• Nombre de visites :
  • 13535
  • 11/11/2009
  • Date :

Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu

evlilik

Eser adı:Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu

Yazar:Senai Demirci

Yayınevi: Timaş Yayınları, 2006

“Evliliğe  elinizde boş bir kase ile başlarsınız. Elinizdeki boş kase, evlilik niyetinin en başında bulduğunuz aşk ve güven, sevgi ve saygıdır.

  Bu kase elde olduktan sonra, kaseye dolduracağınız çorbanın tuzunu, suyunu, acısını, kıvamını, baharatını birlikte oluşturursunuz: kıvamını birlikte bulursunuz. Evliliği sıkı anlaşma maddeleriyle  kayıt altına almak, karşı taraftan her şeyi tam da damak zevkinize göre belirlenmiş bir çorba beklemek gibidir.

  Oysa kimsenin, bir başkasının damak tadına göre çorba hazırlaması her zaman mümkün olmaz. Üstelik bu çorba, çorbayı pişirene göre “mükemmel” bir çorba olsa bile, diğeri için “münasip” olmayabilir.

  Öyleyse, çorbayı baştan pişirmeye kalkmayın. Elinizde sadece bir kâse olsun. Çorbanın kıvamını sonra ve birlikte belirleyin. Olmadı; kâseyi boşaltıp yeniden başlayın.Ama kâseyi asla elinizden düşürüp kırmayın.

  Aşkın harlı ateşinde, hoşgörünün temiz suyuyla, karşılıklı güvenin tuzu biberiyle, bir çorba gibi ortaklaşa pişirebilirsiniz ilişkilerinizi. Senai Demirci bir “hayat memat” meselesi olan “evlilik” üzerine yazdı: aşkın evliliğin elinden tutmasını dileyerek…”


Sadece Yıldızlar Şahitti

Sorular ve Fetvalar

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)