• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 244
تعداد نظرات : 32
زمان آخرین مطلب : 3484روز قبل
حكما و فقها وقتى با یكدیگر مكاتبه مى نمودند، سه مطلب را ذكر مى نمودند: از امام صادق علیه السلام از پدرشان از پدرانشان از امیر مؤمنان صلوات الله علیهم روایت شده كه ایشان فرمودند: حكما و فقها وقتى با یكدیگر مكاتبه مى نمودند، سه مطلب را ذكر مى نمودند و مطلب چهارمى همراه آن نبود: كسى كه تمام مقصود او آخرت باشد، خداوند مقصود او را از دنیا كفایت فرماید؛ و كسى كه نهان خود را اصلاح نماید، خداوند آشكارِ او را اصلاح فرماید؛ و هر كس آنچه را كه بین او و خداوند است اصلاح نماید، خداوند آنچه را كه بین او و مردم است اصلاح فرماید.
پنج شنبه 29/7/1389 - 22:16
نقدنیوز، سیاوش آقاجانی: آیا روحانیت هم در مشکلات فرهنگی کشور مقصر است؟ و یا فقط دولت است که کوتاهی نموده؟ آیا دولتهایی که هر کدام حداکثر 8 سال فرصت کار فرهنگی داشته اند مقصر تمام کوتاهی های فرهنگی هستند؟ و یا نه! روحانیت و مرکز تولید آن یعنی حوزه نیز کوتاهی هایی داشته و دارد؟! اگر کوتاهی های بوده، در کدام قسمت ها بوده و اگر نیازی به اصلاح و یا بکار بستن روش های جدید وجود دارد، در کدام بخشهاست؟ علی رغم تغییرات بسیار زیاد و مثبت در حوزه و تعلیم و تربیت طلاب و روحانیون آشنا به علوم روز، آیا اهداف عالیه روحانیت در امور فرهنگی به عنوان متولیان بخش عملیاتی حوزه­ ی فرهنگ برآورده شده است؟ غور در سفر اخیر مقام معظم رهبری به شهر مقدس قم، پاسخگوی بسیاری از این سوالات خواهد بود و مطمئنا باب جدیدی در فعالیت های حوزه و روحانیت باز خواهد کرد. امید است روحانیت معظم به عنوان خط شکنان فرهنگی، امسال باهمت و کار مضاعف، در امور خطیر فرهنگی با جهشی جانانه، راه را برای سایر متولیان فرهنگی باز نمایند و این امر محقق نمی شود مگر با اجماع فکری و عملی بین سران حوزه و مراجع عظام و برنامه ریزی مدون برای نیل به اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت؛ چرا که به نظر می­رسد هم اکنون هماهنگی لازم برای طرح­ریزی و پیگیری یک برنامه­ی مشخص و کاربردی تبلیغی و فرهنگی وجود نداشته باشد. قبلاً حقیر در مقاله­ای پیشنهاد دادم که حوزه با تشکیل ستادهای متشکل از طلاب و روحانیون، با کمک و پشتیبانی دولت و قوه­ی قضاییه به امر معروف و نهی از منکر بپردازند، چرا که از دلایل اصلی عدم موفقیت ستادها و گروهای امر به معروف و نهی از منکر، ناآشنایی با اصول و مراتب امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فعالیت فرهنگی بوده که با ورود طلاب و روحانیت معظم به این عرصه، البته با برنامه ریزی مدون و شاید چند مرحله ای، مراتب امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به درستی اجرا گردد و مطمئنا در صورت ورود افراد آشنا به عرصه­ی فرهنگ و تبلیغ به جامعه و اهتمام فنی و اصولی به امر به معروف و نهی از منکر، مردم راحت­تر پذیرای این حرکت خواهند بود و البته از سویی، روحانیت معظم نیز با مشکلات و موانع کار فرهنگی در کف اجتماع بیشتر آشنا شده و ضمن وجود زمینه درک بیشتر بین دولت و روحانیت، دولت نیز در ورود جانانه به اجرای کامل وظایف خویش جدی تر می­گردد، این گونه روحانیت در مساجد منتظر مشتری آماده برای کارفرهنگی نخواهد نشست، بلکه تمام جامعه میهمان فضایل روحانیت خواهد بود.
پنج شنبه 29/7/1389 - 22:14
در روایتى از امام صادق ـ علیه السّلام ـ آمده است كه فرمود:« شیعَتُنا أَصْبَرُ مِنّا،... لِأَنّا نَصْبِرُ عَلى ما نَعْلَمُ، وَ شیعَتُنا یَصْبِروُنَ عَلى ما لا یَعْلَموُنَ. »شیعیان ما از ما صابرتر هستند... زیرا ما براى آن چه مى دانیم صبر مى كنیم، ولى آن ها بر آن چه نمى دانند، صبر مى كنند.[1] حضرت غائب ـ عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ـ عجب صبرى دارد! با این كه از تمام آن چه كه ما مى دانیم و یا نمى دانیم اطّلاع دارد و از همه ى امور و مشكلات و گرفتارى هاى ما با خبر است. خود حضرت هم منتظر روز موعود است و خودش مى داند كه چه وقت ظهور مى كند این كه گفته مى شود كه آن حضرت وقت ظهورش را نمى داند، درست نیست.[1] اصول كافى، ج 2، ص 93؛ بحار الانوار، ج 68، ص 80. نیز ر.ك: بحار الانوار، ج 24، ص 216؛ ج 68، ص 84؛ تفسیر قمى ، ج 1، ص 365؛ ج 2، ص 141.
پنج شنبه 29/7/1389 - 22:13
نقدنیوز به نقل از الحماة: حضرت آیت الله خزعلی به نقل از سید حسن نصرالله می گویند:در یکی از روزهایی که اسرائیل با ناوگان های پیشرفته خود ، تا نزدیک مرز لبنان پیش آمده بود و ما با همه توان مبارزه کردیم ، خسته شده بودم و نمیدانستم چگونه میتوان ، آن ناوگانهای پیشرفته را منهدم کرد ! در اتاق فرماندهی از شدت خستگی خوابم برد . در خواب دیدم که به محضر اهل بیت علیهم السلام شرفیاب شده ام ، و به نوبت محضر آن انوار مقدس می رسیدم . من هر یک را که زیارت میکردم . پس از هدایت ، مرا به امام بعدی ارجاع میدادند تا اینکه به خدمت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) رسیدم ، به محض دیدن ایشان ، درد دل را آغاز کردم ، از سختی کار گفتم و از ایشان درخواست کمک کردم . آن حضرت با دست مبارکشان به سمت آسمان اشاره ای کرد و و با کلامی از ما دلجویی فرمودند ، در همان حال از خواب بیدار شدم . تنها چند ساعت از آن خواب گذشته بود که خبر دادند یکی از ناوگان های اسرائیل منهدم شده است . ساعت این اقدام پیروز مندانه را پرسیدم . درست این اتفاق در همان ساعتی که من آن خواب را دیده بودم روی داد.
پنج شنبه 29/7/1389 - 22:12
امام كاظم (علیه ‏السلام): المُؤمِنُ مِثْلُ كَفَّتَی الْمِیزانِ؛ كُلَّما زِیدَ فی إیمانِهِ زِیدَ فی بَلائِهِ. مؤمن همانند دو كفۀ ترازو است؛ هر چه بر ایمانش افزوده شود، بلا و گرفتاری‌اش نیز فزونی گیرد. Believer is like the two pans of a scale; the more added to his faith, his ordeal will increase. تحف العقول، ص 408
پنج شنبه 29/7/1389 - 22:11
مهناز افشار بازیگر محبوب سینمای ایران در جشنواره فیلم یاری امسال در سوئد حضور داشت ,که باعث شد که طرفدارانش در این جشنواره حضور یابند از این رو دقایقی را با مهناز افشار در سوئد همراه می شویم.در این جشنواره بیشتر طرفداران شما حضور داشتند,درسته؟ مهناز افشار:خوب هر کسی محبوب تر باشد طرفداران بیشتری هم داره(با خنده).ولی فکر نمی کنم اینطور باشه,چون افرادی که در جشنواره یاری حضور داشتند هم برای دیدن من و هم آقای رادان,خانم میلانی و خانم فیروز آذر آمده بودند.مهناز افشارآیا جشنواره یاری امسال موفق تر بود؟ مهناز افشار:این نوع جشنواره برای حمایت و یاری مردم می باشد و حضور بازیگران فقط از روی انسان دوستی و محبت می باشد,اینکه حضور من در جشنواره یاری خیلی موثر بود خوشحالم و خدا را شکر می کنم که توانستیم کمک ها و حمایت های خوبی را در این جشنواره انجام بدهیم. فکر می کنید سال بعد هم در این جشنواره شرکت می کنید؟مهناز افشارمهناز افشار:اگر از من دعوت شود حتما در جشنواره یاری شرکت می کنم,چون کار نیکو و خدا پسند را دوست دارم. در برخی از جشنواره ها شما همیشه همراه خانم میلانی بوده اید,آیا در جشنواره های بعدی در کنار هم خواهید بود؟ مهناز افشار:خانم تهمینه میلانی از بهترین کارگردان های کشور ایران می باشند و برای من افتخاری است که در جشنواره و مراسم ها در کنار ایشون باشم و این را هم بگم که حضور در کنار خانم میلانی به من آرامش می دهد و هیچ گونه ترس و استرسی نخواهم داشت. خدا را شکر در این جشنواره جنجال زیاد نبود,درسته؟ مهناز افشار:بله جنجال و شایعه سازی و نقد و…در جشنواره یاری اصلا نبود و خیلی خوشحالم که این گونه مسائل پیش نیامد چون شایعه و نقد بی ربط یک جشنواره یا مراسم واقعا من را آزار می دهد.مهناز افشاردر جشنواره فیلم فجر امسال حضور خواهید داشت؟ مهناز افشار:بله حتما در جشنواره فیلم فجر حضور خواهم داشت و فکر کنم دو فیلم قصه پریا و سعادت آباد در جشنواره فیلم فجر امسال نمایش داده شود.
پنج شنبه 29/7/1389 - 16:54
جنگ یأجوج و مأجوج و ظهور [حضرت] عیسی مسیح بین سال های 2011 و 2012 رخ خواهد داد.«باراک اوباما» رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا حدود یک سال و نیم پیش به پست ریاست جمهوری کشورش دست یافت. تقریبا از همان موقع تاکنون هر از چند گاهی جنجالی میان خاخام های مختلف یهودی بر سر او و وضعیت فعلی و آینده جهان به وجود می آید.برخی خاخام های یهودی در یک ادعای عجیب می گویند: نام «باراک اوباما» در کتاب مقدس آمده و بیان شده که در زمان وی جنگ آخر الزمان میان اسرائیل و ایران رخ خواهد داد. در این جنگ عنیف سوریه، حماس و حزب الله نیز به کمک ایران می آیند و از سوی دیگر ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای دیگر اروپایی نیز به اسرائیل کمک خواند کرد. جنگ یأجوج و مأجوج در همین زمان خواهد بود.این جنجال برای اولین بار هنگامی رخ داد که خاخام «هارعتسیون» در بیت المقدس اشغالی گفت: به دنبال اسم اوباما در کتاب مقدس گشتیم و دیدیم که اسم وی سه بار در این کتاب بیان شده که در هر سه بار مربوط به جنگ یأجوج و مأجوج بوده است. از همین رو خاخام های دینی پیش بینی می کنند که جهان در سال 2012 به پایان برسد و پس از اینکه همگان در قبر قرار گرفتند، در سال 2035 یعنی حدود 25 سال دیگر قیامت برپا خواهد شد.در همین حال پایگاه خبری «هشیم نت» که یک پایگاه افراطی وابسته به خاخام های افراطی است در مقاله ای نوشت: جنگ یأجوج و مأجوج و ظهور [حضرت] عیسی مسیح بین سال های 2011 و 2012 رخ خواهد داد.این مطلب در ادامه افزود: جنگ سختی که جنگ آخر الزمان است از یک کشور عربی – اشاره غیر مستقیم به لبنان – و توسط یک گروه مسلح علیه اسرائیل آغاز خواهد شد. در همان زمان ایران نیز به کمک آن گروه مسلح خواهد آمد زیرا اسم «محمود احمدی نژاد» به عنوان رئیس جمهور ایران نیز در تورات مقدس در بخشی به نام "حزقیال" آمده است.این مطلب همچنین می افزاید: البته این جنگ تقریبا نسبت به زلزله ای که قرار است در سال 2011 یا 2012 در تل آویو بیاید و تمام برج ها و ساختمان های این شهر را تخریب کنند، ناچیز است به طوری که چنین زلزله ای تمام این سرزمین را به لرزه در می آورد و ویران گر است.
پنج شنبه 29/7/1389 - 16:49
رسانه‌های غربی همزمان با سفر دیمیتری مدودف رییس‌جمهور روسیه به اروپا، دور تازه‌ای از تخریب وجهه پوتین نخست‌وزیر این کشور را در پیش گرفته‌اند.رسانه‌های غربی همزمان با سفر دیمیتری مدودف رییس‌جمهور روسیه به اروپا، دور تازه‌ای از تخریب وجهه پوتین نخست‌وزیر این کشور را در پیش گرفته‌اند. ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور سابق روسیه که در دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری، به دلیل منع قانونی جای خود را به مدودف شاگرد قدیم خود داد تا در دور بعدی به قدرت بازگردد، امروز در کمال ناباوری، با قدرت گرفتن مدودف و تلاش وی برای رقابت با خودش در دور بعدی مواجه شده است. اکنون و با نزدیک شدن به انتخابات سال 2012 و همزمان با سفر دیمیتری مدودف به اروپا، رسانه‌های غربی دارند حاشیه‌های اطراف پوتین را افزایش دهند و چهره وی را در برابر مدودف تخریب کنند. در همین راستا، روزنامه دیلی‌میل با بهانه قراردادن فراموشی همسر پوتین برای استفاده از حلقه ازدواج در یک مصاحبه تلویزیونی، به نقل از وبلاگ‌نویسان روسی نوشت: شایعاتی درخصوص جدایی پوتین از همسرش و ازدواج با یک دختر 27 ساله و حتی بچه‌دار شدن او وجود دارد. در این مصاحبه تلویزیونی، مجری برنامه با بی‌احترامی به پوتین، از همسرش پرسید: آیا شما متاهلید؟! پوتین نیز که به شدت عصبانی شده بود، گفت: واقعاً شرم‌آور است. معلوم است که ایشان متاهل است و من همسر ایشان هستم. این روزنامه در ادامه اذعان داشته که شایعه طلاق پوتین از همسرش و بچه‌دار شدن از کسی که گفته می‌شود همسر دوم اوست، به محبوبیت پوتین در بین مردم این کشور لطمه می‌زند.
پنج شنبه 29/7/1389 - 16:48
انتخاب سایت ها به دو روش عمومی و اختصاصی بر مبنای قوانین و منافع ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران انجام می پذیرد. در روش عمومی پایگاهای مرجع در فضای مجازی مورد استفاده قرار می گیرد و در روش اختصاصی مدیران سایت ها و خبرگذاری ها می توانند درخواست خود را مبنی بر درج اخبار به صورت ویژه از طریق ایمیل به مدیریت سایت اعلام نمایند. سایت «قائم پرس» که یک پایگاه خبری جامع بر پایه یک سیستم خبرخوان است، روز گذشته راه اندازی شد و فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.این پایگاه خبری در بخش «درباره ما» خود را چنین معرفی کرده است: تیم خبری و فنی قائم نیوز با توجه به نیاز مبرم فضای مجازی به حضور گسترده و همه جانبه، پس از تجربه موفق وب سایت خبری تحلیلی قائم نیوز وابسته به شیعیان استان سیستان و بلوچستان، تصمیم به راه اندازی یک پایگاه خبری جامع بر پایه یک سیستم خبرخوان نمود.دسترسی آسان به اخبار روز، تحت پوشش قرار دادن تمامی وب سایت های خبری و تحلیلی، بروز شدن بر اساس اخبار جدید خبرگزاری ها، نظم در چینش و نوشتاراز ویژگی های سیستم خبر خوان قائم پرس است.انتخاب سایت ها به دو روش عمومی و اختصاصی بر مبنای قوانین و منافع ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران انجام می پذیرد. در روش عمومی پایگاهای مرجع در فضای مجازی مورد استفاده قرار می گیرد و در روش اختصاصی مدیران سایت ها و خبرگذاری ها می توانند درخواست خود را مبنی بر درج اخبار به صورت ویژه از طریق ایمیل به مدیریت سایت اعلام نمایند.شما می توانید با سیستم خبرخوان قائم پرس به راحتی به اخبار روز دسترسی داشته باشد و از اینکه تمامی اخبار در یک وب سایت بصورت مرتب در کنار هم قرار گرفته اند لذت ببرید.
پنج شنبه 29/7/1389 - 16:46
مدتی پیش جمعی از اعضای خبرگان رهبری با رئیس جمهور دیدار داشتند که در این جلسه موضوع حجاب مطرح شد و اعضا به بیان نظرات خود در این رابطه پرداختند. شنیده شده است که در این جلسه آیت الله خاتمی و آیت الله علم الهدی درباره بی توجه دولت به افزایش بدحجابی در جامعه نکاتی را مطرح می کنند و رئیس جمهور نیز موضع خود و دولت را در این رابطه توضیح می دهد. از مهمترین نکاتی که رئیس جمهور در پاسخ به این اساتید مطرح می کند این است که جو سازی در خصوص بحث حجاب را آقایان (...) و (...) علیه من به راه انداخته اند. بحت که به اینجا می رسد آیت الله خاتمی می گوید: شما که ما را می شناسید.ما نیز از جمله منتقدین دولت در حوزه حجاب هستیم. امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به آیت الله علم الهدی می گوید:شما ایشان را به خوبی می شناسید.آیا آقای علم الهدی هم تحت تاثیر آقای (...) علیه کم کاری دولت در بحث حجاب موضع گیری و انتقاد می کنند؟
پنج شنبه 29/7/1389 - 16:43
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته