تعداد مطالب : 60
تعداد نظرات : 12
زمان آخرین مطلب : 2487روز قبل
48-12.JPG

سایت اسپیس مجموعه‌ای از بهترین تصاویر تهیه شده از آسمان شب سال 2013 میلادی را منتشر کرد.

 

در این گزارش گلچینی از برترین تصاویر آسمان شب که طی سال گذشته میلادی در سایت اسپیس منتشر شدند را مرور می‌کنیم.

 

 

نمای خیره‌کننده کهکشان راه شیری بر فراز ماچو پیچو

 

 

 

گذر یک شهاب‌سنگ با پس زمینه راه‌شیری

 

 

 

نمای دیدنی از هاله اطراف ماه

 

 

 

سحابی سر اسب معروف به Barnard33

 

 

 

نمای زیبا از بستر داغ ستاره‌زایی معروف به Cygnus Wall

 

 

 

راه‌شیری در نمایی از رشته‌کوه Cascade

 

 

 

سحابی سیاره‌ای آبل 39

 

 

 

سحابی اومگا یا M17

 

 

 

نمای دیدنی از کهکشان راه‌شیری بر فراز دریاچه Alqueva پرتغال

 

 

 

سحابی NGC6853 یا M27

 

 

 

نمایی از سحابی اوریون در کنار سحابی M43

 

 

 

نمای دیدنی از سحابی اوریون یا M42

 

 

 

دنباله‌دار آیسان (ISON)

 

 

 

بچه قورباغه‌های کیهانی شکل گرفته از بادهای ستاره‌ای

 

 

 

خوشه ستاره‌ای پروین یا M45

 

 

 

نمای زیبا از سحابی اوریون یا M42

 

 

 

درخشش سبز رنگ افق در نمایی از کهکشان راه‌شیری

 

 

 

سحابی گل کاغذی یا روزت

 

 

 

سحابی NGC7635 معروف به سحابی حبابی

 

 

 

بستر داغ ستاره‌زایی معروف به Cygnus Wall

 

 

 

سحابی NGC1491 در فاصله 10 هزار سال نوری

 

 

 

نمایی از دو سحابی IC59 و IC63

 

 

 

نمایی از دو سحابی M42 و M43

 

 

 

سحابی رطیل در فاصله 160 هزار سال نوری از زمین

 

 

 

سحابی NGC1973 معروف به مرد دونده (running man)

 

 

 

بارش زیبای برساوشی

 

 

 

بارش برساوشی بر فراز تگزاس

 

 

 

تصویر خیره‌کننده از راه‌شیری بر فراز یک فانوس دریایی

 

 

 

نمایی از درخشش خیره‌کننده کهکشان راه‌شیری

 

 

 

 

پنج شنبه 19/10/1392 - 13:18چای سبز فواید زیادی دارد . چای سبز پیشگیری کننده از حمله قلبی و سرطان شناخته شده است و یک تونیک ( تقویت کننده ) بسیار مفید است.
چای سبز

چای سبز فواید زیادی دارد . چای سبز پیشگیری کننده از حمله قلبی و سرطان شناخته شده است و یک تونیک ( تقویت کننده ) بسیار مفید است. این چای دارای خاصیت ضد چربی (از هر نوع آن )و مقوی اعصاب بوده و قدری نیز خاصیت تب بری دارد.چای سبز باعث تقویت معده شده و ضمن دفع سموم بدن، نفخ معده را نیز برطرف می کند . چای سبز باعث تقویت حافظه شده و برای افراد افسرده یک داروی ضد افسردگی است. زیرا نوشیدن چای سبز باعث نشاط و سرزندگی می شود

 

بیشترین بهره برای زنان


در پی یک مطالعه فواید چای سبز ظاهرا برای زنان بیشتر بود.

 

زنانی که روزانه پنج فنجان یا بیشتر چای سبز می نوشیدند - در مقایسه با کسانی که یک فنجان یا کمتر مصرف می کردند - کمتر با خطر مرگ در اثر بیماری قلبی روبرو بودند.

 

اما در این مطالعه رابطه ای میان مصرف چای سیاه و کاهش خطر مرگ در اثر بیماری قلبی نیافت

 

خواص کلی چای سبز :


کاهش وزن

: پلی فنولهای چای سبز فعالیت آمیلاز بزاق(آنزیم تجزیه کننده قندها) را مهار می‌کند. جالب است بدانید که چای بدون داشتن عوارض خطرناک داروهای کاهنده وزن میتواند موجب کاهش وزن، اندازه دور کمر و تری گلیسرید خون مبتلایان به چاقی شود

 

پوسیدگی دندان:

عصاره برگ چای سبز دارای اثرات ضد میکروبی است و از ایجاد پلاک و پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.

 

حفاظت از قلب


دانشمندان ماده ای شیمیایی را در چای سبز شناسایی کردند که در حفاظت از قلب در برابر آسیب های مختلف موثر است.

کارشناسان "موسسه بهداشت کودکان انگلیس" در مطالعه روی ترکیبات چای سبز موفق به شناسایی ماده ای شیمیایی به نام "اپیگالوکاتچین سه گالیت" شدند که می تواند مرگ سلول ها را پس از حمله قلبی یا سکته کاهش دهد. این دانشمندان اعلام کردند: ماده شیمیایی موجود در چای سبز مانع از فعالیت پروتئینی به نام "استات یک" می شود که پس از رویدادهای استرس آمیز نظیر حمله قلبی یا سکته در درون سلول فعال می گردد.

"اپیگالوکاتچین سه گالیت" همچنین روند بهبود سلول های قلبی را سرعت می بخشد و موجب کاهش صدمه به آن می شود. از طرفی یکی از عوامل اصلی امراض و حمله های قلبی، وجود کلسترول بالا در خون انسان است.

چای سبز علاوه بر داشتن ویتامین های A و C (آنتی اکسیدان های قوی)، باعث کاهش کلسترول در خون نیز می گردد که این موضوع خطر احتمال حمله قلبی و امراضی از این قبیل را پایین می آورد.

 

کاهش تری گلیسیرید


کاتچین موجود در چای سبز، فعالیت آنزیم لیپاز را (آنزیم مسئول هضم چربی ها) در لوزالمعده مهار می کند، در نتیجه، شکستن چربی با سرعت بسیار کمی صورت می گیرد و چربی خون با سرعت کمی بالا می رود.

با توجه به این که افزایش تری گلیسیرید خون بعد از مصرف هر وعده غذایی یک عامل خطر در بروز بیماری قلبی است ، مصرف چای سبز در بین وعده های غذایی روشی مناسب جهت کاهش تری گلیسیرید خون است.

 

کاهش فشار خون

مصرف نیم تا 5/2 فنجان چای سبز در روز احتمال بروز پُرفشاری خون را تا 46 درصد کاهش می دهد.

 

جلوگیری از دیابت

چای سبز قادر است از عوارض ناشی از دیابت مانند آب مروارید و بیماری های کلیوی به طور معجزه آسایی جلوگیری کند. چای سبز با مهار کردن فعالیت آنزیم آمیلاز بزاق و روده که مسئول هضم نشاسته است، باعث می شود که نشاسته با سرعت آهسته تری بشکند و در نتیجه قند خون با سرعت کمی بالا برود.

 

پیشگیری از بیماری های ایمنی خودکار بدن( با استفاده از چای سبز)


پژوهش گران اعلام کردند مصرف چای سبز از ابتلا به بیماری های ایمنی خودکار بدن جلوگیری می کند. تحقیقات پژوهش گران دانشکده پزشکی ژورژیا حاکی از آن است که مصرف چای سبز علاوه بر مؤثر بودن در کاهش ابتلا به سرطان، باعث محافظت افراد در برابر بیماری های ایمنی خودکار بدن می شود. چای سبز از گسترش آنتی ژن هایی که می توانند موجب تحریک ایمنی بدن شوند جلوگیری می کند. نتایج تحقیقات حاکی از آن است وجود ماده ای موسوم به EGCG در چای سبز باعث متوقف شدن التهاب و تاثیرات آن بر روی پوست و سلول های مترشحه بزاق می شوند. در یک اختلال ایمنی خودکار، موسوم به سندرم شوگرن (Sjogren)، سلول های مترشحه بزاق، هدف قرار گرفته و باعث خشکی دهان می شوند و در اختلالی دیگر، پوست ارگان هدف واقع شده و فرد مبتلا به سل جلدی می گردد.

شایان ذکر است تحقیقات بیشتر بر روی حیوانات در حال انجام است و تاثیر مفید چای سبز در پیشگیری از آرتریت نیز مشخص شده است.

 

موارد منع مصرف:

اعتقاد بر آنست که قبل و بعد از دریافت فرآورده‌های آهن و در شیرخواران نباید از چای سبز یا ترکیبات پلی فنول آن استفاده نمود. شواهد موجود حاکی از آنست که مقادیر بیش از ??? میلی لیتر در روز با سوخت و ساز آهن تداخل نموده و موجب کم خونی می‌شود. شواهدی مبنی بر منع مصرف در حاملگی وجود ندارد با اینحال باید با پزشک مشورت نمود. مصرف چای سبز در دوران شیردهی توصیه نمی‌شود.

 

تداخلات دارویی:

افزایش اثر متی سیلین و بنزیل پنی سیلین، تشدید اثر آسپیرین و سایر داروهای

ضد انعقاد مانند وارفارین (ویتامین K موجود در چای سبز میتواند بر ضد اثرات وارفارین عمل نماید).

 

عوارض:

مصرف بیش از حد کافئین که در چای سبز و بعضی از عصاره های آن وجود دارد در بعضی از افراد باعث علائمی مانند عصبانیت، بیخوابی و بیقراری می‌شود. افرادی که دارای بیماری فشار چشم هستند نباید استفاده کنند و افرادی که میگرن دارند میزان مصرف کمی باید داشته باشند .


طریقه دم کردن چای سبز :


به ازای هر فنجان آب یک قاشق مرباخوری چای سبز استفاده می شود . آب به هیچ عنوان نباید در حال جوشیدن باشد . چای سبز را توی فنجان یا قوری میریزیم و در آنرا میگذاریم . ( روی حرارت نباشد ) بعد از 5 دقیق صاف میکنیم . اگه از نوع کیسه ایی استفاده می کنید کیسه را دربیارید و وقتی سرد شد روی چشم کمپرس کنید که برای رفع خستگی چشم مفیده . .


معطر کردن چای

برای معطر کردن چای می توان به آن مقداری گل یاس، گل سرخ، گل بهار نارنج، نعنا، هل، لیمویخشک یا تازه، چند پر زعفران( بسته به علاقه و ذائقه ) را به صورت ترکیبی یا به تنهایی اضافه کرد.
پنج شنبه 19/10/1392 - 13:15میگرن با همه ‌ی اعصابی که از شما با درد سرهای سخت خود خورد می کند ولی به آسانی با خوردن بعضی خوراکی ها قابل درمان است.

 

 به لیمو گیاهى است درختچه اى به ارتفاع ۶ – ۳ متر با برگ هاى ساده سرنیزه اى به طول ۱۰ – ۷ سانتى متر، برگ هاى له شده این گیاه بوى خوشایند لیمو را دارد.

 

برگ‌های این گیاه که از خانواده شاه پسند است، زمانی که له می‌شوند بویی خوشبو و معطر شبیه لیمو از آن متساعد می‌شود که محرک اعصاب، ‌آرامبخش، تقویت حافظه و تقویت عضلات ماهیچه خلاصه‌ای از خواص بی‌نظیر این گیاه دارویی است.

 

برگ این گیاه دارای مواد معدنی زیادی است که می‌تواند مکمل خوبی در وعده غذایی باشد.

۲ تا برگ از این گیاه را در یک لیوان آب جوش قرار دهید و روی حرارات غیر مستقیم به صورت دم کرده تهیه کنید و زمانی که به آب رنگ بدهد نشانه دم کشیدن است و هنگام مصرف با عسل شیرین شود.

 

بخور برگ‌های این گیاه در درمان سردردهای میگرنی موثر و مفید است.

 

پنج شنبه 19/10/1392 - 13:11

7 رخداد عجیب روی داده در جهان ما

شاید همه انسان‌های روی این کره به دلیل وسعت این جهان از این رویدادها اطلاعی نداشته باشند. پدیده‌های بی‌شماری در این جهان روی می‌دهند که ما را حیرت زده و سرگرم می‌نمایند. این پدیده‌های جالب توجه به عنوان بخشی از روند زندگی بشر پذیرفته شده‌اند. البته برخی از آن‌ها در زمره جالب‌ترین و بی‌نظیرترین این پدیده‌ها قرار می‌گیرند. در این مطلب سعی داریم شما را با تعدادی از عجیب‌ترین این رخدادها آشنا کنیم. با ما همراه شوید.


خرید گیفت کارت آیتونز

آذرخش فناناپذیر، ونزوئلا

most-bizarre-phenomenon-eternal-lightning-in-venezuela

آذرخش کاتاتومبو یکی از عجیب‌ترین و خاص‌ترین پدیده‌های طبیعی است که در جهان روی می‌دهد. این پدیده در مصب رودخانه کاتاتومبو (Catatumbo) جایی که رودخانه به دریاچه ماراکایبو (Maracaibo) می‌ریزد، رخ می‌دهد. در اصل پدیده‌ای جوی است که به شکل خطی از روشنایی دیده می‌شود. این آذرخش از توده ابری طوفانی در ارتفاع پنج کیلومتری منشأ می‌گیرد. این رویداد 140 تا 160 شب در سال رخ می‌دهد که در هر شب این پدیده 10 ساعت به طول انجامیده و به طور متوسط در هر ساعت 280 مرتبه اتفاق می‌افتد. این رخداد همچنین به عنوان طوفان پایدار هم نامیده می‌شود. قدرت این آذرخش حدود 400‌هزار آمپر تخمین زده می‌شود و تا 400 کیلومتری قابل مشاهده است. بر طبق نتایج تحقیقات صورت گرفته مشخص شده که علت روی دادن این پدیده بادهایی است که از سمت ناحیه آند می‌آیند. همچنین این آذرخش به عنوان راهنما توسط ملوانان و دریانوردان استفاده می‌شود.

باران ماهی، هندوراس

most-bizarre-phenomenon-the-rain-of-fishes-in-Honduras

در داستان‌های فولکلور هندوراس به بارانی از ماهی اشاره شده ولی در دنیای واقعی نیز این پدیده در ناحیه دپارتامنتو د یورو (Depatamento De Yoro) بین ماه‌های می و جولای رخ داده است. شاهدان عینی ماجرا این واقعه را چنین توصیف کرده‌اند: ابتدا ابر تیره رنگی در آسمان ظاهر شده و پس از آن وقایع دیگری همچون رعد وبرق، گردباد، بادهای سهمگین و باران شدیدی که 2 تا 3 ساعت به طول انجامیده رخ داده است. پس از آن‌که بارش باران خاتمه یافته صدها ماهی که هنوز زنده بودند روی زمین یافت شده‌اند. مردم محلی این ماهی‌ها را جمع آوری کرده و به مصرف رساندند. از سال 1998 تاکنون فستیوال باران ماهی هر ساله در شهر یورو جشن گرفته می‌شود.

