• Nombre de visites :
  • 274
  • 24/10/2007
  • Date :

İslami Cihad Abbas'ın Müsteşarını İstifaya Çağırdı

     26/03/2007

İslami Cihad Abbas'ın Müsteşarını İstifaya Çağırdı

     İslami Cihad liderlerinden Şeyh Halid Bataş, Mahmud Abbas'ın müsteşarı Nimer Hammad'ın dün yaptığı seviyesiz açıklamalar nedeni ile istifasını talep etti. Hammad dün yaptığı açıklamalarda İsrailliler ile Filistinliler arasındaki güvenlik yardımlaşmasının Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas aracılığı ile tekrardan başlaması gerektiğini belirtmişti.

      Bataş, sorumsuzca yapılan bu açıklama hakkında şu değerlendirmede bulunduNULLquot;Şayet bu açıklama doğru ise, Filistinlilerin evlerini yıkan, şehirlerini işgal eden, liderlerine suikast düzenleyen İsraillilerin düşmanlıkları meşru görülüyor demektir ve bunlara ortak olunmaktadır!

     Müsteşar Hammad'ın istifasını isteyen Bataş, sözlerine şöyle devam ettiNULLquot;O bir şahıstır. Başkanlık kurumu değildir. Peki bu tehlikeli açıklamanın sorumluluğunu kim üstlenecek? Halkımızın kanı, İşgal kuvvetlerinin ve vatandaşlarının kanlarından çok daha değerlidir! Bunun sorumluluğunu kimse alamaz acilen istifasını istiyoruz.

     Hammad, dün Siyonist radyoya yaptığı açıklamada ayrıca İsraillileri, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile istihbari bilgiler hususunda yardımlaşmaya çağırmış ve Filistin'in bu konuda üzerine düşeni yapacağını belirtmişti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)