• Nombre de visites :
  • 412
  • 24/10/2007
  • Date :

Siyonistler Kuvvet Dilinden Anlar

    01/03/ 2007
Siyonistler Kuvvet Dilinden Anlar

    Hamas, bütün silahlı kuvvetlere, Siyonistlere ağır bir darbe indirmek için hazırlık yapmaları çağrısında bulundu.
    İslami Direniş Hareketi (Hamas) haince bir suikast düzenleyerek üç direniş komutanını şehid eden Siyonist düşmana sert mesajlar içeren bir açıklama yaptı. Açıklamada bütün silahlı kuvvetlere, Siyonistlere ağır bir darbe indirmek için hazırlık yapmaları istenirken Siyonistlerin sadece kuvvet dilinden anladığına vurgu yapıldı.

    Hamas Hareketi, Siyonistlerin son işlediği bu suikastı ve Nablusa tekrardan dönmelerini Siyonistler açısından tehlikeli ve bir çıkmaz olarak gördüğünü ifade etti.

    Siyasi yollarla Filistin halkını teslim olmaya zorlayan, Filistin direniş guruplarını bölmek için elinden gelen her şeyi yapan Siyonistlere karşı safları birleştirme ve silahlı direnişin bir merkezden yürütülmesi için ortak mücadele gurupları oluşturulma çağrısını yineledi.

    Arap ve İslam devletlerinden Siyonist saldırıların durdurulmasını, Filistin halkına destek olunmasını isteyen Hamas Hareketi, Filistin halkının kendi haklarını ve ilkelerini savunma hakkı olduğuna işaret etti. Yaşananlar karşısında sessizliğini bozmayan Birleşmiş Milletlerin de İsrail'in işlediği suçlardan sorumlu olduğunu belirten Hareket, Birleşmiş Milletler'i gerçek görevini yapmaya, İsrail'e düşmanlığını sonlandıracak baskılar yapmaya çağırdı.

    Hamas Hareketi, yaptığı bu açıklama ile bugün bazı yayın organlarında çıkan Hamas, artık İsraile saldırmayacak şeklindeki haberi yalanlamış oldu.

    Kassam Tugayı : Bekle Bizi İsrail!

    Geçtiğimiz hafta şehid düşen Muhammed Ebu Ubeyd'den sonra da İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsraille olan ateşkese son verdiklerini açıklamıştı.

    Siyonist özel birliklerinin işlediği son suikastı nefretle kınayan İzzeddin el-Kassam Tugayları, Siyonistlere çok sert bir şekilde cevap vereceklerini bildirdi. Tugay adına açıklamayı yapan Ebu Ubeyde, suikastın Mekke ittifakı sonrasında Filistin topraklarına dönen istikrar havasını bozmaya, Filistin halkını kan gölünde boğmaya yönelik olduğunu söyledi.

    Siyonistlerin terör faaliyetlerinin, kendilerine felaket olarak döneceğine işaret eden Kassam Tugayı sözcüsü Filistin halkının zulme ve baskılara boyun eğmeyeceğini belirtti. Ebu Ubeyde, İsrail'in işlediği suçlar için herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadığına işaret edildiği açıklamada, kan dökmenin, şehirleri harabeye çevirmenin, insanları mekanlarından kovmanın İsrail'in dini ve siyasi ilkesi olduğu vurgulandı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)