بزهای کوهنورد، مراکش

most-bizarre-phenomenon-Climbing-Goats-in-Morocco

بزهایی که از درخت بالا بروند ممکن است فقط در کشور مراکش پیدا شوند. این بزها برای خوردن میوه‌های درخت آرگان (Argan)که به میوه زیتون شباهت دارند از این درخت بالا رفته بودند.

باران قرمز، کرالا، هندوستان

most-bizarre-phenomenon-Red-Rain-in-Kerala-India

از 25 جولای تا 23 سپتامبر سال 2001 در ایالت کرالا در کشور هندوستان بارانی قرمز به شروع به باریدن کرد. البته در آن زمان باران به رنگ‌های زرد، سبز و حتی سیاه نیز گزارش شد. مقامات دولتی هند اعلام کردند که علت تغییر رنگ باران به دلیل انتشار هاگ‌های جلبک‌ها به درون هوا بوده است. این پدیده مجددا در سال 2006 آغاز شده و این ایالت را به مرکزی برای توجهات جهانی تبدیل نمود.

طولانی‌ترین امواج، برزیل

most-bizarre-phenomenon-longest-wave-in-Brazil

دو مرتبه در سال بین ماه‌های فوریه و مارچ آب اقیانوس اطلس به درون رودخانه آمازون سر ریز شده و طولانی‌ترین امواج جهان را در کشور برزیل ایجاد می‌کند. این پدیده ناشی از جریان‌های اقیانوس اطلس و برخورد آن با مصب رودخانه آمازون می‌باشد. نتیجه این رویداد تولید امواجی با ارتفاع 12 پا است که تا نیم‌ساعت این ارتفاع را حفظ می‌کنند.

خورشید سیاه، دانمارکmost-bizarre-phenomenon-black-sun-in-Denmark

 

در طول فصل بهار در کشور دانمارک حدود نیم ساعت قبل از تاریک شدن هوا بیش از یک میلیون استورنوس ولگاریس (Sturnus Vulgaris)که گونه‌ای‌ از پرندگان می‌باشند، گرد هم جمع شده و مجموعه‌ای از اشکال به یادماندنی را در آسمان شکل می‌دهند. آن‌ها به این کار تا تاریک شدن آسمان ادامه می‌دهند. این پدیده که به نام خورشید سیاه نامیده می‌شود هر ساله اوایل بهار در نواحی غربی دانمارک قابل مشاهده است.

 رنگین کمان آتشین در آیداهو

most-bizarre-phenomenon-fire-rainbow-in-Idaho

پدیده‌ای است جوی که به نام قوس افق یا رنگین کمان آتشی شناخته می‌شود. معمولا این پدیده زمانی رخ می‌دهد که خورشید در ارتفاع بالایی قرار گرفته است. (بیش از 58 درجه در بالای خط افق) نور خورشید مستقیما از میان ابرهای سیروس که نوعی از ابر می‌باشد تابیده و در نتیجه اشکال یخی کریستالی و 6 وجهی ایجاد می‌کند که اثری همانند منشور دارند. نتیجه این پدیده اشکالی شبیه به شعله‌هایی رنگین کمان مانند است.

 

پنج شنبه 19/10/1392 - 13:4

‌Bosch Auto Parking‌Bosch Auto Parking

بوش در نمایشگاه CES 2014 فناوری خودروی خودکار خود را معرفی کرد. روز دوشنبه بوش اعلام کرد که فناوری خودروی بدون راننده‌ای را توسعه داده است که توانایی پارک خودرو را از راه دور و توسط یک اپلیکشن تلفن هوشمند دارد.


5c

خرید گیفت کارت آیتونز

بوش در روز دوشنبه در CES، فناوری جدیدش را که به راننده امکان پارک خودروی خود از طریق یک نرم‌افزار تلفن هوشمند می‌دهد، معرفی کرد. این تولیدکننده‌ی آلمانی در کنفرانس خود در لاس‌وگاس، در خصوص پارک‌کردن خودکار، مطالبی ارائه کرد.

ورنر استروث، رئیس بوش می گوید: "سرانجام خودروهای بدون راننده به حقیقت خواهند پیوست؛ ولی فناوری که به راننده در یک عمل بخصوص مانند پارک کردن کمک کند، قبل از آن عرضه خواهد شد. راه‌اندازی مرحله به مرحله به تولیدکنندگان، قانون‌گذاران و مصرف کنندگان کمک می کند که به آرامی خود را با فناوری خودروی خودکار وفق دهند.

