم در عرصه رخدادهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور برشمرد و گفت: یکی از ضرورت های جوامع بشری بحث شفاف سازی امور و فعالیت ها است و اعتقاد داریم مردم باید در جریان امور قرار گیرند و حق دارند از مدیران خود در عرصه های مختلف گزارش ها را شفاف دریافت کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با بیان این که  اطلاع رسانی در خصوص پروژه ها، هزینه ها، فرایند اجرای پروژه ها و نیازهای آتی از ضروریاتی است که موجب مشارکت و مداخله بیشتر شهروندان در عرصه های مختلف می شود افزود: به این موضوع در دین مبین اسلام تاکید فراوان شده همچنان که مسئولین باید پاسخگوی مردم باشند که یکی از ضروریات آن ارتباط چهره به چهره و بدون لکنت است و آنچه که امروز در جامعه ما رقم می خورد مصداق همین مطلب است که مسئولین در قبال اصحاب قلم و اندیشه پاسخگو هستند.

در ادامه این برنامه اصحاب قلم و رسانه زلزله 8/7 ریشتری را در دستگاه زلزله آزما  واقع در ستاد بحران تجربه کردند.

يکشنبه 4/8/1393 - 13:48
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته