• Nombre de visites :
  • 269
  • 24/10/2007
  • Date :

'Olmert anlaşmaya zarar veriyor'

    13/03/2007

'Olmert anlaşmaya zarar veriyor'

    Hamas'ın siyasi büro şefi Halid Meşal, Olmert'i, kaçırılan İsrail askerinin serbest bırakılması çabalarına zarar vermekle suçladı.
    Meşal, basına yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'i Filistinli tutukluların serbest bırakılması karşılığında Gilad Şalit'in salıverilmesine ilişkin anlaşmaya zarar vermekle suçladığını belirtti.
    Olmert'in ulusal birlik hükümetinin kurulmasından önce, Filistinli silahlı gruplarca kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalit'in serbest bırakılacağı yönündeki sözlerini eleştiren Meşal, Bu tür açıklamalar karışıklığı yansıtıyor. Asker konusundan bahsederek değişim konusundaki anlaşmaya zarar veriyorlar diye konuştu.
    Meşal, El Fetih ve Hamas arasında ulusal birlik hükümeti için Mekke'de 8 Şubat'ta varılan anlaşmanın İsraillilerin ve Amerikalıların projelerini engellediğini de söyledi.
    Önceki gün Kudüs'te Olmert ile bir araya gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Olmert'e, Filistin'de Hamas ile El Fetih arasında ulusal birlik hükümetinin kurulmasından önce, Filistinli silahlı gruplarca kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalit'in serbest bırakılacağını söylediği bildirilmişti.
    Hamas'ın denetimindeki hükümetin sözcüsü Gazi Hamad ise bugün yaptığı açıklamada, İsrail'in asker karşılığında serbest bırakılması istenen Filistinli tutuklularla ilgili listede bir uzlaşmaya varmadığını belirtmişti.
    Sözcü, geçen yıl 25 Haziranda kaçırılan İsrail askerinin önümüzdeki günlerde serbest bırakılmayacağı görüşünü dile getirmişti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)