• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 575روز قبل

هم اندیشی ائمه جماعات شمال شرق تهران با حضور رییس  مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران اعضای شورای اسلامی شهر تهران و شهردار منطقه 4 در مسجد احمدیه تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، حجت الاسلام صادق زاده رییس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران در این هم اندیشی گفت: مدیریت دکتر قالیباف با توجه به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب(مدظله) در دیدار اخیر با مدیران شهری در خصوص رسیدگی به وضعیت زمین های شمال بزرگراه شهید بابایی، «مدیریتی جهادی گونه است» زیرا دقایقی پس از سخنان رهبر معظم انقلاب و به دستور شهردار تهران جلسه ای جهت رسیدگی به این مشکل تشکیل و اقداماتی خوبی نیز طی این مدت کوتاه صورت گرفته است.
در ادامه آیت الله جلالی خمینی رییس حوزه علمیه شرق تهران ضمن تقدیر و تشکر از تعامل مدیریت شهری با طلاب و روحانیون خاطر نشان کرد: تعامل میان شهرداری تهران با روحانیون و ائمه جماعات باعث توسعه محلات و ایجاد بستر لازم جهت انجام برنامه ریزی های درون محله ای خواهد بود.
در ادامه مجتبی شاکری عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه محور برنامه ریزی های محله ای باید مساجد و سراهای محله باشند افزود: سراهای محله باید ناظر بر فعالیت های سراهای محله باشند و فعالیت های سراهای محله باید با محوریت مساجد انجام شود.
علیرضا جاوید شهردار منطقه 4 نیز در ادامه هم اندیشی گفت: سال 1393 را در حالی پشت سر گذاشتیم که پروژه های فرهنگی اجتماعی و خدماتی در منطقه 4 اجرا و به بهره برداری رسید و شاهد پیشرفت چشمگیری در بزرگتری و پر جمعیت ترین منطقه تهران بودیم.
وی افزود: در دوره فعلی شورای اسلامی شهر تهران در حوه حمل و نقل ترافیک هدف گذاری های خوبی صورت گرفته و در بخش مترو اقدام قابل توجهی در دست اقدام است.
جاوید با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب (مدظله) در خصوص حل موضوعات پیچیده با همدلی و افزایی مدیران و مردم گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مدیران شهری، رفع مشکلات پیچیده با همدلی و هم افزایش مدیران و مشارکت مردمی میسر خواهد بود.
شهردار منطقه 4 افزود: در سال آتی نیز همانند سال جاری، شعار آسمان آبی، زمین پاک و خط سفید اصلی ترین شعار شهرداری تهران خواهد بود و اجرای بسیاری از پروژه ها با این تدبیر در منطقه 4 دنبال خواهد شد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از ائمه جماعات و همچنین شورایاران به عنوان معتمدین محله منطقه 4 در حمایت از برنامه های جاری شهرداری تهران گفت: خوشبختانه در سال 1393 شاهد همدلی و اتحاد بین شهرداری و معتمدین محلی بودیم و بسیاری از مشکلات محلات مرتفع شده است.
جاوید خاطر نشان کرد: محله محوری مبتنی بر مسجد که از تاکیدات شهردار محترم تهران است در سال آتی در محلات منطقه 4 با جدیت دنبال می شود.
دوشنبه 25/12/1393 - 16:58

شهردار منطقه 19 از استقرار نیروهای ویژه در محور شهید هاشمی برای ساماندهی گل فروشان و جلوگیری از سدمعبر در پنجشنبه و جمعه پایان سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، رضا نثاری گفت: نیروهای یگان حفاظت منطقه، یگان امداد و راهور با همکاری 4 اکیپ شهربان و 5 اکیپ معبربان برای ساماندهی محور شهید هاشمی فعالیت دارند تا با توجه به افزایش حجم تردد مسافرت برای زیارت اهل قبور در روزهای پنجشنبه و جمعه آخر سال، مشکلی در این محور ایجاد نشود.

