• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

سازمان دامپزشکي کشور که پيشينه آن به سال 1303 برمي گردد از سال 1372 به عنوان سازماني مستقل زير نظر تشکيلات وزارت جهاد سازندگي فعاليت مي کند. از طريق پايگاه اينترنتي اين سازمان مي توانيد بيشتر با آن آشنا شده واز قوانين و فعاليتهاي اين سازمان در زمينه پرورش زنبور عسل، دام، طيور، آبزيان و نيز توليد دارو، واکسن، مکملهاي غذايي و ... مطلع شويد. همچنين مي توانيد با طرحهاي اين سازمان در جهت تشخيص بيماريها، توليد دارو و مواد بيولوژيک و نيز برگزاري دوره هاي آموزشي تخصصي در زمينه کليه امور دامي آشنا شويد. بخش اطلاعات عمومي در اين پايگاه اطلاعات جامعي را در خصوص بهداشت وبيماريهاي مشترک بين انسان و دام و کليه بيماريهاي شايع در ميان دام و طيور در اختيار کاربران قرار مي دهد ضمن اينکه موارد لازم در مورد پيشگيري را نيز گوشزد مي نمايد.

www.ivo.org.ir

فارسي,انگليسي

پايگاه اينترنتي فيزيک آنلاين با هدف کمک به شناساندن مفاهيم فيزيک و ترقي علمي علاقمندان در اين زمينه شروع به فعاليت کرده است. اين سايت که مرجعي مناسب براي دانش آموان و علي الخصوص عزيزان کنکوري است، شامل تدريس جامع دروس و مفاهيم اساسي فيزيک همراه با مثالهاي حل شده و آزمون مصور و مفهومي در رابطه مفاهيم هر درس مي باشد. همچنين با ارائه آزمايشگاه و نيز برگزاري آزمونهاي دوره اي به همراه اعلام نتايج و رتبه داوطلبان سعي در بهبود و افزايش توان علمي کاربران خود دارد. در اين پايگاه سعي بر آن است تا هر دو هفته يکبار آزمون جديدي ارائه شود که اکثر آنها چهار گزينه اي و همراه با پاسخهاي تشريحي مي باشند. استفاده از مطالب اين پايگاه، به دانش آموزان دبيرستاني توصيه مي شود.

www.onlinephysics.com

فارسي,انگليسي,

درسال1334 هجري شمسي اداره کل آمار عمومي وابسته به وزارت کشور تأسيس شد و هدف از تأسيس آن سروسامان دهي، جمع آوري و متمرکز کردن آمارهاي مربوط به سرشماري کشاورزي، نفوس، صنعت و ... است تا بدين ترتيب دولت بتواند در تصميم گيريهاي خود بهتر و دقيقتر عمل نمايد. از طريق پايگاه اينترنتي اين مرکز امکان دريافت آمار در بسياري از زمينه ها از جمله کشاورزي، صنعت و معدن، نفت وگاز، بهداشت و درمان، امور قضائي، آموزشي و ... فراهم است. همچنين در مورد هر استان اطلاعات جامع آماري ارائه شده است. به علاوه اطلاعات گسترده اي در مورد ايران، فرهنگ و آداب و رسوم مردم و نيز وضعيت بازرگاني و اقتصادي کشور، سطح آموزش، بهداشت و ... ارائه شده است.

http://www.sci.org.ir

فارسي,انگليسي,

سازمان نقشه برداري کشور که زير نظر سازمان مديريت و برنامه ريزي اداره مي شود با هدف تهيه نقشه هاي مبنايي در راستاي تحقق برنامه هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي کشور و مديريت و توسعه کليه امور اين حوزه از سال 1322 شروع به فعاليت کرده است. از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان شما مي توانيد از فهرستگان نقشه برداري موجود در کشور آگاه شده و با بعضي از شرکتهاي ارائه دهنده خدمات مشاوره اي در اين زمينه آشنا شويد. همچنين مي توانيد با مؤسسه آموزش عالي نقشه برداري و رشته هاي مختلفي که در اين مرکز تدريس مي شود آشنا شويد. به علاوه برنامه هاي آينده، پروژه ها و طرحهاي پژوهشي و اخبار مربوط به سازمان نقشه برداري به طور وسيع در پايگاه اينترنتي اين سازمان منعکس شده است.

www.ncc.org.ir

فارسي,انگليسي

پايگاه اطلاع رساني دادگستري کل استان تهران در سال 1380 با ماهيت حقوقي، آموزشي، خبري جهت استفاده حقوقدانان، قضات و عموم مردم راه اندازي شده است. کاربران عزيز مي توانند از طريق اين پايگاه با قوه قضائيه، مسوؤلين و وظايف هر يک از آنها آشنا شده و در مورد انواع دادگاهها، قوانين حقوقي وکيفري، قوانين حمايت از خانواده و ... اطلاعاتي کسب نمايند. بخش عمده مطالب اين پايگاه تخصصي بوده و راجع به قضاوت و حقوق مي باشد به طوريکه قضات جوان و دانشجويان رشته حقوق مي توانند با مباني قضاوت در اسلام آشنا شده، به مطالعه مقالات حقوقي بپردازند و يا از مصوبات جديد قانوني در قوه قضائيه مطلع گردند. جهت استفاده عموم مرم نيز مطالبي در اين پايگاه گنجانده شده است از جمله اينکه کاربران مي توانند با قانون اساسي ديگر کشورها آشنا شده و يا از آموزشهاي از راه دور اين پايگاه استفاده نمايند. همچنين گزيده اي از قوانين مهم کشور در اين پايگاه منعکس شده و در مورد مجتمع هاي قضايي تهران نيز اطلاع رساني شده است.

http://www.tehranjudiciary.ir

فرانسوي,عربي,فارسي,انگليسي,

مرکز تحصيلات تکميلي در علوم پايه در سال1370 تحت نظارت وزارت آموزش عالي شروع به کار کرد. اين مرکز که در حقيقت باعنوان مرکز تحصيلات تکميلي در علوم پايه زنجان فعاليت دارد، به تحقيق و مطالعه در علوم پايه از جمله فيزيک، شيمي، رياضي و علوم انفورماتيک مي پردازد و در اين زمينه از امکانات آموزشي گسترده نيز برخوردار است. از طريق پايگاه اطلاع رساني اين مرکز شما مي توانيد با آخرين تحقيقات انجام شده در رشته هاي فوق در کشور آشنا شده و در جريان امکانات و فعاليتهاي آموزشي اين مرکز قرار گيريد. بخش آموزشي اين پايگاه بسيار جامع بوده و آموزشهاي مفيدي را در زمينه زبان و کامپيوتر به کاربران ارائه ميدهد. کتابخانه اين مرکز نيز در زمينه علوم پايه بسيار غني بوده و از طريق سيستم سيمرغ قابل دسترسي مي باشد. همچنين مي توانيد در مورد شهر زنجان، جاذبه ها، آثار تاريخي و ... آن اطلاعاتي کسب نماييد.

www.iasbs.ac.ir

فارسي,انگليسي

انستيتو پاستور ايران که وابسته به انستيتو پاستور فرانسه مي باشد تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان فعاليت مي کند. اين مؤسسه اهداف گسترده اي دارد که از جمله مي توان کمک به تشخيص و پيشگيري از بيماريهاي ويروسي، کمک به گسترش علوم پايه پزشکي و بهداشت، ارتباط با مراکز علمي، آموزشي و تحقيقاتي وابسته به علوم تخصصي ميکرومولکولها در سراسر دنيا و ... نام برد. انستيتو پاستور داراي بخشهاي مختلف تحقيقاتي مي باشد که از طريق پايگاه اين مرکز مي توانيد اطلاعات تخصصي راجع به هر يک را مطالعه نماييد. همچنين مي توانيد در مورد پروژه مهم وعظيم تحقيقاتي ايدز مطالبي را مطالعه کرده و از روند آن مطلع شويد. به علاوه مي توانيد در مورد واحد انتشارات و کتابخانه آن و فعاليتهاي هر يک اطلاعاتي کسب نماييد.

www.pasteur.ac.ir

انگليسي

مرکز تحقيقاتي بيو شيمي و بيو فيزيک ايران که قريب به 30 سال از شروع فعاليت آن مي گذرد وابسته به دانشگاه تهران بوده و هم اکنون به يک مرکز مهم تحقيقاتي و علمي در کشور تبديل شده است که البته رتبه بين المللي در خور توجهي را نيز دارا مي باشد. از طريق وب سايت اين مرکز، شما مي توانيد با فعاليتهاي آن بيشتر آشنا شده و در جريان آخرين تحقيقاتي که توسط محققين اين مرکز انجام گرفته قرار بگيريد از جمله مي توانيد با تحقيقات کشور در زمينه بيو شيمي، بيو فيزيک و بيو تکنولوژي آشنا شده و از اهميت بين المللي آنها مطلع شويد. به علاوه امکان دسترسي به پايگاه مراکز مهم تحقيقاتي دنيا در اين زمينه فراهم شده است. همچنين مي توانيد با اعضاي اين مرکز و سابقه علمي تحقيقاتي آنها آشنا شويد.

www.ibb.ut.ac.ir

انگليسي

مرکز تحقيقات فيزيک نظري و رياضيات زير نظر وزارت علوم تحقيقات و فناوري مي باشد و بيش از 15 سال از فعاليت آن مي گذرد. در حال حاضر اين مرکز تحقيقاتي به صورت يک مرجع معتبر براي مراجعه دانشجويان، فارغ التحصيلان و حتي استادان دانشگاه در رشته هاي فيزيک، رياضي، کامپيوتر و ساير علوم وابسته در آمده است به طوريکه آخرين اخبار داخلي و بين المللي و نيز جديد ترين طرحها، مطالعات و تحقيقات علمي در اين رشته ها را پوشش مي دهد. همچنين مي توانيد از سمينارهاي علمي کشور که در سالهاي اخير برگزار شده اند و نتايج هر يک به تفکيک مطلع شده و يا در صورت نياز از کتابخانه بسيار جامع آن استفاده نماييد.

www.ipm.ac.ir

انگليسي

مؤسسه تحقيقات بيوتکنولوژي کشاورزي از جمله مؤسسات مهم و راهبردي وابسته به سازمان تحقيقات وآموزش کشاورزي وزارت جهاد کشاورزي مي باشد که در سال 1378 تأسيس شده است. هدف اين مؤسسه نيل به خودکفايي محصولات مهم کشاورزي، بهبود کيفيت و افزايش توليدات کشاورزي مي باشد. اين مؤسسه که در حال حاضر در سطح بين المللي نيز مطرح مي باشد داراي بخشهاي تحقيقاتي مختلف مي باشد که از طريق اين سايت با هر يک مي توانيد بيشتر آشنا شده و در جريان فعاليتهاي آنها قرار بگيريد. همچنين مي توانيد با پروژه هاي خاتمه يافته و يا در حال اجراي اين مرکز آشنا شده و به ارزيابي دستاوردهاي آنها بپردازيد.

www.abrii.ac.ir

فارسي,انگليسي