• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 534روز قبل

معاون فنی و عمران منطقه 10 از تحقق اهداف سازمانی سال 93 و اتمام پروژه های ناتمام منطقه در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، مصطفی بیگی معاون فنی و عمران منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: در پروژه های راه و باند شامل جدول، آسفالت و پیاده روسازی برابر برنامه مصوب در فصول مختلف وظایفی برای منطقه تکلیف شده بود که میزان کارکرد این معاونت در این حوزه با احتساب موارد درخواست عقد قرارداد بالای صد درصد بوده است.

مصطفی بیگی بهره برداری از پروژه تعریض و مناسب سازی خیابان امام خمینی (ره) را مهمترین پروژه منطقه برشمرد و افزود: در سال گذشته پس از چند سال تلاش و کوشش مستمر همکاران در حوزه های مختلف و عنایت شهرداری تهران و پیگیری های مستمر شهردار منطقه برای تملک املاک معارض بالاخره این پروژه تکمیل و مورد بهره برداری کامل قرار گرفت.

وی افزود: در سال گذشته 7 پروژه مختلف ابنیه برای این معاونت تعریف شده بود که دو مورد آن مطالعاتی بوده و در دست تهیه و تصویب می باشند و 5 مورد نیز که احداثی و مرمتی بوده اند در دست تکمیل هستند.

معاون فنی و عمران منطقه پیشرفت پروژه های ابنیه ای برابر برنامه تکلیفی را تاکنون بالای 80 درصد اعلام و اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال مالی پروژه های مذبور به صورت 100 درصدی تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گفته وی، احداث ساختمان کنترل ترافیک منطقه، احداث مددسرا، توسعه مسجد حاج عبداله، احداث مسجد مدرسه شاهد حضرت معصومه (س)، مرمت حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) از جمله پروژه های ابنیه ای منطقه اند و تهیه طرح های توسعه مسجد لولاگر و آستان مبارک امامزاده معصوم (ع) از جمله طرح های مطالعاتی در دست اقدام منطقه می باشند.

بیگی همچنین افزود: میزان کارکرد منطقه در حوزه راه و باند سال گذشته یک و نیم برابر تعهدات منطقه بوده که به اضطرار تکمیل پروژه های مهم و نیمه تمامی و نیز رفع مشکلات بهداشت عمومی شهر و هدایت آب های سطحی در حوزه تبدیل نهر به کانیو و علاوه بر آن لکه گیری آسفالت و جداول بوده است.

 

دوشنبه 17/1/1394 - 13:36

 

شهردار منطقه 17 با اعلام برنامه های ویژه طرح خط سفید در سال جدید، از کسب رتبه نخست در پیشرفت عملکرد این پروژه توسط منطقه 17 در سطح مناطق 22گانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17، بهروز محمدزاده این موفقیت را حاصل تلاش همه همکاران دانست و افزود:«یازده معبر در سطح منطقه هفده به عنوان پایلوت اجرای طرح خط سفید در نظر گرفته شد که در سه ماهه گذشته از پیشرفت قابل قبولی در حوزه های مختلف خصوصا حوزه ترافیک برخوردار بود. »

شهردار منطقه 17 ارزیابی های صورت گرفته توسط ناظرین پروژه را موید پیشرفت طرح خواند و خاطرنشان کرد: « ارزیابی به صورت دوره ای از پیشرفت طرح صورت گرفته و در همین ارزیابی ها منطقه 17 در محورهای یازده گانه پایلوت پیشرفت خوبی داشته و رتبه نخست در بین مناطق 22گانه را کسب کرد.»

در نخستین روزهای سال جدید کسب رتبه نخست در پیشرفت طرح خط سفید ، کام کارکنان منطقه 17 را شیرین کرد.

يکشنبه 16/1/1394 - 14:48

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 15 از برگزاری تورهای گردشگری ویژه نخبگان، کارآفرینان، خانواده معظم شهدا و جانبازان، مددجویان گرمخانه خاوران و کودکان کار منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهندس حیدری با اعلام مطلب فوق افزود: در این راستا جمعی از شهروندان در قالب گروههای مختلف با هدف معرفی اماکن فرهنگی، مذهبی،تاریخی و گردشگری به تورهای تهرانگردی اعزام می شوند.
وی با اشاره به اینکه در تورهای گردشگری یادشده مسیرهای مختلفی برای بازدید پیش بینی شده است افزود: مسیر نیاوران شامل زیارت امامزاده قاسم و بازدید از کاخ موزه نیاوران و حیات وحش دارآباد، مسیر سه برج شامل بازدید از برج های آزادی، میلاد و طغرل و مسیر شماره سه شامل بازدید از پارک ژوراسیک، دریاچه خلیج فارس و برج میلاد از جمله مسیرهای گردشگری اعلام شده  است.
مهندس حیدری با اشاره به اینکه تاکنون 40 نفر از نخبگان و کارآفرینان منطقه از تور بازدید از سه برج بهره مندشده اند افزود: ظرف هفته جاری خانواده های معظم شهدا و ایثارگران منطقه و 200 نفر از مددجویان گرمخانه خاوران به تور مسیر نیاوران و حدود 400 نفر از کودکان کار تحت پوشش انجمن حمایت از کودک کار خراسان و انجمن شکوفایی استعداد کودکان کار اتابک به مسیر پارک ژوراسیک اعزام خواهند شد.
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه یادآور شد: علاوه بر این تورها، در ایام نوروز 600 نفر از شهروندان محلات منطقه در قالب 15 گروه از طریق ثبت نام در سرای محلات محل سکونت خود از تورهای یکروزه و نیم روزه تهرانگردی شامل اردوهای شمیرانات، زیارت آستان مقدس امامزاده عینعلی و زینعلی، ری گردی و باغ موزه دفاع مقدس بهره مند شدند.
يکشنبه 16/1/1394 - 14:41

معاون امور شهری و  محیط زیست شهرداری منطقه 4 گفت : همزمان با فرارسیدن سال نو و به منظور زیبایی منظر شهری، بیش از 25.000 متر مربع از معابر محلی و بزرگراهی منطقه 4 با کاشت نشاء لاله آراسته شد.
 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 حمید ناصحی با اعلام این خبر گفت: به مناسبت فرارسیدن سال نو و زیباسازی هر چه بیشتر منظر شهری با احداث فضای سبز و کاشت نشاء بهاره از جمله لاله، شب بو و کالاکوا در فضایی به مساحت 25,000 متر مربع معابر منطقه 4 آراسته شد.
ناصحی افزود: در این راستا 150,000 شب بو، 150,000 کالاکوا در بوستان ها و سطح منطقه کاشته و 300 کلدان فلاورباکس نیز در معابر جانمایی شد.
وی تصریح کرد: همچنین در این راستا بیش از 1.000.000 لاله در معابر محلی، بزرگراهی و همچنین بوستان های سطح منطقه کاشته شد.
معاون امور شهری و  محیط زیست شهرداری منطقه 4 گفت: همچنین در راستای استقبال از مسافران نوروزی، 5000 گلدان به مساجد سطح منطقه اهدا شد و رمپ و لوپ حاشیه بزرگراه شهید باقری ، بزرگراه شهید صیاد شیرازی و شهید زین الدین ، فرهنگسرای اشراق و بوستان های انتقامی، تختی، آزاده، اقاقیا، مجیدیه، پلیس و ... مترمربع بازپیرایی شد.
وی در ادامه به دیگر اقدامات صرت گرفته در نوروز امسال اشاره کرد و گفت: به منظور بهبود تفرجگاه های جنگلی سطح منطقه و استفاده بهینه شهروندان و مسافران نوروزی از این مکانها در ایام نوروز، کند و کوب و پاکسازی معابر و محوطه ، ایجاد روشنایی و سایر تاسیسات از قبیل نصب نیمکت و سطل زباله و سرویس بهداشتی و سایر امکانات جهت رفاه هر چه بیشتر شهروندان در جنگل کاری های سطح منطقه به ویژه بوستان یاس لویزان و تلو اجرا شد.
يکشنبه 16/1/1394 - 14:31


با اجرای طرح گردشگری نوروزی و اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص جاذبه های منطقه یک در حدود 300 هزار گردشگر در ایام نوروز از ایستگاه های گردشگری شمال تهران بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجید سعادتمندی مدیر مرکز خدمات اجتماعی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: در تعطیلات فروردین ماه امسال با برنامه ریزی های انجام شده  11 ایستگاه اطلاع رسانی در سطح منطقه یک بر پا شد و بیش از 300 هزار گردشگر با مراجعه به این ایستگاه ها، بروشورهایی از مراکز گردشگری و زیارتی ، نقشه ، تقویم سال جدید و ... دریافت کردند و در خصوص جاذبه های گردشگری منطقه یک اطلاعات لازم را بدست آوردند.
وی افزود: ایستگاه های اطلاع رسانی در مجاورت کاخ نیاوران، ورودی شهرک شهید محلاتی، مرقد مطهر امامزاده صالح (ع) و امامزاده علی اکبر (ع) چیذر، موزه سینما، میدان شهید شهریاری اوین، چهار راه پارک وی، میدان دربند و قدس، جماران و موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد -  مستقر شده بود.
این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: پر بازدید کننده ترین ایستگاه های منطقه دو ایستگاه نیاوران و دربند بود که به دلیل قرار گرفتن در دو نقطه پر تردد و خاص منطقه یک در ایام نوروز، بیشترین مراجعه کننده را داشته اند.
يکشنبه 16/1/1394 - 14:29

 

ویژه برنامه مسیر سبز با محوریت کمپین آسمان آبی – زمین پاک در منطقه 10 تهران

به مناسبت روز جهانی سلامت و بهداشت ویژه برنامه مسیر سبز با محوریت کمپین آسمان آبی– زمین پاک در بوستان تهرانی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، فرامرز عظیمی شهردار منطقه با اعلام این خبر هدف از برگزاری برنامه های سلامت را داشتن جامعه ای مترقی در سایه سلامت و تندرستی جسمی و روحی برشمرد و تصریح کرد: رویکرد برنامه های سلامت منطقه بر اساس ارتقا سطح آگاهی شهروندان و پیشگیری از بیماری ها و مشکلات جسمی و روحی با مشارکت شهروندان می باشد و برهمین اساس همزمان با روز جهانی سلامت و بهداشت ویژه برنامه مسیر سبز با محوریت کمپین آسمان آبی و زمین پاک اجرا می شود.

وی افزود: اداره سلامت منطقه برنامه مسیر سبز را با موضوع ایمنی مواد غذایی از مزرعه تا سفره با همکاری و مشارکت اداره شهروندی، معاونت خدمات شهری و ترافیک در روز سه شنبه هجدهم فروردین ماه از ساعت 10 تا 12 در بوستان تهرانی اجرا می کند.

به گفته عظیمی، این برنامه با محتوای ایستگاه نقاشی، اندازه گیری توده بدنی، بینایی سنجی، مار و پله، جاده سلامت، ایستگاه خلاقیت و کاردستی، اجرای نمایش و مسابقه همراه با اهدای جوایز برگزار خواهد شد همچنین دانش آموزان با حضور در این بوستان و راهپیمایی نمادین با در دست داشتن پلاکاردها و سر دادن شعارهای سلامت این روز را گرامی خواهند داشت.

يکشنبه 16/1/1394 - 14:28

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 19 از تغییر کاربری پارک جنگلی باران در محله دولتخواه به بوستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، مسعود سلیمی گفت: فضای این بوستان به مساحت 5/1 هکتار در حال حاضر به شکل جنگلی است که عملیات تبدیل آن به بوستان از فردا آغاز می شود.

وی افزود: طی این عملیات که تا 5 اردیبهشت به اتمام می رسد درختانی از انواع چنار، توت کاکوزا و درختچه های ارغوان، یاس زرد و نسترن و گل های رز با هدف توسعه فضای سبز بوستان کاشته می شود.

سلیمی همچنین با اشاره به اجرای عملیات توسعه فضای سبز در پارک شهدای صالح آباد گفت: در این راستا درختان چنار، توت کاکوزا و سرو در این بوستان کاشته خواهد شد.

این مسئول در ادامه به پیشرفت 80 درصدی فعالیتهای طرح استقبال از بهار در این منطقه اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر فضای این منطقه با کاشت 150 هزار نهال، 91 هزار پیاز لاله و 3 هزار متر مربع گلکاری، عطر بهار به خود گرفته است. وی گفت فعالیتهای ناتمام نیز تا پایان فروردین تکمیل خواهد شد.

به گفته سلیمی رنگ آمیزی 10 هزار و 500 عدد المان شامل پایه چراغ،سطل، نیمکت و سایبان، ترمیم 500 متر مربع کف پوش زمینهای بازی و ترمیم 12 هزار و 500 متر مربع چمن از فعالیتهای استقبال از بهار این منطقه بوده که با هدف بهینه سازی فضای بوستانها و اماکن عمومی برای شهروندان در حال اجرا است.

يکشنبه 16/1/1394 - 14:25

 

بیش از 50 هزار مسافر و زائر از نمایشگاه عطر یاس فاطمی در حرم مطهر امام خمینی (ره) طی ایام عید 94 استقبال کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، رضا نثاری شهردار منطقه با بیان اینکه این نمایشگاه روزانه میزبان نزدیک به 4 هزار نفر شهروند و مسافر بود گفت: در این نمایشگاه غرفه های مختلف گردشگری، بیت فاطمه الزهرا(س) (نمایی از قبرستان بقیع)، صنایع دستی(سفالگری)، بازی و سرگرمی كودك، كارگاه سبك زندگی، قهوه خانه سنتی، رادیو نمایشگاه، عكاسی و فیلمبرداری، ژله تزریقی ویژه بانوان، عروسك سازی،گریم كودك، قرآن بخوانید و جایزه بگیرید و سواركاری برای كودكان دایر شده بود.

علاوه براین شهروندان از خدمات سلامت محور این نمایشگاه شامل تست قند و فشار خون ،  مشاوره مذهبی و خانوادگی وسوغات استانها بهره مند شدند. ضمن اینکه ایستگاهی نیز جهت برگزاری برنامه ها و مسابقات ورزشی ویژه بانوان و آقایان شامل دارت، پینگ پنگ، ایرهاكی، دوچرخه سواری و ترامپلین ایجاد شد.

وی افزود: در این نمایشگاه ضمن پذیرایی از شهروندان خدمات نوروزی در ایستگاه اطلاع رسانی حرم شامل توزیع كتابچه گردشگری، بروشور، تقویم سال94 و روزنامه عید به مسافران انجام شد.

نثاری با بیان اینکه این نمایشگاه تا 13 فروردین دایر بود خاطرنشان کرد: نمایشگاه عطر یاس فاطمی در 9 فروردین نیز مورد بازدید و رضایت حاج سید حسن خمینی قرار گرفت.

یادگار امام ضمن بازدید از بخش های مختلف این ویژه برنامه و سر زدن به غرفه های مختلف این جشنواره نوروزی، در دست نوشته ای از تلاش های شهرداری منطقه 19 تهران برای برگزاری این جشنواره نوروزی تقدیر و تشکر کرد.

در دست نوشته نوه امام راحل آمده است: «امروز ۹ فروردین ۹۴ توفیق شد از نمایشگاه برادرانمان در منطقه ۱۹ شهرداری تهران که در حرم امام برگزار شده است دیدن کنم . بسیار خوب و مناسب است. امید است برادرانمان موفق باشند.»

يکشنبه 16/1/1394 - 14:24


 

 

فرزاد هوشیار پارسیان مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی برنامه‌های طرح مهمان طهران شهرداری تهران در نوروز 1394 را تشریح کرد.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی با بیان اینکه طرح کلان مهمان طهران در نوروز سال 1394 با شعارهای "تهران را ببینیم" و "تهران دوستت دارم" برگزار می شود، گفت: شهر تهران با قدمتی 450 ساله گنجینه‌ای برای کشور است و شهردار محترم تهران بر لزوم فعال شدن ظرفیت های گردشگری تهران تاکید ویژه ای دارند.

هوشیار پارسیان با تشریح برنامه های ستاد گردشگری شهرداری تهران افزود: امسال پیش فروش تورهای تهرانگردی در مراکز پرتردد شهر تهران از 17 اسفند آغاز شده و ایستگاه‌های اطلاع رسانی نیز در سطح شهر فعال هستند و مراسم استقبال و بدرقه در مبادی ورودی و خروجی تهران ایجاد می شود.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی با بیان اینکه برنامه های گردشگری نوروز از 2 فروردین آغاز می شود، گفت: 16 تور تهرانگردی شامل 10 تور نیم روزه و 6 تور یک روزه با موضوعات مختلف مذهبی، طبیعت گردی و تاریخی در نوروز 94 برگزار می شود که علاقه مندان می توانند از طریق سامانه 137 و سایت visit.tehran.ir  نسبت به خرید این تورها اقدام کنند و در کلانشهرها نیز تورهای رویال پیش فروش شده است.

هوشیار پارسیانبا بیان اینکه تورهای یک روزه مهمان طهران با موضوعات مذهبی، فرهنگی، تاریخی و تفریحی برگزار می شود، گفت: سه برج، ری باستان، اراضی عباس‌آباد، بهارستان و شمیرانات از جمله عناوین تورهای یک روزه مهمان طهران 94 است و با توجه به اینکه نوروز امسال بهار فاطمی است؛ تور ویژه ایام فاطمیه شامل سفر به قم جمکران نیز در نیمه اول فروردین برای شهروندان تهرانی برگزار می شود.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی از برگزاری تورهای ویژه تهرانگردی برای خانواده معظم شهدا خبر داد و گفت: خانواده معزز شهدا می توانند با هماهنگی شهرداری مناطق، مهمانان خود را برای حضور در این تورهای تهرانگردی معرفی کنند.

هوشیار پارسیان درباره اسکان مسافران نوروزی نیز گفت: 8 نقطه بدرقه و استقبال برای هدایت مسافران نوروزی در مبادی ورودی تهران مشخص شده است و 10 کمپ اسکان موقت و 22 مدرسه با همکاری آموزش و پرورش در مناطق مختلف به اسکان مسافران نوروزی اختصاص خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی به تاکیدات ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ضرورت حفظ فضای سبز شهر و محیط زیست شهری اشاره کرد و افزود: با دستور شهردار تهران عملیات تجهیز 1000 هکتار اراضی حاشیه بزرگراه شهید بابایی به مبلمان شهری آغاز شده و انشالله تا روز 13 فروردین یعنی روز طبیعت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

هوشیار پارسیان در خصوص توجه به اقشار کم درآمد گفت: کارت تهران شامل تخفیف مناسب در بخش های گردشگری و ایاب و ذهاب است و البته در برخی مناطق همچون 12 و 18 تورهای رایگان اجرا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: ناوگان اتوبوسرانی در همه خطوط بویژه در 10 مسیر خطوط تندرو (بی آر تی) و تاکسیرانی تهران آماده ارایه به خدمات شهروندان تهرانی و هموطنان مهمان تهران است.

فرزاد هوشیار پارسیان اعلام کرد: شهروندان تهرانی و هموطنان مهمان طهران می توانند در صورت مشاهده و بروز هرگونه مشکل با سامانه 137 تماس بگیرند تا در اسرع وقت نسبت به رفع و رسیدگی به مشکلات احتمالی اقدامات مقتضی صورت بگیرد.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران دربا بیان اینکه فقط در منطقه 12 تهران، بیش از 300 نقطه محل گردشگری وجود دارد، تصریح کرد: دکتر قالیباف شهردار تهران تاکید ویژه ای بر احیای بافت تاریخی تهران دارد زیرا در صورت تبدیل بافت تاریخی از محیطی مردانه و صرفا کاری به محیطی زنانه و گردشگری و فرهنگی، علاوه بر رونق این منطقه شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز خواهیم بود.

هوشیار پارسیان با اشاره به اینکه به عنوان مثال درآمد گردشگری یک کشور معادل درآمد نفتی ایران است، افزود: امروز در عرصه گردشگری 1800 نوع شغل وجود دارد که فعال شدن این ظرفیت نقش موثری در اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری خواهدداشت.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی با بیان اینکه بیش از 1860 نقطه - شغل در بخش گردشگری تهران وجود دارد، گفت: ظرف 2 سال می توان حدود 2 میلیون شغل مستقیم و غیرمستقیم در عرصه گردشگری تهران ایجاد کرد که بهترین خدمت به شهروندان تهرانی است.

هوشیار پارسیان ادامه داد: قطعا منبع و مرجع گردشگری خارجی در تهران، گردشگری داخلی است.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی درباره برنامه های سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در زمینه سرمایه گذاری در بخش گردشگری نیز تاکید کرد: از مشارکت سرمایه گذاران در بخش های مختلف حوزه گردشگری تهران استقبال می کنیم و درب سرمایه گذاری در این حوزه باز است.

هوشیار پارسیان در پایان اظهارداشت: راهبرد شهرداری تهران در ایام نوروز میزبانی است؛ چه مسافران نوروزی و چه همشهریان. تلاش می کنیم مردم از برنامه های متنوع شهرداری تهران بهره مند شوند.

 

سه شنبه 26/12/1393 - 15:6


 اداره مسیلها و قنوات منطقه 6 به منظور افزایش میزان آب قنات یوسف آباد را در حدود 200 متر مربع لایروبی می کند.

  به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6 ، طلوعی رئیس اداره مسیلها و قنوات منطقه 6 گفت: قنات یوسف آباد که هم اکنون جهت آبیاری فضای سبز برج میلاد و آبیاری بخش وسیعی از بوستان ها و فضای سبز موجود در این منطقه با هدایت و انحراف مسیر قنات‌های موجود از آن  استفاده می شود، از ابتدای خیابان 66 تا اتوبان کردستان در حال لایروبی است.

 به گفته طلوعی،«عملیات لایروبی در طول مسیر 200 متر از سوی این منطقه در حال اجرا است.»

 وی افزود: قنات یوسف آباد از ضلع جنوبی بزرگراه همت جنب ساختمانهای ونک پارک وارد محدوده شهرداری منطقه 6 شده و پس از عبور از خیابان های علیخانی، زرتشتیان، شیراز جنوبی، 66 کردستان، 64 اسد آبادی در ابتدای خیابان 62   اسد آبادی جنب بستنی فروشی رضا  ظاهر می شود. 

 رئیس اداره مسیلها و قنوات منطقه 6 خاطر نشان کرد: تعداد پنج قنات در منطقه موجود است که چهار از آنها از جمله قنات بهجت آباد، شاخه قنات روسیه، قنات عباس آباد و همچنین یوسف آباد قابل دسترسی است.

 طلوعی معتقد است: مدیریت شهری منطقه با رسیدگی و لایروبی مستمر قنات ها و تأمین آب آبیاری قطعات فضای سبز تلاش کرده است در جهت حفاظت از آنها به عنوان زیرساخت حیات بخش در امر توسعه شهری تلاش کند.
دوشنبه 25/12/1393 - 17:8
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته