• Nombre de visites :
  • 421
  • 24/10/2007
  • Date :

Meşal: Hiçbir HAMAS mücahidi İran'da eğitim görmedi

    25/02/2007

Meşal: Hiçbir HAMAS mücahidi İran'da eğitim görmedi

    Siyonist rejim İsrail ve onlara bağlı medya kurumlarının HAMAS'ın çehresini bozmaya yönelik iddialarına HAMAS'tan tekzip geldi.
    Mehr Ajansı'nın bildirdiğine göre, Mısır'a giden HAMAS'ın siyasi büro başkanı Halid Meşal, Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) mücahitlerinin İran'da askeri eğitim gördüğü yönündeki iddiaları tekzip etti.
    Meşal, İsrail'de siyonist basının bu yönde çıkan iddialarının İsrail rejiminin İran ve HAMAS'la ilgili siyasetlerinin bir parçası olduğunu söyleyerek, ‘siyonist rejim, kendi cinayetlerini örtbas etmek ve gerçeklerden saptırmak için bu gibi iddiaları gündeme getiriyor' dedi.
    HAMAS'ın sözkonusu yetkilisi, İsrail rejiminin Müslümanların ilk kıblesini tahrip etmeye dayalı hafriyat çalışmalarının da önlenmesi için müslüman milletlere ve İslam ülkelerine çağrıda bulundu.
    HAMAS'ın sözcüsü Gazi Hamed ise El'Alem Kanalı'na yaptığı açıklamada, Amerika ve İsrail rejimlerinin, HAMAS ve Fetih arasında Milli Hükümetin kurulması konusunda varılan Mekke Anlaşması'nı yenilgiye uğratmak için her yolu denediğini söyledi.
    Bu arada Suriye kaynaklı Şam Pres internet sitesi de, Suriye'nin İsrail'e saldırı hazırlığında olduğuna dair İsrail basınının haberlerinin psikolojik savaş olduğunu belirterek, İsrail varlığını savaşta görüyor cümlesine yer verdi. Sitenin haberinde, bugün Suriye'yi İsrail'e karşı saldırı hazırlığında olduğunu ileri süren İsrail, yarım asırdan fazla bir zamandır İslam ve Arap milletlerinin topraklarını işgalinde tutmakta ve cinayetlerini sürdürmektedir cümlesine vurgu yapıldı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)