• Nombre de visites :
  • 285
  • 24/10/2007
  • Date :

İsmail Haniye'den dünyayaNULL durdurun

                  

İsmail Haniye'den dünyayaNULL durdurun

 

22/05/2007

Filistin Başbakanı İsmail Haniye, Filistin halkının korkunç bir katliamla karşı karşıya bulunduğunu belirterek uluslararası toplumu katliamı durdurmaya çağırdı.

İsrail'in saldırılarını yoğunlaştırdığı Filistin, uluslararası toplumun, kanlı operasyonların durdurulması için harekete geçmesini bekliyor.
Filistin Başbakanı İsmail Haniye, Filistin halkının korkunç bir katliamla karşı karşıya bulunduğunu, işgal kuvvetlerinin, kadınlar ve çocuklar dahil sivilleri hedef aldığını, tesisleri yerle bir ettiğini belirtti.

Hamaslı bir milletvekilinin evine düzenlenen saldırı ve ardından Gazze'de elektriklerin kesilmesine sebep olan operasyonlardan sonra bir açıklama yapan Haniye, Arap Birliği ülkeleri ile BM Güvenlik Konseyi'nin, İsrail saldırılarına karşı harekete geçmesini istedi.

Haniye, El Fetih ve Hamas gruplarına da İsrail'e karşı tek vücut olma çağrısında bulundu.

Gelişmeler üzerine bir açıklama yapan BM Genel Sekerteri Ban Ki-Moon, Filistinli grupların İsrail'e füze atmaya devam etmesinden endişe duyduğunu ifade ederken, İsrail'i de uluslararası hukuk kurallarına uymaya çağırdı.

İsrail ise bu çağrıya ve Filistin yönetiminin ateşkes teklifine rağmen saldırılarını sürdürüyor.

Dün 5 kişinin daha öldürülmesiyle son bir haftada öldürülen Filistinli sayısı 40'a yaklaştı.

İsrail'in Sderot kentine düzenlenen roket saldırısında ise İsrailli bir kadın öldü. Bu arada İsrail İç Güvenlik Bakanı Avi Dichter, Hamas'ın Suriye'deki Siyasi Büro Şefi Halid Meşal'in ve Başbakan Haniye'nin de İsrail ordusunun hedefli suikastlar listesinde olduğunu söyledi.

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)