مانند بسیاری از شرکت‌های حوزه‌ی فناوری و خودرو، بوش نیز بر روی ویژگی‌های امنیتی خودکار خودرو مانند دستیار پارک کردن، جلوگیری از برخورد و ترمز اضطراری کار می‌کند. تقریبا دو سوم تجارت این تولیدکننده‌ی آلمانی در بخش خودوریی است.

با نصب سخت‌افزار بوش مناسب بر روی خودرو، کاربران می‌توانند به سادگی، با کشیدن نسخه‌ی مجازی خودروی خود در تلفن هوشمند، اتومبیل خود را پارک کنند. به گفته‌ی بوش این ترکیب سنسورها، سخت‌افزار و نرم‌افزار، قادر است به سادگی روشن کردن خودرو، آن را پارک کند.

در معرفی دوشنبه، بوش تنها به اپلیکیشن پارک خودرو اشاره کرد و در مورد زمان دسترسی مشتریان به این فناوری چیزی نگفت. استروث گفت که در همین نمایشگاه کنفرانسی برای شرح فناوری بدون راننده ارائه خواهد کرد.

تا جایی که به حوزه‌ی فناوری خودرو مربوط می‌شود، استروث در مورد پردازش زبان صوتی طبیعی برای وارد کردن مقصد به منظور دریافت مسیر رانندگی و گرفتن تماس تلفنی به صورت هندزفری، مطالبی بیان نمود.

پنج شنبه 19/10/1392 - 12:56


موبایل


۶ تلفن هوشمند برتر این روزها در بازار جهانی عبارت هستند از: گلکسی نوت ۳، لومیا ۱۰۲۰، ال جی جی ۲، اکسپریا زد ۱، اچ تی سی وان و آیفون 5s.

پر واضح است که مقایسه کیفیت دوربین آنها، نقاط مبهم زیادی دارد. اچ تی سی وان قدیمی ترین تلفن در این بین است؛ لومیا ۱۰۲۰ بیشتر یک تلفن-دوربین است تا تلفن هوشمند عادی؛ گلکسی نوت ۳ یک فبلت است و فضای کافی برای گنجاندن در آنچه سامسونگ در چنته دارد را ارائه کرده؛ و ...

با این حال، همه ابهام ها را کنار می گذاریم و یک رتبه بندی بین کیفیت عکس این ۶ پرچمدار را برای شما می آوریم.

مشخصات سخت افزاری دوربین ها

 


توضیحات جدول بالا به اندازه کافی گویا است تا دیگر قلم فرسایی نکنیم. مگاپیکسل، گشادگی دریچه لنز، اندازه سنسور، و لرزشگیری حین عکاسی از مهمترین مواردی هستند که در این تلفن ها قابل توجه اند.

اما ما اینجا هستیم تا کیفیت عکس ها را مقایسه کنیم. بنابراین یک راست سر اصل مطلب می رویم.

اندازه عکس ها

در زمینه اندازه عکس های گرفته شده، همان طور که می بینید اچ تی سی وان عریض عکس می گیرد ولی غیر از این استثنا، لومیا ۱۰۲۰ عکس هایی بزرگتر از تمام رقبای خود ثبت می نماید. بنابراین رده بندی مشخصات فنی ساده است:

۱. لومیا ۱۰۲۰
۲. ال جی جی ۲
۳. اکسپریا زد ۱
۴. گلکسی نوت ۳
۵. اچ تی سی وان
۶ آیفون 5s

کیفیت عکس در نور خوب

این روزها کاربران اینستاگرام روی عکس های خود فیلتر می گذارند ولی هنوز هم مهمترین کاربرد دوربین های موبایل، ثبت عکس در شرایط عادی است.

از آنجایی که رزولوشن دوربین های مورد مقایسه بسیار متنوع است (۴ تا ۳۸ مگاپیکسل) کار به دو بخش تقسیم شده. در مرحله اول با دوربین لومیا ۱۰۲۰ عکس ۵ مگاپیکسلی و با دوربین اکسپریا زد ۱ عکس ۸ مگاپیکسلی ثبت شده و برشی از آنها بدون زوم، با سایر دوربین ها مورد مقایسه قرار گرفته.

این از نمونه اول برای مقایسه بین کیفیت عکس دوربین ها: 

 


این هم دومین مقایسه:

 


عکس های لومیا ۱۰۲۰ بسیار شفاف تر و تیزتر از سایرین هستند. البته در حالت ۵ مگاپیکسلی نمی شود انتظار زیادی بابت رزولوشن کلی هر عکس داشت، ولی جزئیات ثبت شده عالی هستند.

اکسپریا زد ۱ هم سنسور بزرگی دارد و در ثبت عکس ۸ مگاپیکسلی که پایین تر از رزولوشن اصلی آن است، (مثل لومیا ۱۰۲۰) از تکنیک نمونه سازی استفاده می کند، در نتیجه عکس های آن در رتبه دوم قرار دارند.

اما برسیم به بخش دوم مقایسه. در اینجا عکس ۳۸ مگاپیکسلی لومیا ۱۰۲۰ به عنوان مرجع قرار گرفته و سپس عکس گرفته شده با سایر دوربین ها بزرگ شده تا ببینیم در همان رزولوشن چه کیفیتی پیدا می کنند و آیا دوربین پیورویو اساسا ارزش صرف پول دارد یا یک زوم نرم افزاری روی کامپیوتر هم همان کار را می کند.

(دانلود در ابعاد بزرگتر)


لومیا ۱۰۲۰ در رزولوشن اصلی اش بسیار بهتر از رقبا است و با اینکه در عکس آن نویز مشاهده می شود ولی حجم زیادی از جزئیات را هم می توان دید. اکسپریا زد ۱ در فاصله کمی از لومیا قرار دارد و نشان می دهد که می شود بدون استفاده از دوربین بر آمده و مزاحم در پشت دستگاه، باز هم عکس های خوب گرفت.

رده بندی کلی مقایسه این مرحله چنین است:

۱. لومیا ۱۰۲۰
۲. اکسپریا زد ۱
۳. گلکسی نوت ۳
۴. ال جی جی ۲
۵. آیفون 5s 
۶. اچ تی سی وان

کیفیت عکس HDR

همه تلفن های مورد مقایسه غیر از لومیا ۱۰۲۰ به ویژگی عکاسی با دامنه داینامیک بالامجهز هستند، بنابراین در دو حالت HDR on و HDR off مقایسه ای میان شان صورت گرفته:

  

 


تفاوت در فعال بودن یا نبودن HDR را به خوبی در عکس ها می شود دید. در بخش HDR on گلکسی نوت ۳ خیلی خوب ظاهر شده و در حالی که بقیه ناامیدکننده اند، لومیا ۱۰۲۰ و آیفون 5s نیز درخشیده اند.

ال جی جی ۲ به خاطر تمایلش به نوردهی زیاد، در حالت HDR off خوب ظاهر نشده و اکسپریا زد ۱ هم فقط در حالت HDR on توانسته عملکرد مثبتی نشان دهد. بنابراین رتبه بندی کلی عبارت است از:

۱. گلکسی نوت ۳
۲. آیفون 5s
۳. ال جی جی ۲
۴. لومیا ۱۰۲۰
۵. اکسپریا زد ۱
۶. اچ تی سی وان

کیفیت عکس پانوراما

ال جی جی ۲ و گلکسی نوت ۳ هر دو امکان عکاسی کروی (۳۶۰ درجه) را دارند ولی از آنجایی که سایر رقاب از این امکان بی بهره هبتند تنها می شود مقایسه ای در حالت پانوراما صورت داد.

گلکسی نوت ۳


آیفون 5s


اچ تی سی وان


ال جی جی ۲


اکسپریا زد ۱


لومیا ۱۰۲۰


آیفون 5s و گلکسی نوت ۳ هر دو در این مقایسه خوب ظاهر شده اند. نوت ۳ قادر است عکس های پانورامایی با کیفیت ۶۰ مگاپیکسل بگیرد و آیفون 5s هم عکس هایی ۲۷ مگاپیکسلی ذخیره می کند.

اچ تی سی وان با عکس های ۱۰ مگاپیکسلی و جی ۲ با عکس های ۶ مگاپیکسلی چندان نمی توانند ما را ذوق زده کنند و اکسپریا زد ۱ هم با پانورامای ۵ مگاپیکسلی،‌ ضعیف ظاهر می شود. لومیا ۱۰۲۰ نیز گرچه کیفیت ۱۲ مگاپیکسلی را ارائه می کند ولی دامنه عکس های پانورامای آن محدود است.

در کل رده بندی بخش پانوراما چنین است:

۱. گلکسی نوت ۳ و آیفون 5s 
۲. اچ تی سی وان
۳. ال جی جی ۲
۴. اکسپریا زد ۱
۵. لومیا ۱۰۲۰

کیفیت عکس در نور کم

هر چند بیشتر عکس ها در روز و شرایط پر نور گرفته می شود، ولی این روزها هر دوربینی که عکس های بهتری در نور کم ثبت کند، بیشتر تحسین می شود. به هر صورت یکی از مضرات سنسورهای کوچک و فلش های ضعیف، کیفیت پایین عکس ها در تاریکی است.

اما در زیر می توانید مقایسه بین جزئیات عکس های گرفته شده با دوربین این ۶ تلفن را در دو وضعیت بدون فلش و با فلش مشاهده کنید.

 


همان طور که پیدا است، لومیا ۱۰۲۰ بهترین عملکرد را دارد و بعد از آن اچ تی سی وان و آیفون 5s به واسطه پیکسل های ۲ و ۱.۵ میکرونی شان خوش درخشیده اند. اما سایرین نشان داده اند که هنوز جا برای کار بیشتر هست.

