• Nombre de visites :
  • 360
  • 24/10/2007
  • Date :

İsrail, 3 Filistinli'yi Şehid Etti

    28/02/2007

İsrail, 3 Filistinli'yi Şehid Etti

    İşgalci İsrail askerlerinin, Batı Şerianın Cenin kentinde düzenledikleri baskın sırasında 3 Filistinliyi şehid ettikleri bildirildi.

    Filistin güvenlik kaynakları, siyonist İsrail özel timlerinin bugün bir araca ateş açarak İslami Cihad'ın askeri kanadının önemli liderlerinden Eşref el Saadi (25), Muhammed Ebu Naasa (22) ve Alaa Breyki'yi şehid ettiklerini bildirdi.

    Cenin hastanesi yöneticisi Muhammed Ebu Hali, bu sabah düzenlenen baskında şehid olan Filistinlilerden ikisinin İslami Cihad üyesi, diğerinin ise taksi şoförlüğü yapan bir sivil olduğunu açıkladı.

    İslami Cihadın Gazze Şeridi sözcüsü Ebu Ahmed de saldırının ardından İsraili suçlayarak, bu olayın cezasız kalmayacağı tehdidinde bulundu. Ebu Ahmed, yakında İsraile cevap vereceklerini belirtti.

    İsrail ordu sözcüsü de, ordu, hudut polisi ve gizli servisin ortak operasyonunda 3 İslami Cihad militanının öldüğünü, bir İsrail askerinin de yaralandığını açıkladı.

   İsrail ordusuna ait 30 cipin de Cenin mülteci kampına girerek ev ev militan arandığı belirtildi. İsrail askerleri, dün çekildikleri Nablusa da sabaha karşı yeniden girmişlerdi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)