• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 419روز قبل


مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران همزمان با موج جدید شیوع ویروس کرونا از فراهم شدن امکان انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری به صورت برخط از طریق کارتابل شهروندی در "سامانه تهران من" خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حامد سلیمی مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه، در خصوص امکان معرفی مهندس طراح معماری گفت: مطابق قانون نظام مهندسی ساختمان، انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری توسط (مالک/ متقاضی) صدور پروانه صورت می گیرد، بدین جهت در راستای فرآیند هوشمندسازی و به منظور رفاه حال شهروندان تهرانی و تسریع در امور، امکان انتخاب و معرفی مهندس طراح معمار از طریق کارتابل شهروندی مالکین در "سامانه تهران من" فراهم شد؛ از این رو دیگر نیازی به مراجعه حضوری مالک نبوده و متقاضیان محترم می توانند با مراجعه به سامانهurban.tehran.ir و با استفاده از نام کاربری شهروندی خود اقدام به ثبت اعتراض و دفاعیه کنند.
وی افزود: در صورتیکه متقاضی فاقد حساب کاربری شهروندی باشد، ابتدا باید در سامانه "تهران من" (my.tehran.ir) ثبت نام کرده و پس از دریافت پیامک حاوی نام کاربری و رمز ورود برای ثبت تعهدنامه صیانت از نام کاربری، به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کند.
سلیمی تأکید کرد: بعد از تأیید تعهدنامه در دفتر خدمات الکترونیک شهر، (مالک/ متقاضی) می تواند با مراجعه به سامانه urban.tehran.ir و ورود با نام کاربری شهروندی خود، اقدام به انتخاب مهندس طراح معماری کند.
وی گردش کار صدور انواع پروانه ساختمانی را سه مرحله عنوان کرد و افزود: مرحله اول: تشکیل پرونده، ثبت درخواست تا صدور نقشه، مرحله دوم: ارائه نقشه های معماری توسط مالک، صدور و پرداخت فیش عوارض و مرحله سوم: تکمیل مدارک و صدور پروانه است.
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران گفت: متقاضیان پروانه ساختمانی می توانند مهندس طراح خود را که دارای شماره امضاء شهرسازی بوده و صلاحیت و ظرفیت لازم متناسب با پروانه ساختمانی مورد درخواست را دارد از طریق سامانه تهران من معرفی کرده و پس از تأیید وی، از سوی دفاتر خدمات الکترونیک شهر، مراحل تکمیلی صدور پروانه خود را به صورت برخط پیگیری کنند.

يکشنبه 2/9/1399 - 14:34

 

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از آمادگی 250 میدان و بازار میوه و تره بار برای خدمات‌رسانی هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان با توجه به اعمال محدودیت‌های کرونایی از روز گذشته خبر داد و گفت: میادین و بازارهای میوه و تره بار، 7 روز هفته در خدمت شهروندان هستند و زمان فعالیت این مراکز حتی یک ساعت هم کاهش نیافته، چرا که قرارمان این است که در روزهای سخت در کنار مردم عزیزمان باشیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اعلام اینکه وضعیت موجودی محصولات و کالاها در میادین میوه و تره بار را به صورت لحظه‌ای رصد می‌کنیم تا کمبودی در عرضه انواع میوه و تره بار نداشته باشیم، افزود: علاوه بر توزیع محصولات تنظیم بازار که در اختیار میادین میوه و تره بار قرار می‌گیرد، تمام سعی خود را به عمل آورده‌ایم تا در زمینه عرضه محصولاتی همچون روغن، گوشت مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز و برنج نیز کمبودی نداشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه در دوره محدودیت‌های ناشی از کرونا باید به بهترین شکل ممکن، خدمات‌رسانی کرده و علاوه بر انواع میوه، سبزی و صیفی، محصولات پروتئینی مورد نیاز شهروندان را نیز تأمین کنیم، اظهار کرد: میزان عرضه گوشت مرغ را در میادین میوه و تره بار افزایش داده‌ایم و در مورد گوشت قرمز نیز هیچ مشکلی نداریم و به هر مقدار که تقاضا از سوی شهروندان وجود داشته باشد، نسبت به عرضه این محصول اقدام می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تأکید بر اینکه در این شرایط سخت، سفره مردم را سفره خودمان می‌دانیم و برای کوچک‌تر نشدن سبد خرید خانواده‌ها، شبانه‌روزی کار کرده و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: اگر در زمینه هر محصولی کمبود وجود داشته باشد، رأساً ورود کرده و مستقیماً نسبت به خرید آن محصول و توزیع آن در میادین میوه و تره بار برای آرامش خاطر و رفاه حال شهروندان اقدام می‌کنیم.

 

يکشنبه 2/9/1399 - 14:20

 

شهردار منطقه ۵تهران، در حاشیه برگزاری مانور بزرگ ستاد برف روبی منطقه‌۵، گفت:‌ این مانور با بیش از 200 خودرو سبك و سنگین، خودروهای پیك آپ و همچنین كامیون‌های برف روبی برگزار شد.

محمود کلهری، افزود: هدف از برگزاری این مانور این بود كه آمادگی خود را در زمان بارش برف و باران بسنجیم

او‌ گفت: موقعیت جغرافیایی و همچنین سابقه بارش‌های برف سنگین در این منطقه موجب شد كه قبل از شروع جدی بارش های برف و باران بتوانیم با همكاری معاون خدمات شهری و سازمان پسماند شهرداری تهران امكانات خود را بررسی كنیم و امسال حتی بیشتر از سال های گذشته تجهیزات خود را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: امسال با یك هم افزایی مناسب با پلیس راهور، آتش نشانی و هلال احمر مشكلی به هنگام بارش برف نخواهیم داشت . بارش برف و باران نباید عبور و مرور شهروندان را دچار مشکل کند . مردم باید از بارش برف و باران فقط لذت ببرند.

شهردار منطقه۵ تاكید كرد: امسال تمام‌رود دره‌ها، رودخانه‌ها و مسیل‌ها لایروبی شده و كیسه‌های شن و ماسه نیز در فاصله 50 تا 100 متری در كلیه مناطق مستقر شده است.

وی همچنین درباره سایت‌های برف روبی این منطقه نیز گفت: علاوه بر راه اندازی یك سایت مركزی در هر ناحیه نیز 2 سایت مستقر كردیم كه در مجموع 14 سایت در منطقه 5 فعال است.

كلهری خاطرنشان كرد:‌ با توجه به استقرار دوربین های ترافیكی در زمان بارش‌ها به طور كامل معابر و ترافیك رصد می شود و در صورت مشاهده آب ماندگی و آب گرفتگی بلافاصله نیروهای خدمات شهری منطقه نسبت به رفع مشكل اقدام می كنند.

به گفته وی، در این مانور تمام ماشین آلات سبك و سنگین و همچنین تخصصی مرور و بررسی شد و امسال مشكلی خاصی در منطقه 5 نخواهیم داشت و از شهروندان می خواهیم درصورت ارائه پیشنهادات خود به سامانه های 137 و 1888 تماس حاصل كنند.
در آستانه شروع بارش های برف و باران مانور برف روبی شهرداری منطقه 5 تهران در بوستان ارم برگزار شد.

يکشنبه 2/9/1399 - 14:5


شهردار منطقه ۱۳ در دومین جلسه ویدئو کنفرانسی هماهنگی ستاد برفروبی از آمادگی ستاد برف روبی این منطقه برای مواجهه با بارشهای پاییزی و زمستانی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده در دومین جلسه هماهنگی ستاد برف روبی این منطقه که عصر روز گذشته شنبه یکم آذر ماه به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاونین و مدیران اجرایی برگزار شد ، گفت: در آستانه فصل سرما با تشکیل ستاد برف روبی و تدوین برنامه عملیاتی، تجهیزات و ماشین آلات برف روبی برای مقابله با بارش های احتمالی در حال آماده سازی است .
وی افزود: بر اساس دستورالعمل ستاد برفروبی، سه موقعیت قبل از بارش ، حین بارش و بعد از بارش برنامه ریزی شده است که با هماهنگی معاونت ها و حوزه ها بتوانیم به خوبی آن را اجرا کنیم.
شهردار منطقه۱۳ با اشاره به بارندگی های اخیر پایتخت و ورود سامانه بارشی جدید به تهران اظهار داشت: با توجه به لایروبی مستمر انهار و حوضچه ها و اقدامات صورت گرفته برای مدیریت بارندگی ها و تلاش نیروهای خدمات شهری خوشبختانه هیچ مشکل آبگرفتگی مشاهده نشده و تردد وسایل نقلیه در معابر این منطقه روان است.
او ادامه داد: همزمان با آغاز بارندگی ها تا کنون، نیروهای خدمات شهری منطقه، نواحی ، مسیل و.. با استفاده از ماشین آلات در آماده باش کامل بودند تا در صورت نیاز به رفع آبگرفتگی بپردازند .
در این جلسه ضمن تعیین وظایف آتی اعضای ستاد برفروبی ، گزارش برنامه ها و اقدامات انجام شده تشریح شد.

يکشنبه 2/9/1399 - 13:53

 

سردیس ابراهیم قنبری مهر سازنده سرشناس و مبتکر سازهای موسیقی ایرانی ساخته می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ این سازمان با هدف تجلیل از مقام والای مفاخر فرهنگی و ورزشی ایران اسلامی و توسعه و تبیین نقش هنر مجسمه سازی در ارتقاء فرهنگ عمومی، طراحی و ساخت سردیس های مفاخر فرهنگی و ورزشی؛ فراخوان طراحی و ساخت سردیس سه تن از مفاخر ملی و ورزشی را منتشر کرده است.

طی این فراخوان از هنرمندان مجسمه‌ساز دعوت می شود با ارائه طرح‌های خود از استاد ابراهیم قنبری مهر « سازنده سرشناس و مبتکر سازهای ایرانی»و ورزشکاران نامی کشور ؛ منصور پورحیدری« بازیکن و مربی تیم ملی فوتبال» و جعفر کاشانی « بازیکن سابق تیم ملی فوتبال» در این فراخوان شرکت کنند.

گفتنی است؛ مهلت ثبت نام تا تاریخ 30 آذرماه 1399 اعلام شده و هنرمندان می توانند طی مدت زمان مشخص شده، با ارسال فرم های ثبت نام به نشانی الکترونیکی farakhanart@gmail.com طرح خود را در قالب تعیین شده ارائه کنند.

ارسال فرم ثبت نام و تجربیات و فعالیت های هنرمند به‌صورت تایپ شده و امضا شده و ارسال تصویر از ماکت حجمی و همچنین توضیح و توجیه کامل طرح پیشنهاد شده به همراه مختصات و مشخصات اثر(جنس اثر، ابعاد اثر، تکنیک ساخت و ....) بسیار مهم است و هنرمندان در ارائه طرح باید به نکاتی مانند لزوم شخصیت پردازی و انعکاس ویژگی های شخصی هر یک از شخصیت ها، چهره پردازی سردیس ها از دوران اوج فعالیت های فرهنگی و یا ورزشی شخصیت ها و یا دورانی که از منظر عموم شناخته شده‌تر باشند، توجه کنند.

بر اساس آنچه در این فراخوان آمده؛ لازم است هنرمندان مطالعات لازم را برای کسب اطلاعات بیشتر از بیوگرافی شخصیتها به‌عمل آورند و تمرکز بر طراحی جزئیات ضروری فیگور، چهره و حالت هر شخصیت و اجتناب از پرداختن به تمام نکات را مد نظر قرار دهند.

به‌کار گیری شخصیت پردازی و استفاده از تکنیک و دستاوردهای مجسمه سازی معاصر، عدم استفاده صرف از روش سی ان سی و تراش سه بعدی و لزوم وجود ویژگی های تکنیکی، شخصی و حسی هنرمند، استفاده از خلاقیت و نوآوری در برخورد با موضوع از الزامات دیگر این فراخوان است.

آثار در قالب سردیس 80 تا 90 سانتی متر اجرا و نصب خواهند شد و نتایج پس از زمان داوری از طریق سایت سازمان اعلام می شود.
طرح منتخب ممکن است مشروط به بازنگری و اصلاح موردی و بررسی ماکت و سپس تایید نهایی باشد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به بخش فراخوان سایت سازمان زیباسازی شهر تهران به نشانی اینترنتی www.zibasazi.tehran.ir مراجعه کنند.

 

يکشنبه 2/9/1399 - 13:49


  شهردار منطقه 2گفت: با آماده باش نیروهای خدمات شهری منطقه  در ساماندهی کانال ها و مسیل ها  و هدایت آب های سطحی،بارش بی وقفه باران در محله های شمال غرب تهران هیچ گونه آبگرفتگی معابر را در پی نداشته است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، حسن رحمانی با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز بارش های پاییزی ،نیروهای خدمات شهری  و عوامل اجرایی نواحی در قالب اکیپ های عملیاتی و لایروبی به صورت آماده باش در معابر پر تردد و اصلی منطقه حضور یافته اند تا خللی در تردد شهروندان به وجود نیاید.
وی با اشاره به شناسایی نقاط حساس و آبگیر توسط  کمیته ویژه مدیریت بارش ها گفت: نیروها ی خدمات شهری مجهز به ابزار آلات رفع آبگرفتگی ها در نقاط حساس و آبگیر نواحی 9گانه منطقه مستقر شدند و با استفاده از تجهیزات مکانیکی،  با لایروبی نقاط قابل دسترس مسیل ها، حوضچه های رسوبگیر و نهرها، اقدام به بازگشایی و رفع آبگرفتگی انهار و هدایت آبهای سطحی کردند.
شهردار منطقه 2  با بیان اینکه تمامی تمهیدات و تدابیر اجرایی برای مدیریت بارش ها با هدف تسهیل رفت و آمد در معابر منطقه2 تهران  تا پایان بارش ها پییش بینی شده است افزود: شهرداری منطقه دو با به کارگیری تمام توان و امکانات خود تلاش دارد در روزهای بارندگی از ورود هر گونه آبگرفتگی و اخلال در رفت وآمد شهروندان پیشگیری کند.
رحمانی با اشاره به اینکه پاکسازی و لایروبی مسیل ها و کانال های فرعی و اصلی از مهمترین اقداماتی است که به صورت مستمر و منظم در حال اجراست و خوشبختانه از آغاز بارش باران تاکنون مشکل آبگرفتگی نداشته ایم ، افزود: لایروبی و پاکسازی ٣٠ کیلومتر مسیل و ۵٠ کیلومتر کانال اصلی و ۱۳۰ هزار متر طول کانال های فرعی با استفاده از عوامل کارگری،ماشین آلات و ادوات سنگین انجام شد.
شهردار منطقه۲ با اشاره به اینکه نیازمند مشارکت شهروندان در خصوص عدم تخلیه زباله های شهری در انهار و کانال های عبوری هستیم تا  در هدایت آبهای سطحی مشکلی ایجاد نشود ، یادآور شد: با توجه به اینکه مدیریت شهری تمهیدات لازم را پیش بینی کرده است ولی همچنان از طریق سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ آماده دریافت نظرات شهروندان است.

يکشنبه 2/9/1399 - 13:42

 

به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، طرح "دوشنبه های سالمندی" در فضای مجازی منطقه سه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، به گفته کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی، با توجه به شرایط اپیدمی بیماری کرونا در پایتخت، طرح "دوشنبه های سالمندی" در بستر فضای مجازی اجرا می شود.

او افزود: این طرح روزهای دوشنبه در سایت اینستاگرامی labkhande_salamat1@و@shahrdari3_salamatبرگزار می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه هدف از اجرای طرح "دوشنبه های سالمندی" را حساس سازی عموم جامعه به ویژه مدیران ارشد شهری و سایر سازمانهای مرتبط نسبت به پدیده سالمند و ارتقای همدلی و همبستگی در سطح جامعه دانست.

کمالی نسب ابراز کرد: این طرح با مشارکت انجمن ها و سازمان های دولتی و غیردولتی سلامت محور اجرای یوگا در سالمندان توسط موسسه غیر دولتی به وقت زندگی، برگزاری مسابقه با موضوع علمی ویژه شهروندان برگزار می شود.

يکشنبه 2/9/1399 - 13:39


مسعود حمزه ای رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با اشاره به شروع فصل بارندگی ، اقدامات این سازمان را در خصوص نظارت و رسیدگی در رفع مشکلات آب گرفتگی و برف روبی در سال جاری تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ حمزه ای اظهار داشت: سازمان بازرسی طی چند سال اخیر، ارزیابی، نظارت و پیگیری های مجدانه در خصوص برفروبی و رفع مشکلات آبگرفتگی معابر، مسیل ها، رود دره ها و غیره را آغاز نموده و با اقدامات مشترک صورت گرفته از سوی کلیه واحدهای درون و برون سازمانی، با وجود بارش های شدید برف و باران در چند سال اخیر، شهرداری تهران توانسته است از وقوع هرگونه سیلاب و بوجود آمدن وضعیت بحرانی پیشگیری نماید.
رئیس سازمان بازرسی به بخشی از اقدامات صورت گرفته در پیشگیری از وقوع سیلاب و آب گرفتگی اشاره کرد و گفت: ابلاغ و پیگیری رفع کلیه پیام های ثبت شده شهروندان محترم در سامانه 137 ، ابلاغ رفع موضوع ماموریت های اعزامی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، برداشت های دوربین های کنترل ترافیک با موضوعات آبگرفتگی و آب ماندگی به شهرداران محترم مناطق 22 گانه، اجرای طرح های ارزیابی عملكرد مناطق در لایروبی سرشاخه مسیل ها (حوضچه های آرامش)، كانال ها، انهار و حوضچه های زباله گیر و رسوب گیر با استفاده از چك لیست های تخصصی و با نگاه پیشگیری از طغیان ها و آب گرفتگی احتمالی در طی دو مرحله در ماههای اردیبهشت و شهریور سال جاری و ابلاغ نتایج آن به مدیران اجرایی جهت رفع ایرادات موجود نمونه ای از اقدامات پیشگیرانه سازمان بازرسی بوده است.
وی در ادامه پیگیری کنترل صحت عملکرد باران سنج های نصب شده در بالادست از سوی سازمان مدیریت و پیشگیری از بحران، پیگیری رفع مشکلات نقاط حساس و مورد اختلاف شناسایی شده و بازدیدهای میدانی از سطح معابر بزرگراهی و اصلی سطح شهر در زمان های بارش های باران و انعکاس موارد بحرانی به مدیران اجرایی مناطق و نواحی را نیز از دیگر فعالیت های مهم صورت گرفته در پیشگیری از وقوع سیلاب و آبگرفتگی برشمرد.
حمزه ای اضافه کرد: در بخش برفروبی نیز بر اساس وظایف مصوب سازمانی و همچنین تاکیدات شهردار محترم تهران طی بخشنامه ابلاغی، سازمان بازرسی همه ساله عملکرد واحدهای مختلف شهرداری تهران را در 3 گام قبل از شروع فصل بارندگی برف، زمان بارش برف و پس از پایان فصل زمستان ،مورد ارزیابی و سنجش قرار داده و گزارش جامع و کاملی از اقدامات مثبت، نقاط ضعف و پیشنهادات عملی جهت اصلاح فرآیندها، کاهش هزینه ها و بهبود فرآیند خدمات رسانی به شهردار محترم تهران ارائه می نماید و به حول قوه الهی و با نظارت های به موقع میدانی و اسنادی و اعتقاد راسخ به موضوع صیانت و پیشگیری، کاستی ها و نقاط ضعف موجود در سالیان قبل به حداقل ممکن رسیده و در اوج شفافیت مالی و با کمترین هزینه این ماموریت مهم همه ساله عملیاتی می شود.
وی در پایان تاکید کرد: امسال نیز با شروع بارش نزولات آسمانی، سازمان بازرسی شهرداری تهران با کمک و همراهی تمامی نیروهای اجرایی تمام تلاش خود را درجهت پیشگیری و رفع هرگونه آب گرفتگی، سیلاب و رفع لغزندگی در زمان بارش برف انجام خواهد داد.

يکشنبه 2/9/1399 - 13:33

 

شهر: مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد که بعد از حدود ۴۸ ساعت بارش باران در تهران همه چیز عادی و تحت کنترل است،در حالی که حجم باران در ۲۴ ساعت اول بیش از ۵۰ میلیمتر بوده اما هیچگونه آبگرفتگی جدی وجود نداشته است.

اصغر عطایی، مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران درباره وضعیت پایتخت در بارندگی های ۴۸ ساعت اخیر گفت: بارندگی وارد ۲۴ ساعت دوم شده است و خوشبختانه شرایط خیلی خوب است.

او با اشاره به اینکه همه عوامل در سطح شهر حضور دارند بیان کرد: نزدیک به ۳۰ هزار نفر کارگری که در بخش خدمات شهری و فضای سبز در سطح شهر تهران در روزهای عادی اقدامات مربوط به بوستان ها و رفت و روب را انجام می دهند کاملا بر بارش ها نظارت می کنند.

عطایی گفت: علاوه بر این افراد، عوامل دیگری نیز مانند کارگرهای مسیل های نواحی و ...  به صورت ویژه در زمان بارش کار می کنند. همه گشت ها و کنترل ها چه در ستاد و چه در بخش های دیگر کاملا آماده هستند. در خود ستاد نیز در معاونت خدمات شهری شهرداری، شهر را پهنه بندی شده است مسئولیت هایی تعیین شده و به صورت مستمر کنترل می شود.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران توضیح داد: به وسیله دوربین های کنترل ترافیک نیز شهر و آبگرفتگی ها کنترل می شوند. هیچگونه آبگرفتگی که قابل توجه باشد تاکنون وجود نداشته و آبگرفتگی های مختصری که به وجود آمده است نیز به دلیل حضور عوامل به سرعت رفع می شود. شرایط بسیار خوب است.

عطایی گفت: بارش پرحجمی بوده است. حجم باران در ۲۴ ساعت اول بیش از ۵۰ میلیمتر بوده است که معمولا در شهرها نزدیک به ۲۵ تا ۳۰ میلی متر بارش باعث اعلام خطر برای آبگرفتگی های زیاد و حتی سیل می شود که در حاشیه رودخانه ها کسی اتراق نکند. خوشبختانه در تهران همه چیز عادی و تحت کنترل است. همه عوامل مجاری ها را تحت کنترل دارند و مشکل خاصی به وجود نیامده است.

او گفت: با توجه به اینکه هواشناسی اعلام کرده بارندگی ها تا پایان هفته ادامه دارد، این آمادگی وجود دارد که هم در موضوع باران و هم افزایش برودت هوا در بلندی ها و شمال شهر و امکان بارش برف اقدامات لازم انجام شود.

يکشنبه 2/9/1399 - 13:31

 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه  گفت: با  اجرای محدودیت های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با كرونا، شركت بهره برداری متروی تهران وحومه مانند قبل با تلاش تمامی پرسنل زحمت كش این شرکت و بكار گیری تمامی امكانات در حال خدمات رسانی به شهروندان می باشد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه روزانه تمامی ایستگاه ها و خطوط متروی تهران و حومه به صورت دقیق رصد می شود افزود: در حال حاضرتمام خطوط ما با كاهش مسافر همراه هستند و تنها ایستگاه های تقاطعی مترو  كه همیشه شلوغ تر از ایستگاه های دیگر بوده  با حجم بیشتر مسافر در ساعات پیک  روبرو هستند و شهروندان برای حفظ سلامت خود و دیگران باید زمان سفر خود را مدیریت كنند.
وی تصریح کرد: رصد دائمی ما از وضعیت ایستگاه های مترو نشان می‌دهد که برخی از ایستگاه ها خلوت بوده، اما در ایستگاه‌های تقاطعی که مسافران یک قطار تخلیه و وارد خط دیگری می‌شوند، ازدحام و شلوغی قابل پیش‌بینی و اجتناب‌ناپذیر است، بنابراین چاره‌ای جز رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله زدن ماسک توسط مسافران نداریم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینكه  سرفاصله حركت قطارها در خط دو، ۳ دقیقه و خطوط یک و چهار مترو ۳٫۵ دقیقه است گفت: تمامی پرسنل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه از ابتدای شیوع ویروش كرونا تاكنون همانند كادر درمان مشغول خدمات رسانی به شهروندان می باشند. وی تصریح كرد: متروی تهران  از ساعت ۵:۳۰ صبح كار خود را آغاز و بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مبارزه با كرونا تا ساعت ۲۲ خدمات رسانی می كند.
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت:  متروی تهران ستون فقرات حمل و نقل عمومی است و سفر كردن برای تمامی شهروندان  
با این وسیله حمل ونقل پاک، ایمن و سریع آسان تر شده، اما در این روزها با توجه به شیوع ویروس كرونا مسافران باید زمان سفر خود را مدیریت كنند و با رعایت پروتكل های بهداشتی وارد شبكه حمل و نقل ریلی درون شهری شوند.
وی با اشاره به اینكه در ایستگاه صادقیه به دلیل اینكه قطارهای خط كرج با ظرفیت بیشتری به ایستگاه تهران(صادقیه) می رسند افزود: در ساعات پیک با ورود یك قطار، موجب می شود قطارهای درون شهری بخصوص در ایستگاه های تقاطعی با ازدحام بیشتری روبرو شوند. از مسافران می خواهیم صبور باشند و از قطار بعدی استفاده کنند.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران، خاطرنشان كرد: برخی ایستگاه‌ها مانند ایستگاه امام خمینی(ره)، تهران(صادقیه)، دروازه دولت و دیگر ایستگاه های تقاطعی نسبت به سایر ایستگاه‌های دیگر شلوغ‌تر است.

يکشنبه 2/9/1399 - 13:28
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته