تعداد مطالب : 281
تعداد نظرات : 73
زمان آخرین مطلب : 2994روز قبل
 ماجرای کوهنورد.  
داستان در مورد یک کوهنورد است که می خواست از بلندترین کوه ها بالا برود او پس از سالها آماده سازی ماجراجویی خود را آغاز کرد شب بلندی های کوه را تماما در بر گرفت و مرد هیچ چیز را نمی دید همه چیز سیاه بود همان طور که از کوه بالا میرفت چند قدم مانده به قله کوه پایش لیز خورد ودر حالی که به سرعت سقوط می کرد . از کوه پرت شد . در حال سقوط فقط لکه های سیاهی را در مقابل چشمانش می دید. اکنون فکر می کرد مرگ چه قدر به او نزدیک است نا گهان احساس کرد که طناب به دور کمرش محکم شد. بدنش میان آسمان و زمین معلق بود وفقط طناب او را نگه داشته بود ودر این لحظه سکوت برایش چاره ای نماند جز آنکه فریاد بکشد خدایا کمکم کن نا گهان صدای پر طنینی که از آسمان شنیده می شد جواب داد: از من چه می خواهی؟ ای خدا نجاتم بده! واقعا باور داری که من می توانم تو را نجات دهم؟ البته که باور دارم اگر باور داری طنابی را که به کمرت بسته است پاره کن یک لحظه سکوت... و مرد تصمیم گرفت با تمام نیرو به طناب بچسبد. گروه نجات می گویند که روز بعد یک کوهنورد یخ زده را مرده پیدا کردند بدنش از یک طناب آویزان بودو با دست هایش محکم طناب را گرفته بود.... و او فقط یک متر از زمین فاصله داشت....
چهارشنبه 13/6/1387 - 12:29

مسواکی هوشمند برای کودکان تنبل!

اکثر والدین با مسواک زدن کودکان خود مشکل دارند. تنبلی کردن و عدم داشتن دقت کافی در نحوه مسواک زدن معضلی ست که کم و بیش همه با آن آشنا هستند. اما محققین دانشگاه تایوان قصد دارند با یک طرح ساده و جالب این مشکل را تا حدی مرتفع سازند. ماجرا از این قرار است که مسواکی هوشمند که در انتهای آن چند عدد چراغLED کوچک رنگی تعبیه شده است به دست کودک شما داده می شود. در مقابل کودک در جایی مانند بالای آینه یک عدد دوربین کوچکwebcam که به یکPC متصل است قرار داده می شود. بر روی این کامپیوتر شخصی پروتکل بر نامه بازی که مد نظر است پیاده سازی شده است. جهت حرکت دست کودک که منجر به تماس مسواک با دندانها می شود به عنوان اطلاعات ورودی این بر نامه محسوب می شود. هر دندان که برس خورده و سفید می شود به کمک یک چشمک زدن چراغ مشخص شده و در نهایت رقص نوری زیبا که کودک شما را مجذوب آن میکند ایجاد خواهد کرد. در این طرح دقت کودک در جهت صحیح مسواک زدن مد نظر قرار گرفته شده است. این مسواک هوشمند و بازی آن هنوز در حد یک طرح آزمایشی ست و زمان ورود آن به بازار و قیمت آن مشخص نیست
چهارشنبه 13/6/1387 - 12:10

هنگامی که گوشی خیس میشود!!!

تصویر کنید ؛ با ذوق و شوق فراوان و البته هزینه ای فراوان تر ، گوشی موبایل خود را خریداری کرده اید! اما یک غفلت کوچک کافی است تا با افتادن گوشی در داخل جوی آب و یا حتی سرویس بهداشتی (99% مواقع!) تمامی امید و آرزوهای شما نابود شود! تصور به این موضوع نیز بسیار دردناک است! اما نه! اندکی صبر کنید! هنوز تا نابود شدن کامل گوشی زمان زیادی مانده! در این ترفند قصد داریم تا با معرفی یک ترفند خارق العاده روشی را معرفی کنیم که گوشی شما اگر یک دوش حسابی هم گرفته باشد نجات پیدا کند! ترفندی که در عین حال عجیب اما کاربردی است!
ابتدا به این داستان واقعی توجه کنید! :