وی افزود: اکیپهای ساماندهی این شهرداری نیز طی این دو روز در محور شهید هاشمی حضور دارند تا ضمن ساماندهی معبر، گل فروشان را به جایگاه های عرضه گل هدایت کنند.

برهمین  اساس جایگاه عرضه شماره یک در کیلومتر سه، شمال به جنوب بزرگراه شهید هاشمی، جایگاه شماره دو در شمال به جنوب بزرگراه شهید هاشمی قبل از پل امام علی (ع) و جایگاه شماره سه نیز در مسیر شمال به جنوب بعد از پل امام علی (ع) مستقر است.

نثاری خاطرنشان کرد: عوامل خدمات شهری نواحی پنجگانه این منطقه برای نگهداشت و پاکسازی این محور طی روزهای پایان سال در آماده باش کامل هستند.

این مسئول همچنین به اختصاص اتوبوسهای رایگان برای انتقال شهروندان به بهشت زهرا (س)  اشاره و بیان کرد: این اتوبوسها در خانی آباد نو، پایانه شهید سروری و دولتخواه مستقر هستند و به همین منظور نیز در هر مسیر 4 دستگاه اتوبوس برای جابجایی شهروندان به بهشت زهرا (س) اختصاص دارد.

وی افزود: اتوبوسها از ساعت 7 تا 20 به شهروندان خدمات رایگان ارائه می دهند.


   

 
دوشنبه 25/12/1393 - 16:50

شهردار منطقه 10 از آماده باش منطقه و اجرای تمهیدات مناسب و اتخاذ تدابیر ویژه برای پیشگیری از خطرات و آسیب های احتمالی چهارشنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، فرامرز عظیمی شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به وقوع حوادث در چهاشنبه پایانی سال و لزوم کاهش و پیشگیری از آن جلساتی با اعضای ستاد بحران منطقه و ارگان های ذیربط برگزار شده و طی آن تدابیر ویژه ای برای جلوگیری از بروز حوادث اتخاذ شده است.

وی درباره برنامه‌های شهرداری برای چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: تذکر و اخطار به مراکز تعویض روغن برای جمع آوری ضایعات و لاستیک ها، عدم دپوی زباله از روز قبل از چهارشنبه سوری و جمع آوری سطل های زباله، اخطار به پمپ بنزین های سطح محدوده و عدم تحویل بنزین در ظروف به صورت فله ای، جمع آوری ضایعات و اقلام خطرناک توسط اداره بازیافت، تذکر به مالکین منازل مسکونی در خصوص جمع آوری لوازم اضافی از بالکن ها، تعطیلی شیفت بعد از ظهر مدارس، افزایش تعداد خودروهای امدادی اورژانس، چیدمان نیروهای انتظامی در مسیرهای پر خطر مثل خ رودکی، آذربایجان و...، آماده باش موتور سواران در هر ناحیه به همراه کپسول های آتش نشانی و گشت زنی در سطح ناحیه جهت مقابله با آتش سوزی ها در مقیاس کوچک احتمالی و ... از اقداماتی است که انجام خواهد شد.

شهردار منطقه ادامه داد: در این خصوص افزایش سطح اگاهی شهروندان و اطلاع رسانی به آنان از اهمیت به سزایی برخوردار است به همین منظور و با هدف گوشزد کردن خطرات و تبعات رفتارهای پرخطر برای کاهش خسارات و اطلاع رسانی همه جانبه، تهیه بروشور اطلاع رسانی درباره راه های پیشگیری از آتش سوزی و بازی های خطرناک و راه های کمک به مصدومین احتمالی حادثه دیده در دقایق ابتدایی و توزیع آن در مدارس سطح منطقه، برپایی کلاس های آموزشی و پیشگیری در مدارس پسرانه راهنمایی و دبیرستان، برگزاری کلاس های توجیهی و آموزشی حداقل در 2 تا 3  مدرسه جهت توجیه بازی های خطر آفرین و ممانعت همسالان و... در حال پیگیری و انجام است.

به گفته شهردار منطقه، تبلیغات محیطی با مضامین اطلاع رسانی از خطرات چهارشنبه پایانی سال و افزایش آگاهی شهروندان در سطح منطقه نصب شده است.

دوشنبه 25/12/1393 - 16:45

محمود پراش ملی پوش دوچرخه سوار کشورمان با حضور در همایش دوچرخه سواری، درختكاری و پاكسازی بوستان قیطریه به عنوان سفیر حسن نیت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در کمپین آسمان آبی، زمین پاک انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مهندس هادی زاده مقدم رئیس اداره HSE  شهرداری منطقه یک با اعلام این مطلب اظهار داشت: این حکم از سوی مجتبی یزدانی شهردار و رییس شورای فرهنگی سامانه مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست منطقه یک با  هدف تلاش در جهت  ترویج ، اطلاع رسانی و حمایت طلبی در راستای بهداشت، ایمنی و محیط زیست شهروندان  در پایان همایش به ایشان اهدا شد.
یزدانی شهردار منطقه یک در این حکم با اشاره به توانمندی های این قهرمان ورزشی تصریح کرد: قدم نهادن درمسیر ارتقای بهداشت، ایمنی و محیط زیست شهروندان، علاوه بر عزمی برخاسته از تعهد و ایثار، قدم هایی محکم و استوار، بصیرتی دین مدار و پر عیار می طلبد لذا توانمندی های متعهدانه و مسئولانه  و قهرمانی شما در عرصه  ورزشی  سوابقی را رقم زده است  که گویای شایستگی های لازم برای انتخاب در این عرصه است .
وی افزود : این حکم با توجه به تدابیر شهردار تهران، آماده و طی آن محمود پراش به عنوان سفیر حسن نیت بهداشت، ایمنی و محیط زیست  در کمپین آسمان آبی، زمین پاک منصوب شد.
دوشنبه 25/12/1393 - 16:41


 

دفتر شهردار منطقه 22 امروز در اختیار کلاس اولی هایی بود که آمده بودند تا ساعاتی پشت میز شهردار نشستن و شهردار بودن را تجربه کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، حدود 35 نفر از دانش آموزان کلاس اول مدرسه شهدای پاسدار امروز میهمان و به نوعی میزبان مولایی شهردار و دیگر مسئولان منطقه 22 بودند و با حضور در دفتر شهردار منطقه در قالب برنامه صمیمانه پرسش و پاسخ، با وظایف شهرداری و فعالیتهایش بعنوان نهادی اجتماعی و خدماتی آشنا شدند.

در این برنامه شاد که با شور و هیجانی مثال زدنی از سوی کلاس اولیها همراه بود، دانش آموزان حاضر، پشت میز شهردار منطقه 22 نشسته و طی اقدامی نمادین، جملاتی را با خطوط زیبای خود روی کاغذی نوشته و برای شهرداری منطقه به یادگار گذاشتند و در انتهای برنامه نیز از شهردار منطقه هدایایی دریافت کردند.

قاسم مولایی شهردار منطقه 22 در این برنامه در گفت و گو با خبرنگار صدا و سیما در توضیح این برنامه گفت: « این دانش آموزان، آینده سازان نظام و جامعه ما هستند و از آنجا که جامعه ما در آینده نزدیک توسط آنان اداره می شود، لازم است که از همین امروز، اصول لازم را برای خدمت به مردم فرا بگیرند. خوشحالم که بچه ها با شور و انگیزه و نشاط خاصی آمده اند و قرار است وظایفشان را یاد بگیرند، ایده های خود را به مدیران شهرشان بگویند و بدانند در آینده چطور خدمت کنند. »

وی در ادامه صحبتهای خود با ابراز خوشنودی از حضور بچه ها در شهرداری منطقه 22 و در دفتر کارش گفت: « اشتیاقی که بچه ها با حضورشان در اینجا بوجود آورده اند، شور و شعف خاصی را به ما و همکارانمان بخشیده است. اکنون زمان یادگیری بچه هاست و برنامه های اینچنینی باعث می شود یاد بگیرند که افزون بر رعایت حقوق دیگران، حقوق خود را چگونه حفظ کنند ضمن اینکه خاطره خوبی نیز در ذهنشان خواهد ماند.
يکشنبه 24/12/1393 - 18:22

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 15 از رنگ آمیزی ایستگاهها و المان های شهری در راستای اجرای طرح استقبال از بهار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهندس رحمان پارسا با اعلام مطلب فوق افزود: در آستانه سال نو و با هدف زیبایی بصری، ایستگاههای اتوبوس منطقه به مجموع 9000 مترمربع در نواحی هشتگانه رنگ آمیزی می شود.
به گفته وی رنگ آمیزی 20 عرشه پل عابر در بزرگراه های سطح منطقه، حدود 48 هزار مترطول نرده ترافیکی در خیابان خاوران، 4200 متر طول کافوهای برق و مخابرات و همچنین بیش از 14 هزار متر مربع کرکره های واحدهای صنفی  نواحی از جمله اقدامات اداره زیباسازی منطقه  در آستانه سال نو است.
شایان ذکر است، در این راستا همچنین پل های عابر پیاده و سواره منطقه رنگ آمیزی و نورپردازی خواهد شد.
شنبه 23/12/1393 - 15:12

فراخوان طرح "با تو"  با نگاه به ایده های اجتماعی و فرهنگی و با شعار  "هفته جوانت را بساز" در منطقه 10 کلید خورد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، فرامرز عظیمی شهردار منطقه ضمن این خبر گفت: جوانان به عنوان موتور محرک پیشرفت هر جامعه دارای روحیه آرمان خواه و خلاق هستند و باید به آنها با نگاهی ویژه و خاص نگریست تا در برنامه ریزی بلند مدت بتوان به چشم اندازهای بیشتری در خلاقیت ها و ایده های جوانان دست یافت و بر همین اساس ضروری است تا با جلب مشارکت جوانان در طرح های اجتماعی و فرهنگی از این ظرفیت بالقوه بهره برداری شود.

وی یادآور شد: طرح  "با تو" به همت خانه شهریاران جوان با هدف بهرمندی  از دیدگاه ها و ایده های جوانان برای برگزاری هرچه مطلوب تر هفته جوان، جهت دهی جوانان منتخب به سوی اهداف تعیین شده و به کارگیری آن ها در برنامه های مربوط، توانمندسازی و توان افزایی جوانان در راستای نیازهای شهرداری و نیز برقراری ارتباط دو سویه میان جوانان نخبه و مدیریت شهری در چهارچوب حل مشکلات شهر اجرا می شود.

 

عظیمی افزود: این طرح با محورهای پیشنهادی گرامیداشت میلاد حضرت علی اکبر (ع) و بزرگداشت روز جوان، در قالب طرح های پیشنهادی اجتماعی و فرهنگی به منظور اجراء در روز و هفته جوان– تولید طرح های گرافیکی مرتبط با محورهای مذکور (پوستر، لوگو و غیره) و طراحی الگوهای ساخت تندیس ویژه هفته جوان (نشان شهریاری) تنظیم و تدوین شده است.

این گزارش می افزاید، علاقمندان برای ارسال ایده هایشان می توانند با مراجعه و عضویت در سایت www.shahryarjavan.ir و آپلود ایده یا طرح خود و دریافت کد اثر نسبت به پیگیری از طریق پست الکترونیک اقدام نمایند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه شهریاران جوان منطقه 10 واقع در خیابان قزوین– خیابان بنکدار- مجتمع فرهنگی شهید حبیب غنی پور مراجعه  و یا با شماره تماس 55148262 تماس حاصل نمایند.

شنبه 23/12/1393 - 15:8


شهردار منطقه 17 با اعلام پایان یافتن فرایند شمارش آرا در دارالشهدای تهران،از حضور بیست و یک هزار نفری شهروندان در چهارمین دوره انتخابات تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17، روز گذشته (بیست و دوم اسفندماه) شهروندان منطقه 17 در 83صندوق اخذ رای به 400 نامزدهای انتخاباتی رای دادند.

بهروز محمدزاده با پرشور خواندن حضور شهروندان در این دوره از انتخابات گفت :« ستاد اجرایی انتخابات شورایاری از ماه ها پیش و با تلاش مجموعه مدیریت شهری آغاز شده و  با حضور پرشور شهروندان در این انتخابات، مزد تلاشمان را دریافت کردیم.»

شهردار منطقه 17 با اشاره به حضور بیست و یک هزار نفر از شهروندان تصریح کرد:« بیست و یک هزار تعرفه رای در هشتاد و سه صندوق سطح محلات چهارده گانه منطقه 17 اخذ شده تا شورایاران دوره چهارم انتخاب شده و با رای قاطع شهروندان کار خود را آغاز کنند.»

روز گذشته و طی 12ساعت  شهروندان منطقه 17 حماسه حضور بیست و یک هزار نفری را در پای صندوق های رای چهارمین دوره انتخابات شورایاری رقم زدند.

شنبه 23/12/1393 - 15:6

 مراسم درختکاری در جوار مقبرة شهدای گمنام بوستان بهمن ، با حضور مهندس اسدی شهردار منطقه 16 ،معاونان ، شهرداران نواحی  و روسای ادارات برگزار شد.

به گزارش "تهران سما" به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 16 ، سید محسن اسدی در این مراسم گفت: فرهنگ درخت و درختکاری یکی از اساسی ترین راه  های توسعه فضای سبز و حفاظت از محیط زیست است  و ماوظیفه داریم در راستای تقویت این فرهنگ ارزشمند تلاش کنیم.

شهردار منطقه 16 اظهار داشت : اجرای طرح آسمان آبی و هوای پاک و مصادف شدن آن با هفته منابع طبیعی و محیط زیست ،  فرصتی است  برای توجه بیشتر به این امر مهم تا بتوان با غرس نهال در مناطق مستعد ، بخشی از آلودگی های هوا  را کاهش داد. 

وی گفت: در دو سال گذشته سرانه  فضای سبز منطقه از 10 به  7/11 مترمربع افزایش یافته و در نظر داریم سالی یک متر به این فضا اضافه شود. 

اسدی گفت : با شناسایی  فضاهای  مستعد منطقه  و تبدیل آن به  قطعات جنگلی  و بوستان  هایی مانند  پهلوانان ، عراقی  و ترافیک  ، در راستای رسیدن به استاندارد فضای سبز در منطقه تلاش شده است. 

شهردار منطقه 16 در پایان تصریح کرد : از 15 آذر امسال ، با درخواست شهروندان از طریق پیام های مردمی سامانه  137 ، تاکنون 6000 اصله درخت در منازل و 17500 اصله درخت در معابر کاشته شده است.

چهارشنبه 20/12/1393 - 15:5در اختتامیه هفتمین جشنواره ساب پرتال های شهرداری تهران، ساب پرتال منطقه 10 در بخش محتوا حائز رتبه قابل تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، سعید ابریشمی راد معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: در مراسم اختتامیه جشنواره ساب‌پرتال مناطق شهرداری، محلات تهران و سومین جشنواره شکوفا در حوزه‌های مختلف که با حضور شهردار تهران و مدیران ارشد شهری در سالن همایش‌های برج میلاد برگزارشد، پرتال منطقه با کسب عنوان قابل تقدیر در بخش محتوا در بین مناطق 22 گانه شهرداری تهران مورد تقدیر قرار گرفت.

به گفته وی، محتوای ساب پرتال منطقه با توجه به نیاز سنجی صورت گرفته از شهروندان و برای ارائه خدمات بهینه به آنان  طراحی و اجرا شده است.
چهارشنبه 20/12/1393 - 15:2
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته