• Nombre de visites :
  • 430
  • 24/10/2007
  • Date :

Terör Rejiminden Nablus'a Büyük Saldırı

    26.02.2007

Terör Rejiminden Nablus'a Büyük Saldırı

    Siyonist İsrail güçleri Filistin'in Batı Şeria bölgesindeki Nablus şehrine 2002'den beri gerçekleştirilen en büyük saldırıyı başlattı. İşgal güçleri 60 tank, çok sayıda zırhlı araç ve buldozerle girdikleri kentte sokağa çıkma yasağı ilan etmelerine rağmen Filistinli gençler tarafından kuvvetli bir direniş başlatıldı. Geniş çaplı saldırıya terör kuvvvetleri hava birlikleri de helikopter ve uçaklarla destek veriyor.

    Şuana kadar en az 2 işgalci teröristin yaralandığı düşman kaynaklarca itiraf edilirken, aralarında çocuklarında bulunduğu 30 Filistinlinin tutuklandığı ve 3 direnişçinin yaralandığı öğrenildi.

    Saldırının şehrin eski kesiminde el Yasemin bölgesinde yoğunlaştığını açıklayan Filistin kaynakları, caddeleri dolduran siyonist İsrail askerlerinin Nablus şehrini askeri bir kampa çevirdiğini bildirdi.

   

Terör Rejiminden Nablus'a Büyük Saldırı

 Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) adına açıklama yapan Fevzi Berhum 'bu saldırının tüm sonuçlarından ve ağır bilaçosundan sadece siyonist terör rejiminin sorumlu olacağını' ifade etti. Berhum ayrıca bölgede bulunan tüm Filistinlilere, aynı safta tek bilek olarak, işgalci güçlere bu saldırının cevabının verilmesi için direniş çağrısında bulundu.

    Şehrin batı tarafındaki Rafidya bölgesinde 6 Filistinlinin tutuklandığı, bir çok evin kuşatma altına alındığı ve şehirde arananların listesinin anonsunun yapıldığı bildirildi.

    Siyonistlerin Nablus'taki Necah üniversitesinin radyo istasyonundan yaptığı anonslarla şehirde sokağa çıkma yasağı konulduğu ilan edilirken, sokaga çıkma yasağının ne kadar sürdürüleceği konusunde bilgi verilmedi. Sokağa çıkma yasağından dolayı şehirdeki eğitimin durması üzerine, Filistin Eğitim Bakanlığı makamlarından yapılan açıklamada okullarda süresiz olarak eğitime ara verildiği bildirildi.

    Siyonist işgal güçleri tarafından yapılan açıklmada ise, saldırının kentteki aranan Filistinlilerin tutuklanması amacıyla gerçekleştirildiği, özellikle Mehdi Ebu Ğazala, Ammar Akkub, Sufyan Kandil, Emin Libbada,Abdurrahman Şinnavi ve Mehdi Akkub adlı Filistinli mücahidlerin yakalanmaya çalışıldığı ve saldırının gece boyunca da devam edeceği bildirildi.

    Filistinli mücahidlerin siyonist saldırıya karşı gerçekleştirdiği direniş sırasında kısa zaman içinde Kasaba bölgesinde iki siyonist askerin yaralandığı bildirildi. Siyonist askerlerin Filistinlilerin bir İsrail zırıhlı aracına yönelik gerçekleştirdiği bombalı saldırı sonucu yaralandığı belirtildi.

    Şiddetli çatışmaların devam ettiği ve direnişçilerden de yaralılar olduğu öğrenilirken, sağlık görevlilerinden henüz net bir bilgi edinilemedi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)