رتبه بندی دوربین این ۶ تلفن در شرایط نور کم و بدون فلش عبارت است از:

۱. لومیا ۱۰۲۰
۲. اچ تی سی وان
۳. آیفون 5s
۴. ال جی جی ۲
۵. اکسپریا زد ۱
۶. گلکسی نوت ۳
رتبه بندی دوربین ها با استفاده از فلش هم چنین است: 

۱. لومیا ۱۰۲۰
۲. آیفون 5s
۳. گلکسی نوت ۳
۴. اچ تی سی وان
۵. اکسپریا زد ۱
۶. ال جی جی ۲

شما چه تلفنی را انتخاب می کنید؟ آیا دوربین خوب به تنهایی در انتخاب شما تعیین کننده است یا در کنار سایر امکانات، برای آن وزنی قائل می شوید
يکشنبه 21/7/1392 - 16:57
 


 

پنج شنبه 18/7/1392 - 12:41

موبایلنمایشگر ها

سایت فون آرنا مقایسه ای بین نمایشگر گلکسی S4، گلکسی نوت ۳، آیفون 5s، ال جی G2، و اچ تی سی One ترتیب و سپس امتیازاتی را در ۴ زمینه، یعنی «روشنایی و خوانایی، بازتولید رنگ ها، رزولوشن و زوایای دید» به آنها داده است.
روشنایی و خوانایی

در حالی که سامسونگ مدام نمایشگرهای آمولد خود را بهبود می بخشد، هنوز یکی از مشکلات آنها روشنایی کم است که باعث کاهش خوانایی در محیط های بیرونی می شود.

حداکثر روشنایی گلکسی نوت ۳ برابر با ۳۱۰ نیت حین نمایش رنگ سفید است و در نمایش رنگ های گوناگون نیز کمی بیش از این. در آن سو نمایشگر IPS LCD آیفون 5s دارای حداکثر روشنایی ۵۳۰ نیت است که باعث می شود خوانایی و مشاهده محتوای نمایش یافته بر روی آن بهتر باشد. One و G2 هم دوشادوش آیفون قرار دارند.

بازتولید رنگ ها

سخت ترین معیار تولید نمایشگرهای خوب، بازتولید صحیح رنگ ها توسط آنها است. این روزها اندازه، روشنایی و رزولوشن دیگر مشکل بزرگی برای شرکت ها محسوب نمی شوند ولی بازتولید رنگ ها هنوز یک قضیه جدی است.

در اینجا گلکسی S4 و گلکسی نوت ۳ با پنل های سوپر آمولدشان حتی در حالت نمایش "استاندارد" هم رنگ هایی اغراق شده و بیش از حد گرم را نمایش می دهند. در حالت استاندارد، گرمای رنگ نوت ۳ حدود ۸۱۰۰ کلوین است، که این یعنی کمبود رنگ قرمز و شدت بیش از حد آبی.

اما همین نمایشگر را وقتی روی حالت "Professional Photo" قرار دهید گرمای رنگ ها روی ۷۰۰۰ کلوین قرار می گیرد که به حد مرجع، یعنی ۶۵۰۰ کلوین نزدیک تر است. به این شکل می شود تصاویر نمایش یافته توسط نوت ۳ را بهبود داد ولی باز هم رنگ سبز زیادی در کار است که وقتی نمایشگر را کنار آیفون 5s تست کنید، کاملا توی چشم می زند.

البته نمایشگر آیفون 5s نیز بی نقص نیست. گرمای رنگ ها حدود ۷۳۰۰ کلوین است و این یعنی غالب بودن نسبی رنگ آبی و کمبود قرمز. ولی در کل، تصاویر آیفون 5s به واقعیت نزدیک تر هستند و در نزدیکی آن نیز HTC One با گرمای رنگ ۷۶۰۰ کلوین و G2 با گرمای ۸۰۰۰ کلوین قرار دارد.

رزولوشن

HTC One هنوز بعد از چند ماه که از معرفی اش می گذرد سلطان تراکم پیکسل است: ۴۶۸ پیکسل در هر اینچ.

این روزها رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ به استاندارد این صنعت تبدیل شده بنابراین ۴ تلفن در این مقایسه دست بالا را دارند. هر چند قطر نمایشگر و در نتیجه تراکم پیکسل این ۴ تلفن فول اچ دی متفاوت است ولی جزئیات نمایش یافته در هر یک چندان فرقی ندارد.

وقتی نوبت به آیفون 5s می رسد ما همچنان رزولوشن قدیمی ۱۱۳۶ در ۶۴۰ پیکسل را داریم که هنوز کافی نیست تا حتی آن را HD بنامیم، ولی به هر حال یک صفحه نمایش رتینا داریم که تضمینی است برای تصاویر شفاف و دقیق.

زوایای دید

بیایید روراست باشیم. زوایای دید به اندازه سایر موارد اهمیت ندارد. اما به هر حال جالب است که امتیار این تلفن ها بسیار نزدیک به هم است و تفاوت خاصی بین سوپر آمولد و ال سی دی وجود ندارد.

اگر با زاویه به آمولدها نگاه کنید، تصویرشان کمی تیره می شود ولی نمایشگرهای دو تلفن سامسونگ در این مقایسه، آنقدرها هم روشنایی خود را از دست ندادند و جلوی ال سی دی هم کم نیاوردند.

امتیاز کلی

قطعا اگر قطر نمایشگر هم در این مقایسه دخیل بود آیفون 5s رتبه اول را کسب نمی کرد ولی در اینجا، مقایسه بین کیفیت تصویر نمایشگر بوده. در حالی که نمایشگرهای IPS LCD نسبت به سال گذشته بهبود خاصی نیافته اند، سامسونگ گام هایی جدی در زمینه بهبود تصویر سوپر آمولدهای خود برداشته.

رقابت ادامه دارد و باید منتظر ماند و دید سامسونگ تا چه حد در زمینه طبیعی سازی رنگ های تولید شده توسط نمایشگرهای خود و همچنین بهبود میزان روشنایی آنها پیشرفت می کند.
پنج شنبه 18/7/1392 - 12:30

 سایت کریستین ساینس مانیتور در خبری به طبیعت بکر و بسیار زیبای کشور های اروپایی و آمریکا اشاره کرد و گزارش تصویری زیبایی را در این زمینه در معرض نمایش گذاشت.

501

 

چهارشنبه 17/7/1392 - 12:37


 
 چند نکته مفید برای استفاده بیشتر از سرعت اینترنت هنگام دانلود در این مقاله به شما ارائه می‌شود.
چگونه سرعت دانلود خود را چند برابر کنیم؟


ممکن است شما هنگام دریافت یک فایل از اینترنت متوجه این موضوع شده باشید که از حداکثر سرعت دانلود خود استفاده نمی‌کنید. حال برای حل این مشکل چند راه‌حل پیش‌روی شما قرار دارد. 


اگر فکر می‌کنید که مشکل از ارائه‌دهنده‌ سرویس اینترنتی شماست پس با آنها تماس بگیرید و مشکل خود را با آنها مطرح کنید، آنها به شما خواهند گفت که از سایتی معتبر به صورت همزمان چند برنامه را دانلود کرده و سرعت دریافت فایل‌ها را با هم جمع کنید، اگر جمع سرعت با سقف سرعت دانلود شما یکی باشد، مشکلی نخواهید داشت. 

حال برای این‌که بتوان یک فایل را با حداکثر سرعت دریافت کرد، باید از نرم‌افزار‌هایی استفاده کنید که دانلود منیجر نام دارند. 

در حقیقت این نرم‌افزار‌ها فایل مورد نظر شما را از سرور مربوطه دریافت می‌کنند، با این تفاوت که هر قسمت از فایل را قطعه، قطعه کرده و تمام قطعات را به صورت همزمان دریافت می‌کند. این ترفند باعث می‌شود که از حداکثر پهنای باند اینترنت شما استفاده شود. 

علاوه بر دانلود منیجر‌ها، در شبکه اینترنت سایت‌هایی به وجود آمده‌اند که کاربر می‌تواند از آنها فایل‌هایی به نام torrent دریافت کند. 

در حقیقت torrent‌ها فایل‌هایی با حجم‌های بسیار کم هستند که کاربر ابتدا آن را دریافت کرده و سپس با استفاده از نرم‌افزار‌هایی خاص که توانایی اجرای فرمت این فایل‌ها را دارند به دانلود هدف اصلی خود اقدام می‌کند. 

برای درک این موضوع بهتر است مثالی بزنیم. تصور کنید می‌خواهید نرم‌افزار فتوشاپ را از اینترنت دانلود کنید. ابتدا در گوگل عبارت Download Photoshop torrent را جست‌وجو کرده و سپس روی یکی از لینک‌ها کلیک می‌کنید. 

بعد از دریافت فایل torrent باید آن را توسط نرم‌افزاری که توانایی اجرای چنین فایل‌هایی را دارد (مثلا bit torrent) به اجرا در بیاورید. 

حال نرم‌افزار به صورت خودکار به دانلود نرم‌افزار فتوشاپ اقدام می‌کند. در حقیقت torrent‌ها هم فایل مورد نظر را قطعه، قطعه می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود از حداکثر سرعت پهنای باند استفاده شود. 

هر دو گروه نرم‌افزار‌هایی دانلود منیجر و torrent عملکردی مشابه داشته و علاوه بر افزایش سرعت دانلود قابلیت ایستادن در بین دانلود را به کاربر ارائه می‌دهند. 

برای مثال اگر در حال دریافت فایلی از اینترنت باشید و برق خانه قطع شود، بعد از روشن‌ کردن و راه‌اندازی دوباره سیستم خود می‌توانید ادامه‌ی فرآیند دانلود را انجام دهید و دیگر نیازی به دانلود فایل مربوطه از ابتدا نخواهد بود، البته این موضوع در صورتی اتفاق می‌افتد که سرور سایت مربوطه که از آن فایل مورد نظرتان را دانلود می‌کنید به شما اجازه‌ی stop در بین فرآیند دانلود را بدهد. 

به هر حال دانلود منیجر‌ها و نرم‌افزار‌های torrent کمک زیادی در افزایش سرعت دانلود و جلوگیری از انجام مجدد عملیات دانلود از ابتدا به کاربر می‌کنند و باعث سهولت کارهای وی خواهند شد
چهارشنبه 17/7/1392 - 12:28