Ernesto Londoño ، خبرنگار واشنگتن پست ، پس از یک دوچرخه سواری طولانی به خانه برمیگردد و شروع میکند به شستن دست و رویش ، اما از آنجایی که کیف وسایل همراهش را بدجایی قرار بود ، ناگهان در چند لحظه کیف میگردد و گوشی BlachBerry نازنین 450 دلاریش در درون توالت می افتد! پس از اینکه از شوک حادثه خارج میشود ، سریع گوشی را از آب خارج میکند ، باتری گوشی را در می آورد و شروع به خشک کردن گوشی با سشوار میکند! اما پس از اندکی هنگامی که میبینید این روش موثر نیست و گوشی نیز وارد حالت کما شده است ، به یکی از دوستانش که در این زمینه تخصص داشته تماس میگیرد و از او کمک میخواهد. دوست عزیز هم در پاسخ او میگوید که گوشی را در یک ظرف پر از برنج نپخته بگذارد! بله! برنج نپخته! همگی ما دیده ایم که برنج خاصیت جذب رطوبت دارد و با اصول خیس کردن برنج هم آشنا هستیم (ترفندستان) ولی این نکته دیگر واقعأ ظریف است! سر انجام پس از اینکه گوشی یک روز در داخل ظرف برنج می ماند ، کاملأ سالم و مانند روز اولش میشود و بدون هیچ مشکلی قابل استفاده میگردد.
این جناب خبرنگار هم تجربه گرانقیمتش را در واشنگتن پست برای عموم نوشته است ، البته آن دوستی که این روش را برای او توضیح داده است نامش فاش نشده چرا که ظاهرأ وی برای یکی از شرکتهای
گارانتی یا مشابه آن کار میکند و فاش شدن نامش برای او دردسر ساز خواهد بود.

اما در این زمینه میتوان عمل دیگری را نیز صورت داد:

گوشی که یک حمام اجباری کرده است را بهتر است اول خاموش کرده سپس باطری آن را خارج نموده تا جایی که امکانش هست گوشی را با کاغذها و دستمالهایی که آب جمع می کنند خشک کرده و بعد در الکل برای مدت کوتاهی بخیسانیدش و بعد هم بگذارید خشک شود. الکل برای خشک کردن قطعات داخلی گوشی بسیار موثر خواهد بود.

این روش شاید بیشتر قابل ادراک تر باشد! اما کارایی روش اول بیشتر است
 
شنبه 2/6/1387 - 17:40

از خدا خواستم ...

از خدا خواستم دردهایم را التیام بخشد...

خداوند پاسخ گفت: مخلوق خوب من! هر دردی را درمانی است و این تو هستی كه باید درمان دردهایت را بجویی... 

از خدا خواستم تا جسم فرزند ناتوانم را توانایی بخشد...

خداوند پاسخ گفت:آفریده من! آنچه كه باید تكامل یابد، روحش است. جسمش تنها قالب گذراست... 

از خداوند خواستم تا به من صبر عنایت كند...

خداوند پاسخ گفت:بنده قدرتمند من! صبر حاصل سختی است، عطا شدنی نیست بلكه آموختنی است... 

از خدا خواستم تا مرا شادی و شعف بخشد...

خداوند پاسخ گفت:نازنینم! من به تو موهبت زیاد بخشیدم، شاد بودن با خود توست... 

از خدا خواستم تا رنجم را كاستی دهد...

خداوند پاسخ گفت:مخلوق صبورم! رنج تو، بهای دوری از دنیا و نزدیكی به من است... 

از خدا خواستم تا روحم را شكوفا سازد...

خداوند پاسخ گفت:پرورش روح تو با تو، اما آراستن آن با من... 

از خدا خواستم تا از لذایذ دنیا سرشارم سازد...

خداوند پاسخ گفت:من به تو زندگی بخشیدم، بهره مندی از با تو... 

از خدا خواستم تا راه عشق ورزیدن را به من بیاموزد، خداوند پاسخ گفتاشرف مخلوقات من! بالاخره دریافتی كه از من چه بخواهی...

 به خاطر داشته باش كه در مسیر عشق ورزیدن به من، به مقصد دوست داشتن دیگران خواهی رسید...

شنبه 2/6/1387 - 12:54

با موس جدید ضربان قلب خود را اندازه بگیرید!

 موس بی‌سیم از سوی شركت ایسوز طراحی شده كه با داشتن حسگر، ضربان قلب كاربر خود را كنترل می‌كند تا وی را نسبت به سلامتش مطلع سازد. به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موس Vit W1 دارای حسگر ضربان نبض است كه اطلاعات جمع‌آوری شده را به صورت بی‌سیم به رایانه ارسال می‌كند و سپس از نرم افزار از پیش نصب شده‌ای در رایانه استفاده می‌كند كه با استفاده از شكلك‌های گرافیكی نشان می‌دهد كاربر به مراقبت پزشكی نیاز دارد یا نه. بر اساس این گزارش این موس بی‌سیم دارای پنج دكمه، حساسیت 1200 دی پی آی و گیرنده‌ی یو اس بی كوچك است اما در حال حاضر هنوز زمان عرضه یا قیمت این موس مشخص نشده است.
شنبه 19/5/1387 - 12:14

مقایسه امنیت در سیستم عاملهای ویندوز و لینوکس

بررسی این موضوع برای خیلی از مخاطبین و کارشناسان حوزه IT چیز عبثی بنظر می رسد. چرا که همگی بر این عقیده اند که لینوکس از لحاظ امنیت بسیار بالاتر از ویندوز می باشد.
ولی قضیه کاملا برعکس است. بر طبق آخرین بررسی سازمان بین المللی سرت
CERT -که در زمینه امنیت در فناوری ارتباطات و اطلاعات فعالیت می کند- سیستم عامل Linux بیش از سیستم عامل Microsoft Windows دارای حفره های باز می باشد. بر طبق این گزارش که می توانید از اینجا ریز گزارش را مشاهده فرمایید لینوکس دارای حدود 2800 حفره های امنیتی و مایکروسافت ویندوز دارای حدود 800 حفره می باشد. -حفره به مواردی اطلاق می شود که به علت ایراد، ضعف و یا عدم توجه به موارد امنیتی در سیستم عامل و یا نرم افزارهای مبتنی بر سیستم عامل امکان نفوذ هکرها، ویروسها، کرمها، تروجانها، اسب تراواها و... را به آن ممکن می سازد.-
بنابراین طبق نظریه این موسسه معتبر جهانی امنیت ویندوز بسیار بالاتر از لینوکس است. پس چرا همه می گویند
Linux از Windows امن تر است؟
برای پاسخ به این سوال به چند دلیل می توان اشاره کرد:
1- به سبب وفور تبلیغات ضد مایکروسافتی شرکتهای رقیب و همینطور طرفداران
Open Source و متن باز و ترجمه برخی از این تبلیغات و مقالات در داخل کشور ما امن تر بودن لینوکس نسبت به ویندوز را در بین کارشناسان و مردم گسترش دادند.
2- تعداد کاربران و استفاد ه کنندگان ویندوز با لینوکس قابل قیاس نیست. بر طبق برخی از آمار منتظر شده حدود 95 تا 97 در صد کامپیوترهای جهان از سیستم عامل
windows استفاده می کنند. 3 تا 5 درصد باقیمانده از بقیه سیستم عاملها از جمله Linux و برپایه لینوکس و بقیه OS ها استفاده می کنند. بنابراین کمتر شما خبر آلوده شدن به ویروس سیستم عامل  linux را خواهید شنید.
3- بنا بر دلیل فوق ویروس نویسان دوست دارند تا برای ویندوز که از عمومیت بیشتری برخوردار است ویروس بنویسند نه برای لینوکسی که کمتر کسی از آن استفاده می کند. بخاطر همین تعداد حملاتی که به محصولات مایکروسافت می شود با تعداد ویروسهایی که برای لینوکس نوشته می شود بسیار متفاوت است.
بر طبق بندهای بالا هم ویروس نویسان و هم آنتی ویروس نویسان زیادی روی MS-windows کار می کنند و از آن روزی می خورند.
اما من حیث المجموع امکان نفوذ به
windows بسیار کمتر و مشکلتر از linux می باشد. ویندوز از کاربرپسندی بیشتر و نرم افزارهای فراوانتر و امنیت بالاتر و کاربران بیشتر و هماهنگی بیشتر با دیگر نرم افزارها و سخت افزارها و مزایای بیشمار دیگر برخوردار است که موجب می شود ویندوز با این وسعت مورد استفاده قرار گیرد..
هر چند که شرکتهای بزرگ تولید کننده آنتی ویروس در جهان برای بیشتر سیستم عاملهای مطرح ویروسیاب تهیه می کنند (مانند شرکت تکنولوژی های کوییک هیل که برای سیستم عاملهای مختلف مانند
Windows 98 / 2000 / XP / 2003 Server / Vista ،Linux، Novell، Dos و... آنتی ویروس مخصوص همان سیستم عامل را تولید می کند- اما سرمایه گذاری بیشتری را روی ویندوز می کنند.

يکشنبه 13/5/1387 - 12:57

نصب ویندوز 2000 بعد از نصب ویندوز XP

 با این مقاله شما خواهید دید كه میتوان ویندوز 2000 را بعد از نصب ویندوز XP روی آن نصب كرد ( بدون استفاده از نرم افزار خاصی ! ). این امكان در حالت عادی وجود ندارد و باعث میشود كه منوی بوت ویندوز XP از بین برود. اما با روشی كه خواهید آموخت می توان منوی بوت را تعمیر كرد و مجددا از آن استفاده كرد. در این روش ما بعد از اینكه ویندوز XP را نصب كردیم اقدام به نصب ویندوز 2000 در یك پارتیشن دیگر می كنیم. همین كار یعنی نصب ویندوز 2000 در یك پارتیشن دیگر امكان بازگردانی و تعمیر بوت ویندوزXP را به ما می دهد و اجازه می دهد كه ویندوز XP از روی ویندوز 2000 بوت شود.
توجه : تمامی مراحل باید در حالتی انجام شوند كه تمام درایوهای شما ( مورد استفاده برای ویندوزها ) از فرمت
FAT32 استفاده كنند.
مراحل زیر را دنبال كنید : ( بعد از نصب ویندوز 2000 روی ویندوز
XP )
ابتدا سیستم خود را با استفاده از
CD بوت ویندوز XP بوت كنید. سپس درست مانند موقعی كه می خواهید ویندوز نصب كنید تا لحظه آمدن صفحه Welcome Setup صبر كنید.
سپس با زدن دكمه
R از كیبورد وارد قسمت Recovery Console كه شبیه Dos است شوید. بعد در كنسول Recovery به ترتیب دستورات زیر را تایپ كرده و Enter بزنید :
FIXBOOT   , Answere Yes
\
CD
ATTRIB  -H  NTLDR
ATTRIB  -S  NTLDR
ATTRIB  -R  NTLDR
ATTRIB  -H  NTDETECT.COM
ATTRIB  -S  NTDETECT.COM
ATTRIB  -R  NTDETECT.COM
\:
COPY  X:\I386\NTLDR C
\:
COPY  X:\I386\NTDETECT.COM C
توجه : در این دو دستور آخر منظور از
X همان نام درایو CD-Rom شما است.
همان طور كه میدانید فایلهای
NTLDR و NTDETECT.COM در بر دارنده اطلاعات بوت سیستم هستند. ما با این كار آنها را تعمیر میكنیم و در واقع دو مرتبه آنها را تعریف میكنیم ( جایگزینی با شرایط جدید ). به این ترتیب منوی بوت مجددا ظاهر شده و شما میتوانید سیستم عامل های خود را انتخاب كنید.
موفق باشید.
يکشنبه 13/5/1387 - 12:54
هفت جا ، نفس خویش را حقیر دیدم ، نخست : هنگامیکه به پستی تن می داد تا بلندی یابد. دوم : آنگاه که در برابر از پاافتادگان ، میپرید. سوم : آنگاه که میان آسانی و دشوار مختار شد و آسان را برگزید. چهارم : آنکه گناهی مرتکب شد و با یادآوری اینکه دیگران نیز همچون او دست به گناه میزنند ، خود را دلداری داد. پنجم : آنگاه که از ناچاری ، تحمیل شده‌ای را پذیرفت و شکیبایی‌اش را ناشی از توانایی دانست. ششم : آنگاه که زشتی چهره‌ای را نکوهش کرد ، حال آن که یکی از نقاب‌های خودش بود. هفتم : آنگاه که آوای ثنا سرداد و آن را فضیلت پنداشت. جبران خلیل جبران 
يکشنبه 13/5/1387 - 12:50

بزرگترین دشمن اطلاعات دیجیتالی؟

 

گرچه دیجیتالی شدن داده ها و اطلاعات یکی از بزرگترین موهبت های عصر ما است به طوری که نقل و انتقال و ویرایش این داده ها به شکل شگفت آوری متحول شده است، از جمله اینکه حجم بسیار زیادی از اطلاعات در حجم بسیار کوچکی قابل ذخیره شده و جابه جایی آن از طریق انواعی از ابزارهای الکترونیکی از سی دی گرفته تا حافظه های قابل حمل که در میان مردم به کول دیسک یا فلش مموری معروف شده یا منشی های دیجیتالی شخصی _ معروف به PDA- یا کامپیوترهای همراه بسیار آسان شده است اما هر موهبتی در این دنیا محدودیت های خاص خود را دارد. کمتر کسی هست که با این گونه ابزارها سر و کار داشته باشد و به نوعی بعضی از داده ها یا اطلاعات ذخیره شده اش از دست نرفته باشند. قصد نداریم در این گزارش به اهمیت تهیه نسخه پشتیبان بپردازیم چون توصیه به تهیه یک نسخه پشتیبان شباهت زیادی به توصیه برای مسواک زدن دارد. به هرحال بسیاری از مردم یا پشت گوش می اندازند یا به هرحال به هر دلیلی کار از کار گذشته و مجبور به مراجعه به دندانپزشک می شوند.

 

گاهی برای ما که با داده های الکترونیکی (دیجیتالی) سر و کار داریم هم شرایطی پیش می آید که مجبور می شویم به متخصصان بازیافت اطلاعات مراجعه کنیم. اگر عکاس باشید و با دوربین دیجیتالی عکاسی کنید ممکن است با این پدیده مواجه شده باشید که کارت حافظه تان به اصطلاح باز نمی شود و تمام عکس هایتان که در آن کارت حافظه قرار داشته غیرقابل استفاده می شود یا آنکه یک روز کامپیوترتان را روشن می کنید و می بینید که به اصطلاح بالا نمی آید اگر در کامپیوتر خود متن، عکس، صوت یا تصویر بی نهایت باارزشی داشته باشید چه حالی می شوید؟ چه کار می کنید؟ «رایان رسیدال» هم از اهمیت تهیه نسخه پشتیبان به خوبی اطلاع دارد اما این کارمند 35 ساله با چهار فرزند و یک همسر بیمار به قدری مشغله دارد که وقتی برای تهیه نسخه پشتیبان باقی نمی ماند. ماه اوت همسرش در اثر بیماری فوت می کند. وقتی به کامپیوترش مراجعه می کند تا چند عکس از همسرش برای مراسم تشییع جنازه بردارد کامپیوترش که هیچ بویی از احساس همدردی نبرده با او همکاری نمی کند. تعمیرگاه کامپیوتر محلشان نیز او را جواب می کند و می گوید: از عهده ما برنمی آید. آنها می گویند با سخت افزارها و نرم افزارهایی که ما در اختیار داریم بازیافت آن عکس ها غیرممکن است.جالب این است که رسیدال خود یک سوپروایزر در بخش تعمیرات و نگهداری در کمپانی «گراس ولی» در کالیفرنیا است.

 

او می گوید: «شش سال بود که عکس های دیجیتالی را در کامپیوتر ذخیره می کردم و به تدریج از تهیه پشتیبان غافل شدم.»کارشناسان حوزه بازیافت اطلاعات و داده ها اعتقاد دارند اکثر کاربران کامپیوتر فکر می کنند که به سرنوشت رسیدال دچار نمی شوند اما سخت در اشتباه هستند «تاد جانسون» قائم مقام شرکت «بازیافت داده های روی قطاع» (به آدرس اینترنتی ontrack.com) که تخصصش بیرون کشیدن فایل های دیجیتالی از روی هارد کامپیوتر است، می گوید: «بدون تردید هارد درایوها در کامپیوتر خراب می شوند. حتی در بعضی موارد عمر آنها به بیشتر از چند ماه قد نمی دهد.»رسیدال که آن عکس ها برایش اهمیت ویژه ای پیدا کرده بود به پرس و جو پرداخت تا آنکه به او کمپانی «درایو سیورز» (drivesavers.com) را معرفی کردند که در بازیافت فایل ها و اطلاعات از روی هارد درایو، فلش مموری، دیسکت و سایر رسانه های نوری تخصص داشت. خوشبختانه این کمپانی از عهده بازیافت همه عکس های خانواده رسیدال برآمد.اگر همه مردم عادت می کردند مثل مسواک زدن از اطلاعات و داده های خود پشتیبان تهیه کنند شرکت هایی مثل درایو سیورز هم به وجود نمی آمدند اما هرچه کامپیوترهای جدیدتر به بازار می آیند گنجایش هارد درایو آنها نیز افزایش می یابد و در نتیجه خرابی آنها هم روزافزون تر شده است. اکنون کامپیوترها به قدری گنجایش پیدا کرده اند که مردم علاوه بر متن، عکس و صوت به حفظ فیلم های سینمایی، شوهای تلویزیونی و سایر داده های پرحجم و سنگین می پردازند.

 

اکنون سرعت دیسک گردان ها 10 هزار دور در دقیقه شده است (300 برابر دیسک گردان های ویدیویی با سرعت LP) یعنی همه این دیسک گردان ها با سرعت 100 کیلومتر در ساعت به عقب و جلو می رود. کافی است که این هد در اثر ضربه یا هر عامل دیگری روی پلاتر بیفتد یا آنکه گردوغبار روی آن بنشیند دیگر داده های روی هارد درایو قابل خواندن نخواهد بود. به همین دلیل است که با قاطعیت و تاکید می گوییم انتظار نداشته باشید که کمپانی های بازیافت اطلاعات بتوانند همه هارد درایوها را تعمیر کرده و اطلاعات شما را سالم و صحیح به شما برگردانند. «اسکات گایدانو» یکی از بنیانگذاران کمپانی درایوسیورز می گوید: اطلاعات همه هارد درایوها قابل بازگشت نیستند.

 اما به هر حال آمارهای برگرداندن اطلاعات از دست رفته رو به بهبود است. هشت سال پیش فقط 50 درصد موارد قابل بازگشت بود. اما امروزه 90 درصد داده ها را می توان از 85 درصد درایوها بازگرداند.» اما بازگرداندن این اطلاعات از دست رفته ارزان نیست، هر چه صاحب آن عجله بیشتری داشته باشد هزینه آن بالاتر است. کمپانی درایو سیورز «کلی چسن» را به عنوان پاسخگوی مشتریان انتخاب کرده چون تحصیلات او در روانشناسی است و سابقه اش مشاوره در زمینه پیشگیری یا جلوگیری از خودکشی است. این کمپانی از این جهت وی را انتخاب کرده که می داند مراجعه کنندگان و مشتریان آنها معمولاً افرادی مضطرب هستند که چیز باارزشی را از دست داده اند و ممکن است هرگز امکان به دست آوردن آن را دیگر نداشته باشند. چسن می گوید: «اغلب این مراجعه کنندگان عصبی، خشمگین یا مضطربند.

بعضی گریه می کنند. بعضی از آنها می ترسند که شغل خود را از دست بدهند.»معمولاً کسانی به شرکت هایی مثل درایو سیورز مراجعه می کنند که از همه تعمیر کاران نزدیک یا شناخته شده خود ناامید شده اند. وقتی وارد این شرکت می شوید یک اتاق هست که مخصوص کار های اجرایی است و یک اتاق را به عنوان نمایشگاه اختصاص داده اند و موفقیت های شگفت انگیز خود را به نمایش گذاشته اند. درمیان هارد درایو های به نمایش درآمده آنچه توجه بیننده را جلب می کند اطلاعات بازگردانده شده از هارد درایو هایی است که یا آتش گرفته یا در آب نمک غوطه ور شده یا آن که زیر کامیون رفته است.هزینه بازگرداندن اطلاعات از اینگونه حافظه ها یا هارد درایو ها بستگی به پیچیدگی کار و عجله صاحب آن دارد. در ساده ترین حالت و طولانی ترین مهلت یعنی 7 یا 8 روز هزینه بازیافت 500 دلار است. اگر صاحب آن اطلاعات بی نهایت عجله داشته باشد متخصصان این کمپانی از لحظه رسیدن کار را آغاز می کنند و تا اطلاعات را بازنگردانند دست از کار نمی کشند و ظرف کمتر از 24 ساعت اطلاعات را بیرون می کشند در آن صورت دستمزد آنان 8900 دلار است. در آن صورت صاحب آن اطلاعات باید سبک و سنگین کند که آیا اطلاعاتش این قدر ارزش دارند که تا این حد برایش هزینه صرف شود. برای کسانی که عجله ندارند و می توانند یک هفته صبر کنند حداکثر هزینه 2700 دلار تا گنجایش 600 گیگابایت است.

 

اگر حتی هیچ یک از فایل ها یا داده های از دست رفته بازگردانده نشوند 200 دلار هزینه باید پرداخت شود. به هر حال متخصصان این کمپانی وقت صرف می کنند تا اطلاعات را که دیگر از دست رفته دوباره بازگردانند اما گاهی آسیب آنقدر جدی است که از دست آنان کاری برنمی آید.کمپانی درایو سیورز عکس های همسر رسیدال را رایگان به او بازگردانده و حتی برای کودکان وی هدیه کریسمس هم خرید. اما گاهی بازگرداندن اطلاعات برای بعضی آنقدر حیاتی است که حاضرند پول های هنگفت بپردازند. «جان دوریس» مدیر کل یک کمپانی فروشنده کالا های ورزشی در اوبورن نیویورک می گوید: «من درس مهمی آموختم و بابت آن هزینه گزافی پرداختم.» در کامپیوتر همراه او اطلاعات بسیار مهم مربوط به سه سال گذشته از جمله متن 600 قرارداد، عکس های خانوادگی و نامه های الکترونیکی تجاری و بسیاری حائز اهمیت او ذخیره شده بود. «دوریس» می گوید: «واقعاً وحشت زده شده بودم، احساس کردم پاک از دست رفته ام، همه اطلاعات مهم من در آن کامپیوتر ذخیره شده بود.» او می دانست که باید از مطالب یا اطلاعات مهمش چند نسخه پشتیبان داشته باشد ولی از سر سهل انگاری پشت گوش انداخته بود. حالا با پرداخت 2700 دلار متنبه شده و از این به بعد مانند مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد.

 

بزرگترین دشمن هارد درایو ها و حافظه های مختلف در ابزار های الکترونیکی گردوغبار و رطوبت است. برای همین هم وقتی وارد کمپانی های مخصوص بازیافت اطلاعات می شوید با اتاق های بسیار تمیز و پاکیزه مواجه می شوید. معمولاً این کمپانی ها انواعی از سخت افزار ها و نرم افزار های مخصوص دارند و سخت افزار هایشان حتی به چند دهه گذشته مربوط می شود. چون بیشتر اوقات کسانی به آنان مراجعه می کنند که کامپیوتر های قدیمی تر دارند و اکنون در اثر رطوبت یا گرد و غبار مختل شده و دیگر قادر نیست اطلاعات ذخیره شده را به نمایش درآورد. این کمپانی ها ابتدا اطلاعات را روی شبکه و در سرور های خود ضبط می کنند و تا یک ماه بعد از تحویل آن اطلاعات به صاحبانش روی کامپیوتر های خود نگه می دارند و بعد آن را پاک می کنند.آنها به حریم خصوصی مردم احترام گذاشته و اطلاعات خصوصی آنان را در اختیار هیچ کس قرار نمی دهند مگر در یک مورد و آن تصاویر مستهجن سوءاستفاده از کودکان است. یعنی آنها با نیرو های انتظامی همکاری می کنند و در یک مورد به هیچ وجه نه حریم خصوصی می شناسند و نه حاضرند اطلاعات را محرمانه و سری حفظ کنند و آن سوءاستفاده از کودکان است.با این همه این سئوال پیش می آید که آیا ارزشش را دارد که فرد چند هزار دلار برای بازگرداندن اطلاعات از دست رفته اش صرف کند؟ ویلیام استورکسون که خودش از مارگزیده ها است می گوید: «اگر قرار باشد همان اطلاعاتی را که در کامپیوترم ذخیره کرده ام دوباره جمع آوری و ذخیره کنم باید دو ماه یعنی هشت هفته و هفته ای 40 ساعت وقت صرف کنم.

 

ترجیح دادم 2300 دلار بدهم و این همه وقت صرف نکنم ضمن آنکه اگر اطلاعات بازیافت نمی شد حداکثر 200 دلار ضرر کرده بودم.» وقتی صحبت از تهیه نسخه پشتیبان می شود اکثر مردم نسبت به آن بی تفاوت می مانند و تا اطلاعات باارزشی را از دست ندهند آن را جدی نمی گیرند. حتی گایدانو که خود به چشم دیده مردم چه مصیبت هایی می کشند و چه پول هایی می پردازند با وجود این زحمت تهیه نسخه پشتیبان را به خود نمی دهد و می گوید: «شاید هیچ کس به اندازه من داده یا اطلاعات از دست نداده باشد چون من اهل تهیه نسخه پشتیبان نیستم. شاید وقتی پشتیبان تهیه کنم که مجبور باشم کمپانی ام را تعطیل کنم.»

منبع آفتاب>>>برگرفته از atalebi.com>>>  
پنج شنبه 3/5/1387 - 10:27

افزایش كارایی سیستم در فرمت NTFS ( ویندوز XP )

 

باز هم NTFS  و این مرتبه روشی برای افزایش سرعت بوت در این فرمت ! در این روش شما با اجرای یك دستور ساده میتوانید سرعت بوت را در سیستم خود بالا ببرید. اما كمی توضیح درباره دستورات :


فرمان CHKNTFS برای معین كردن و تنظیم كردن زمان AUTOCHK می باشد. وظیفه این قسمت چك كردن تمام Volume های دیسك می باشد كه این كار را در یك مدت زمان مشخص و به صورت مخفی و هر بار در آغاز كار سیستم انجام می دهد. این زمان به طور پیش فرض 9 ثانیه است كه ما آن را به 4 ثانیه می رسانیم. حال ما با كم كردن این زمان از قبل تعیین شده كاری می كنیم كه سرعت بوت بالا رود.  برای این كار باید مراحل زیر را انجام دهید :


ابتدا از طریق Run و تایپ عبارت cmd و زدن Enter وارد محیط Command Prompt شوید.


سپس در آنجا تایپ كنید CHKNTFS /t:4 و بعد Enter را بزنید ( فاصله بین / را رعایت كنید ).
در اینجا ما با این دستور كاری كردیم كه تعیین زمان
AUTOCHK كاهش پیدا كند و این یعنی اینكه كار چك كردن Volume ها با سرعت بیشتر و البته جزئیات كمتر انجام شود.


شما می توانید با تایپ دستور CHKNTFS /t:0 كلا كاری كنید كه چك كردن Volume ها اصلا صورت نگیرد. اما یادتان باشد كه این كار درست است كه كمی سرعت بوت را كاهش می دهد اما در عوض باعث می شود كه شما همواره یك طرح كلی از درایوها در اختیار داشته باشید كه در مواقع مشكل سیستم می تواند بسیار مفید باشد. بنابراین توصیه می كنم هیچ وقت این زمان را 0 نكنید.


موفق باشید
.

پنج شنبه 3/5/1387 - 10:19