• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 416روز قبلبه منظور حفظ و نگهداری 2635 درخت چنار خیابان ولی عصر (عج)که در بخش مرکزی شهر تهران قرار دارند؛ مركز تام شهرداری منطقه 11 با دانشگاه تهران برای انجام تحقیقات علمی همکاری می کند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان، شهردار منطقه 11 با بیان این که 4 کیلومتر از خیابان ولی عصر (عج) با 2635 درخت چنار در محدوده این منطقه قرار دارد؛ از آغاز همکاری مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه 11 با دانشگاه تهران برای انجام تحقیقات علمی و ارائه مقالات ISI به مجلات علمی معتبر خبر داد.
آبادیان در این باره گفت: در این راستا دکتر متشرع زاده عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به همراه سایر اساتید و دانشجویان کارشناسی ارشد از درختان روتبال و کهنسال خیابان ولیعصر (عج) بازدید کردند.
شهردار منطقه 11 با اشاره به شناسایی بیش از یکصد درخت چنار کهنسال در محور خیابان ولی افزود: 106درخت کهنسال با سن بین 39تا 82 سال در این محور وجود دارند که در این بازدید کلیه موارد موثر بر تغذیه خاک درختان چنار و راهکارهای تغذیه ای جدید و نوین برای تغذیه بهینه درختان در نظر گرفته شد.
او با اشاره به این که 4 کیلومتر از خیابان ولی عصر (عج در محدوده منطقه 11 قرار دارد بیان کرد: در این همکاری وجود درختان کهنسال و درختان روتبال بالای 10 سال و نیز نهال های چنار موجود در این خیابان مورد توجه قرار گرفت.
به گفته شهردار منطقه 11 در تحقیقات مذکور تلاش بر این است که یک تقویم تغذیه ای مناسب برای درختان به صورت واحد ارائه و راهکارهایی برای کاشت گونه های گیاهی پالاینده خاک به منظور کاهش آلودگی های خاک ارائه شود.

شنبه 1/9/1399 - 14:6


نخستین پایگاه خدمات اجتماعی و اورژانس اجتماعی منطقه 6 شهرداری تهران فعال شد. هر چند که منطقه شش نسبت به دیگر مناطق از نظر آسیب‌های اجتماعی، مشکلات کمتری دارد، با این حال شهرداری به منظور پیشگیری از بروز آسیب‌ها و کاهش مشکلات موجود این مرکز را راه‌اندازی کرده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، تورج فرهادی شهردار منطقه شش تهران در این‌باره گفت: با توجه به رویکرد شهردار ی منطقه مبنی بر بهره‌گیری از مشارکت سمن‌ها در حوزه اجتماعی، این موسسه سروش آسایش هم به صورت خیرخواهانه و داوطلبانه به شهرداری در زمینه اورژانس اجتماعی کمک می‌کند.
وی ادامه داد: هدف این پایگاه ارائه مشاوره های تخصصی و خدمات به افراد آسیب‌دیده و همچنین در معرض آسیب شامل کودکان کار و کودکان خیابانی، کودکانی که توسط خانواده مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، دختران فراری و زنان بدسرپرست و افرادی است که در معرض خشونت همسر، اعتیاد یا طلاق هستند. معتادان هم به کمپ‌ها ارجاع داده می‌شوند.
فرهادی با بیان این‌‌که پایگاه خدمات و اورژانس اجتماعی جنب پارک قزل‌قلعه در ساختمان خانه دانشجو واقع شده است، گفت: از شهروندان می‌خواهیم در صورت شناسایی، این افراد را به همکاران ما در پایگاه ارجاع دهند. افرادی هم که نیازمند دریافت این خدمات هستند می‌توانند با مراجعه به این مرکز به صورت رایگان از خدمات بهره‌مند شوند.
شهردار منطقه ۶ افزود: پایگاه خدمات و اورژانس اجتماعی در روزهای شنبه، یكشنبه و دوشنبه هر هفته از ساعت10 تا 13 آماده ارائه خدمات به شهروندان است.

شنبه 1/9/1399 - 14:4


مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ گزارشی از آبگرفتگی در شهر تهران وجود نداشته است گفت: شهرداری تهران از ابتدای سال ۹۹ تمهیدات گسترده ای در همه موارد در موضوع بارش باران و برف در نظر گرفته است و برنامه ریزی کامل و یکپارچه در سطح شهر تهران و مناطق ۲۲ گانه با هماهنگی صورت داده است.
اصغر عطایی، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در گفتگو با پایگاه شهر درباره بارندگی های مداوم در شبانه روز گذشته تا کنون در تهران توضیح داد:در ۲۴ ساعت گذشته با توجه به حجم بارش قابل توجه در تهران همه نیروها از ستاد و نواحی ۱۲۲ گانه به صورت آماده باش بودند.

او ادامه داد: شهرداری تهران از ابتدای سال ۱۳۹۹ تمهیدات گسترده ای در همه موارد در موضوع بارش باران و برف در نظر گرفته است و برنامه ریزی کامل و یکپارچه در سطح شهر تهران و مناطق ۲۲ گانه با هماهنگی صورت داده است. نزدیک ۵۳۰ کیلومتر کانال ها و مسیل ها در چند مرحله پاکسازی و لایروبی شده اند. این کانال ها به صورت مستمر هم کنترل می شوند و پیمانکاران در چند مرحله در این بخش ها نظارت و پاکسازی می کنند.

عطایی گفت: انهار مویرگی شهر تهران نیز به صورت کامل نظارت می شود و هر ۲۴ ساعت یک بار پاکسازی می شوند. پیمانکاران خدمات شهری موظف هستند که نهرهای سطح شهر را پاکسازی کنند.

او ادامه داد: امسال تمهیدات دیگری نیز در موضوع بارش باران وجود داشت. ۲۴۴ دستگاه پمپ آبکش در اختیار نواحی ۱۲۲ گانه قرار گرفت که هر ناحیه دو دستگاه پمپ آبکش دراختیار دارد و آموزش های لازم را دیده است و در صورتی که در منطقه ای تجمع آب وجود داشته باشد می توانند استفاده کنند.

عطایی بیان کرد:  خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته حتی یک مورد آبگرفتگی قابل توجه در سطح شهر مشاهده و گزارش نشده است چراکه همه آماده هستند و امکانات وجود دارد و از قبل نیز تمهیدات لازم دیده شده است.

او در مورد احتمال بارش برف نیز گفت: در موضوع برف امسال کاملا متفاوت و خیلی آماده تر از سال های گذشته هستیم. در سال های نه چندان دور ماشین های مکانیزه برف روب و مقابله با برف که در اختیار داشتیم خیلی کم بودند و امروز نزدیک ۲۷۰ دستگاه ماشین آلات برف روب مانند نمک پاش، محلول پاش و تیغه های برف روب داریم که نسبت به مساحت و بزرگراه ها و شیب و رمپ و روبل های شهر تهران در اختیار مناطق گذاشته شدند که می توانند بلافاصله خود را به محل های مورد نیاز برسانند.

عطایی ادامه داد: علاوه بر این امکانات، ۴ پایگاه پشتیبانی کننده برف، ستادهایی در شمال، جنوب، شرق و غرب و مرکز شهر تهران تشکیل داده اند که هم ماشین آلات و هم امکانات نیروی انسانی آموزش دیده در آنها استقرار دارند. همچنین امسال تمهیداتی دیده شده است که همان پیمانکاران خدمات شهری که در روزهای عادی امر رفت و روب و جارو را  به عهده دارند در موارد برف کار پاروزنی انجام دهند و در بخش برف ورود کنند و با اولویت بندی بخش های مختلف شهر کار پاکسازی انجام دهند.

به گفته عطایی، در سطح شهر نیز مخازن زرد رنگی از شن در مناطق مختلف به ویژه مناطق حساس بزرگراها و رمپ و لوپ ها در بسته های کوچک ۴ تا ۵ کیلویی گذاشته شده است که حتی شهروندان هم می توانند برای نیازهای خود از آنها استفاده کنند.

عطایی گفت: هر منطقه مانورهای متعددی برای برف روبی داشته است که آمادگی خود را اعلام کرده است. همه مناطق دارای سناریو هستند و می دانند که به هنگام بارش باران و برف به چه شکلی خود را آماده کنند و در صحنه حاضر شوند که شرایطی ایجاد کنیم که مشکلی برای شهر نباشد و مردم بتوانند از بارش ها بهترین استفاده را ببرند.

او در مورد محدودیت های تهران نیز گفت: نیروهای خدمات شهری جزو گروه یک و نیروهای بدون تعطیلی هستند و ضمن آنکه تعطیل نیستند خدمات ویژه تری نیز باید به شهروندان بدهند که خیال آنها راحت باشد. نیروهای خدمات شهری در شب و روز و در هر وضعی حضور دارند. حتی در روزهای عادی نیز نظافت و لایروبی و زیبایی و پارک از وظایف خدماتی است که نیروها به صورت مستمر حضور دارند.

شنبه 1/9/1399 - 13:3


 
 
رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی و مدیرعامل بانک پارسیان، فرا رسیدن هفته بسیج را تبریک گفت.
 
متن پیام دکتر کورش پرویزیان بدین شرح است:
بسمه تعالی
بسیج مظهر عشق و ایمان ، آگاهی و مجاهدت و آمادگی کامل برای سربلند کردن کشور و ملت است. مقام معظم رهبری(مدظله العالی)
بسیج، نماد اخلاص است و خدمت خالصانه به مردم.
بسیج ایمان عاشقانه و عمیق پاک‌ترین انسان‌ها و فداکارترین و آماده به کارترین افرادی است که در راه تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی و سربلندی کشور دوشادوش مردم و مسوولین از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی ورزند.
بسیج یک فرهنگ ساخته شده و در دوران حماسه ورزم است. خلوص و صفای بسیجیان در دوران دفاع مقدس همچنان همچون خورشید می درخشد وتابش نورانیت سیمای درخشان بسیجیان مخلص و مبارز در جریان جنگ تحمیلی انسان ها را مجذوب خود می کرد.
بسیج تحت فرمان رهبر معظم انقلاب در مواجهه با چالش‌های اساسی به میدان آمده ‌و تاکنون توانسته است نقش‌آفرینی موثری در مقابله با تهدیدات صورت دهد. بی تردید نقش بسیج در جذب و سازماندهی نیروهای جهادی فعال در خدمت به مردم و محرومان از هیچ کس پوشیده نیست. در بحران کرونا و همچنین حضور فعالانه در کارگروه های بهداشت و درمان، نقش این نیروی مردمی بسیار اثرگذار بوده و این روحیه نیز بسیار قابل تقدیر است.
هفته مبارک و فرخنده بسیج فرصت مغتنمی است برای تجدید میثاق با آرمان های بلند حضرت امام خمینی(ره) و بیعتی است دوباره با رهبر معظم انقلاب.
اینجانب ضمن ارج نهادن به زحمات و تلاش های بسییجیان، فرارسیدن هفته بسیج را به بسیجیان دریادل و با بصیرت، ایثارگران و خانواده های معزز شهدا و جانبازان گرامی کشور و همکاران گرامی در شبکه بانک های خصوصی تبریک می گویم و سرافرازی و سربلندی ایران اسلامی را در پرتو توجهات امام زمان(عجل الله) و در راستای‌‌‌ منویات مقام معظم رهبری از ایزد منان مسئلت دارم.

شنبه 1/9/1399 - 13:0


با هدف قدردانی ازخودگذشتگی و ایثار کادر درمان، میز خدمت حوزه مقاومت بسیج بانک ملت در مجتمع بیمارستانی حضرت امام خمینی (ره) برپا شد.
 
 

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، میز خدمت رسانی به مدافعان سلامت با ابلاغ سازمان بسیج وزارتخانه ها و ادارات، با همت و مشارکت پایگاه مقاومت بسیج حضرت محمد رسول الله(ص) مدیریت شعب منطقه چهار تهران بانک ملت و پایگاه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی(ع) شرکت مهندسی سیستم یاس ارغوانی و با حضور بسیجیان ادارات تابعه وزارتخانه های کشور، نفت، نیرو، ارتباطات، امور اقتصادی و دارایی و همچنین مشاوران حقوقی قوه قضاییه دایر شد.
در این میز خدمت، کارشناسان علاوه بر رسیدگی به درخواست ها، در زمینه آموزش و نحوه ارائه خدمات الکترونیک و کاهش حضور فیزیکی در شعب، نکات لازم را ارائه کردند.
بر اساس این گزارش، سرهنگ قریشی فرمانده سازمان بسیج وزارتخانه ها و ادارات، دکتر خسرو صادق نیت حقیقی رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) و دکتر بیک محمدی فرمانده بسیج مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) و روسای بخش های مختلف درمانی همراه با کادر درمان بیمارستان، از میز خدمت حوزه مقاومت بسیج بانک ملت بازدید کردند.
همچنین بسته های فرهنگی تهیه شده از سوی حوزه مقاومت بسیج بانک ملت به بازدید کنندگان اهدا و بسته هایی نیز برای تمامی بخش های مختلف درمانی بیماران کرونایی ارسال شد.
در حاشیه برگزاری میز خدمت در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، فرمانده بسیج این مجتمع و تعدادی از کارکنان کادر درمان از عملکرد مطلوب، حسن خلق، خوشرویی، پاسخگویی و احترام به ارباب رجوع بهروز تقی خانی کارمند شاغل در باجه بانک ملت قدردانی کردند.
بر این اساس، لوح سپاس و قدردانی با حضور دکتر قریشی فرمانده سازمان بسیج وزارتخانه ها و ادارات، دکتر بیک محمدی فرمانده بسیج مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، نخعی فرمانده حوزه مقاومت بسیج بانک ملت و فرماندهان پایگاه های حضرت محمد رسول الله(ص) و امام حسن مجتبی(ع) به بهروز تقی خانی اهدا شد.

شنبه 1/9/1399 - 12:55

 

بر اساس یک پژوهش علمی انجام شده تنها راه حل اساسی مواجهه با بیماری کرونا و بحران ناشی از آن ، تقویت همبستگی و انسجام محلی – ملی است، راهی که به سلامتی اکثریت و نه منافع اقتصادی اقلیتی از افراد جامعه می انجامد.
به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان مدیریت بحران تهران گفت : این پژوهش که با عنوان تحلیل دیدگاه حق زندگی شهری و مواجه با بحران ویروس کووید 19، در شماره پاییز فصلنامه تخصصی «دانش پیشگیری و مدیریت بحران» منتشر شده است نشان داد که تاثیرات بحران کرونا بر شرایط و کیفیت زیست مردم شهرها بطور کلی شباهت زیادی با هم داشته اند ولی بطور خاص تفاوت های زیادی میان شرایط زندگی شهری در دنیا وجود دارد که مبتنی بر شرایط موجود و سطح تاب آوری اجتماعی – اقتصادی و مدیریتی شهرها داشته است.
فاطمه صالح افزود: در این فصلنامه همچنین مقاله هایی با موضوع شناسایى سبك هاى تصمیم گیرى مشتریان ماسك براساس مدل اسپرولز و كندال و مدیریت بحران و كاهش ریسك همه گیرى ویروس كرونا منتشر شده است.
وی گفت: موضوعات دیگری از جمله ، كاربرد روش هاى اصلاح شده فازى و FEMA در ارزیابى ریسك تهدیدات انسان ساز در سامانه هاى آبى ، چهارچوب برنامه ریزی سرپناه جمعی موقت پس از سوانح طبیعی، تجزیه و تحلیل لجستیکی راه اندازى نقاهتگاه هاى مقابله با ویروس كرونا توسط دانشگاه علوم پزشكى شهید بهشتى و نگاهى بر دسترسى به اطلاعات از دید ذى نفعان مدیریت سوانح طبیعى در ایران... در این فصلنامه منتشر شده است.
صالح عنوان کرد: شماره و دوره این فصلنامه دوره 23، شماره 3 - شماره پیاپی 91، پاییز 1399 است که اطلاعات کامل مقالات آن در پایگاه اینترنتی نشریه به آدرس www.dpmk.ir و پرتال سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به آدرس Tdmmo.tehran.ir برای علاقمندان قابل دسترسی می باشد.
معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان مدیریت بحران تهران گفت: فصلنامه تخصصی «دانش پیشگیری و مدیریت بحران» به صاحب امتیازی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و مدیر مسئولی دکتر رضا کرمی محمدی و سردبیری دکتر مهدی زارع به صورت فصلنامه منتشر می شود.

شنبه 1/9/1399 - 12:53فرمانده بسیج منطقه 2 گفت:برنامه های گرامیداشت هفته بسیج با محوریت حمایت از قشرهای آسیب پذیر از ویروس کرونا و تکریم خانواده شهدا برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2 علی بیات،فرمانده بسیج منطقه2 با اشاره به اینکه همزمان با هفته گرامیداشت بسیج برنامه های فرهنگی و حمایتی متعددی اجرا می شود گفت: بسیج در خدمت رسانی به مردم در زمان‌های مختلف آمادگی کامل داشته و از اولین روزهای شیوع کرونا در صف مقدم مقابله با این ویروس قرار داشت.
وی افزود: در همین راستا دومین مرحله طرح برکت علوی در راستای تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت ایجاد طرح مواسات و کمک مؤمنانه همزمان با هفته گرامیداشت بسیج برای یاری‌ رساندن به اقشار آسیب پذیر اجرا می‌شود.
بیات درادامه اجرای طرح مستاجران خدا با همكاری شورایاران و خیرین وسازمان های مردم نهاد محلی و نظارت مركز خدمات اجتماعی منطقه را ازدیگر برنامه ها برشمرد و گفت: این طرح در قالب كمك مادی و معنوی به خانواده هایی که دراثر ایپدمی کرونا دچار مشكلات متعدد شده اند اجرا می شود.
فرمانده بسیج منطقه2 به مشاركت در مرمت خانه های خانواده های معظم شهدا اشاره کرد و گفت: به منظور تجلیل از خانواده های شهدا و خدمات رسانی به آنها، منازل فرسوده آنها بازسازی می شود.
وی غبارروبی گلزار شهدای گمنام ، برگزاری مسابقات فرهنگی به صورت مجازی و همچنین تولید محتوا و کلیپ و قیلم کوتاه از اقدامات بسیج در مسیر سازندگی و امید آفرینی و خدمت رسانی در سطح كشور و انتشار در فضای مجازی ازدیگر برنامه های این هفته است.

شنبه 1/9/1399 - 12:50

 

 

 

به منظور جلب مشارکت اجتماعی شهروندان، جشنواره سمفونی پاییز با رعایت شیوه های بهداشتی در بوستان ها و معابر پر تردد منطقه سه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی در این باره گفت: همزمان با فصل اعجاز رنگ، "جشنواره سمفونی پاییز" در بوستان های آرارات، ستارکشانی، پایداری، بهشت مادران و ملت و مقابل سرای محله زرگنده برگزار می شود.

او افزود: ایجاد نشاط و همدلی و مشارکت بین شهروندان با رویکرد خانواده محوری غنی سازی اوقات فراغت، ارتقای سلامت جسمی و روحی شهروندان و خانواده از جمله اهداف برپایی جشنواره سمفونی پاییز در بوستان ها و معابر پرتردد منطقه سه است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه ابراز کرد: تمامی فعالیت ها در این جشنواره با توجه به شرایط همه گیری ویروس کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی طراحی شده است بر این اساس با برگ ریزان و ایجاد فضای زیبای پاییزی در بوستانها و معابر پرتردد این منطقه، پذیرای شهروندان خواهیم بود.

این جشنواره به همت اداره امور بانوان شهرداری منطقه سه از ۲۵ آبان آغاز شده است و تا ۲۵ آذر ادامه دارد.

شنبه 1/9/1399 - 12:48

 

 

تردد خودروها در محورهای بزرگراهی و معابر اصلی منطقه ١٩ با اجرای اقدامات پیشگیرانه و انجام پایش های مستمر در ساعات بارندگی، روان و ایمن بوده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ١٩، علی توكلی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: با توجه به آغاز بارش ها از شب گذشته، اقدامات لازم به منظور جلوگیری از هر نوع آب گرفتگی در معابر اصلی و پرتردد صورت گرفته است و در همین راستا نیز معابری همچون بزرگراه آزادگان زیر پل شهید كاظمی، خیابان میثاق شمالی تقاطع تندگویان، سه راه باقرشهر به سمت كهریزك، بزرگراه آزادگان قبل از مرتضی گرد، خیابان شهرداری جنوبی و سایر نقاط حساس منطقه با استقرار نیرو و تجهیزات لازم تحت كنترل كامل هستند.

او با اشاره به اجرای اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آب ماندگی های احتمالی در معابر این منطقه افزود: به همین منظور ضمن لایروبی مستمر انهار روباز و روبسته برای هدایت آب های سطحی، مشكل برخی از چاه های جذبی نیز با احداث نهر و لوله گذاری رفع شد.

همچنین با حذف چاه های جذبی در مسیر شرق به غرب بزرگراه آزادگان مقابل بوستان شقایق و نیز انتهای لوپ شمال غربی پل شهید كاظمی، آب های سطحی با احداث نهر و لوله گذاری به سمت كانال ها و انهار مجاور هدایت شده است.

به گفته توكلی تردد در معابر محدوده این منطقه روان است و عوامل خدمات شهری به منظور رفع هرگونه آب گرفتگی و با آب ماندگی احتمالی در آماده باش كامل هستند.

شنبه 1/9/1399 - 12:46

 

همزمان با تداوم عرضه گسترده گوجه فرنگی در میادین میوه و تره بار تهران با قیمت حداکثر هر کیلوگرم 10300 تومان، بر اساس نرخنامه جدید سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت فلفل دلمه سبز، بادمجان و کاهو در میادین تحت پوشش این سازمان کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ قیمت فلفل دلمه سبز با 2 هزار تومان کاهش از 10800 تومان به 8800 تومان، بادمجان ممتاز از 4500 تومان به 3950 تومان، بادمجان دلمه از 4300 تومان به 3950 تومان، بادمجان تُرشی از 3500 تومان به 3300 تومان، کاهوی پیچ سالادی از 6500 تومان به 6300 تومان و کاهوی رسمی پاک‌کرده نیز از 4900 تومان به 4700 تومان کاهش یافت.
قیمت برخی از محصولات پُرمصرف میادین میوه و تره بار به شرح زیر اعلام شده است.
1. سیب زمینی هر کیلوگرم 4500 تومان
2. لیمو تُرش سنگی هر کیلوگرم 11900 تومان
3. هویج هر کیلوگرم 5500 تومان
4. پرتقال تامسون جنوب هر کیلوگرم 11 هزار تومان
5. پرتقال تامسون شمال هر کیلوگرم 8200 تومان
6. سیب زرد هر کیلوگرم 9500 تومان
7. سیب قرمز هر کیلوگرم 8500 تومان
8. پیاز هر کیلوگرم 4600 تومان
9. خیار هر کیلوگرم 5900 تومان
10. گوجه فرنگی هر کیلوگرم 10300 تومان

جمعه 30/8/1399 - 14:10
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته