• Nombre de visites :
  • 307
  • 24/10/2007
  • Date :

Kudüs için ortak cephe

    05/03/2007

Kudüs için ortak cephe

    Kudüs'teki Müslüman ve Hristiyan liderler, şehri ve kutsal mabetleri korumak için ortak bir cephe kuracaklarını beyan etti.
    Organizasyonun herhangi bir gruba ya da görüşe mensup olmadığını, Kudüs'ü koruma konusunda hassasiyeti olan her insanın yer alabileceği bir çalışma olduğunu söyleyen Kudüs ve Aksa Ansiklopedisi yazarlarından aktivist Hasan Khater, İsrail yıkımlarına karşı, İslam ve Hristiyan dinine ait mekanları korumak için çaba sarfedeceklerini ifade etti.
    Yunan Ortodoks Kilisesi Atallah Hanna Patriği'nin düzenlediği bir basın toplantısında konuşan Filistin Adalet Başkanı Teysir et-Temimi, Bu ortak cephe Aksa'yı Aksa yapan, yerel ya da yabancı kültüre ve dine ait tüm kutsal mabetleri bir koruma altına almayı hedeflemektedir. dedi.
    Hanna, Kudüs'te yeni bir oluşum olan Hristiyan-İslam Birliği Cephesi'nin, İslam ve Hristiyan dinine ait eserleri korumak için çok önemli bulduğunu söyledi: Şimdiden itibaren, dünyanın her yerindeki insanlar Arapları, Müslümanları, Hristiyanları ve Filistinlileri tek bir ses halinde duyacak. Bu cephe sayesinde Kudüs'teki İsrail ihlallerini ifşa edeceğiz. Kudüs'ün sesimizi duyan herkese ihtiyacı var.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)