• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

از طريق وب سايت وزارت مسکن و شهرسازي کاربران عزيز مي توانند با آخرين قوانين و مقررات ساخت و ساز در کشور آشنا شده و از قيمت زمين و يا انواع مسکن در شهرهاي مختلف کشور مطلع شده و نيز اطلاعاتي در مورد قيمت مصالح ساختماني کسب کنند. همچنين مي توانيد از آموزشهاي از راه دور اين پايگاه که در حوزه ساختمان مي باشد استفاده نماييد و يا با تشکلهاي حرفه اي در ارتباط با ساخت و ساز مثل تشکل پيمانکاران، توليد کنندگان مصالح ساختماني و ... آشنا شويد. به علاوه مي توانيد با برنامه ها وطرحهاي اين وزارتخانه آشنا شده و از آخرين اخبار مرتبط با مسکن مطلع شويد.

www.mhud.gov.ir

انگليسي,فارسي

چنانچه مي دانيد دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي يکي از معتبرترين دانشگاههاي علوم پزشکي کشور است و از طريق وب سايت اين دانشگاه اطلاعات جامع تري را مي توانيد در مورد آن بدست آوريد، از جمله مي توانيد به صفحه وب مجزاي هر يک از دانشکده هاي آن دست يابيد و از رشته هاي موجود در هر يک، واحدهاي درسي و هيئت علمي آنها مطلع شويد و يا با آخرين مطالعات پژوهشي و تحقيقات انجام شده در اين دانشگاه در حوزه پزشکي و رشته هاي تابعه آشنا شويد. به علاوه ميتوانيد از آموزشهاي از راه دور، کتابخانه الکترونيکي و يا رفرنسهاي پزشکي آنلاين استفاده نماييد. همچنين پزشکان مي توانند از جدول زماني کارگاههاي آموزش مداوم مطلع شده و جهت شرکت در آنها اقدام نمايند.

www.sbmu.ac.ir

انگليسي,فارسي

سازمان زمين شناسي و اکتشافات معدني ايران که وابسته به وزارت صنايع و معادن مي باشد يک مرکز تحقيقاتي و کاربردي است که به انجام بررسيهاي زمين شناسي و اکتشافات معدني در نقاط بکر و دست نخورده ايران مي پردازد. از طريق وب سايت اين مرکز مي توانيد بيشتر با روند فعاليتها و پروژه هاي آن آشناشده و در جريان آخرين اکتشافات و مطالعات زمين شناسي در کشور قرار بگيريد. همچنين مي توانيد در مورد غناي ايران از لحاظ معادن و ذخاير مواد معدني اطلاعات گسترده اي کسب نماييد.

www.gsi-iran.org

فارسي,انگليسي

سازمان انتقال خون ايران با هدف تهيه و توزيع خون سالم و فرآورده هاي آن با بهترين کيفيت و بالاترين استاندارد و نيز انجام امور آموزشي و پژوهشي در زمينه انتقال خون از سال 1353 تأسيس شده و اکنون با داشتن بيش از 200 پايگاه انتقال خون در سرتاسر کشور فعال است. در وب سايت اين سازمان فعاليتهاي آن به طور عمده بيان شده است. فعاليتهاي پژوهشي، آموزشهاي همگاني، خدمات باليني و ... اين مرکز کاملاً تشريح شده اند. همچنين آزمايشگاههاي عمومي و آزمايشگاههاي تخصصي و محدوده فعاليت هر يک ذکر شده است. به علاوه در مورد اهداي خون و پروسه پالايش آن مطالبي بيان شده است.

www.ibto.ir

انگليسي,فارسي

فرهنگستان زبان و ادب فارسي با هدف حفاظت از زبان فارسي وانجام معادل سازي براي واژه هاي فرنگي از حدود هشتاد سال پيش شروع به کار کرده است که البته تا کنون سه بار کاملاً متحول شده است. در وب سايت اين فرهنگستان تاريخچه، اهداف و وظايف آن، همچنين اعضاي پيوسته و گروههاي کاري آن معرفي شده اند. به علاوه واژه هاي مصوب فرهنگستان را مي توان از اين طريق، جستجو کرد.

www.persianacademy.ir

فارسي

چنانچه مي دانيد ايران در زمره زلزله خيزترين مناطق جهان مي باشد و پژوهشگاه بين المللي زلزله شناسي و مهندسي زلزله در قالب اهداف پژوهشي- آموزشي در زمينه زلزله شناسي، بحرانهاي ناشي از زلزله، ارائه راهکارهاي علمي در جهت کاهش خطر پذيري زلزله، گسترش فرهنگ ايمني و چگونگي مواجهه با آن در بين مردم از سال 1368 تاسيس شده است. وب سايت اين مرکز به بازتاب فعاليتها، بيان امکانات و پژوهشها و مطالعات انجام شده در اين زمينه مي پردازد.

www.iiees.ac.ir

فارسي,انگليسي

اين پايگاه به طور کامل به مولانا جلال الدين محمد مولوي اختصاص دارد. در اين سايت مي توان به مطالعه زندگينامه و حکاياتي از اين شاعر نامي کشور پرداخت. همچنين امکان مطالعه مثنوي معنوي، ديوان شمس و ديگر آثار وي به زبان فارسي و انگليسي وجود دارد. گالري عکس آن نيز بسيار غني و کامل است. از طريق اين سايت مي توانيد در مورد ديگر شعراي کشورمان نيز اطلاعاتي کسب نمائيد.

www.rumionfire.com

انگليسي,

اين پايگاه در سال 1894 ايجاد شد و اکنون با گذشت بيش از صد سال از عمر آن توسط انجمن رياضي دانان آمريکا اداره مي شود. در حال حاضر اين انجمن با داشتن دو همايش بين المللي در سال، ارتباط با بيش از 1600 دانشکده مرتبط در سراسر دنيا، انتشار چندين نشريه معتبر، کتابخانه ديجيتال بسيار مجهز و ... به يکي از مهمترين و معتبرترين مجامع علمي آمريکا تبديل شده است که در وب سايت اين انجمن مي توانيد بيشتر با آن آشنا شويد. اگر علاقه وافري به علم رياضي داريد حتماً به اين پايگاه سر بزنيد، در اين صورت مي توانيد از آخرين پروژه هاي تحقيقاتي، همايشها و سمينارهاي بين اللملي، فراخوانهاي علمي، مسابقات رياضي، فارغ التحصيلان و دانشجويان اين رشته در آمريکا و همچنين کتابها و نشريات منتشر شده توسط اين انجمن آگاه شويد.

www.maa.ORG

انگليسي

پايگاه The Young Mathematicians network يا شبکه ارتباطي رياضي دانان جوان با نام اختصاري YMN يک سازمان آزاد براي دانشجويان رياضي سالهاي آخر دانشکده هاست که به همت عده اي از همين دانشجويان راه اندازي شده و اداره مي گردد. از فعاليتهاي اين شبکه انتشار خبرنامه اي الکترونيکي تحت عنوان "درباره رياضي دانان جوان" مي باشد که شامل مطالبي پيرامون فعاليت رياضي داناني است که فعاليت حرفه اي خود را به تازگي آغاز کرده اند که متن کامل کليه شماره هاي آن قابل دستيابي است و در صورت عضويت در اين سايت آخرين شماره نشريه به E-mail شما ارسال مي شود. همچنين مي توانيد در مورد جامعه رياضيدانان آمريکا اطلاعات مفيدي را کسب نمائيد و به مطالبي از جمله تحصيلات هر کدام، تحقيقات انجام شده توسط هر يک، آخرين پروژه ها و تأليفات آنها و ... دست پيدا کنيد.

www.youngmath.net

انگليسي

اين پايگاه به بررسي کامل مسابقات جهاني ربوکاپ از سال 1996 تا به حال، تيمهاي شرکت کننده در آنها، چگونگي برگزاري و نتايج آنهامي پردازد. همچنين به روند تکامل وشکل گيري رباتها، چگونگي ساخت آنها و راهنمايهايي در اين مورد مي پردازد. علاوه بر آن به بررسي و چگونگي پيشرفت مراحل پروژه تحقيقاتي رباتهاي انسان نما مي پردازد. هدف از اين پروژه اين است که در سال 2050 تيمي از رباتهاي انسان نما در مقابل يک تيم عادي و مشهور فوتبال ، در يک زمين فوتبال معمول وبا احراز تمام شرايط يک مسابقه فوتبال عادي اعم از جريمه کردن، کارت دادن، پنالتي و غيره به پيروزي برسد.

www.robocup.org/

انگليسي