• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 1026روز قبل
ایرانگردی

 

 


کمپین دوچرخه‌سوارم با هدف توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری به عنوان یکی از پروژه‌های بخش نرم افزار سند توسعه دوچرخه کار خود را شروع کرده است. این کمپین با استفاده از برنامه های آموزشی، زمینه های فرهنگی لازم برای استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل شهری را فراهم کرده و بر دوچرخه سواری ایمن و احترام به قوانین و رعایت نکات بهداشتی در دوران شیوع کرونا تاکید می‌کند.
سند توسعه دوچرخه‌سواری شهر تهران یکی از اقدامات واحد توسعه سیستم‌های حمل‌ونقل پاک در سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری با مشورت گروه‌های مردمی دوچرخه‌سواری شهر تهران است که با هدف کلی ، فراهم آوردن محیط مناسب در شهر تهران برای توسعه دوچرخه‌سواری و ترویج استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه در انجام سفرهای روزانه شهروندان ایجاد شده‌است.
احداث مسیرهای ویژه دوچرخه، راه‌اندازی و بهره‌برداری سیستم دوچرخه اشتراکی در مرکز شهر تهران، توسعه مسیرهای دوچرخه‌سواری در دانشگاه‌ها و بوستان‌ها، راه‌اندازی خانه‌های دوچرخه در سطح شهر و بررسی امکان احداث مسیرهای ویژه دوچرخه در پیاده‌روها از جمله اقدامات زیرساختی این واحد است.
در جهت توسعه و تسهیل دوچرخه‌سواری و افزایش سهم دوچرخه و ترغیب شهروندان به استفاده از آن در سفرهای درون‌شهری، اپلیکیشن «دوچرخه» نیز به سفارش این واحد توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تهیه شده و در دسترس عموم قرار گرفته است. دوچرخه‌سواران با استفاده از این اپلیکیشن به امکاناتی مانند مسیریابی و به اشتراک‌گذاری داده‌های خود با دیگران دسترسی دارند. اطلاع از مسیرهای ویژه دوچرخه، پیمایش مسیر و اعلام مشکلات آن، اطلاعات فروشگاه‌ها و تعمیرگاه‌های تخصصی دوچرخه و همچنین ایستگاه‌های دوچرخه اشتراکی از دیگر امکانات در نظر گرفته شده برای این اپلیکیشن است. اپلیکیشن موبایلی «دوچرخه» هم‌زمان با روز جهانی دوچرخه رونمایی شد.
کمپین «دوچرخه سوارم» همکاری مشترکی بین گروه‌های مردمی دوچرخه‌سواری شهر تهران، واحد حمل و نقل پاک و مرکز ارتباطات شهرداری تهران است. علاقه‌مندان برای اطلاع بیشتر از مجموعه فعالیت‌های این کمپین میتوانند به وبسایت www.docharkhesavaram.com مراجعه کنند.

شنبه 15/9/1399 - 15:17
ایرانگردی

 

شهردار منطقه شش تهران از مناسب سازی شش خیابان واقع در محدوده مرکزی تهران برای معلولان خبر داد و گفت: مناسب‌سازی و اصلاح معابر از اولویت‌های اجرای پروژه‌های عمرانی در تهران است.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۶ تورج فرهادی با اعلام این خبر، گفت: بر اساس ماده ۲ قانون جامع حمایت از معلولین، مدیریت شهری وظیفه دارد تا در جهت فراهم ساختن امکان دسترسی و بهره‌مندی افراد معلول، امکاناتی را در نظر بگیرد و طراحی و اصلاح معابر را بر اساس تعاریف و طراحی و تولید و احداث پروژه‌ها و معابر سطح شهر پایه‌گذاری کند تا شاهد افزایش مطلوبیت فضاهای شهری برای معلولان، جانبازان، سالمندان و کم‌توانان جسمی حرکتی باشیم.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه شش تهران در سال‌های اخیر در پروژه‌های جدید به موضوع مناسب‌سازی برای معلولان توجه ویژه‌ای داشته است، گفت: در معابر منطقه از جمله خیابان‌های قائم‌مقام فراهانی، پورسینا، کاج، کریم‌خان، باقرخان، کارگر شمالی و میدان فرهنگ، دستورالعمل‌های مربوط به مناسب‌سازی اجرایی شده است.

شهردار منطقه شش تهران افزود: همچنین ساختمان‌های سوله بحران والفجر، سرای محله ساعی، فرهنگسرای سرو، ساختمان ناحیه ۳ و ... با نصب بالابر در ورودی ساختمان و همچنین نصب نشانگرهای لمسی مناسب‌سازی شده‌اند و برنامه اجرای این اقدام‌ها را در سایر ساختمان‌های شهرداری منطقه و نواحی در دست اقدام داریم.

فرهادی  همچین از مواردی نظیر اجرای رمپ، نصب پل روی انهار، همسطح‌سازی دریچه به میزان ۲۵۰ عدد و اجرای نهرهای سرپوشیده در جهت مناسب‌سازی معابر نام برد و افزود: اجرای نهر سرپوشیده همراه با پیاده‌روسازی ۶۷۷۳ متر طول و تهیه و نصب بولارد نیز انجام شده است

شنبه 15/9/1399 - 15:10
ایرانگردی

 

شهردار قلب طهران از تهیه ویژه‌نامه‌های هفتگی به نام «چهارشنبه‌های تاریخی» با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و با هدف معرفی ویژگی‌های تاریخی این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی‌محمد سعادتی در توضیح این خبر گفت: منطقه 12 مدتی است ویژه‌برنامه‌هایی با عنوان «چهارشنبه‌های تاریخی» تهیه و به نمایش می‌گذارد که حاوی مطالب و تصاویری از بناها و فضاهای تاریخی این منطقه اصیل و قدیمی است.
وی ضمن بیان این مطلب که با توجه به شیوع ویروس کرونا در حال حاضر امکان بازدید حضوری از این فضاها برای شهروندان مهیا نیست، ادامه داد: در این فرصت با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، این ویژه‌برنامه‌ها با هدف معرفی بناهای تاریخی منطقه 12 به عنوان قلب طهران تهیه می‌شود که خوشبختانه تاکنون که توانسته با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان روبه‌رو شود.
سعادتی منطقه 12 شهر تهران را دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد فرهنگی و اجتماعی دانست و بیان کرد: بافت تاریخی ارزشمند و فرهنگ اصیل حاکم به مردم آن می‌تواند دلایلی باشد که این منطقه را بهترین معرف شهر تهران بدانیم. به‌عبارت روشن‌تر، تاریخ و هویت شهریِ دور به نام طهران بر گُرده جایی حمل می‌شود که بسیاری عملکردها و کارویژه‌های پایتخت در آن ایفا می‌شود و برخورداری و نابرخورداری و انواع زیست شهری را در سطوح مختلف هم‌نشین ساخته است.
وی با اشاره به این نکته که قلب طهران یکی از اصلی‌ترین قطب‌های تهران‌گردی است که همه‌ساله، پذیرای تهرانگردان بی‌شماری می‌باشد، افزود: این منطقه با توجه به نقشه‌های تاریخی دوره قاجاریه، در حصار ناصری قرار داشته و به همین دلیل به تهران ناصری نیز شهرت دارد؛ بنابراین از جاذبه‌های غنی گردشگری تاریخی و فرهنگی برخوردار است و این امر، مسؤولیت مدیریت شهری در این منطقه که آن را همواره به عنوان مهمانخانه شهر می‌شناسند، دوچندان می‌کند.
ویژه‌برنامه‌ چهارشنبه‌های تاریخی تاکنون به معرفی بناهایی نظیر سرای کاظمی و عمارت دبیرالملک واقع در محله امامزاده یحیی پرداخته و علاقه‌مندان می‌توانند هر هفته با مراجعه به فضای مجازی به نشانی pr.region12 این برنامه‌ها را دنبال کنند.

شنبه 15/9/1399 - 14:37
ایرانگردی

 

مسئول پیگیری دبیرخانه کمیته تخصصی مدیریت بحران كلانشهرهای كشور از برقراری ارتباط بین مراکز عملیات اضطراری دو کلانشهر تهران و کرج از طریق هاتلاین و سایر بسترهای ارتباطی در زمان بحران به صورت پایلوت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، صمیم مرادی روزبهانی افزود: در نوزدهمین جلسه کمیته تخصصی مدیریت بحران کلانشهرهای ایران که با حضور مدیران بحران کلانشهرها به صورت مجازی برگزار شد، بر اجرای پروژه های قابل توجه از جمله ارتباط فیمابین مراکز عملیات اضطراری کلانشهرها از طریق هاتلاین و سایر بسترهای ارتباطی قابل بهره برداری در زمان بحران تاکید شد.
روزبهانی گفت: اجرای این پروژه در دستور کار دبیرخانه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران قرار گرفت و مقرر شد در مرحله اول به صورت پایلوت ارتباط هاتلاین تهران و کرج اجرایی شود.
مسئول پیگیری دبیرخانه کمیته تخصصی مدیریت بحران كلانشهرهای كشور گفت: در این جلسه گزارشی از اقدامات و پیگیری های بعمل آمده در راستای اجرای مصوبات جلسات پیشین مطرح شد.
روزبهانی افزود: در این نشست اولویتهای مصوب در جلسه هفدهم کمیته از جمله ابقای ریاست کمیته، پیشنهاد کارگروههای تخصصی مورد نیاز، اشتراک اطلاعات و تجربیات موجود درحوزه مدیریت بحران، ساختار مدیریت بحران در شهرداری کلانشهرهای کشور و... مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
او گفت: همچنین در این نشست با توجه به شیوع و همه گیری بیماری کووید 19 و اهمیت به اشتراک گذاری اطلاعات، روشها و نحوه مقابله با انتشار ویروس و بیماری، سه گزارش از اقدامات گسترده و قابل توجه کلانشهرهای مشهد، همدان و تهران ارائه شد.

شنبه 15/9/1399 - 14:21
ایرانگردی

 

آیین رونمایی از سامانه یکپارچه ستاد برف روبی شهرداری منطقه ٢٠ با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه و جمعی از مدیران این منطقه برگزار شد.

مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در بازدید از تجهیزات برف روبی منطقه 20 مهمترین دستاورد شهرداری این منطقه را، پیشرو بودن در حوزه ‌فناوری و نوآوری های خدمات شهری دانست و از تسری سامانه یکپارچه ستاد برف روبی این منطقه به کل مناطق خبر داد.

یزدانی با بیان اینکه شهرداری منطقه 20 در خصوص نوآوری در حوزه خدمات شهری فعالیتهای خوبی داشته است، گفت: این اپلیکیشن به اجرای سناریو جامع در زمان بحران ها و هماهنگی بین بخش های مختلف خدمات رسان کمک می کند تا عملیات با سرعت و دقت بیشتری انجام شود و با توجه به اهمیت سامانه یکپارچه برف روبی در منطقه ۲۰، این سامانه پس از تایید بخش فناوری شهرداری در سایر مناطق کلان شهر تهران نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او در بازدید از مانور برف روبی، تجهیزات و ماشین آلات برف روبی این منطقه، گفت: شهرداری منطقه 20 امکانات تخصصی برف روبی، ماشین آلات و نیروهای لازم را برای مقابله با حوادث بارش سنگین برف دارد.

فرهاد افشار، شهردار منطقه ۲۰ نیز در آیین رونمایی از سامانه یکپارچه ستاد برف روبی شهرداری این منطقه، گفت: سامانه یکپارچه برف روبی برای اولین بار در کشور و به منظور رسیدن به تهران هوشمند در راستای توانمندسازی شهروندان، در ساختن شهری بهتر طراحی شده است.

افشار در ادامه اظهار داشت: امروز توفیق داشتیم علاوه بر انجام مانور آمادگی عملیات برف روبی، از سامانه‌ای رونمایی کنیم که در مدیریت عملیات برف روبی در پهنه جغرافیائی این منطقه نظارت کامل بر اجرای برف روبی داشته باشیم.

او قابلیت گزارش گیری برای بهبود مستمر و ارتقاء کیفیت کار را از مزایای این سامانه برشمرد و گفت: این سامانه امکان رصد تمامی عوامل حاضر در عملیات برف روبی را به ما می دهد و با توجه به اولویت هایی که در بخش کاری تعریف شده مسیر حرکت ها و فعالیت هایشان مشخص می شود و چنانچه خللی در اجرای عملیات به وجود آید با توجه به نظارت جامع مدیران از طریق این سامانه پیام‌هایی را می توانند به عوامل اجرایی اعلام کرده و در نهایت با اقدام اصلاحی می توانند برنامه اجرایی را به درستی اجرا کنند.

شهردار منطقه 20 در ادامه تصریح کرد: با تایید و نظر مساعد معاون خدمات شهری شهرداری تهران عملیاتی کردن 3 پروژه که طرح اجرایی آنها در این منطقه تهیه شده است از جمله پیاده راه معبر شهید مدرس حد فاصل میدان هادی ساعی تا میدان شهید مدرس؛ بوستان چشمه علی به عنوان یکی از نقاط گردشگری ری و بوستان زائر در ضلع شمال شرق حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به عنوان نقطه اتصال میدان کوچک به شرق حرم و ایستگاه مترو، انجام خواهد شد.

 

شنبه 15/9/1399 - 14:15
ایرانگردی

 

آیین رونمایی از سامانه یکپارچه ستاد برف روبی شهرداری منطقه ٢٠ با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه و جمعی از مدیران این منطقه برگزار شد.

مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در بازدید از تجهیزات برف روبی منطقه 20 مهمترین دستاورد شهرداری این منطقه را، پیشرو بودن در حوزه ‌فناوری و نوآوری های خدمات شهری دانست و از تسری سامانه یکپارچه ستاد برف روبی این منطقه به کل مناطق خبر داد.

یزدانی با بیان اینکه شهرداری منطقه 20 در خصوص نوآوری در حوزه خدمات شهری فعالیتهای خوبی داشته است، گفت: این اپلیکیشن به اجرای سناریو جامع در زمان بحران ها و هماهنگی بین بخش های مختلف خدمات رسان کمک می کند تا عملیات با سرعت و دقت بیشتری انجام شود و با توجه به اهمیت سامانه یکپارچه برف روبی در منطقه ۲۰، این سامانه پس از تایید بخش فناوری شهرداری در سایر مناطق کلان شهر تهران نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او در بازدید از مانور برف روبی، تجهیزات و ماشین آلات برف روبی این منطقه، گفت: شهرداری منطقه 20 امکانات تخصصی برف روبی، ماشین آلات و نیروهای لازم را برای مقابله با حوادث بارش سنگین برف دارد.

فرهاد افشار، شهردار منطقه ۲۰ نیز در آیین رونمایی از سامانه یکپارچه ستاد برف روبی شهرداری این منطقه، گفت: سامانه یکپارچه برف روبی برای اولین بار در کشور و به منظور رسیدن به تهران هوشمند در راستای توانمندسازی شهروندان، در ساختن شهری بهتر طراحی شده است.

افشار در ادامه اظهار داشت: امروز توفیق داشتیم علاوه بر انجام مانور آمادگی عملیات برف روبی، از سامانه‌ای رونمایی کنیم که در مدیریت عملیات برف روبی در پهنه جغرافیائی این منطقه نظارت کامل بر اجرای برف روبی داشته باشیم.

🔹او قابلیت گزارش گیری برای بهبود مستمر و ارتقاء کیفیت کار را از مزایای این سامانه برشمرد و گفت: این سامانه امکان رصد تمامی عوامل حاضر در عملیات برف روبی را به ما می دهد و با توجه به اولویت هایی که در بخش کاری تعریف شده مسیر حرکت ها و فعالیت هایشان مشخص می شود و چنانچه خللی در اجرای عملیات به وجود آید با توجه به نظارت جامع مدیران از طریق این سامانه پیام‌هایی را می توانند به عوامل اجرایی اعلام کرده و در نهایت با اقدام اصلاحی می توانند برنامه اجرایی را به درستی اجرا کنند.

شهردار منطقه 20 در ادامه تصریح کرد: با تایید و نظر مساعد معاون خدمات شهری شهرداری تهران عملیاتی کردن 3 پروژه که طرح اجرایی آنها در این منطقه تهیه شده است از جمله پیاده راه معبر شهید مدرس حد فاصل میدان هادی ساعی تا میدان شهید مدرس؛ بوستان چشمه علی به عنوان یکی از نقاط گردشگری ری و بوستان زائر در ضلع شمال شرق حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به عنوان نقطه اتصال میدان کوچک به شرق حرم و ایستگاه مترو، انجام خواهد شد.

 

شنبه 15/9/1399 - 13:59
ایرانگردی

 

با حضور 

آیین رونمایی از سامانه یکپارچه ستاد برف روبی شهرداری منطقه ٢٠ با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه و جمعی از مدیران این منطقه برگزار شد.

مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در بازدید از تجهیزات برف روبی منطقه 20 مهمترین دستاورد شهرداری این منطقه را، پیشرو بودن در حوزه ‌فناوری و نوآوری های خدمات شهری دانست و از تسری سامانه یکپارچه ستاد برف روبی این منطقه به کل مناطق خبر داد.

یزدانی با بیان اینکه شهرداری منطقه 20 در خصوص نوآوری در حوزه خدمات شهری فعالیتهای خوبی داشته است، گفت: این اپلیکیشن به اجرای سناریو جامع در زمان بحران ها و هماهنگی بین بخش های مختلف خدمات رسان کمک می کند تا عملیات با سرعت و دقت بیشتری انجام شود و با توجه به اهمیت سامانه یکپارچه برف روبی در منطقه ۲۰، این سامانه پس از تایید بخش فناوری شهرداری در سایر مناطق کلان شهر تهران نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او در بازدید از مانور برف روبی، تجهیزات و ماشین آلات برف روبی این منطقه، گفت: شهرداری منطقه 20 امکانات تخصصی برف روبی، ماشین آلات و نیروهای لازم را برای مقابله با حوادث بارش سنگین برف دارد.

فرهاد افشار، شهردار منطقه ۲۰ نیز در آیین رونمایی از سامانه یکپارچه ستاد برف روبی شهرداری این منطقه، گفت: سامانه یکپارچه برف روبی برای اولین بار در کشور و به منظور رسیدن به تهران هوشمند در راستای توانمندسازی شهروندان، در ساختن شهری بهتر طراحی شده است.

افشار در ادامه اظهار داشت: امروز توفیق داشتیم علاوه بر انجام مانور آمادگی عملیات برف روبی، از سامانه‌ای رونمایی کنیم که در مدیریت عملیات برف روبی در پهنه جغرافیائی این منطقه نظارت کامل بر اجرای برف روبی داشته باشیم.

🔹او قابلیت گزارش گیری برای بهبود مستمر و ارتقاء کیفیت کار را از مزایای این سامانه برشمرد و گفت: این سامانه امکان رصد تمامی عوامل حاضر در عملیات برف روبی را به ما می دهد و با توجه به اولویت هایی که در بخش کاری تعریف شده مسیر حرکت ها و فعالیت هایشان مشخص می شود و چنانچه خللی در اجرای عملیات به وجود آید با توجه به نظارت جامع مدیران از طریق این سامانه پیام‌هایی را می توانند به عوامل اجرایی اعلام کرده و در نهایت با اقدام اصلاحی می توانند برنامه اجرایی را به درستی اجرا کنند.

شهردار منطقه 20 در ادامه تصریح کرد: با تایید و نظر مساعد معاون خدمات شهری شهرداری تهران عملیاتی کردن 3 پروژه که طرح اجرایی آنها در این منطقه تهیه شده است از جمله پیاده راه معبر شهید مدرس حد فاصل میدان هادی ساعی تا میدان شهید مدرس؛ بوستان چشمه علی به عنوان یکی از نقاط گردشگری ری و بوستان زائر در ضلع شمال شرق حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به عنوان نقطه اتصال میدان کوچک به شرق حرم و ایستگاه مترو، انجام خواهد شد.

 

شنبه 15/9/1399 - 13:58
ایرانگردی


شهردار منطقه 11 از برنامه ریزی مرمت تنها بازارچه چوبی تهران موسوم به" چهارسوق چوبی" به جا مانده از دوران قاجار خبر داد و گفت: اجرای این پروژه مرمتی تا دو ماه آینده آغاز خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان با بیان این که حفظ بافت تاریخی و بناهای به جا مانده از طهران قدیم اهمیت ویژه ای برای مدیریت شهری دارد؛ در توضیح اقدامات انجام شده برای حفاظت از تنها بازارچه چوبی شهر تهران گفت: مرمت چهار سوق چوبی در راستای بند 41و 46 برنامه پنج ساله سوم شهر تهران و اجرای پروژه های کوچک مقیاس محله ای از سوی اداره زیبا سازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه انجام خواهد شد که طبق هماهنگی با سازمان نوسازی شهر تهران و با نظارت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و مشارکت اداره بافت تاریخی شهر تهران به زودی آغاز می شود.
آبادیان افزود: این بنا که از دوران قاجار به جا مانده و بیش از 120 سال عمر دارد ؛ تنها چهارسوق چوبی شهر تهران است که برای ساخت آن و حفاظت بنا از «پیزور» که لایه‌ای از الیاف خرما است؛ استفاده شده.
شهردار منطقه 11 با بیان این که عملیات مرمت چهارسوق چوبی به 6 ماه زمان نیاز دارد؛ ادامه داد: با توجه به کارشناسی های انجام شده و احصاء آسیب های موجود در این بنای قدیمی، عملیات سبک سازی سقف ، برچیدن ایزوگام ها ، اجرای آجر فرش بر روی سقف ، حذف زوائد بصری ، کف سازی معابر منتهی به چهارسوق چوبی ، مرمت جداره ها ، استحکام بخشی به بنای سازه و تعویض تابلوی سر در مغازه ها انجام خواهد شد.
چهارسوق چوبی ( چارسوق چوبی ) در خیابان وحدت اسلامی – خیابان فروزش – تقاطع خیابان های مجد و میثم واقع شده و بنایی مخروطی شکل دارد که باقیمانده بخشی از بازار قدیمی محله به سبک تهران دوران قاجار است و ویژگی بارز آن چوبی بودن سقف است .

شنبه 15/9/1399 - 13:32
ایرانگردی


شهردار منطقه13 ضمن تشریح اقدامات منطقه برای مناسب سازی معابر و فضاهای شهری، از اجرای ده ها برنامه متفاوت و جدید به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلول خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان گفت: سوم دسامبر به عنوان روز جهانی معلولان در تقویم ملت های مختلف جهان ثبت شده و فرصتی برای تعمیم شناخت جوامع و اقشار مردم از نیاز ها و فعالیت های معلولان و ارتقای مطالبه گری افراد دارای معلولیت و خانواده های آنان است .
وی افزود: بر همین اساس با توجه به نیاز های افراد دارای معلولیت ، شهرداری منطقه 13 با هدف تحقق شعار شهردار تهران ، به منظورحمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت ، برای مشکلات این عزیزان تلاش کرده است که مناسب سازی معابر ، ساختمان های عمومی، سرای محلات و بوستان های منطقه ۱۳ و به همراه اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی از این جمله است .
به گفته وی مناسب سازی ورودی ساختمان های اداری معاونت ها و نواحی چهارگانه ، بوستان های ترنج و دو کوهه ، معابر (اجرای رمپ و کفپوش شیاری و سکه ای و رعایت پیوستگی و هم سطح بودن در معبر و اتصال به خطوط عابر پیاده مخصوص معلولان ) ،تعمیر و نصب پل و سنگدال همسطح مناسب سازی از جمله اقدامات صورت گرفته است.
شهردار منطقه۱۳ همچنین به بازدید های میدانی مستمر شهرداران نواحی به همراه شورایاری محلات و دبیر و اعضای کانون معلولان با محوریت نیازسنجی و رفع مشکلات افراد دارای معلولیت اشاره کرد و افزود : در این بازدید میدانی ، معضلات عمرانی مربوط به توانیابان موشکافی و بررسی می شود تا نسبت به رفع آنها اقدام شود.
رحمان زاده همچنین به برنامه های فرهنگی منطقه به مناسبت هفته معلول اشاره کرد و اظهار داشت : با توجه به پویش معلولیت بدون محرومیت و نظر به محدودیتهای کرونایی ، برنامه های منطقه با شکل و تجربه جدید اجرایی می شود.
وی برگزاری جلسه مجازی با دبیران كانون معلولین محلات ، بازدید و تقدیر دبیران كانون معلولین دیابت در منازل، طرح سلامتیار مسولین خانه های سلامت در طول هفته معلول، ارائه خدمات پزشگی بصورت كاملا رایگان با مشاركت یكی از مراكز درمانی منطقه، مشاوره رایگان افراد دارای معلولیت توسط متخصین امور روانشناختی، تحویل بسته های بهداشتی درب منازل افراد دارای معلولیت نیازمند، وبینار تخصصی با موضوع افراد دارای معلولیت با حضور متخصین امور از جمله برنامه های اداره سلامت منطقه 13 به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولان برشمرد.
وی با بیان اینکه امسال برای دومین سال متوالی با برنامه خلاقانه اداره سلامت منطقه ١٣ ، منطقه میزبان جشنواره بانوی مهر ماه است كه هدف از این جشنواره تقدیر از بانوان همراه افراد دارای معاولیت می باشد اظهار داشت : خانواده ها ی افراد دارای میتوانند از تاریخ13 آذر لغایت 25 آذر ماه به صورت كاملا مجازی فرم شركت در جشنواره را پر نموده و در پایان در تاریخ سی آذر ماه مصادف با میلاد حضرت زینب(س)روز پرستار به رسم ادب و یادگار همانند سال گذشته به ٢٢ بانوی مهر و ماه منتخب هدایایی به درب منازل این عزیزان ارسال خواهد شد.

شنبه 15/9/1399 - 13:29
ایرانگردی

 

محمدی شهردار منطقه ۱۵ همزمان با روز جهانی معلولان گفت: با هدف حمایت از افراد توان یاب و تلاش برای رفع مشکلات آنان طرح های مناسب سازی بوستان، معبر، تقاطع و ساختمان اداری سطح منطقه در حال اجراست.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، محمدی در تشریح اقدامات مناسب سازی منطقه گفت: عملیات مناسب سازی سرای محلات ابوذر و اتابک با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اقدام است.

وی افزود: در این راستا بوستان گل گشت با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال مناسب سازی است و عملیات بوستان وحدت نیز در دست اقدام است.

وی افزود: در سال گذشته نیز سرای محلات رضویه و مسعودیه و دو بوستان مبعث و گلزار با اجرای کلیه دستورالعمل های مناسب سازی برای توانیابان عزیز آماده و به بهره‌برداری کامل رسید.
شهردار منطقه یادآور شد: همچنین معابر احدی و بوعلی نیز که در دستور کار مناسب سازی منطقه در سال جاری قرار داشت؛ به صورت کامل اجرا و به بهره برداری رسید.

وی در ادامه با اشاره به انتخاب تقاطع بقایی به عنوان تقاطع شاخص و پرتردد یادآور شد: تقاطع بقایی براساس دستورالعمل اداره کل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به عنوان تقاطع شاخص برای مناسب سازی انتخاب و با اجرای عملیات خط کشی و کف سازی محل عابر پیاده، نصب ویلچر معلولین، ترسیم شابلون و نصب تابلوی پارک ویژه معلولین و همچنین انجام کلیه خدمات مورد نیاز برای دسترسی پذیری معلولین مناسب سازی شد.

 محمدی با بیان اینکه برای تحقق شعار "تهران شهری برای همه" لازم است که شرایط برای حضور توان یابان در جامعه مهیا شود و به همین منظور اجرای اقداماتی نظیر حذف موانع فیزیکی، همسطح سازی گذرگاههای عابر پیاده، همسطح سازی ایستگاه ها و پایانه های حمل و نقل عمومی، نصب تابلو، ترسیم شابلون، نصب ویلچر معلولین، خط کشی و کف سازی محل عابر پیاده در محدوده نواحی منطقه از اولویتهای اجرایی است.

محمدی در تشریح اقدامات اجتماعی همزمان با هفته ملی افراد دارای معلولیت با شعار معلولیت بدون محرومیت گفت: در همین راستا ویژه برنامه هایی شامل برگزاری وبینار تخصصی با عنوان "در ایام کرونا افراد دارای معلولیت را بیشتر دریابیم "، اشتراک گذاری تولیدات محتوایی حوزه افراد دارای معلولیت، برگزاری کلاسهای مجازی ویژه افراد معلول، اجرای طرح سلامتیار و تماس با اعضای کانون معلولین جهت دلجویی و شناسایی نیازهای آنها، استقرار روان شناس در سرای محله شوش جهت مشاوره تلفنی در حال اجراست. 

شنبه 15/9/1399 - 13:20
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته