• Nombre de visites :
  • 354
  • 24/10/2007
  • Date :

Siyonist İsrail 7 yılda 5 bin Filistinli öldürdü

                         

Siyonist İsrail 7 yılda 5 bin Filistinli öldürdü

 

03/06/2007

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) ile İslam Dünyası STK'lar Biriliği'nin davetlisi olarak İstanbul'a gelen Filistin Adalet Bakan Yardımcısı Ömer El Bursh ile Filistin Anayasa Komsiyonu Başkanı, Milletvekili Muhammed Farac El Goul, bölgede yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Feshane Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Başkanı Necmi Sadıkoğlu, Hukukçular Derneği Başkanı Avukat Hüsnü Tuna ile Uluslararası Hukukçular Birliği Başkanı Avukat Necati Ceylan katıldı. Filistin Adalet Bakan Yardımcısı Ömer El Bursh, 2000 yılında yaşanan İntifada olayından sonra İsraillilerin bölgede uyguladığı katliamların artarak, Filistin halkının yaşama hakkını tehdit eder boyuta ulaştığını söyledi. ElBursh, "2000 yılının Eylül ayından bu yana İsrailliler tarafından 5 bin Filistinli öldürüldü. Ölenlerin bini çocuk, 300'ü de kadın. Yahudi sivillerin öldürdüğü Filistinli sayısı 120. Kontrol noktalarında öldürülen Filistinli sayısı 150'yi aştı. Yine İsraillilerin sağlık hizmetlerini engellediği için yaşamını yitiren Filistinli sayısı da 117'yi aştı" diye konuştu.

Faili Meçhul Cinayetler  

 Filistin Anayasa Komsiyonu Başkanı, Milletvekili Muhammed Farac El Goul ise, "İşgal yönetimi faili mechul cinayetlerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Başbakan İsmail Haniyye'ye İsrailliler tarafından zehirli bir zarf gönderildi. Yine işgal yönetimi Filistin'e verilmesi gereken 800 milyon dolara el koydu."dedi.

 

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)