• Nombre de visites :
  • 903
  • 2/7/2008
  • Date :

Amerika ve İsrail'e İran'dan 'Demir Yumruk' Uyarısı 

ayetullah hamanei

      İran'ın nükleer tesislerine yönelik saldırı planı ve tatbikatları yapan Amerika ve İsrail'e İran'dan sert uyarılar...  

     İran'ın nükleer tesislerine yönelik saldırı planı ve tatbikatları yapan Amerika ve İsrail'e İran'dan sert uyarılar gelmeye devam ediyor.

     Üst düzey İranlı komutan ülkesinin saldırıya uğraması durumunda  işgalcilerin "demir yumruk" yanıtıyla karşılaşacakları uyarısında bulundu.

     İslam Devrimi Muhafızları Komutanlarından Tuğgeneral Seyyid Muhammed Hicazi “ABD İran saldırısının sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaktır, çünkü vur kaç operasyonlarının zamanı geçti artık” dedi.

     General “Düşman İran halkının çocuklarının geleceğini tehdit eden kimsenin yüzüne demir yumruk yiyeceğini bilmeli” diye de ekledi.

     İsrail ve ABD, İran karşıtı savaş retoriğini, Washington’un askeri seçeneği dışarıda bırakmaması ve Tel Aviv’in de İran’ın nükleer programını durdurmaması durumunda bu ülkeye saldırı düzenlemekle tehdit etmesi suretiyle, şiddetlendirmiş durumunda.

    Abd Beşinci  Filosu Komutanı: İran’ın Hürmüz Boğazını Kapatmasına İzin Vermeyeceğiz

    30 Haziran’da Bahreyn’de verilen bir medya brifinginde konuşan Amerikalı Oramiral Kevin Cosgriff, ABD’nin ve müttefiklerinin İran’ın Körfez ticaretini engellemesine ve dünyanın petrol ithalatı taşımacılığı yapılan en geniş havzası olan Hürmüz Boğazı’nı kapatmasına izin vermeyecekleri uyarısını yaptı.

     Amerikalı filo komutanı bu konuşmayı, Cuma günü İslam Devrimi Muhafızları komutanı Muhammed Ali Caferi tarafından söylenen Tahran’ın saldırıya uğraması durumunda Körfezi kontrol edecekleri tehdidine cevap verirken yaptı.

 

İsra Haber

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)